Казкові миті від вихованців Славутського Палацу культури

20 січня звітний концерт вихованців Палацу культури міста Славути подарував гостям подорож у казковий світ здійснення мрій.
В образі Джина та подруги Аладіна – Жасмин виступили ведучі заходу – Валерія Агєєва та Павло Медведюк. Присутні ознайомилися із порами року, їх дивовижною красою. Розпочали подорож наймолодші вихованці міського Палацу культури – ансамбль естрадного танцю «Йогурт».
Весну, що символізує народження нового життя, зустріли глядачі із танцем «В’юнок» ансамблю «Фрістайл». Подарувала присутнім весняні митті Вікторія Савчук, виконавши пісню «Сонячний віночок», а ансамбль народно-стилізованого танцю «Асорті» розважив танцем з парасольками. Розважила також своєю піснею «Вишиванка» Ірина Житнюк.
Сонячне літо зустріли гості піснями у виконані Вероніки Шмендрук, Дар’ї Степанової та Ірини Оніщук. Хореографічна студія мажореток «Тріумф» розвеселила жартівливим українським танцем «Козачки», а гурт «Фрістайл» композицією «Ішло дівча лучками».
Багатобарвну осінь представили піснями «Моя сім’я» та «Золоте зернятко» Варвара Веселенкова і Марія Палійчук. Студія «Тріумф» презентувала хореографічну композицію «Вогонь і вода», ансамбль «Фрістайл» – танець поліська кадриль «Табуретка» та ансамбль «Асорті» – танець «Лісові грибочки».
До білосніжної зими, насиченої святами, мандрували глядачі із драматичним гуртом «Рукавичка», ансамблями «Чомучки» та «Калейдоскоп», а також вокалістами Катериною та Лізою Мальчик.
Творча зустріч із вихованцями Палацу культури завершилася щедрівкою «Старий рік минає» у виконані керівників художньої самодіяльності Жанни Горячової, Ірини Сакалюк, Ірини Марчук та Лесі Мельник.
Прес-служба Славутського МВК

Офіційно

17 січня пройшло планове засідання виконавчого комітету міської ради.
Про хід виконання комплексної «Програми профілактики злочинності в м. Славута на 2011-2015 роки» доповів начальник Славутського РВ УМВС Степан Кшевжінський. Головним чином, позитивних результатів у профілактиці злочинності в місті вдається досягти завдяки співпраці із громадськими формуваннями з охорони громадського порядку. Досвід показує, що спільні рейди працівників міліції та представників громадськості є досить ефективними. Разом з тим, виступаючим було акцентовано увагу на необхідності посилення роботи у напрямку запобігання тютюнопаління серед неповнолітніх, зокрема, через співпрацю із батьківським колективами шкіл.
Цього дня міські служби доповіли про налагоджену ними роботу зі зверненнями громадян. Особлива увага членів виконкому була спрямована на інформацію, надану керівниками комунальних служб міста. Так, у Славутському управлінні водопровідно-каналізаційного господарства звернення громадян в більшості випадків стосувалися проведення робіт з підключення до водопровідної та каналізаційної мережі. А ось до житлово-комунального об’єднання найчастіше зверталися щодо благоустрою прибудинкових територій, зняття аварійних дерев та здійснення ремонту покрівель будинків. Міський голова Василь Сидор зауважив, що вартість надання житлово-комунальних послуг повинна відповідати їх якості, а тому комунальним підприємствам слід максимально приділити уваги належній співпраці із громадськістю. Актуальним є проведення керівниками регулярних виїзних прийомів громадян у різних мікрорайонах міста за участі працівників управління праці та соціального захисту населення. На думку міського голови, такий діалог житлово-комунальних та соціальних служб міста із славутчанами дозволить не лише визначити пріоритети подальшої роботи, але й максимально сприятиме поширенню серед населення інформації щодо субсидіювання.
Рішенням виконавчого комітету встановлено вартість харчування в закладах освіти міста на 2013 фінансовий рік. Варто відмітити, що вартість даних послуг залишилася практично незмінною і становить в дошкільних навчальних закладах – 8 грн. на одну дитину в групах раннього віку та 11 грн. – для дітей в дошкільних групах у співвідношенні бюджетної та батьківської плати 50×50%. В загальноосвітніх навчальних закладах за рахунок бюджетних коштів буде і надалі забезпечено одноразовим харчуванням: учнів 1-4 класів з розрахунку 3,50 грн. на одну дитину; учнів 5-11 класів пільгових категорій, а також сімей, що опинились тимчасово в складних життєвих обставинах в межах 4,00 грн. на одну дитину. Окрім того, вирішено частково звільняти від плати за харчування вихованців груп подовженого дня. Харчування учнів середніх та старших класів, які не підпадають під вищевказані категорії, буде здійснюватися за власні кошти за вартістю 4, 00 грн. без першої страви та 5,00 грн. з першою стравою.
Затверджено перелік видів громадських робіт у місті, що мають суспільно корисну спрямованість, а саме: благоустрій та озеленення території міста; утримання автомобільних шляхів; упорядкування меморіалів, пам’ятників, братських могил, місць поховання загиблих захисників Вітчизни; підсобні роботи при проведенні ремонту та реконструкції об’єктів соціальної сфери, які здійснюються власними силами бюджетних установ, робота з технічною документацією; догляд за особами похилого віку та інвалідами; роботи, пов’язані з ремонтом тепло- та водопостачання,, вулично-дорожньої мережі на території міста; прибирання виробничих приміщень підприємств та санітарна очистка прилеглих до них територій, ремонтно-будівельні, вантажно-розвантажувальні та складально-пакувальні роботи.
На засіданні також було заслухано інформацію начальника фінансового управління Юлії Долішної про виконання бюджету м. Славута за 2012 рік та використання коштів Цільового фонду спеціального фонду бюджету м. Славута, в тому числі залучених коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури за 2012 рік. Дані питання будуть розглянуті і на січневій сесії міської ради. Із проектом рішення ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua.
Враховуючи звернення приватних перевізників, надано дозвіл КП «Славутське ЖКО» на встановлення дорожнього знаку «Зупинку заборонено» на вулиці Соборності поблизу перехрестя із вулицею Чкалова.
На засіданні виконавчого комітету розглянуто і ряд інших важливих рішень, з якими ви можете ознайомитися на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua.

Тепло у кожну оселю

Минулого тижня пройшла зустріч мешканців мікрорайону «Південний» із заступником міського голови з житлово-комунальних питань Василем Остпачуком та спеціалістами комунального підприємства «Славутське ЖКО». Причиною такої зустрічі стали скарги жителів вулиці Плотиче щодо неналежного централізованого опалення.
Заміри температури у будинках, які здійснювалися спеціалістами ЖКО та заміри, здійсненні самими мешканцями осель – різняться. Разом з тим, очевидно, що дане питання вимагає детального вивчення, адже таке невдоволення громадян не буває безпідставним. Люди платять до чотирьохсот гривень за опалення, а подекуди ще й більше, тому і очікують, що за ці гроші отримуватимуть відповідну якість послуги.
Прокоментував дану ситуацію начальник Славутського ЖКО Василь Яцюк:
– Похибка у вимірах температури опалення помешкань може бути спричинена декількома факторами. Зокрема, варто зважати на погодні умови. Так, якщо на дворі – 15◦С, то і температура теплоносія (води) становить 85◦С, якщо на дворі 0◦С, то і відповідно температура теплоносія всього-на-всього 60◦С. Має значення і сама конструкція будинку. Так, якщо будинок цегляний, то у помешканні буде тепліше, якщо ж панельний – холодніше. На сьогодні в тих квартирах, де температура зафіксована нижче встановленої норми – менше18◦С, робитиметься перерахунок у п’ятиденний термін з часу складання акта. Загалом, я думаю, що проблеми як такої тут немає, адже поруч знаходиться садочок, в якому достатній температурний режими та й скарг звідти не надходило. Ми проведемо обстеження і протягом 3-5 днів вирішимо ситуацію.
Заступник міського голови Василь Остапчук переконаний, що дана проблемна ситуація спричинена недостатньо оперативною реакцією на скарги громадян. А відтак співпраця ЖКО та громадськості відтепер перебуватиме на контролі міськвиконкому. Так, у разі виникнення несправностей в системі централізованого теплопостачання кожний славутчанин матиме змогу звернутися на цілодобову «гарячу» лінію виконавчого комітету міської ради за номерами: 2-35-92 (у робочі дні з 8.00 до 17.00) та 2-12-08 (у неробочий час та святкові дні). Аварійна бригада одразу виїздитиме до оселі громадянина, що звернувся. Кожний окремий випадок детально вивчатиметься та у разі потреби вживатимуться відповідні заходи. У той же час, навесні по вулиці Плотиче, враховуючи звернення громадян, будуть проведені поточні роботи на тепломережі.

За круглим столом обговорили соцзахист славутчан

16 січня у бібліотеці міського Палацу культури міський голова Василь Сидор зібрав за круглим столом інститути громадянського суспільства, представників різних структур міста для того, щоб обговорити питання соціального захисту славутчан.
Розповідаючи про головну мету зібрання, міський голова зауважив наступне:
– Сьогодні ми б хотіли конкретно послухати пропозиції присутніх щодо вдосконалення соціального захисту населення. На черговій сесії ми продовжуватимемо дію міської програми «Піклування», яка має увібрати в себе позиції, що будуть вами висловлені.
Далі запрошеним було запропоновано заслухати та обговорити інформацію, надану представниками міських служб соціального захисту та міськрайонного управління юстиції.
Начальник відділу з правової роботи міськрайонного управління юстиції Любов Кітюшко-Шатковська розповіла про роботу громадської приймальні із надання безоплатних правових послуг незахищеним верствам населення, що діє за адресою вул. Соборності,15. Як виявляється, найчастіше громадяни звертаються до спеціалістів юстиції щодо захисту свого права у земельних питаннях, соціальному захисті, а також прав, гарантованих Трудовим кодексом України. На сьогодні громадською приймальною здійснюється надання громадянам лише первинної правової допомоги, однак, невдовзі планується створити реєстр адвокатів, які будуть займатися наданням і вторинної правої допомоги. Виступаючою було акцентовано, що послугами громадської приймальні може скористатися кожен громадянин без виключення.
Керівник служби соціально-профілактичної роботи та школи волонтерів при ЦСССДМ Олена Максимчук проінформувала про напрямок надання соціальних послуг для дітей, сімей та молоді. Сьогодні чисельність волонтерів центру сягає сотні і, переконані, що ця кількість буде збільшуватись. Волонтери школи працюють за кількома напрямками, про які і розповіла Олена Зіновіївна. В першу чергу – це пропаганда здорового способу життя серед молоді. Завдання волонтерів донести інформацію у доступній для молоді формі, знайти спільну мову із юними славутчанами, заохотити їх до здорового способу життя. Ще один напрямок роботи – це робота із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах. Волонтери шляхом проведення благодійних акцій, бесід стають надійною підтримкою таким сім’ям. Свідченням їхньої роботи є робота клубів «Чужих дітей на світі не буває» та «Вихід є!». Волонтери є активними організаторами оздоровчої компанії для дітей з таких сімей. Досить відповідальною є робота із ін’єкційними споживачами наркотиків, ВІЛ-інфікованими та особами, які повернулися із місць позбавлення волі. Волонтери готові прямувати у будь-яку частину міста, де є люди, залежні від алкоголю чи наркотиків, готові вести з ними бесіди за методом «рівний-рівному», проводити консультування щодо зміни моделі поведінки з подальшим направленням їх у реабілітаційні центри. У своєму виступі Олена Максимчук висловила слова вдячності міському голові Василю Сидору за постійну підтримку волонтерського руху міста.
Разом із позитивними досягненнями, присутні обговорили і проблемне питання, а саме – впровадження на державному рівні метадонових програм, які аж ніяк не допомагають наркозалежним людям, а дедалі більше затягують їх у прірву. Усі учасники круглого столу погодилися з цим твердженням. Окремо прокоментував підняте питання головний лікар Славутської ЦРЛ Віктор Іващук, який зауважив, що необхідно будь-якими можливими шляхами протистояти впровадженню цієї програми, адже її дія спрямована не на допомогу наркозалежним, а на їх знищення.
Голова Спілки інвалідів Чорнобиля Віктор Калашніков запропонував допомогу своєї громадської організації у проведенні рейдів щодо виявлення наркозалежних людей з метою надання їм негайної допомоги. Запевнила, що і надалі підтримуватиме роботу міської соціально-профілактичної служби керівник благодійного фонду «Любов» Алла Русакова.
Про надання практичної адресної допомоги пенсіонерам, інвалідам та одиноко проживаючим громадянам розповів начальник Славутського територіального центру соціального обслуговування Микола Паламарчук. Соціальними робітниками надаються біля 30 видів соціальних послуг. Постійно проводиться робота в усіх мікрорайонах міста із виявлення осіб, які потребують соціального обслуговування вдома та в спеціальних установах. Міський голова звернувся до присутніх представників інститутів громадянського суспільства з пропозицією проведення спільно із працівниками Терцентру роботи у напрямку виявлення людей, які потребують соціального захисту та надання їм термінової допомоги.
Начальник управління праці та соціального захисту населення Петро Козелець розповів, що головним завданням працівників управління залишається надання посиленої допомоги громадянам в оформлені субсидії. Така робота проводиться спільно із представниками міського водоканалу та житлово-комунального об’єднання. Присутні начальники комунальних підприємств міста Леонід Степанюк та Василь Яцюк запевнили, що і надалі допомагатимуть у цьому питанні.
Цього дня головою первинної ветеранської організації ЗАТ «Славутський комбінат «Будфарфор» Марією Василевич було піднято питання стосовно пасажирських перевезень. Присутні дійшли висновку, що у Славуті впроваджений механізм пільгових перевезень є досить ефективним та може слугувати прикладом для інших міст. Проте найкращим вирішенням проблеми пільгових перевезень на загальнодержавному рівні стало б впровадження адресної грошової допомоги пільговикам.
Своїми пропозиціями та зауваженнями з різних питань цього дня також поділилися й інші голови громадських інститутів – Славутської організації Товариства Червоного Хреста – Катерина Дерев’янко, Всеукраїнської організації «Краще життя» – Олександр Козлік, Славутської міської громадської організації ветеранів Афганістану – Олександр Семенюк, громадської організації «Територія життя» – Артем Ільїн та член товариства Товариства інвалідів-спинальників – ІВАВІЗ Лариса Душнюк. Кожний із виступаючих ще раз засвідчив, що є активним членом громади міста.
Тема соціального захисту населення в нашому суспільстві є особливо актуальною, тому й потребує посиленої уваги. Переконані, що за співпраці влади та громади жоден славутчанин, який потребує соціальної допомоги, не залишиться поза увагою.
Л. Чумак, прес-служба
Славутського МВК

Змагання в Полонному

Зовсім недавно Славутський Центр туризму і краєзнавства отримав запрошення на ІІІ-ті клубні змагання зі спортивного туризму в закритих приміщеннях, організовані Полонською районною молодіжною організацією «Туристичний клуб «Роза вітрів», які проходили 12 січня.
Особливістю змагань, які проводилися серед студентської та учнівської молоді, було подання тактики команди, де потрібно було вказати перелік етапів з бальною оцінкою. Змагалися шість команд за умовами дистанції «Зв’язки». У підсумку Славутська зв’язка туристів, а це: Галина Прокопчук (НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» та Богдан Марасюк (ЗОШ №3) посіла І-місце в змаганнях серед учнівської молоді. Юні славутчани були нагороджені як найбільш технічна зв’язка змагань. Крім того, вони набрали найбільшу кількість балів – 360 та отримали найменше штрафних балів. Відзначено також тренера славутських любителів туризму Олександра Лук’янчука за підбір мішаної зв’язки, тактики команди, вибір техніки проходження дистанцій змагань. Переможці були нагороджені грамотами та медалями.
Приємно, що вкотре здібні славутчани показали достойні результати та високий рівень своєї підготовки. А величезний досвід, отриманий під час змагань, неодмінно стане для юних гуртківців ще однією сходинкою до нових перемог.

А.Слівіна, інструктор
по туризму ЦТК

Вивчаємо історію рідного краю

З нового навчального року в міському центрі туризму і краєзнавства працює історико-краєзнавчий гурток «Бусинка», головна мета якого ознайомити гуртківців з історією рідного краю, його традиціями та видатними людьми.
Гуртківці за цей час побували на екскурсії в Нетішинському краєзнавчому музеї, де із захопленням слухали розповіді про заповідні місця Славутчини. Збираємо матеріали про видатних краян С.Козака, В.Семеновського, В.Мачківського. Разом з цим опановуємо народні промисли, вчимося вишивати бісером.
З радістю на початку зимових канікул зібралися гуртківці в краєзнавчому залі туристичного центру і провели вікторину «Рідне місто моє». Гуртківці виявили ґрунтовні знання з історії рідного міста. Учасники вікторини декламували вірші наших земляків про рідний край та його красу. Особливо варто відмітити активність двох учасниць – Анастасію Лобунець (ЗОШ № 6) та Надію Кірічок (НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія».
Порадували гуртківці й власними віршами. На думку журі у запеклій боротьбі І місце між собою поділили Анастасія Паладійчук та Катерина Гамуза, ІІ місце – Ангеліна Гуменюк, ІІІ – Дарія Брега. Всі інші учасники отримали солодкі призи.
Вивчення рідного краю продовжується. У наших планах – детально ознайомитись з історичними місцями, природною красою рідного краю.

Аліна Ковальчук, керівник гуртка МЦТК

Змагання з топографії

Туристи гуртка «Спортивний туризм» на зимових канікулах відпрацьовували практичні навики з техніки в’язання вузлів та топографії. Змагаючись між собою, гуртківці показали, що вони добре оволоділи технікою в’язання різноманітних вузлів, вивчили топографічні знаки та навчились читати спортивну карту. Переможцями стали учні ЗОШ №6.
Крістіна Вакульчук, керівник гуртка МЦТК

Регіональні змагання з туризму

Нещодавно в спортивному залі ЗОШ І-ІІІст. №3 відбулися регіональні змагання зі спортивного туризму між командами ЦТК міста Славути і краєзнавчого центру міста Нетішина.
Впевнену перемогу серед чоловічих зв’язок здобули: І-місце – гуртківці ЦТК Юрій Скомороха, Влад Тарадайнік (НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія», тренер О.Лук’янчук), ІІ- гуртківці ЦТК Богдан Марасюк (ЗОШ І-ІІІст №3, тренер О. Сукач) та Микола Кістерний (ЗОШ І-ІІІст №6, тренер К.Вакульчук), ІІІ-місце посіли гуртківці краєзнавчого центру Максим Левчук, Віталій Гаврилюк (тренер Ф.Левчук).
Серед мішаних зв’язок найкращими були: І-місце – гуртківці краєзнавчого центру Юрій Галєнт, Ярослава Безсмертна (тренер Ю. Білоус), ІІ-місце гуртківці ЦТК Оксана Отовчиць (тренер О.Лук’янчук) та Крістіна Семенюк (ЗОШ І-ІІІст №4, тренер Л. Косік). Впевнено лідирувала на всіх дистанціях зв’язка гуртківців Галина Прокопчук (НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія», тренер О.Лук’янчук) та Юлія Данішевська (ЗОШ№6, тренер К. Вакульчук). Хоча при спуску з восьмиметрової висоти затисло мотузку між карабіном і спусковим пристроєм, злагоджені дії та фізичні якості команди змогли здійснити спуск, але втратили час і посіли лише ІІІ-місце. Переможці були нагороджені грамотами Центру туризму і краєзнавства та солодкими призами.

А.Слівіна, інструктор
по туризму ЦТК

Фестиваль «Різдвяні передзвони»

Різдво Христове належить до найбільших релігійних свят. Ще з давніх-давен в Україні закоренилася традиція приходити на Різдвяні свята один до одного в гості. Відтак люди збиралися в гурти, а молодь починала колядувати. Вважалося, що чим більше колядників одвідає оселю, тим щедрішим буде для родини рік.
Поважають традиції свого народу і молоде покоління міста. Так, у фестивалі колядок та щедрівок «Різдвяні передзвони», який щороку проходить на базі Будинку дитячої творчості, взяли участь усі загальноосвітні заклади міста. Хочеться відмітити, що виступи усіх конкурсантів були настільки майстерними та професійними, що весь глядацький зал підспівував колядникам та зривався бурхливими оплесками. Як і годиться колядники отримали солодкі подарунки.

Задворна Людмила,
заступник директора БДТ

Анонс подій

22 січня з нагоди Дня Соборності України у міському Палаці культури був проведений святковий концерт за участі юних колективів міста. Привітав присутніх зі святом міський голова Василь Сидор.

Анонс подій

«У пам’яті вічно подвиг наших героїв» – під такою назвою 17 січня у ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» пройшов виховний захід, присвячений 69-річниці визволення Славутчини від німецько-фашистських загарбників. До цієї пам’ятної дати учні також підготували письмові роботи на тему: «Їх подвиг ні ким не забуто». Кращими виявилися творчі доробки Сніжани Савчук, Лесі Маковської та Тетяни Душнюк.

На зв’язку з громадськістю

17 січня славутчани мали змогу поспілкуватися із міським головою Василем Сидором під час «гарячої» телефонної лінії. Протягом відведеного часу лише п’ять громадян звернулися до очільника міста з питаннями, які найбільше їх турбують.
Перший дозвонювач висловив схвальні відгуки щодо запланованого у місті встановлення пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку та надав свої пропозиції щодо облаштування скверу на честь величного сина України. Окрім того, славутчанином було висловлено сподівання, що в майбутньому такий пам’ятник буде встановлено і в честь відомої української письменниці Лесі Українки. Міським головою була підтримана така пропозиція.
Як виявляється, громадян, які були вкладниками Ощадбанку колишнього СРСР, непокоїть питання: чому Урядом на разі не виплачується обіцяна тисяча гривень. Оскільки дане питання не входить до компетенції міської влади, тому будемо лише сподіватися, що уряд невдовзі продовжить здійснення виплат, адже багато людей, особливо пенсіонери, розраховують на ці кошти.
Молоду славутчанку, яка бере участь у волонтерському русі міста, цікавила можливість працевлаштування. На превеликий жаль, так в державі складається ситуація, що багатьом випускникам ВНЗ вкрай складно знайти роботу. Міським головою було запропоновано славутчанці слідкувати у місцевих ЗМІ за оголошеними міськвиконкомом конкурсами щодо заміщення вакантних посад та брати в них активну участь.
Жительку провулку Робітничий непокоїть, чому на її звернення працівники Славутського ЖКО так і не зрізали аварійні дерева на старому кладовищі, які знаходяться вкрай близько до її будинку. Як пояснив присутній на «гарячій» телефонній лінії начальник цього підприємства Василь Яцюк, питання є досить складним, адже за допомогою автовишки виконати ці роботи на кладовищі неможливо. Тому на разі відпрацьовуються інші варіанти. Було обіцяно, що дане питання буде обов’язково вирішено.
Мешканка вулиці Привокзальна звернулася до міського голови з проханням посприяти регулярному заїзду міських пасажирських автобусів на ТОВ «Ювента», адже у вихідні та святкові дні дістатися звідти у місто практично неможливо. Такі коригувальні дії одразу були зроблені і вже на даний час автобус за маршрутом мікрорайон Сонячний – Ринок – Залізничний вокзал (1/4) курсує із заїздом на ТОВ «Ювента» в суботу та неділю, із часом відправлення – 7.20 год.
Під час телефонної «гарячої» лінії міський голова також поділився із представниками місцевих засобів масової інформації планами робіт на 2013 рік. Василь Богданович зауважив, що при побудові подальших напрямків своєї роботи в першу чергу керується пропозиціями та зауваженнями громадян, які надходять під час безпосередніх розмов або ж зазначаються в анкетах міських соціологічних досліджень.
Для всіх славутчан нагадуємо, що при виконавчому комітеті міської ради працює постійно діюча «гаряча» телефонна лінія 2-35-92 та офіційний онлайн форум на сайті www.slavuta-mvk.gov.ua. Отож, чекаємо на ваші пропозиції та зауваження щодо розвитку міста.

Анонс подій

18 січня у день 79-ї річниці визволення Славути від німецько-фашистських загарбників відбулося покладання вінків та квітів до пам’ятників воїнів, загиблих у роки Великої Вітчизняної війни. У загальноосвітніх закладах міста пройшли уроки пам’яті.

Шановні славутчани!

Час становлення незалежної, соборної України був надзвичайно довгим та тернистим. Згадаймо, як ще за Володимира Великого було повністю об’єднано Київську Русь і вона стала найбільшою державою Європи. Це була прекрасна пора в тому плані, що усі князівства української держави переслідували одну ціль – розбудовувати свою Батьківщину. В такій міцній єдності було важко поневолити народ. Однак, як тільки розпочалися міжусобні війни, братовбивства та дробіння території, цим скористалися інші народи і єдина українська держава припинила своє існування на довгі десятиліття.
І лише 22 січня 1919 року перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Український народ здобув соборну державу. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності. Ті вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Проте знову із-за внутрішніх протиріч було втрачену соборну українську державу.
Сьогодні, розбудовуючи незалежну українську державу, ми повинні зважати на отриманий історичний досвід, інакше доля країни може повторитися. Термін “соборний”, “соборність” тлумачний словник сучасної української мови трактує як “об’єднаний”, “неподільний”. Тому
ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Перед Україною сьогодні стоїть багато завдань, над якими необхідно працювати. Це і економічний стан, і медицина, і соціальний захист населення. Їх можна вирішити лише за об’єднаної держави, в якій діє народовладдя. Отож, плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.
Сердечно бажаю вам, шановні славутчани, міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного міста та України!
Слава Соборній Україні!

З повагою – міський голова Василь Сидор

Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта

Відповідно до вимог Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань оприлюднюється проект рішення «Про затвердження Положення про порядок списання майна, яке належить до комунальної власністі територіальної громади м. Славута», підготовлений відділом приватизації житла та комунального майна виконавчого комітету Славутської міської ради.
Проект розроблений з метою встановлення єдиних вимог до списання майна, що є комунальною власністю територіальної громади м. Славута.
Повний текст проекту рішення з додатком та аналіз регуляторного впливу оприлюднені в мережі Інтернет на офіційному сайті Славутської міської ради: slavuta-mvk.gov.ua (розділ «Регуляторна політика – проекти для обговорення»).
Зауваження та пропозиції приймаються у письмовому вигляді від фізичних та юридичних осіб їх об’єднань в місячний термін з дня опублікування повідомлення за адресою: м. Славута, вул. Соборності, 7 каб.№9 (відділ з питань регуляторної політики та підприємства виконавчого комітету міської ради), тел. 2-19-40.
Проект рішення
Про затвердження Положення про порядок списання майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади м. Славута

З метою встановлення єдиних вимог до порядку списання майна бюджетних установ та комунальних підприємств, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2007 № 1314 «Про затвердження Порядку списання об’єктів державної власності», керуючись статтями 25, 59, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Славутська міська рада ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про порядок списання майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади м. Славути згідно додатку.
2. Управлінню інформаційного забезпечення та внутрішньої політики (Чумак Л.А.) оприлюднити дане рішення в засобах масової інформації.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань комунального господарства, управління комунальною власністю і будівництва, енергозбереження (В.В. Скомаровський), а організацію його виконання на заступника міського голови Л.Р.Калюжнюк.
Міський голова В.Б.Сидор