Шановні славутчани та гості нашого прекрасного міста!

21 вересня наше місто святкує свій День народження. День, який об’єднує всіх, кому дорога наша Славута, день, коли кожен з нас відчуває себе частинкою великої родини.
Найбільше багатство міста – це його жителі: талановиті, щирі, добрі й працьовиті, які створюють його матеріальне й духовне сьогодення та майбутнє. Тому всі здобутки і позитивні зміни відбуваються завдяки вашій щоденній напруженій праці. Я вдячний за все те добре, що ви зробили і робите для рідного міста. За рік, що минув ми довели, що ми громада – сильна своєю єдністю, яка може стояти за свої інтереси.
У свою чергу, і міська влада надалі спрямовуватиме всі свої зусилля на те, щоб життя у Славуті ставало комфортнішим і сучаснішим. Мені дуже хочеться, щоб ми з вами зберегли таке ж порозуміння, взаємну повагу і підтримку для подальшого розвитку нашого міста.
У День народження нашого міста від усієї душі бажаю Славуті стабільності та процвітання, а вам, дорогі славутчани, зичу міцного здоров’я, достатку і злагоди у ваших оселях, мудрості і натхнення у справах, любові, сімейного тепла, щасливої долі у рідному місті і Божого благословення.

З повагою – міський голова Славути Василь Сидор

Вітання з нагоди 75-річчя утворення Хмельницької області

Щиро вітаю жителів Хмельниччини із 75-річчям утворення області. Це свято – підсумок напруженої праці всіх жителів регіону, за яку вони заслуговують щиру вдячність й глибоку повагу. У святкові дні особливо приємно відзначити, що славну історію краю гідно продовжують сучасники. Переконаний, область має достатній потенціал для позитивної динаміки наукового, промислового і культурного розвитку регіону. Тож нехай буде плідною й цікавою праця жителів Хмельниччини, а оптимістичним не тільки свято, а й щодень.
Бажаю всім мешканцям області доброго здоров’я, добробуту у домі та сімейної злагоди, а також бажаю бути мужніми та сильними, як наші пращури, що змогли відстояти та розбудувати для нас мальовничий та рідний край – Хмельниччину!

З повагою – міський голова Василь Сидор

Привітання міського голови

Шановні працівники лісової галузі!
Щиро вітаю вас із професійним святом! Ліс – безцінний дарунок природи, багатство нашого краю, а також запорука екологічної безпеки, пріоритетна складова народногосподарського комплексу і основа економічної стабільності країни. Своєю працею ви піклуєтеся про розширення лісових насаджень та сприяєте їх раціональному використанню.
У цей святковий день бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, щастя, оптимізму, творчого натхнення на подальшу плідну працю і віри в краще майбутнє в ім’я процвітання нашої країни.
З професійним святом вас, дорогі трудівники лісової галузі!

З повагою,
міський голова Василь Сидор

Прийміть найширші вітання з нагоди Дня рятівника, працівників аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, інших спеціальних формувань!

Це свято відважних і сміливих людей, які несуть відповідальність за вирішення питань загальнодержавної ваги, забезпечення надійного захисту національного багатства, життя людей від вогню та стихії.
Завдяки Вашому професіоналізму, готовності щодня виявляти героїзм під час рятування життя людей, усі, хто носить почесне звання працівника служби цивільного захисту, завоювали справжню шану та повагу суспільства.
Від щирого серця бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя і благополуччя, успіхів у подальшому вдосконаленні своєї майстерності, а вдячність за врятовані життя і безкорисливу допомогу нехай стануть невичерпним джерелом сил для підвищення професійних досягнень, служіння державі і народу України!
Нехай мир і злагода панують у Ваших родинах!

З повагою,
мiський голова Василь Сидор

Шановні фармацевтичні працівники!

Вітаю вас із професійним святом!
Ви обрали своєю професією надзвичайно гуманну, шановану суспільством справу, адже бути фармацевтом — це означає щодня й щогодини піклуватися про здоров’я наших громадян. Ваш професіоналізм, вміння знаходити оптимальні рішення повертають людям здоров’я, додають впевненості у власних силах та віри в життя.
Нехай щастям і любов'ю наповнюється кожен день вашого життя, а праця на благо людей приносить задоволення і радість. Нових ідей і перемог, надійних партнерів і вірних друзів, процвітання, удачі і добробуту вам і вашим родинам.

З повагою,
мiський голова Василь Сидор

На засіданні сесії міськради

31 серпня у Славуті відбулася чергова сесія міськради, на якій обговорювалися питання різних сфер життєдіяльності міста Славути. По першому пункту порядку денного – результатам виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Славути за перше півріччя 2012 року доповів міський голова Василь Сидор:
– Робота міської влади, підприємств, установ та організацій міста зосереджувалась на покращенні соціально-економічного розвитку міста, удосконаленні роботи із громадянами, які потребують соціального захисту, наданні комунальних послуг у повному обсязі та належної якості, поліпшенні якості та доступності послуг освіти та медичного обслуговування. Впродовж першого півріччя 2012 року промисловими підприємствами міста реалізовано продукції понад 454442,1 тис. грн., що в 2.2 рази більше, ніж у середньому по Хмельниччині (4742,1 грн.), приріст виробництва промислової продукції до відповідного періоду минулого року становить 124,7%. До загального фонду бюджету міста за І півріччя 2012 року надійшло 16667,5 тис. грн. власних надходжень, розрахункові показники МФУ на рік (38837,8 тис. грн..) виконано на 42,9 %. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 1074,2 тис. грн. або на 6,9 %. Всього надходження до загального фонду з урахуванням дотацій та субвенцій становлять 41046,2 тис. грн порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 3891,1 тис. грн. або на 10,5%. Надходження до спеціального фонду становлять 6504,4 тис. грн. порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 58,7 тис. грн. або на 0,9%. Надходження в бюджет міста за І півріччя 2012 року становлять 47550,6тис.грн., порівняно з минулим роком надходження зросли на 3832,4тис.грн. або на 8,8%.
Упродовж січня-травня 2012р. чисельність наявного населення міста збільшилась на 128 осіб. Станом на 1 червня 2012р. в м. Славута, за оцінкою проживало 35,6 тис. осіб. За рахунок міграції міське населення у січні— травні збільшилось на 82 особи. Головним чинником у формуванні чисельності населення є народжуваність. За січень-травень 2012р. по місту народилося 190 немовлят, що на 21,8% більше ніж за відповідний період минулого року. Кількість померлих за січень-травень 2012р. становить 144 особи, що на 11,1% менше, ніж за відповідний період попереднього року. По місту за січень-травень 2012р. спостерігався природний приріст – всього 46 осіб. Таким чином, відповідно до показників першого півріччя 2012 року у порівнянні з показниками відповідного періоду 2011 року відслідковується ріст у переважній більшості показників сфери економіки та соціальної сфери міста.
Інформацію по наступному питанню – внесення змін до бюджету міста Славути на 2012 рік – надав перший заступник міського голови Сергій Микульський. Як стало відомо, доходну та видаткову частину спеціального фонду бюджету міста було збільшено на обсяг суму додатково одержаних до Цільового дорожнього фонду у сумі 70 200,00 грн. До бюджету міста по загальному фонду було зменшено бюджетні призначення фінансового управління по комплексній програмі профілактики злочинності у м. Славута на 2012-2015 рр. на суму 8452,50 грн., виконавчого комітету – призначення на суму 3420 грн. по галузі «Телебачення та радіомовлення»; управління освіти виконавчого комітету на суму 149116 грн. на нарахування на заробітну плату; управління культури на 1550 грн., передбачені на оплату за спожиті енергоносії. Збільшено бюджетні призначення виконавчого комітету на фінансування видатків по галузі «Періодичні видання» з метою виконання міської програми розвитку та підтримки інформаційної сфери на суму 3420 грн.; виконавчого комітету на 8452,50 грн. на утримання водолазно-рятувальної служби, управління освіти на 149116 грн. на оплату за спожиті енергоносії, управління культури на 1550 грн. на оплату праці працівникам. По спеціальному фонду бюджету міста зменшено бюджетні призначення виконавчого комітету міської ради на виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво майданчика відпочинку по вул. Я. Мудрого у сумі 29632,00 грн., виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт приміщень ДЮСШ у сумі 15 000 грн., виготовлення проектно-кошторисної документації розчистка (реконструкція) русла р. Утка – 30 000 грн., виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію котельні по вул. Козацька, 41 – 15 000 грн., виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію котельні Славутської ЦРЛ – 5000 грн., виготовлення проектно-кошторисної документації гуртожитку по вул. Б. Хмельницького, 156 – 9602 грн. Зменшено бюджетні призначення управління культури, передбачених в платних послугах на заробітну плату у сумі 1550 грн.
Збільшено бюджетні призначення виконавчого комітету на реконструкцію тротуару по вул. Острозька на 29632 грн., виготовлення розділу Генерального плану міста «Зонування території міста Славути» у сумі 74 602 грн. Збільшено внесок в статутний фонд Славутського УВКГ на 105 000 грн. Зменшено бюджетні призначення виконавчого комітету на реконструкцію станції знезалізнення води по вул. Я. Мудрого, 52 у сумі 105000 грн.; зменшено бюджетні призначення управління культури на суму 1550 грн.
Окрім блоку земельних питань, на пленарному засіданні були також розглянуті питання про внесення змін до Положення про управління праці та соціального захисту населення, внесення змін до додатку до рішення Славутської міської ради № 5-18/2012 «Про затвердження Програми розвитку та підтримки інформаційної сфери, місцевих ЗМІ на 2012-2014 рр. в м. Славута», надання дозволу на списання медичного обладнання Славутської ЦРЛ, про затвердження угод, інші.
У різному міський голова Василь Сидор проінформував присутніх про початок виборчого процесу, а саме про те, що створений одномандатний виборчий округ № 190 із центром у м. Шепетівка, та зосередив увагу присутніх на складі створеної окружної комісії, до якої входять: голова комісії українська партія «Зелена планета», заступник голови комісії – всеукраїнська політична партія «Братство», секретар комісії – партія «Руський блок», члени комісії – члени Всеукраїнського політичного об’єднання «Єдина Родина», партії «Руська єдність», «Русь єдина», «Народно-трудовий союз», «Союз анархістів України», «Молодь до влади», ін. Василь Богданович наголосив на важливості відповідального ставлення до організації та ходу виборів, проведення їх згідно з вимогами чинного законодавства.
Крім того, міський голова доповів про умови роботи виконавчого комітету, його структурних підрозділів та комунальних установ міста, зокрема, що за 2010-2012 роки близько 37 фіскальних органів здійснили 105 перевірок (198 перевіряючих осіб), а це – майже 2 тис. робочих днів. За період останньої перевірки, до складу якої увійшли представники із 12 областей України, витрачено 5 760 людино-годин, що дорівнює 720 робочим дням.

Прес-служба Славутського МВК

Запровадження прозорих механізмів реєстрації земельних ділянок та видачі державних актів є одним із ключових чинників у проведенні земельної реформи

Запровадження прозорих механізмів реєстрації земельних ділянок та видачі державних актів, спрощення та скорочення всіх процедур, а також запровадження комфортного обслуговування громадян є важливою складовою діючої земельної реформи.
Так, починаючи вже з 1 січня 2013 року, кожен пересічний громадянин, користуючись мережею Інтернет, зможе отримати відомості про свою земельну ділянку, оприлюднені на офіційному веб-сайті Держземагентства України . І на перспективу фахівці органів земельних ресурсів опрацюють та запровадять систему, що забезпечить подання електронної заявки громадянином навіть не виходячи зі свого будинку через веб-портал Держземагентства. Таким чином буде забезпечено вільний доступ власників земельних ділянок до інформації про їхні наділи. Окрім того, електронний кадастровий портал, над розробкою якого нині інтенсивно працює Держземагентство України, є дієвим інструментом боротьби з чергами, він також допоможе встановити надійний зв'язок між громадянами та територіальними органами земельних ресурсів.
Державний кадастровий реєстратор територіального органу Держземагентства без залучення будь-яких інших організацій буде обробляти, перевіряти, вносити або видавати відомості з Державного земельного кадастру за принципом «єдиного вікна». Встановлюються чіткі терміни опрацювання заяв громадян.
Запровадження Державної кадастрової карти, яка є обов’язковою умовою впровадження земельної реформи, є одним із ключових чинників у програмі економічних перетворень на селі. Електронна кадастрова карта дасть можливість громадянам переглядати всі ділянки в межах України та базову кадастрову інформацію про них (площі, межі, відомості про цільове призначення тощо).
Наразі земельне відомство завершує підготовку автоматизованої системи Державного земельного кадастру – представлено пілотні проекти. З початку нового року в Україні буде запущена потужна електронна кадастрова карта за прикладом багатьох розвинутих країн світу. Вона стане важливою передумовою для завершення реалізації земельної реформи та відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення.
До 2011 року процедура реєстрації була ускладнена і незрозуміла для звичайних пересічних громадян.
Для оформлення своїх правовстановлюючих документів на землю по ряду регіонів країни громадяни, окрім погодження документів у себе в районному центрі, були вимушені їхати і в обласний центр до регіональних філій Центру ДЗК. І відповідно час та кошти громадян витрачалися інколи в десятки разів більше, ніж очікувалося ними при підписанні договорів на виконання робіт із землеустрою.
За ініціативи Держземагентства України були розроблені та прийняті Урядом нормативні акти, спрямовані на спрощення та упорядкування механізму видачі громадянам правовстановлюючих документів на землю, відповідно до яких державну реєстрацію документів на землю здійснюють територіальні органи земельних ресурсів. Таким чином було започатковано роботу щодо оформлення та видачі держактів на землю за принципом «єдиного вікна». Віднині погодження, подання документації для внесення до автоматизованої системи Держаного земельного кадастру, отримання акта на землю відбувається фактично в одному приміщенні територіального органу земельних ресурсів за місцем розташуванням земельної ділянки.
Запроваджена процедура стосовно передачі територіальними органами Держземагентства електронних файлів до структурних підрозділів Центру ДЗК без залучення громадянина сприяла уникненню безпосереднього контакту громадянина з спеціалістами, які перевіряли обмінні файли та вносили відомості до бази автоматизованої системи Державного земельного кадастру.
Держземагентством з вересня 2011 року запроваджено суворий контроль за дотриманням термінів проходження будь-яких заяв громадян зі здійснення кадастрово-реєстраційних дій через єдину державну електронну реєстраційну систему. І будь-який громадянин через офіційний сайт Держземагентства, ввівши номер своєї заяви та останні чотири цифри свого ідентифікаційного коду, може отримати інформацію про стан опрацювання його документів.
Такі нововведення дозволили значно спростити та скоротити процеси реєстрації землі та запобігти непоодиноким випадкам втрати оригіналів документів. Повна автоматизація процесів посприяла зниженню корупції та випадків здирництва з громадян, звівши до мінімуму персональне спілкування громадян та чиновників.
Наступним кроком до комфортного обслуговування громадян стане запуск автоматизованої системи кадастру.
Слід зазначити, що з метою інформаційного наповнення Державного земельного кадастру в країні розпочато роботи з перетворення архівних паперових носіїв в електронну цифрову форму. Так, протягом травня-липня 2012 року перетворено в електронний вигляд близько 40 тисяч планово-картографічних матеріалів, тривають підготовчі роботи, спрямовані на сканування всіх наявних державних актів, а їх у країні близько 18 мільйонів. У подальшому фахівці органів земельних ресурсів оцифрують всю документацію із землеустрою. Раніше ці роботи не тільки не проводилися, але навіть і не планувалися.
Протягом червня-липня 2012 року до центральної бази даних внесено інформацію про 24 млн присвоєних кадастрових номерів, з місцевих локальних геоінформаційних систем завантажено близько 10,1 млн відомостей про земельні ділянки. Роботи у цьому напрямку тривають.
На сьогодні відповідно до договорів щодо побудови апаратно-програмного комплексу системи земельного кадастру та технічного забезпечення ведення Державного земельного кадастру територіальними органами Держземагентства України, укладених у рамках Проекту Світового банку "Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру", у Центрі обробки даних (м. Київ, вул. Народного Ополчення, 3) та у 27 регіональних центрах встановлено 180 одиниць серверного та 128 одиниць мережевого обладнання. Комп’ютерне та копіювальне обладнання для забезпечення ведення земельного кадастру поставлено до АР Крим, усіх областей України, міст Києва і Севастополя та до державного підприємства "Центр державного земельного кадастру" у кількості 2 250 комплектів. Крім того, до територіальних органів Держземагентства України поставлено 27 документ-сканерів формату А0 та 647 документ-сканерів формату A3, які мають забезпечити введення відомостей про земельні ділянки до земельного кадастру з архівної документації.
Територіальні органи Держземагентства України та структурні підрозділи державного підприємства "Центр державного земельного кадастру" поєднані телекомунікаційною мережею зв'язку на всій території України. Розробляється програмне забезпечення кадастрової системи.
У рамках укладених договорів компонента D (Землевпорядні роботи) за частиною Б Проекту Світового банку "Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру" на сьогодні виконано 100 відсотків аерознімальних робіт – аерофотознімками покрито всю територію України. На основі цих знімків виготовлено та підготовлено до завантаження:
ортофотоплани масштабу 1:2000 на площу 23846,21 кв. км (100 % від запланованої площі);
ортофотоплани масштабу 1:5 000 на площу 57371,38 кв. км (100 % від запланованої площі);
ортофотоплани масштабу 1:10 000 на площу 602762,43 кв. км (100 % від запланованої площі);
індексні кадастрові карти на площу 585353,24 кв. км (97.6 % від запланованої площі).
Не зупиняючись на досягнутому Держземагентство України опрацьовує питання щодо удосконалення порядку ведення Державного земельного кадастру, у тому числі і реєстрації земельних ділянок, зменшення вартості надання послуг шляхом внесення змін до чинного законодавства України. Зокрема: розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру". Проект постанови нині проходить погодження в міністерствах та відомствах згідно з вимогами законодавства України.

Еколого-економічне обґрунтування сівозмін – шлях до збереження багатих українських чорноземів

Площа сільськогосподарських угідь України становить 41569,4 тис. гектарів, з них 32478,4 тис. гектарів (78% – рілля, 2409,8 тис. гектарів (5,7%) – сіножаті; 5489,7 тис. гектарів (13,1%) – пасовища; 897,7 тис. гектарів (2,1%) – багаторічні насадження; 320,8 тис. гектарів (0,7%) – перелоги. Загалом земельний фонд України становить 60,4 млн. гектарів.
Фактична розораність території України становить 53,8%, чого немає в жодній країні світу. Для порівняння у США цей показник становить 27%, у Франції – 42%, у Німеччині – 33%. В середньому на одного жителя України припадає 0,71 га ріллі.
Надмірне розширення площі ріллі, у тому числі на схилах, призвело до порушення екологічно збалансованого співвідношення сільськогосподарських угідь, лісів та водойм, що негативно позначилося на стійкості агроландшафтів і зумовило значне техногенне навантаження на екосферу.
До найбільш істотних факторів, що впливають на зниження продуктивності земельних ресурсів належать водна та вітрова ерозії, а також антропогенний вплив на земельні ресурси.
Вплив цих факторів має досить суперечливий характер. У ньому наявні як позитивні так і негативні тенденції. З одного боку, вдосконалення технологій і наростання виробництва сприяють більш повному задоволенню потреб людей, збільшенню виробництва продуктів харчування. З іншого – безсистемне та безгосподарне використання землі призводить до зниження родючості ґрунтів через їх переущільнення, втрату грудкувато-зернистої структури, водопроникності та аераційної здатності з усіма екологічними наслідками.
Унаслідок екстенсивного розвитку сільського господарства, водних і хімічних меліорацій відбувається інтенсивний розвиток ерозійних процесів, ущільнення орного шару ґрунту, зниження його родючості, ослаблення стійкості природних ландшафтів України. Сучасний стан ґрунтового покриву досяг критичного рівня і перебуває на межі виснаження. Це зумовлено тривалим екстенсивним використанням земельних угідь, і особливо ріллі, що не компенсувалося рівнозначними заходами з відтворення родючості ґрунтів, посиленням процесів деградації ґрунтового покриву, що зумовлено техногенним забрудненням. Найбільшу небезпеку становить забруднення ґрунтів радіонуклідами, важкими металами, збудниками хвороб.
Із загальної площі ріллі частка деградованої (внаслідок водної та вітрової ерозії) та малопродуктивної, використання якої є економічно неефективним та екологічно небезпечним, становить 1447,9 тис. га або 4,4%. У складі еродованих земель значну частину становлять землі із сильно- та середньозмитими ґрунтами.
На якісному стані земельних ресурсів позначаються також інші негативні фактори (засоленість, перезволоженість, солонцюватість, тощо). Зокрема, середньо- і сильносолонцюваті ґрунти займають площу 0,5 млн га, а засолені – 1,7 млн га сільськогосподарських угідь. Крім того, 1,9 млн га сільськогосподарських угідь становлять перезволожені землі, а 4,4 млн га сільськогосподарських угідь – землі з підвищеною кислотністю.
Вищезазначені негативні наслідки неефективного та безгосподарського використання основного багатства країни – землі свідчать про необхідність вирішення еколого-економічних проблем у землекористуванні.
Одним із механізмів вирішення проблеми є землеустрій – сукупність соціально-економічних та екологічних заходів, спрямованих на регулювання земельних відносин та раціональну організацію території адміністративно-територіальних утворень, суб'єктів господарювання, що здійснюються під впливом суспільно-виробничих відносин і розвитку продуктивних сил.
Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження родючості ґрунтів», який набрав чинності 9 серпня 2010 року.
Цим Законом передбачено, що земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва використовуються відповідно до розроблених та затверджених в установленому порядку проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь і передбачають заходи з охорони земель.
Використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без затверджених у випадках, визначених законом, проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
На період до 1 січня 2015 року вимоги щодо використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва згідно з розробленими та затвердженими в установленому порядку проектами землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, поширюються лише на тих землевласників та землекористувачів, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею понад 100 гектарів.
Нині близько 20 тис. землевласників та землекористувачів використовують сільськогосподарські угіддя для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, загальна площа яких перевищує 100 га. Із них, 253 землевласники (землекористувачі) мають проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь та ще понад 1000 землевласників (землекористувачів) замовили виготовлення таких проектів.
Еколого-економічному обґрунтуванню сівозміни має передувати комплекс організаційно-виробничих заходів щодо впорядкування угідь. У результаті сільськогосподарський товаровиробник має одержати проект, який забезпечить раціональне і ефективне використання усіх земель, створить сприятливі умови для підвищення продуктивності праці, мінімізації капіталовкладень, врегулює питання призупинення ерозійних процесів, визначить площі земель, використання яких є економічно неефективним та екологічно небезпечним.
Крім того, при складанні сівозмін необхідно враховувати нормативи оптимального співвідношення культур у сівозмінах у різних природно-сільськогосподарських регіонах.
Розробники проектів землеустрою несуть відповідно до чинного законодавства відповідальність за достовірність, якість і безпеку заходів, передбачених проектами землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь. Авторський нагляд за виконанням цих проектів здійснюється виконавцем і передбачає перевірку повноти та якості виконання заходів, окремих рішень, передбачених документацією, а також вимог нормативно-правових актів.

Вітання міського голови

Шановні спортсмени, ветерани спорту, організатори фізкультурно-спортивної сфери, любителі спорту й уболівальники! Щиро вітаю вас із Днем фізичної культури і спорту!

Фізична культура – це не лише професійні заняття спортом, а й активний, здоровий спосіб життя кожного з нас. За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства. Саме спорт і фізична культура є для людини надійним джерелом здоров’я, хорошого настрою та оптимізму. Бажаємо невичерпної енергії, нових звершень, наснаги у фізичному гартуванні.
Бажаю всім міцного здоров´я, удачі, наполегливості, наснаги, невичерпної енергії та перемог в усіх справах!
З повагою
міський голова Василь Сидор

***
Шановні працівники газових підприємств міста!

Щиро вітаю вас з професійним святом – Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості – важливої складової частини паливно-енергетичного комплексу держави! Динамічний розвиток цієї галузі є запорукою успішної перебудови економіки України, гарант її національної безпеки.
Бажаю вам міцного здоров’я, добра і щастя, родинного благополуччя, успіхів у роботі, оптимізму, впевненості у реалізації всіх задумів та планів.

З повагою
міський голова Василь Сидор

Початок осені – початок нових рекордів Славути

Ось і пролунав перший дзвоник – символ початку нового навчального року. За три місяці літнього відпочинку юні представники нашого міста набралися вдосталь сил, енергії, натхнення та приємних вражень, щоб із посмішкою прийти на традиційну шкільну лінійку.
Щорічно свято 1-го вересня відзначається неабиякою урочистістю та піднесеним настроєм, адже до освітніх закладів поспішають юні жителі Славути – надія нашого міста. Цей знаменний день дарує нові зустрічі старим друзям, відкриває нові шляхи і народжує нові мрії.
Свято першого дзвоника є завжди особливим, адже для когось у цей день відкривається нова сторінка життя та перша сходинка до країни знань, а для когось вереснева шкільна лінійка прокладе межу між дитинством, шкільними роками і дорослим буттям.
Традиційно цей день повен урочистих привітань від вчителів, учнів, батьків та гостей. На честь свята Першого дзвоника свої вітання надсилав міський голова Славути Василь Сидор, який побажав усім школярам вдалого початку нового навчального року, успіхів у навчанні, відмінних результатів, творчих успіхів. Також Василь Богданович подякував батькам, вчителям та усім тим, хто допомагав підготувати освітні заклади до шкільного сезону, побажав педагогам натхнення та гарних результатів в організації та веденні навчального процесу.
Долучилися до вітань начальник управління освіти, депутат обласної ради Валентина Сабінська, працівники управління та депутати міської ради.
1 вересня для славутчан відзначився не лише рекордно теплою та сонячною погодою. Перший осінній день запам’ятався для усіх ще й іншими важливими рекордами. Щоб взяти участь у їх фіксування на центральній набережній Славути зібралися сотні жителів нашого міста, серед яких школярі, педагоги, батьки, а також численні гості.
Розпочався захід внесенням рукотворної реліквії нашого міста – вишитого прапора, неповторної окраси Славути. Розповіла про історію створення прапора ведуча Жанна Перуцька, а саме про те, що з 24 серпня 2008 року по 21 вересня 2009 року за ініціативи міського голови Василя Сидора проходила акція «Вишиваймо прапор міста» за участю славутчан та гостей міста. На прапорі знаходиться понад 500 тис. вишитих стіжків. У його вишиванні взяли участь 12 012 людей, яким було видано сертифікат про участь в акції. Отож, вишитий прапор Славути став першим загальноміським рекордом.
Взяли участь у фіксуванні славутських рекордів міський голова Василь Сидор та представники міської влади. Серед почесних гостей були присутні офіційний представник національного проекту «Книга рекордів України», Заслужений діяч мистецтв України Віталій Іваницький, автор 5-ти проектів «Книги рекордів України» Олександр Шустерук.
Звернувся до славутчан та гостей міський голова Василь Сидор:
– Нашою мрією та завданням було створити у Славуті безцінну святиню, яка змогла би об’єднати дух людей навколо ідей відродження та збереження українських традицій. Прапор – це та реліквія, для якої неможливо встановити ціну. Адже праця людей заради спільного блага на шляху увіковічнення славної історії рідного міста – завжди безцінна. Завдячуючи спонсорській допомозі підприємців, керівників підприємств, депутатів міської ради у нашому місті з’явилася ще одна нагода для приємного дозвілля славутчан – лавочка на набережній, довжина якої перевищила усі попередні рекорди України. Надіюся, що цей подарунок жителі Славути оцінять достойно та збережуть його для наступних поколінь.
Окремо Василь Богданович подякував підприємцю, військовому старшині Богдану Шмату за будівництво лавки.
Урочисто передав міському голові – автору проекту – сертифікати «у зв’язку із встановленням рекорду України у категорії «Масові заходи» – найбільша кількість учасників у вишиванні прапора..» та «у зв’язку із встановленням рекорду України у категорії «Розміри» – найдовша лавка в Україні, довжиною 213 метрів 12 см..» Віталій Іваницький, який підкреслив, що сьогодні у Славуті створено два унікальні рекорди, єдині у країні, які підтверджують існування та підтримку славних традицій та козацького духу у нашому місті.
На закінчення звернувся до славутчан Олександр Шустерук, який щиро порадів за рекорди Славути та побажав громаді міста не зупинятися на досягнутому. Разом з тим пан Олександр додав, що створюючи подібні соціально-мистецькі проекти та фіксуючи нові рекорди, ми підвищуємо бренд нашої держави у світі.
Піднесений настрій славутчан, особливо зовсім юних, після «майданчику рекордів» продовжився на центральній площі міста, де відбулося веселе свято для першокласників та їх батьків «Віват, першокласник». Дякуючи організаторам – колективу управління освіти міськвиконкому – юні школярі мали можливість взяти участь у різноманітних заходах, а це і майстер-класи, підготовлені позашкільними закладами Славути, серед яких малювання, виготовлення сувенірів, фото-салон «Я і моя родина». Більш спритні дітлахи могли перевірити себе на спортивному майданчику тощо. Одночасно на центральній сцені для дітей проходила ігрова програма, ведучі якої Оксана Турчак та Людмила Затворна проводили для маленьких славутчан цікаві конкурси, розваги та ігри. Додавали гарного настрою численні подарунки від спонсорів: магазину «Кругозір», «Автограф» та «Офіц-центр».
Надіємося, що вдалий та святковий початок осені у Славуті запам’ятається усім ще надовго та відзначиться багатьма іншими позитивними результатами.

На освітянській конференції

29 серпня у міському Палаці культури відбулася чергова освітянська конференція. Щорічно перед початком нового навчального року освітяни міста збираються для того, аби підвести підсумки наполегливої роботи із підготовки закладів освіти до зустрічі із дітьми, обговорити важливі питання, пов’язані із цьогорічними особливостями навчального та виховного процесу, надати свої пропозиції, поділитися новими планами та ідеями.
Головою президії, начальником управління освіти Валентиною Сабінською було озвучено головне питання порядку денного, а саме: стан готовності закладів освіти міста до 2012-2013 навчального року, завдання на новий навчальний рік та впровадження Державних стандартів початкової освіти. До складу президії також увійшли міський голова Славути Василь Сидор, його заступники Галина Фурманчук та Василь Остапчук, секретар міської ради Борис Семенюк, заступник начальника управління освіти Наталія Пшетоцька, завідувач інформаційно-методичним центром Людмила Язловецька, методист по дошкільній освіті Валентина Бурак.
На педагогічну конференцію прибуло 405 представників загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних освітніх закладів міста. Серед запрошених також були депутати міської ради, представники батьківської громадськості, лідери учнівського самоврядування, представники служб і відомств, яким доручено здійснювати контроль за підготовкою освітніх закладів до навчального року та інші.
Детальну інформацію по головному питанню надала начальник управління освіти Валентина Сабінська:
– Діяльність управління освіти та його структурних підрозділів, закладів освіти міста у період підготовки до нового навчального року визначалась нормативно-правовою базою з питань освіти, спрямовувалася на виконання завдань, визначених рішенням державної виконавчої влади місцевого самоврядування. У кожному закладі підписано акти про готовність до нового навчального року. Відповідна комісія з обстеження закладів відзначила належний рівень підготовки закладів, значний об’єм та високу якість виконання робіт. Завершено утеплення фасадів, віконних блоків у навчальних корпусах початкових класів ЗОШ № 6, 4. З метою забезпечення нормального температурного режиму в НВО № 1 виконані роботи з ремонту внутрішньої тепломережі, встановлення запірної арматури на теплових мережах у підвальних приміщеннях тощо. Проведено також ремонт внутрішньої мережі опалення спортивного залу ЗОШ № 3. В НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» та ЗОШ № 3 замінено частково внутрішній холодний водогін, відремонтовано труби внутрішньої каналізації в ДНЗ № 9. Виконано роботи з ремонту внутрішніх санвузлів у ДНЗ № 1, 3, ЗОШ № 3, проведено поточні ремонти плоских руберойдових покрівель в ЗОШ № 1, НВО № 1, ДНЗ № 3, відремонтовано альтанки в ДНЗ № 4, НВО № 1. Повністю замінено дерев’яну підлогу коридору ЗОШ № 1. Покриття підлоги з лінолеуму проведено у ДНЗ № 9, 2,4, відремонтовано підлогу у ДНЗ № 7. У загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних закладах замінено на енергозберігаючі 50 віконних та дверних блоків. Проведено комплексний ремонт обіднього залу в НВО № 2, переобладнано адміністративно кабінети в ЗОШ № 4, розширено та облаштовано приміщення бібліотеки в ЗОШ № 1. Станом на перше серпня у повному обсязі проведено сервісне обслуговування всіх автономних газових котелень. Виконати такий об’єм робіт вдалося завдяки виділенню коштів із цільового фонду міської ради на виконання першочергових робіт по підготовці матеріально-технічної бази до нового навчального року в особистому сприянні міського голови Василя Сидора. До зміцнення бази долучилися також спонсори та батьки. Саме завдяки об’єднанню зусиль вдалося поповнити навчальну базу, придбати необхідні шкільні меблі, м’який інвентар, впорядкувати територію.
Якісна підготовка матеріальної бази забезпечить безперебійне функціонування мережі освітніх закладів, яка в цьому навчальному році залишиться стабільною, хоча позначиться певними позитивними змінами. Серед 10 загальноосвітніх закладів СЗОШ № 9 набула статусу навчально-виховного комплексу у складі якого будуть працювати і ліцейні класи – це завдяки рішенню, яке прийняла сесія міської ради. Без сумніву, цьому також сприяла спрямована робота колективу у піднятті статусу школи.
Мережа початкових класів в НВО № 1 зменшиться ще на один клас, а ось кількість дошкільних груп тут збільшиться. Планується, що на базі школи № 3, 7 буде завершено створення умов для відкриття дошкільних груп, що сприятиме задоволенню попиту громадян на дошкільну освіту. Сподіваємося, що НВК «школа-гімназія» № 5 працюватиме за технологією школи повного дня, що наповнить новим змістом роботу даного закладу.
Готуючись до нового навчального року, вчителі першої освітньої ланки – дошкілля – зосередили свою увагу на пріоритетах, визначених державними документами. У травні поточного року було затверджено базовий компонент дошкільної освіти, який достатньо усвідомлено сприйняв даний документ. Базовий компонент дошкільної освіти – це стандарт, і вся система навчання і виховання дитини має йому відповідати. На відміну від попереднього стандарту нова редакція базового компоненту більш гнучка, має дві складові: інваріантну та варіативну. Остання складена з урахуванням інтересів дітей та батьків, варіативна частина враховує ті запити, які відповідають сьогоденню – це і хореографія, і комп’ютерна грамота, і іноземна мова. Інваріантна частина планується в першу половину дня і є обов’язковою для виконання, а варіативна – в другу, і як правило проводиться як за додаткові платні послуги. Саме за таким принципом побудована робота у 7 дошкільних закладах та дошкільних групах НВО № 1, 2. У новому навчальному році всіма дошкільними закладами буде охоплено майже 98% дітей, віком від 3-х до 6-ти років, це більше 1600 дітей.
Позитивну роль у збільшенні охоплення дітей дошкільною освітою зіграло відкриття Центру раннього розвитку дитини «Дивосвіт» на базі ДНЗ № 4, збільшення кількості груп в НВО № 1, функціонування короткотермінових груп, дієвість соціального патронату.
Усі дошкільні та загальноосвітні заклади міста забезпечені оснащеними медичними кабінетами та кваліфікованим персоналом. Посаду лікаря вдалося ввести у ДЮСШ.
Організація гарячого харчування здійснюється в усіх дошкільних та загальноосвітніх закладах відповідно до вимог чинного законодавства. Стан харчоблоків задовільні. Однак не вивчено до кінця питання фінансування харчування до кінця навчального року. Рішенням сесії міської ради було виділено додаткові кошти на організацію харчування з першого вересня, що забезпечить процес харчування на два місяці. На жаль, на всі звернення до вищих органів влади про відсутність коштів на харчування поки що відповідей не отримано.
У плані підтримки здоров’я дітей, вироблення постійних навиків до занять фізкультурою та спортом важливе значення мають уроки фізичного виховання. Запроваджено нову систему оцінювання з фізкультури: традиційних урок фізкультури відходить у минуле, діти будуть займатися конкретним видом спорту, при чому оцінок у початковій школі із фізкультури не буде. Про це широко заявив Міністр освіти, але практики такої поки що немає.
Ще один важливий аспект – функціонування спец груп з фізкультури, залучення вчителів-реабілітологів, виділення окремих годин для занять, використовувати спеціальне обладнання. Для прикладу, такий позитивний досвід напрацьовано в ЗОШ № 6.
Готуючись до нового навчального року, кожен педагог працював як у плані фахового зростання, так і у плані самовдосконалення. На шляху творчого зростання вчителя значну роль відіграє інформаційно-методичний центр, при якому знаходиться періодична література, методичні посібники. При ІМЦ створені творчі групи, ефективно проходить навчання вчителів інформаційно-комунікативним технологіям.
Таким чином, належна підготовка до нового навчального року закладів, установ та структурних підрозділів управління освіти дає впевненість стверджувати, що новий 2012-2013 навчальний рік буде новим поступом на шляху розвитку освіти міста, примножить здобутки й досягнення освітян, а кожному педагогу принесе задоволення від праці, шану та повагу від вихованців та батьків.
Звернувся до освітян міста міський голова Василь Сидор, який зазначив, що копітка праця, старання освітян міста, викладацький потенціал педагогів тощо завжди радували своєю значимістю, результатами яких є високі показники в організації навчального процесу, належний рівень виховання та навчання дітей, численні здобутки педагогів та учнів на творчій та науковій ниві. Василь Богданович позитивно відмітив підготовку усіх освітніх закладів до нового навчального року, подякував усім тим, хто всіляко допомагав у її проведенні та особисто до неї долучився, а також побажав успіхів та натхнення у новому навчальному сезоні.
За вагомий внесок у підготовку закладу до нового навчального року та створенні належних умов для навчання та виховання підростаючого покоління подяками міського голови були нагороджені керівники освітніх закладів Валентина Захожа (ДНЗ № 4), Наталія Журавель (НВО № 1), Ірина Янісевич (ЗОШ № 4), Андрій Сукач (ЗОШ № 3), Андрій Смолійчук (ЗОШ № 1), Віта Шитманюк (ДНЗ № 9), Людмила Курельчук (ДНЗ № 2).
У педагогічній конференції взяли участь й інші освітяни. Цікавими та пізнавальними були виступи завідувача ДНЗ № 6 Міри Остапчук, заступника директора з початкової ланки НВК «спеціалізована школа І-ІІІ ст., ліцей» «Успіх» Надії Кішан, директора НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» Тетяни Матвійко, директора БДТ Ірини Руденко, методиста ДЮСШ Ірини Яремчук, голови ради ЗОШ № 1 Андрія Волошина, методиста психологічної служби Тетяни Нечипорук, завідувача дитячою консультацією Тамари Скред, начальника управління Держтехнагляду Андрія Сампіра, вчителя хімії ЗОШ № 4 Віктора Янісевича. Крім того, звернулася до присутніх член молодіжної дорадчої ради при міському голові, учениця НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» № № 5 Людмила Васькевич.
Окремі відзнаки у день педагогічної конференції отримали учні навчальних закладів та їх наставники-вчителі за високі результати на олімпіадах різних рівнів, творчих конкурсах тощо.
У переддень свята першого дзвоника освітян та гостей заходу вітали першокласники та талановиті вихованці Будинку дитячої творчості, підготувавши свої цікаві творчі виступи.

Щодо Закону України «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантіії їх діяльності»

Славутське міськрайонне управління юстиції інформує, що 5 серпня 2012 року набрав чинності Закон Укрїни «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантіії їх діяльності» (далі – Закон).
Пунктом 5 Розділу Х ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ Закону доручено Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом:
– привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
– забезпечити прийнятя нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;
– забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.
До виконання зазначеного пункту у поточній роботі реєстрацйних служб слід врахувати такі положення Закону:
1. Стаття 15 визначає особливості державної реєстрації організацій роботодавців, їх об’єднань.
2. Органами державної реєстрації є:
– всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців – головний орган у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських організацій, тобто Державна реєстраційна служба;
– інших організацій роботодавців, їх об’єднань – відповідні структурні підрозділи головних управлінь остиції Міністерсва юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також районних, районних у містах, міських (міст обласного підпорядкування), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції.
3. Закон містить вичерпний перелік документів, які організації роботодавців, їх об’єднання подають за місцем державної реєстрації відповідному органу.
Частиною четвертою статті 15 Закону встановлено, що головний орган у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, реалізації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань, структурні підрозділи головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також районних, районних у містах, міських (міст обласного підпорядкування), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції не мають права вимагати надання інших документів, не передбачених цією статтею.
4. Закон визначає строки роботи з документами:
– протягом семи робочих днів з дня подання документів на державну реєстрацію органи державної реєстрації надають організації роботодавців, їх об’єднанню вичерпний перелік зауважень з пропозицію внести зміни;
– строк державної реєстрації збільшується на час усунення недоліків;
– у разі усунення зауважень протягом десяти робочих днів подані документи залишаються без розгляду;
– строк проведення державної реєстрації не може перевищувати п’ятнадцяти робочих днів з дня подання документів на державну реєстрацію, крім випадку, передбаченого частиною 7 цієї статті (технічна помилка в тексті статті).
Зміни до статутних документів організації роботодавців, їх об’єднань, внесені в установленому порядку статутними органами організації роботодавців, їх об’єднанями, підлягають реєстрації головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань, відповідними структурними підрозділами головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також а також районних, районних у містах, міських (міст обласного підпорядкування), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції протягом п’яти робочих днів з моменту їх вчиненя.
5. Законом передбачено підстави для відмови в державній реєстрації організації роботодавців – якщо їх найменування, статут або інші документи, подані для реєстрації, суперечать вимогам законодавства України. Рішення про відмову в державній реєстрації повинно містити підстави такої відмови.
6. Закон не передбачає видачі свідоцтва про державну реєстрацію організації роботодавців, їх об’єднань, які видавались відповідно до Закону України «Про об’єднання громадян». Укрдержреєстр та структурні підрозділи головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також районні, районні у містах, міські (міст обласного підпорядкування), міськрайонні, міжрайонні управління юстиції видають організації роботодавців, їх об’єднанню, у встановленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.
7. Законом визначено обов’язок органів державної реєстрації оприлюднювати інформацію про державну реєстрацію.

В.о. начальника реєстраційної служби
Славутського міськрайонного управління юстиції О.Ю. Марисюк

Вулицями Славути

Минулого тижня працівники підрозділів комунальних підприємств міста Славути та інших організацій забезпечували функціонування житлового фонду, благоустрій та належний санітарний стан міста.