Заповідними стежками рідного краю

На початку листопада стартував перший етап Всеукраїнської експедиції “Моя Батьківщина – Україна». Організатором заочного конкурсу у місті був Екологічний центр школярів. Активну участь в експедиції прийняли учнівські колективи навчальних закладів міста: Еколого – натуралістичний центр школярів в напрямку «Заповідними стежками рідного краю», керівник Скачкова І. П., та ЗОШ І – ІІІ ст. № 7, колективна робота. НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх» в напрямку «Живи земле» керівник Болкун Г. Л., та ЗОШ І – ІІІ ст. №1 в напрямку «Живи Земле» керівник Бурковська З. В. НВК «ЗОШ І – ІІІ ст., гімназія» № 5 керівник Мартинюк Г. М. та ЗОШ І – ІІІ ст. №4 керівникДжур Т. С. в напрямку « Кухлик меду».
У рамках напрямку проводилась науково дослідницька – робота щодо вивчення унікальних ландшафтів та природних об’єктів на території рідного краю.
Конкурс проводиться щорічно, тому запрошуємо всіх прийняти участь у конкурсі та докласти зусиль до збереження природних ресурсів нашого краю.

Вітання міського голови

Шановні співвітчизники!
Двадцять один рік тому, 1 грудня 1991 р., відбулась визначна історична подія – Всеукраїнський референдум про підтримання незалежності нашої держави, коли український народ показав, що він має силу і єдність, для того щоб бути самостійним та рівноправним членом світового товариства. Це був крок всенародного волевиявлення, який закріпив Акт проголошення незалежності відновленої України. Того дня громадяни незалежно від національної чи конфесійної приналежності, регіону проживання, політичних поглядів, світоглядних та інших уподобань об’єдналися навколо єдиної мети – будувати суверенну державу.
Вітаю вас з черговою річницею історичного референдуму, бажаю злагоди, добра і впевненості у завтрашньому дні!

*
Прийміть щирі вітання з вашим професійним святом – Днем працівників прокуратури!

Сьогодні інститут прокуратури відіграє важливу роль у непримиренній боротьбі зі злочинністю і корупцією, служить захисту законних інтересів громадян, забезпеченню єдиного правового поля держави і утвердженню принципу верховенства права.
Напередодні вашого професійного свята зичу всім працівникам прокуратури міцного здоров’я, щастя, тепла та сімейного благополуччя, успіхів у професійній діяльності.

*
Дорогі захисники Української держави!

Від щирого серця вітаю Вас з Днем Збройних Сил України!
Сьогодні українська армія проходить складний етап становлення. За плечами військових Збройних Сил України славні традиції предків, великі звитяги козацтва та наших батьків і дідів, які здобували перемогу над фашизмом.
Захист незалежності та територіальної цілісності рідної землі в усі часи був покликанням та обов’язком справжніх чоловіків. Я вірю в те, що українська армія стане національною гордістю, гарантом стабільності та безпеки України.
Бажаю вам міцного здоров’я, миру, дoбра та достатку вашим оселям.

**
Щороку 3 грудня відзначається Міжнародний день інвалідів. Він нагадує нам про моральну відповідальність щодо найбільш незахищених верств населення.
В Україні є понад два з половиною мільйона людей, які потребують особливого ставлення до себе. Цей День є днем підвищеної уваги суспільства до проблем громадян з особливими потребами, коли є нагода звірити, що зроблено, і що потрібно зробити для формування гідних умов вашого життя, аби ніхто не почувався забутим чи полишеним наодинці зі своїми проблемами.
З нагоди Міжнародного дня неповносправних людей висловлюємо вдячність всім тим, хто своєю працею, стараннями допомагає подолати труднощі людям з особливими потребами.
Висловлюємо найтепліші слова нашим співвітчизникам – громадянам, на долю яких випали нелегкі випробування. Ви – взірець стійкості, мужності і незламності духу. Зичимо вам та вашим родинам міцного здоров’я, життєвого оптимізму, добробуту і великого людського щастя.

З повагою – міський голова Василь Сидор

Екскурсія до лісу

Важко не погодитись з тим, що багато хто з нас любить ліс. А яке задоволення вирушити до лісу з друзями –гуртківцями. Вихованці студії «Сувенір» Еколого-натуралістичного центру школярів, вирішили помилуватися красою осіннього лісу та назбирати матеріал для виготовлення виробів з природного матеріалу: жолуді, шишки, листя.
Занурившись у лісову казку, ми зустрілися з деякими перешкодами. На превеликий жаль ще є люди, які вважають, що в лісі все дозволено: можна розводити багаття, залишати сміття, ламати дерева. Їх не турбує те, що на місці розведеного багаття вигоряє не тільки трава, а й земля, на якій нічого не росте протягом 3 – 4 років.
Побачивши на галявині купи сміття, ми не змогли залишитись байдужими, тому провели трудову акцію по його збору. Нам дуже шкода, що крім дарів природи у свої пакетах ми несли і дари людської бездіяльності. Тому гуртківці закликають усіх жителів нашого міста не залишати сміття після свого відпочинку на природі.
Попрацювавши, зібравши природній матеріал для роботи, гуртківці з позитивними емоціями вирушили по домівках.

Керівник гуртка студія «Сувенір»
Скачкова І.П.

ПІЗНАЄМО ЦІКАВИЙ СВІТ ПРИРОДИ

Неможливо уявити сучасне житло без кімнатних рослин . Адже зелені рослини створюють затишок, піднімають настрій, освіжають повітря.
Щоб забезпечити собі протягом року розкішний квітучий сад, спільними зусиллями вихованців і керівників гуртків в Еколого – натуралістичному центрі школярів був відкритий музей Природи. У ньому зібрані і описані більше 40 видів кімнатних рослин, які вражають своїм розмаїттям форм, поєднанням кольорів і відтінків, вміло підібраною композицією.
Гуртківці з великою любов'ю доглядають за кімнатними рослинами, надають усім бажаючим інформацію щодо правил догляду за ними, боротьби зі шкідниками. Екскурсоводи, Пермінов Дмитро, Валікова Даша, Рогалевич Уляна, проводять незабутню і цікаву віртуальну подорож батьківщиною наших зелених друзів – пустелями Америки, тропічними лісами Бразилії та Африканським континентом. Відвідувачі музею мають можливість почути цікаві факти про такі вже знайомі нам, на перший погляд, кімнатні рослини, як кактуси, бегонії, традесканції, аспарагуси, агави . На мандрівників чекають також конкурси, загадки, вікторини: «Цілюща флора на підвіконні», «Прекрасне поряд», «Квітковий магазин», «Зелений листок».
Музей Природи є важливим осередком екологічної освіти і виховання школярів. Доглядаючи за кімнатними квітами ми змінюємо світ навколо себе на краще і приносимо задоволення собі та оточуючим.
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати музей Природи Екологічного центру школярів у вівторок, четвер, п’ятницю з 15.00 до 17.00.

Керівник гуртка «Юні квітникарі»
Огородник Ірина

Славутське міськрайонне управління юстиції

Матеріалом для обговорення стала представлена працівниками управління інтерактивна презентація на тему: «Закон і порядок». Школярі дізналися про теоретичні та практичні питання впливу на стан правопорушень серед населення оточуючого середовища, а також основні ідеї «Теорії розбитих вікон». Вказана теорія була розроблена американськими соціологами Джеймсом Вілсоном і Джордем Келлінгом і її основною ідеєю є те, що якщо хтось розбив скло в будинку і ніхто не вставив нове, то незабаром жодного цілого вікна в цьому будинку не залишиться, а потім почнеться мародерство. Іншими словами, явні ознаки безладу і недотримання людьми прийнятих норм поведінки провокують оточуючих теж забути про правила.
Крім цього, начальником управління Олександром Мельником було вручено диплом Головного управління юстиції у Хмельницькій області та Управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації ІІІ ступеня за друге місце у номінації «Найкраща інтелектуальна гра» у творчому конкурсі для учнів загальноосвітніх навчальних закладів «Розкажи одноліткам про права дитини» учениці 10-Б класу навчально-виховного комплексу № 5 Єфімович Ользі».

Начальник відділу правової роботи,
правової освіти, державної реєстрації
нормативно-правових актів Славутського
міськрайонного управління юстиції Л.П.Китюшко-Шатковська

Участь громадськості в заходах щодо запобігання і протидії корупції

Об'єднання громадян, їх члени або уповноважені представники, а також окремі громадяни в діяльності щодо запобігання, виявлення і протидії корупційним правопорушенням (крім випадків, коли це віднесено законом до виключної компетенції спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції) мають право:
1) повідомляти про виявлені факти вчинення корупційних правопорушень спеціально уповноваженим суб'єктам у сфері протидії корупції, іншим органам, зазначеним у статті 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», керівництву та колективу підприємства, установи чи організації, в яких були вчинені ці правопорушення, а також громадськості;
2) запитувати та одержувати від органів державної влади та органів місцевого самоврядування в обсягах та порядку, не заборонених законом, інформацію про діяльність щодо запобігання і протидії корупції;
3) проводити, замовляти проведення громадської антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів, подавати за результатами експертизи пропозиції до відповідних органів державної влади;
4) брати участь у парламентських слуханнях та інших заходах з питань запобігання і протидії корупції;
5) вносити пропозиції суб'єктам права законодавчої ініціативи щодо вдосконалення законодавчого регулювання відносин, що виникають у сфері запобігання і протидії корупції;
6) проводити, замовляти проведення досліджень, у тому числі наукових, соціологічних тощо, з питань запобігання і протидії корупції;
7) проводити заходи щодо інформування населення з питань запобігання і протидії корупції;
8) здійснювати громадський контроль за виконанням законів у сфері запобігання і протидії корупції, з використанням при цьому таких форм контролю, які не суперечать законодавству.

Об'єднанню громадян, фізичній, юридичній особі не може бути відмовлено в наданні доступу до інформації стосовно компетенції суб'єктів, які здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції, а також стосовно основних напрямів їх діяльності. Така інформація надається в порядку, встановленому законом.
Законопроекти та проекти інших нормативно-правових актів, що передбачають надання пільг, переваг окремим суб'єктам господарювання, а також делегування повноважень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, з метою їх громадського обговорення розміщуються на офіційних веб-сайтах органів державної влади, органів місцевого самоврядування невідкладно, але не пізніше дня, наступного за днем їх внесення належним суб'єктом до відповідного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування узагальнюють результати громадського обговорення законопроектів та проектів інших нормативно-правових актів, передбачених частиною третьою цієї статті, та оприлюднюють їх у засобах масової інформації.

Головний спеціаліст відділу державної
реєстрації прав на нерухоме майно
реєстраційної служби Славутського
міськрайонного управління юстиції Н.Р. Бублик

Змагання з гірського туризму у Хмельницькому

У перші вихідні листопада у місті Хмельницькому відбувся відкритий Кубок Хмельницької області зі спортивного (гірського) туризму на штучному рельєфі.
Такий рельєф – стінка – встановлений хмельницькими молодими туристами-ентузіастами за допомогою активістів обласної федерації скелелазіння та альпінізму на базі навчального центру УМВС в Хмельницькій області за адресою м. Хмельницький вул. Зарічанська, 7.
Основними завданнями змагань, як визначили їх організатори, стали: удосконалення спортивної майстерності туристів, виконання спортсменами нормативів та вимог Єдиної спортивної класифікації України з не олімпійських видів спорту; моделювання дій туристів у складних природних похідних ситуаціях; залучення учнівської молоді до здорового способу життя.
У Кубку на двох дистанціях різного класу – "Смуга перешкод (зв’язки)" та "Смуга перешкод (особиста)" – змагались спортсмени-туристи 6 команд (з міст Хмельницького, Славути, Деражні, Полонного, Львова) у 3-х вікових групах: молодшій – 1999-2001 років народження, середній – 1996-1998 р.н. та старшій – 1995 р.н. і старші.
Дуже приємно, що юні славутчани «забрали» всі призові місця у всіх видах змагань в молодшій віковій групі. Це гуртківці Славутського міського центру туризму і краєзнавства: Ю.Скомороха І-місце особиста смуга, І-місце зв’язки, В.Тарадайнік І – місце зв’язки, Г.Прокопчук ІІІ- місце особиста смуга, ІІ-місце звязки – учні НВК ЗОШ І-ІІІст, гімназія, К.Семенюк – І місце особиста смуга, І-місце зв’язки (тренер О.В.Лук'янчук), Ю.Данішевська ІІ- місце особиста смуга, ІІ-місце зв’язки, учениця ЗОШ І-ІІІст № 6 (тренер К.Г.Вакульчук), Б.Марасюк, ІІ- місце особиста смуга, І-місце зв’язки, учень ЗОШ І-ІІІст № 3 (тренер О.А.Сукач). За підсумками двох днів змагань отримали І загальнокомандне місце.
Побажаємо нашим туристам подальших перемог!
Інструктор по туризму ЦТК А. Слівіна

Знаменний ювілей загальноосвітньої школи № 3

Минулої п’ятниці у ЗОШ № 3 відзначали важливу подію – 90-річний ювілей цього навчального закладу. У затишній атмосфері зібралося чимало друзів, яких у свій час на все життя поєднала рідна школа. У той урочистий вечір чи не кожен був ювіляром: і першачки, і працівники школи, і сивочолі ветерани. Заклад уже має свою історію, адже спочатку хтось навчався у школі, потім передавав знання іншім поколінням, обравши професію вчителя, і так день за днем, рік за роком. Ведучі заходу розповіли про школу, починаючи від першого дня її роботи і до теперішнього періоду. 90 років – це знаменна дата, за цей час багато чого змінилося, і школа не завжди була такою, як зараз. На зміну одного керівника приходив інший, але усі вони зберегли найкраще, примножували лише найцінніше, однаково турбувалися про школу та її вихованців. Діяльність директора – це своєрідна епоха в житті школи, частина її історія.
На сьогодні ЗОШ № 3 – це спільна копітка робота директора Андрія Петровича Сукача, колективу педагогів, серед яких лауреати та переможці обласних та міських конкурсів та інших працівників. Найцінніше школи – її учні, які маючи належні умови не лише для навчання, а й для змістовного відпочинку, стають активними учасниками різноманітних конкурсів та змагань.
З нагоди ювілею із вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Василь Сидор:
– Приємно, коли будь-яка школа має своє обличчя та історію, в тому числі і ЗОШ № 3, яка є сьогодні ювіляркою. Крізь її стіни пройшли тисячі дітей, сотні педагогів та працівників присвятили своє життя цьому закладу та його вихованцям. Великі слова вдячності та поваги ветеранам освіти, тим людям, які, працюючи далеко не в таких умовах, які є зараз у школі, зуміли вкласти у заклад свої душу і серце. Надіюся, що позитивна демографічна динаміка у нашому місті допоможе нам ще більше розвивати та розширювати освітню галузь, та й надалі забезпечувати викладачам належні умови роботи, а дітям – комфорт у навчанні.
У день такої вагомої річниці роботи школи Василь Богданович відзначив кращих із кращих працівників школи грамотами, а це: Наталія Попчук, Олена Томків та Світлана Пустовєтова.
Свої вітання для колег у день ювілею надсилала начальник управління освіти Валентина Сабінська:
– 90 років для школи – це дев’ять десятиліть, за які дитина із малюка, який тримався за руку матері і переступив поріг школи, стала юнаком чи юнкою та вирушивши у доросле життя. Кожне десятиліття навчання у цьому осередку знань закарбовувалося у пам’яті по-своєму. І та маленька школа, з якої виросла сучасна ЗОШ № 3, об’єднувала не тільки дітей міста, а й дітей навколишніх сіл. Протягом цих років у школі сформувалося багато традицій, і хотілося б щоб вони знову відновилися, щоб тут був найкращий хор та вокальна група, щоб заклад стала лідером серед учнівського самоврядування. Думаю, що сьогоднішнє свято започаткує в школі створення музею. Адже за 90 років школі є що розповісти, є чим поділитися ветеранам. Музей зміг би виховувати покоління учнів у повазі та шані до тих, хто тут працював і навчався.
Також приєдналися до вітань заступник начальника управління освіти Наталія Пшетоцька, голова профспілки освіти Зоя Сиропятова, заступник завідувача інформаційно-методичного центру управління освіти Тетяна Дубіна та методист центру Ольга Зиза.
Поділилися цікавими спогадами про роки, проведені у школі, ветеран праці Галина Загорська та випускниця 1957 року Людмила Крижанівська.
Гостям у день ювілею свої творчі дарунки адресували справжні таланти школи – вихованці танцювального колективу «Оксамит», Юліана Дебопре, Юлія Поночовна, учасники драматичного гуртка «Монолог».

На обласному семінарі

Минулого вівторка у приміщенні ДНЗ № 6 «Золота рибка» м. Славута відбувся обласний семінар за участю методистів дошкільної освіти районних (міських) методичних кабінетів, керівників методичних об’єднань та ін. Захід, організований за сприяння Хмельницького інституту післядипломної педагогічної освіти, міського управління освіти та інформаційно-методичного центру управління, був присвяченій темі: «Роль розвивального середовища в особистісному становленні дошкільника в умовах впровадження оновленого стандарту, програм «Я у Світі», «Впевнений старт».
Перед організаторами та учасниками семінару стояв ряд важливих завдань, а саме: актуалізація науково-теоретичних засад проблеми формування розвивального середовища як важливої умови особистісного становлення дошкільника, формування інноваційної діяльності методичних служб, педагогічних працівників щодо впровадження оновленого стандарту, програм «Я у Світі», «Впевнений старт», а також забезпечення системного організаційно-методичного супроводу проблеми формування розвивального середовища.
Програма роботи семінару включала огляд виставки «Панорама педагогічних ідей та знахідок» (з досвіду створення розвивального середовища за програмами «Я у Світі», «Впевнений старт») та знайомство із експрес-портретом інноваційно-освітнього простору міста Славути, який провела начальник міського управління освіти Валентина Сабінська. Привітав учасників семінару міський голова Василь Сидор.
Цікавими та змістовними були виступи представників освітньої галузі Славути. Так, у теоретичному модулі участь у семінарі взяли методист ІМЦ управління освіти Славути Валентина Буряк, завідувач ДНЗ № 6 Міра Остапчук, вихователь-методист ДНЗ № 6 Ольга Бершеда, завідувач ДНЗ № 2 Людмила Курельчук, вихователь-методист ДНЗ № 4 Тетяна Бунда, завідувач ДНЗ № 9 Віта Шитманюк.

Дорога славутська громадо!

Цього тижня ми вшановуємо пам’ять українців, які були знищені Голодоморами у часи безбожного сталінського комуністичного режиму. Навіть через стільки років нам страшно уявити, як така щедро позолочена колоссям і благословенна на врожаї земля могла хоронити своїх трударів, як мусила здригатися від розпачу і стону матерів за померлими голодною смертю дітьми, як, випивши стільки сліз і горя, не озлобилась, а витерпіла і воскресла. Голодомор як велика трагедія нашого народу назавжди залишиться розритою могилою на тлі української історії. Біль пам’яті про неї ніколи не втихне, але він має зробити нас, як націю, мудрішою у прийнятті політичних рішень.
Шановні громадяни! Давайте згадаємо про всіх знищених голодом наших земляків. Попросімо спільно всією Українською родиною Всемогутнього Господа, щоб упокоїв душі убієнних у Царстві Небеснім, щоб благословив нашу Україну достатком і Своїми щедрими дарами, щоб уберіг будь-яку політичну владу від спокуси позбавити Людину Права на Життя, від нетерпимості, від проявів насильства та злочинів перед своїм народом.
Шановні славутчани!
Прошу вас взяти активну участь у заходах в рамках меморіального тижня вшанування жертв Голодомору!
– 23 листопада о 14.00 год. біля пам’ятника жертвам політичних репресій і Голодомору (вул. Соборності,3) представниками релігійних конфесій міста буде відслужена поминальна панахида та відбудеться покладання вінків та квітів.
– 24 листопада о 16 годині розпочнеться Всеукраїнська акція «Запали свічку». Кожний громадянин, небайдужий до цієї скорботної дати, має встановити запалену свічку на підвіконня своєї домівки. Сподіваюсь, що цей святий вогник – символ нашої пам’яті – не омине жодної славутської домівки!
Вічна пам’ять загиблим!

З повагою – міський голова Славути Василь Сидор

Шановні працівники радіо, телебачення та зв‘язку! Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята!

Щирі слова вдячності вам за невтомну творчу роботу, адже приходячи в кожну оселю, ви розповідаєте про перебіг подій, при цьому допомагаючи людям відчути причетність до процесів сьогодення, відкриваючи широкі можливості для людських контактів та спілкування.
Бурхливий розвиток засобів комунікації та інформаційних технологій, телебачення і радіо — невід’ємна складова сучасності. Нині й у житті держави, й у житті кожної людини роль електронних засобів масової інформації та зв’язку стрімко зростає. Без них неможливий суспільний прогрес, економічне зростання, просування до європейських та світових стандартів демократії.
Вагомою суспільно необхідною є творча праця теле- та радіожурналістів, а також тих, хто працює разом з ними, залишаючись поза кадром чи радіоефіром. Вірю, що й надалі працівники радіо, телебачення та зв’язку докладатимуть усіх зусиль для забезпечення об’єктивного інформування наших громадян про суспільно-політичні, економічні та культурні події міста та країни в цілому.
Бажаю Вам професійного успіху, втілення нових цікавих ідей, невтомного творчого пошуку, вірних друзів, надійних партнерів та колег. Щастя, радості, міцного здоров’я вам і вашим родинам!

З повагою – міський голова Василь Сидор.

Славута – одне із найкраще благоустроєних міст України

Як ми уже повідомляли, Славута стала одним із призерів всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» за 2011 рік, що був організований відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.07.03 №1119.
За звання кращих змагалися 71 населений пункт у 6 категоріях залежно від кількості мешканців. Головним критерієм відбору був комунальний благоустрій населеного пункту, а саме, відремонтованість житлового фонду, утримання доріг, шляхопроводів, належне водопостачання та водовідведення. Переможці отримали перехідні кубки Кабінету Міністрів України та дипломи.
Із числа міст, що взяли участь у конкурсі, в категорії міст з населенням до п’ятдесяти тисяч місто Славута зайняло друге призове місце.
Вручав нагороди переможцям конкурсу, яке відбулося у рамках VIІІ Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства – 2012» (м. Київ) Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.
Тож отриманий диплом – це свідчення того, що наше місто – одне із найкраще благоустроєних міст не лише в області, але й в Україні.

Чергова сесія міськради: нові питання – конструктивний діалог

9 листопада сесія Славутської міської ради виявилася досить насиченою. Адже поруч із прийняттям рішень, необхідних для життєдіяльності громади міста, було звернуто увагу й на ряд інших актуальних питань.

Виконання бюджету міста за 9 місяців 2012 року
За інформацією першого заступника міського голови Сергія Микульського до загального фонду бюджету за 9 місяців 2012 року надійшло 26416,4 тис.грн. власних надходжень, планові призначення з початку року виконані на 93,1 відсотка. Доходів, які враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів (I кошик) надійшло 21752,1 тис.грн., розрахункові показники МФУ на січень-вересень (24377,0тис.грн.) виконані на 89,2 відсотка.
Податок з доходів фізичних осіб є основним джерелом формування доходної частини місцевого бюджету. В бюджет міста поступило 21699,6 тис.грн. податку з доходів фізичних осіб, виконання складає 89,8 відсотка.
Доходів, що не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів (ІІ кошик) за січень-вересень 2012 року надійшло 4664,2 тис.грн., план на звітний період ( 4005,0тис.грн.) виконано на 116,5 відсотка планові призначення перевиконано на 659,2тис.грн., а в порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 1064,8 тис.грн. або на 29,6 відсотка .
Основним джерелом доходів у другому кошику є плата за землю, надходження по якій за 9 місяців 2012 року склали 3764,1 тис.грн. Планові призначення бюджету міста по даному податку виконано на 107,4%, в порівняні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 890,3 тис.грн., або на 31,0 відсотка .
До спеціального фонду бюджету міста надійшло 6351,4тис.грн. доходів без трансфертів. Виконання надходжень до спеціального фонду бюджету характеризується наступними показниками: надходження від продажу землі, планові надходження по єдиному податку, поступлення збору за першу реєстрацію транспортних засобів; екологічний податок, поступлення збору за провадження торговельної діяльності нафтопродуктами, скрапленим та стиснутим газом на стаціонарних, малогабаритних і пересувних автозаправних станціях, заправних пунктах, власні надходження бюджетних установ.
За підсумками 9 місяців 2012 року видаткова частина бюджету міста по загальному фонду виконана в сумі 65923682грн. або на 74,42% до уточненого плану на 2012 рік. Виконання видатків по спеціальному фонду бюджету становить 8104059грн. або 45,65% до річного показника уточненого плану.

Вирішення проблемних питань потребує коректив бюджету
Фінансування освіти належить до делегованих державою повноважень. Міська рада неодноразово зверталася до різного рівня державних установ щодо необхідності належного фінансування закладів освіти у Славуті. Однак, проблеми освіти перекладаються на плечі місцевих рад. На разі недостатнє фінансування державою делегованої нею галузі освіти призвело до виникнення вкрай проблемного питання – нестачі коштів на проведення харчування дітей в закладах освіти міста. У зв’язку і виникненням цього проблемного питання виконавчим комітетом Славутської міської ради були направлені звернення голові Хмельницької облдержадміністрації та Прем’єр-міністру України. Громада Славути так і не дочекалася відповідного реагування.
Попередньо на листопад-грудень поточного року потреба в асигнуваннях на зазначену мету складала 195 тисяч гривень. Проте, завдяки тому, що управлінням освіти було оперативно закуплено продукти харчування у населення за значно нижчими цінами, обсяг даної потреби було зменшено до 130 тисяч грн. За ініціативи міського голови Василя Сидора дане питання було винесено на обговорення в депутатських комісіях міськради і результати його розгляду були однозначними – зробити все можливе, щоб забезпечити дітей харчуванням. Детальне вивчення, пошук усіх можливих шляхів фінансування з бюджету міста і в результаті – рішення прийнято. – За рахунок зменшення фонду заробітної плати бюджетних установ міста на 62 тис. 700 грн. та власних фінансових можливостей управління освіти необхідну суму коштів було переміщено на забезпечення харчування дітей в школах.

Установи культури оновили свої положення та статути
А саме Центр культури та дозвілля, Палац культури, міські бібліотеки для дорослих та дітей. Із новими установчими документами даних установ ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua.

Законодавчо змінено процедуру встановлення тарифів на послуги водопостачання та водовідведення
Як проінформувала присутніх начальник управління економічного розвитку Галина Дарчик відповідно до вимог чинного законодавства повноваження щодо затвердження тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення покладені на Національну комісію регулювання ринку комунальних послуг та органами місцевого самоврядування. Разом з тим, Національна комісія регулювання ринку комунальних послуг встановлює тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення для суб’єктів господарської діяльності, які надають послуги більш як для 40 тис. споживачів. Оскільки Славутське управління водопровідно-каналізаційного господарства надає послуги для 14 тис. споживачів, то, згідно змін у чинному законодавстві, ліцензування діяльності цього підприємства здійснює на разі Хмельницька облдержадміністрація. В свою чергу, тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення відповідно до статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» покладаються на виконавчий комітет Славутської міської ради. На даний час чинним законодавством не передбачено надання висновків Державної інспекції з контролю за цінами щодо розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат пов’язаних із наданням послуг.
Отже враховуючи те, що на органи місцевого самоврядування покладається відповідальність щодо формування, аналізу та затвердження тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення виникла необхідність затвердження в місті відповідного порядку та процедури їх встановлення.
У зв’язку з цим, депутатами на сесійному засіданні після детального вивчення було затверджено Порядок та процедуру встановлення тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, який містить конкретні вимоги щодо розрахунку та аналізу тарифів на дані послуги.
– Як бачимо державна влада знову перекладає вирішення проблемного питання на орган місцевого самоврядування, – зауважив з цього приводу міський голова Василь Сидор. – Разом з тим, встановлення рівня мінімальної заробітної плати, цін на електроенергію та газ залишає за собою. Сьогодні в тарифі на воду 36% становить саме електроенергія, 50% – заробітна плата працівників Славутського УВКГ, а це лише 1200-1400 грн. Ось ці дві складові, майже 90%, визначають тарифи на воду. Варто відмітити, що якщо ми не сформуємо тарифи, які будуть відповідати собівартості послуг, то згідно чинного законодавства, ми будемо змушені з бюджету міста датувати це комунальне підприємство. Таких коштів бюджет міста немає.

Сприяючи розвитку професійно-технічної освіти
З метою забезпечення стабільного розвитку державного професійно-технічного навчального закладу «Славутський професійний ліцей», належного функціонування та організації навчально-виховного процесу, було прийнято рішення про передачу з комунальної власності територіальної громади міста Славути у державну власність з подальшим використанням вище вказаним державним професійно-технічним навчальним закладом об’єкти нерухомого майна загальною площею 15360,9 кв.м.

У різному
Секретар міської ради Борис Семенюк ще раз проінформував присутніх про прийняття Славутською районною радою, без відома міської ради, поспішного рішення щодо створення юридичної особи – комунального підприємства «Славутський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» в рамках загальнодержавного проведення медичної реформи. В Законі України «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо удосконалення надання медичної допомоги» чітко вказано, що пункти, які стосуються первинної медичної допомоги набирають чинності з 1 січня 2015 року. Окрім того, в даному законі зазначено, що до 31 грудня 2019 року первинну медичну допомогу надають лікарі загальної практики – сімейні лікарі та інші медичні працівники, які працюють під керівництвом таких лікарів, а також лікарі-терапевти дільничні, лікарі-педіатри дільничні та інші медичні працівники, які працюють під керівництвом лікарів-терапевтів дільничних і лікарів-педіатрів дільничних.
Міський голова Василь Сидор надав присутнім інформацію щодо участі у виборчому процесі-2012 та виявив сподівання, що обрані депутати та політичні партії спрямують свої зусилля на розширення прав місцевого самоврядування та розвиток села.
Депутат Славутської міської ради, член окружної виборчої комісії №190 по виборах в народні депутати України, людина з понад тридцятирічним стажем учасника виборчих процесів в Україні, багаторазовий голова окружних виборчих комісій Світлана Нестерчук виступила із власною оцінкою проходження виборчого процесу-2012 в окрузі №190:
– Підібраний в більшості некваліфікований склад окружної комісії ще з самого початку дав зрозуміти, що робота виявиться вкрай складною. Багато із членів комісії взагалі перед цим не мали досвіду роботи навіть в дільничних виборчих комісіях. Голови комісії, які двічі змінювалися, були неорганізованими та проводилися доволі не компетентно. Дільничні комісії створювалися цілий тиждень в той час, як мали цей процес завершити в триденний термін. Дуже погано була організовано прийом документів від виборчих комісій – черги голів комісій, які змушені були після добової роботи стояти на вулиці і мерзнути. Некомпетентність членів окружної комісії проявилася і в протоколі по одномандатному виборчому округу, адже спільно з ЦВК було виявлено п’ять помилок за якими 709 голоси, відданих громадянами за Василя Сидора, були натомість перекинуті на інших кандидатів.

Ми змінемо світ на краще

Вони активні та розумні, талановиті та креативні. Вони – це учасники дорадчої ради при міському голові. Успішно працюючи уже більше року, до її рядів долучається все більше юних славутчан для того, щоб робити безліч корисних справ.
Учасники дорадчої ради стали організаторами циклу зустрічей, присвячених темам ведення здорового способу життя. Так, минулої п’ятниці у рамках всеукраїнської акції «Нарко-ноу» відбувся один із таких заходів девіз якого «Ми – за здоровий спосіб життя» – об’єднав усіх членів молодіжної ради та гостей у приміщенні Будинку дитячої творчості.
Детально про тему важливості підтримки здоров’я та запобігання шкідливих звичок розповіла присутнім психолог БДТ Алла Шевченко. У своєму виступі Алла Віталіївна як фахівець з психології наголосила на проблемах молоді, пов’язаних із тютюнопалінням, вживанням алкоголю та наркотиків, навела цікаві для учнів статистичні дані, які були доступними для розуміння завдяки підготовленій слайд-презентації. Як наголосила Алла Віталіївна, єдиний спосіб протистояння шкідливим звичкам, головним чином наркоманії, – це створення сильної та гнучкої системи профілактики її розповсюдження та соціальної реабілітації людей, що вживають наркотики.
Головне завдання учасників зустрічі полягало у тому, щоб разом із іншими представниками учнівського самоврядування розробити систему формування здорового способу життя.
Сам захід був побудований таким чином, щоб не лише донести юним славутчанам теоретичні дані, а й залучити їх до різноманітних вправ, ігор, тестів тощо, які неабияк згуртували юних школярів над темою даної зустрічі.
Цікавий діалог із учасниками дорадчої ради провів міський голова Василь Сидор, у якому поцікавився думкою молоді про те, чи варто проходити регулярно медогляд і чи може він вплинути на зменшення наркоманії та інших шкідливих звичок. Юні порадники відповіли одноголосно, що медогляд – важлива умова підтримки здоров’я кожної людини, а отже, можливість завчасно виявити різного виду залежності. Ще одна тема обговорення стосувалася того, чи наркоманія – це проблема лише окремих сімей. Як стверджувала молодь, дана соціальна проблема може затронути будь-яку дитину незалежно від того, який статок у їх батьків. Наркоманія серед підлітків та молоді – це масове вбивство, проти якого немає зброї окрім швидкої та медичної та психологічної допомоги. «Тож потрібно об’єктивно дивитися на цю проблему та пам’ятати, що ми можемо врятувати життя людині, якщо повідомимо про її залежність», – наголосив на цьому Василь Сидор.
Під час зустрічі Василь Богданович вручив посвідчення члена молодіжної дорадчої ради ще 20 учням Славути та звернув увагу на тому, що чекає від учасників різноманітних пропозицій.
Отже, здоровий спосіб життя – це феномен соціального життя, об’єднуюча сила та національна ідея, яка сприяє розвитку сильної держави і здорового суспільства. Важливо, щоб кожна молода людина усвідомила, що здоровий спосіб життя – це насамперед її особистий успіх. Приємно, що розуміють це дедалі більше юних славутчан, які з радістю приєднуються до такого нового формату роботи як молодіжна дорадча рада при міському голові.

Вулицями Славути

Ми продовжуємо знайомити наших читачів із житлово-комунальним господарством Славути. Минулого тижня комунальними службами міста проводився ряд важливих для життєдіяльності міста робіт. Наш фото об’єктив спіймав наступні моменти із життя міста: