Славута вітала «Козацький гарт-2012»

Минулого тижня місто Славута із гордістю приймало гостей зі всієї України, адже славутчанам випала честь вітати учасників команд із 24 областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на Всеукраїнському фізкультурно – патріотичному фестивалі школярів України «Козацький гарт – 2012», що проходив у нашому місті.
З 19 по 21 липня за підтримки Славутської міської ради вперше у Славуті відбувся ІV-й тур Всеукраїнського фізкультурно – патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт – 2012», що ставить за мету формування здорового способу життя, підвищення соціальної активності і зміцнення здоров’я учнівської молоді, поліпшення національно-патріотичного виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів, відродження національних традицій та культурної спадщини українського народу.
Цьогоріч, три дні поспіль, сучасний стадіон Славутської ДЮСШ став місцем зустрічі учасників команд, які разом зі своїми тренерами зібралися для того, щоб якнайкраще представити свою область у різноманітних спортивних змаганнях, серед яких «човниковий біг», стрибки у довжину з місця, стрибки через скакалку, перетягування канату та естафета. Крім того, юні спортсмени мали нагоду перевірити свою ерудованість, взявши участь у конкурсі знавців історії Українського козацтва «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе».
За організації управління освіти Славутського міськвиконкому у перший день фестивалю було проведено урочисте його відкриття. Під час святкового дійства парадом крокували сотні юних спортсменів, які пройшовши три попередні етапи відбору фестивалю, отримали честь гордо представляти свою область. Урочисту ходу розпочали козаки Славутської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».
У церемонії відкриття 7-го Всеукраїнського фестивалю взяли участь багато почесних гостей, які радо вітали юних учасників змагань та славутчан.
Звернувся до гостей та громади міста міський голова Славути, отаман Хмельницького округу МГО «Козацтво Запорізьке» Василь Сидор:
– Ми раді вітати вас на Славутській землі. Впевнений, що славутчани гордяться тим, що мають нагоду прийняти патріотів та надію усієї України. Через п’ять років ми будемо відмічати 400-річчя першої згадки про місто Славуту. За цей час люди пережили як нелегкі, так і щасливі роки. Але як би не було важко, вони берегли традиції свого народу, не зраджували ні батькам, ні вірі, ні мові, ні волелюбному духу. Я зичу всім бути такими ж патріотами, як і наші батьки. Бажаю молоді достойно представляли Україну на теренах світу та гордо нести прапор нашої держави.
Долучилися до вітань й інші гості.
Голова Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України В’ячеслав Гамов:
– Сьогодні ви присутні на великому святі – святі традицій нашого минулого та гідного майбутнього. Україна достойно провела ігри футбольного чемпіонату «Євро-2012» і змогла надовго залишитися у серцях тисяч іноземних уболівальників. Впевнений, що здобутки нашого майбутнього покоління будуть засвідчувати те, що ми відбулися як держава. Щиро дякую Василю Богдановичу Сидору за таке свято та бажаю учасникам змагань вдалої та успішної участі.
Начальник управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Віктор Очеретянко:
– Сьогодні Хмельниччина зустрічає учасників кращих команд всієї України на святі здоров’я та віри у власні сили. Якщо такі заходи ще існують, то розумієш, що ще живуть традиції, культура та історія нашого народу. Окрема подяка славутському міському голові, міському управлінню освіти та учасникам відкриття за те, що подарували нам таке видовище.
Гетьман МГО «Козацтво Запорізьке», маршал козацтва Дмитро Сагайдак:
– Козацтво Запорізьке стоїть у витоків заснування держави, утвердження релігії, складає основу патріотичного виховання. Сьогодні ми переконалися, що ми маємо міцну віру у хороше майбутнє, яке достойна будувати молодь, що зібралася на цьому святі.
Також взяли участь у церемонії відкриття фестивалю начальники регіональних управлінь з фізичного виховання та спорту Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Коростенський краєвий отаман Павло Курельчук. Благословив учасників Козацького гарту духівник козацтва Шепетівської єпархії, протоієрей Богдан Нікітюк.
Під звуки Державного Гімну капітани команд Вінницької, Донецької та Миколаївської областей – призери Козацького гарту у 2011 році – урочисто підняли синьо-жовтий символ нашої країни, давши офіційний старт фестивалю. А яскраву творчу програму для присутніх та гостей влаштували талановиті учасники зразкових колективів Славутського Будинку дитячої творчості.
Святкове відкриття заходу Всеукраїнського масштабу відзначився для нашого міста новими рекордами. За участю сотні дітей відбулося незабутнє видовище – рушниковий флеш-моб, а над полем стадіону юні громадяни нашої країни пронесли 50-ти метровий прапор нашої держави, який протягом 2-ох днів невтомно шила костюмер Славутського БДТ Лариса Музиченко з допомогою ще кількох майстринь.
Такий вдалий старт змагань, без сумніву, зумів налаштувати кожну з команд на приємну участь та достойні результати, оголошення яких відбулося 21 липня у Славутському міському Палаці культури.
За рішенням суддівської колегії десятку переможців очолили команди Волинської обл. (10-те місце), Херсонської обл. (9-те місце), Хмельницької обл. (8-ме місце), Закарпатської обл. (7-ме місце), Рівненскої обл. (6-те місце), Миколаївської обл. (5-те місце), Донецької обл. (4-те місце). Третє місце посіли учасники Житомирської обл., 2-ге – команда Автономної Республіки Крим. Переможцями фестивалю «Козацький гарт-2012» почесно стали спортсмени Вінниччини. Для них були вручені подарунки від Українського ядерного товариства та ДП НАЕК «Енергоатом». Решта учасників змагань отримали титул лауреатів змагань.
У день закриття фестивалю лунали численні слова подяки організаторам. Від імені усіх учасників фестивалю звернулася до організаторів, зокрема, до міського голови представниця Миколаївської області Олена Хлібанова, яка із гордістю підкреслила, що якби всі міські голови в нашій країні були такими, як Василь Сидор, то Україна неодмінно стала б державою європейського зразка.
Отже, 7-й Всеукраїнський фізкультурно-патріотичний фестиваль школярів України «Козацький гарт – 2012» дійшов до свого завершення. Позаду залишилися наполеглива та невтомна праця, витрачена на те, щоб достойно представити свій регіон. І хоча перемогла лише одна команда, кожен учасник фестивалю підтвердив своє право називатися гідним патріотом та щирим громадянином нашої країни.

Всеукраїнський захід залишив за собою безліч вражень у його організаторів та учасників, які з радістю ними поділилися.
Тетяна Бойко, заступник начальника Хмельницького обласного управління з фізичного виховання та спорту Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України:
– Цього року надано честь Хмельниччині, а саме місту Славута, провести Всеукраїнський фестиваль школярів України «Козацький гарт-2012». Його спрямування робить значний внесок у виховання та фізичний розвиток дітей. Хоч і проводимо цей захід на теренах нашого краю вперше, проте завдяки команді професіоналів Славути на чолі із міським головою Василем Сидором, усе вдалося здійснити на високому рівні. Василь Богданович – це людина, яка від дня початку і до завершення фестивалю постійно переймалася його організацією, про що відмітили й начальники регіональних управлінь з фізичного виховання та спорту всієї України. Незважаючи на те, що на фестиваль із запланованих 27 команд приїхало 26 (не прибула команда із Києва), його вдалося провести так, що практично як всі місцеві жителі, так і гості, були просто у захваті. Тому залишається пишатися тим, що у нашій області вдалося організувати такий захід. Хочеться подякувати начальнику міського управління освіти Валентині Сабінській за організовану роботу із проведення фестивалю, яка включала і розміщення команд, і харчування, і змістовне дозвілля та культурну програму. Без сумніву, цей захід залишиться в спогадах кожної дитини.

Богдан Коваленко (Чернігівська область):
– Наша команда бере участь у Всеукраїнських змагань уже третій рік поспіль, але проведення їх у вашому місті залишило найяскравіші враження. Відгуки про Славуту від кожного учасника нашої команди, і не тільки, лише позитивні, це місто дуже затишне, чисте та охайне. Навіть жаль його залишати. Щодо змагань, то вони були, на мою думку, цікавими та організованими. За три дні їх проведення вдалося знайти нових друзів та набратися цікавих вражень. Особливо запам’яталося відкриття фестивалю…у мене просто не вистачає слів, щоб його описати. Це було просто чудове видовище!
Анатолій Конофонський, тренер команди (Вінницька область):
– У Славуті я та учасники нашої команди вперше. За кілька днів перебування у вашому місті, ми вже встигли зробити висновок, що місцевим жителям притаманна гостинність, доброзичливість та доброта. Залишати Славуту ми будемо лише з позитивними враженнями, які отримали не тільки від змагань, а й від відкриття фестивалю та культурної програми, які були організовані на високому рівні. Я, як не лише тренер команди, а як і директор нашої місцевої школи, перейняв у славутчан багато цінного для свого професійного досвіду. Хотів би подякувати організаторам заходів за те, що зуміли подарувати нам приємне та комфортне перебування у Славуті та забезпечили кожному учаснику належні умови під час проведення змагань.

***
Подяка

Міський голова Василь Сидор висловлює слова вдячності усім, хто брав участь в організації Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт-2012», всіляко сприяв у його проведенні, допомагав у розміщенні учасників, забезпеченні їх харчуванням тощо, а саме: депутату Хмельницької обласної ради, начальнику управлінню освіти Славутського міськвиконкому Валентині Сабінській та працівникам управління, управлінню культури міськвиконкому в особі Сергія Сакалюка, колективам освітніх закладів міста Славути, директору ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» Надії Ніжнік, директору Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату Олені Саприкіній, керівнику комунального підприємства «Славутське ЖКО» Василю Яцюку та керівнику Славутського УВКГ Леоніду Степанюку, директору ТОВ «Аква-Родос» Григорію Петровському, завідувачу кафе-баром «Остров» Тетяні Лук’янчук, начальнику районного управління освіти Жанні Зубовій та директору Берездівської школи-інтернату Галині Беренді.

Шановні працівники торгівлі!

День працівників торгівлі – це свято тих, хто невтомною працею постійно задовольняють повсякденні потреби мешканців міста в необхідних товарах. В нашому місті створені стабільні умови для розвитку торгівельної сфери, постійно збільшуються обсяги продажу населенню споживчих товарів.
Впевнені, що і надалі працівники торгівельної галузі сприятимуть зміцненню економічного потенціалу нашого міста, підвищенню рівня обслуговування населення та насиченню споживчого ринку високоякісними товарами.
Бажаю вам, шановні працівники торгівлі, міцного здоров’я, щастя, комерційного успіху, ділової ініціативи, стабільності і впевненості у завтрашньому дні.
З повагою – міський голова Василь Сидор.

Радіють діти – щасливі дорослі

18 липня запам’яталося для славутчан, особливо для зовсім юних, піднесеним настроєм та позитивом. Адже громада міста Славути урочисто відкривала новий та сучасний дитячий майданчик у мікрорайоні «Сонячний». Дитячий куточок – це подарунок Українського ядерного товариства в знак вдячності місцевим органам влади за підтримку та розвиток освіти, творчості активності дітей, турботу про цікаве їх дозвілля, увагу до проблем материнства та дитинства, плідне співробітництво із УкрЯт та значний вклад в економічний розвиток регіону.
Нагадуємо, що 22 травня була підписана угода про співробітництво в галузі інформаційної політики між підприємствами ДП НАЕК «Енергоатом»: ВП «Атомпроектінжиніринг», ВП «Хмельницька АЕС» та УкрЯтом, Славутською міської радою Хмельницької області, Асоціацією територіальних громад 30-кілометрової зони ХАЕС. Отож відкриття у Славуті дитячого майданчика є одним із спільних проектів в рамках підписання даної угоди. Варто додати, що така подія є не випадковою, адже у нашому місті проводиться акція «Здоров’я дітей – наше спільне піклування», мета якої полягає у створенні силами громади міста та Українським ядерним товариством умов для цікавого дозвілля та здорового відпочинку дітей, які проживають у районі розташування Хмельницької АЕС.
Дитячий сміх, веселий гомін та щасливі обличчя батьків – все це можна було побачити на урочистому відкриті дитячого майданчика – місця, де вирує радість та чудові миті дитинства. На святковому заході були присутні представники міської влади та поважні гості, які звернулися до присутніх славутчан зі своїми вітальними словами.
Міський голова Славути Василь Богданович Сидор:
– Дарувати подарунки, які приносять радість, – завжди приємно. Сьогодні ми маємо нагоду зробити дозвілля маленьких жителів нашого міста ще кращим. У цьому їм допоможе нова дитяча площадка, збудувати яку стало можливим завдяки багаторічній та спільній діяльності з ДП НАЕК «Енергоатом» та Українським ядерним товариством. Тож хочу подякувати за такий подарунок їх представникам – Володимиру Броннікову, Сергію Барбашеву, Юрію Недашковському. Окрема вдячність тим, хто працював над встановленням майданчика, зокрема, велику увагу виконанню робіт приділяла команда працівників КП «Славутське ЖКО» на чолі із керівником Василем Яцюком та приватний підприємець Степан Шмат. Усі разом ми зробили все, аби цей день надовго запам’ятався славутчанам. Дитячий майданчик обов’язково буде чудовим доповненням до відпочинку дітей та їх батьків, які, надіюся, будуть його берегти.
Президент Українського ядерного товариства Володимир Костянтинович Бронніков:
– Як я бачу, середній вік дітей, що тут зібралися, менший 10 років, тож саме ви те покоління, яке розвиватиме атомну енергетику. Для такої роботи вам потрібно вирости здоровими та розумними, впевнений, що цей дитячий майданчик, яким ви маєте змогу користуватися, допоможе вам у цьому.
Віце-президент, виконавчий секретар Українського ядерного товариства Сергій Вікторович Барбашев:
– Погодьтеся, що найдорожче для нас – це наші діти, ми для них живемо, працюємо, докладаємо усіх зусиль, щоб вони були здоровими та щасливими. Українське ядерне товариство від дня свого заснування – а наступного року ми будемо відзначати 20-й ювілей його роботи, велику увагу приділяє тому, щоб діти та молодь виросли достойними громадянами нашої країни. Сьогодні ми даруємо вам цю площадку, гарну, чи не так? (у відповідь чути дружнє дитяче «так») для того, щоб ви могли відпочивати, розвиватися, набиратися сил та знаходити нових друзів.
Керівник адміністративно-інформаційного управління ВП «Атомпроектінжиніринг» Марія Михайлівна Дубовенко:
– Від імені нашої компанії та ВП «Хмельницька АЕС» хочу привітати славутчан з тим, що у вашому місті з’явилася прекрасна та яскрава дитяча площадка. Я думаю, що й жителі інших мікрорайонів теж отримають такий дитячий куточок. Хочу побажати, щоб не одне покоління славутчан користувалися дитячим майданчиком, який стане місцем зустрічі добра, приємного спілкування, проведення різноманітних ігор та заходів, а приємне дозвілля тут проводили не лише діти, а й їхні батьки.
У рамках акції «Здоров’я дітей – наше спільне піклування» у день відкриття дитячого майданчика відбулися спортивні ігри, церемонію нагородження переможців яких провели міський голова Василь Сидор та гості. Подарунки від ДП НАЕК «Енергоатом» та УкрЯт отримали юні славутські спортсмени Сергій Кравчук, Олександр Стасюк, Юрій Кривомаз, Валентин Горох, Євгеній Кузмінчук, Владислав Гуменюк, Дмитро Калюжний, Даниїл Котюк, Дарина Шабурова та Єлизавета Заєць.
Лише одна мить – розрізання стрічки, і дорога на територію майданчика відкрита. Цим же відкрився шлях для дітлахів у справжню казку та незабутню пору дитинства. Ми ж, дорослі, проходячи повз майданчика, радітимемо щебетливому гомону дітей та їхньому сміху – адже це бавиться наше майбутнє.
Появу у місті нового дитячого майданчика із радістю прокоментували мешканці навколишніх будинків. Так, Олена Гурківська зауважила, що її півторарічній доньці безмежно цікаво гуляти на майданчику. Тим більше, що разом з батьками тут відпочивають ще й багато її ровесників, а це дає можливість для спілкування та правильного розвитку дитини. А Олена Петрова додала, що її дочка із цікавістю грається у будиночку та гойдається на каруселі. Молода мама, коли бачить як радіє її дитина на майданчику, радіє і сама.

Ольга Лиса, прес-секретар Славутського міськвиконкому

Славутчани відвідали Житомирщину

У рамках регіональної угоди про співробітництво в культурно-мистецькій галузі, підписаної між Славутським міським управлінням культури та громадами ще п’яти міст, 15 липня у смт. Городниця Новоград-Волинського району Житомирської області відбувся відкритий районний фестиваль «Свято літа».
Від міста Славути на захід вирушила делегація на чолі із начальником міського управління культури Сергієм Сакалюком. У концертній програмі представляли наше місто дует «Тет-а-тет» у складі директора Славутського міського Палацу культури Ірина Марчук та Олеся Сакалюка. Свої пісенні композиції також дарувала глядачам художній керівник Палацу культури Ірина Сакалюк.
Гості та учасники фестивалю мали можливість відвідати виставку різноманітної продукції та виробів сільських рад Новоград-Волинського району та провести приємний відпочинок на лоні чудових краєвидів Городниці.

Прес-служба Славутського міськвиконкому

засідання Комісії з розгляду питань, пов»язаних з погодженням документації із землеустрою

Відповідно до п. 5 рішення сесії Славутської міської ради № 7 – 39/2010 від 29.01.2010р. та Положення про комісію з розгляду питань, пов»язаних з погодженням документації із землеустрою, Управління Держкомзему у м.Славуті просить Вас розмістити на офіційному веб – сайті оголошення наступного змісту: 23.07.2012р. о 10.00 год. в приміщенні дозвільного центру, що знаходиться в м.Славуті по вул.Соборності, 15, відбудеться засідання Комісії з розгляду питань, пов»язаних з погодженням документації із землеустрою (перелік проектів землеустрою додається) для надання висновків про погодження або відмову у погодженні документації із землеустрою, а саме:
– проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, з подальшою передачею її у власність за адресою: м.Славута, вул.О.Максимчука, 21, гр.Вербієць С. Г.;
– проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для будівництва індивідуального гаража, з подальшою передачею її у власність за адресою: м.Славута, вул.Гвардійська, біля будинку №15, гараж, гр. Шуль В.М.;
– проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для будівництва індивідуального гаража, з подальшою передачею її у власність за адресою: м.Славута, вул.Пушкіна, біля будинку № 57, гараж, гр. Крижанівська Г. І.;
– проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для будівництва індивідуального гаража, з подальшою передачею її у власність за адресою: м.Славута, вул.Соборності, біля будинку № 27, гараж, гр.Голубовська Н.П.;
– проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для будівництва індивідуального гаража, з подальшою передачею її у власність за адресою: м.Славута, вул.Соборності, біля будинку № 33, гараж, гр.Черниш В.С.;
– проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для будівництва індивідуального гаража, з подальшою передачею її у власність за адресою: м.Славута, вул.Перемоги , гараж, гр. Гонтік О.В.;
– проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для будівництва індивідуального гаража, з подальшою передачею її у власність за адресою: м.Славута, вул.Перемоги , біля будинку № 27 , гараж, гр.Свирида О.В.;
– проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для будівництва індивідуального гаража, з подальшою передачею її у власність за адресою: м. Славута, вул. Гвардійська, гараж, гр. Машук О.В.;
– проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для будівництва індивідуального гаража, з подальшою передачею її у власність за адресою: м.Славута, вул.Здоров»я, гараж, гр. Ніжнік О.Г.;
– проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для будівництва індивідуального гаража, з подальшою передачею її у власність за адресою: м.Славута, вул.Гвардійська, біля будинку №19, гараж, гр. Несен П.П.;
– проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для будівництва індивідуального гаража, з подальшою передачею її у власність за адресою: м.Славута, вул.Гвардійська, біля будинку №19, гараж, гр. Добронравов О.М.;
– проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для будівництва індивідуального гаража, з подальшою передачею її у власність за адресою: м.Славута, вул.Здоров»я, гараж, гр. Постолан М.М.;
– проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки з подальшою передачею її у власність за адресою: м.Славута, вул.Миру, гр.Кравчук О.Л., гр. Кравчук А.В.
Заступник начальника управління –
заступник голови комісії з проведення реорганізації
управління Держкомзему у м.Славуті Костюк С.К.

Карпатські перемоги юних талантів Славути

6-7 липня у cелі Космач Богородчанського району, що на Івано-Франківщині, відбувся Перший Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Прикарпатські співаночки-2012», участь у якому взяли виконавці з різних областей України. Космач приймав гостей із Харкова і Луганська, Львова і Тернополя, з Чернігова і Чернівців. На пісенний конкурс, який проходив в рамках фестивалю, завітали понад 80 колективів і півсотні виконавців. А це як відомі художні колективи і солісти, митці й аматори різних жанрів, так і співаки-початківці.
Головою журі конкурсу був Народний артист України, Герой України, класик української естради Дмитро Гнатюк.
Зі Славути на фестиваль вирушили талановиті вихованці міського Палацу культури, солісти естрадної студії «Феєрверк» Божена Поліщук, Нікіта Ішмуратов, Лілія Котик та Ліана Аспіна (творчий керівник Ірина Степанівна Сакалюк). Із 7 вікових категорій фестивалю юні славутчани взяли участь у 4-х. Приємно відзначити, що наші діти представили Славуту на високому рівні, а отже і результати були достойними: Божена Поліщук (вікова категорія 5-7 р.) – ІІ-ге місце, Нікіта Ішмуратов (8-10 р.) – ІІ-ге місце, Ліана Аспіна (11-14 р.) – І-ше місце, Лілія Котик (14-16 р.) – І-ше місце.
7 липня на фінальному гала-концерті фестивалю, що відбувся на концертному майданчику в урочищі «Космачівка», всі учасники, а також гості отримали дипломи фестивалю. Шість годин поспіль, доки в горах відлунала вся програма фестивалю, люди співали й танцювали разом із учасниками свята.
Неабияк оцінили підготовку славутських представників до фестивалю інші його учасники, адже наші обдарування, крім підтвердження своїх творчих талантів, змогли ще й презентувати рідне місто. А цим довели свою ретельну підготовку до таких заходів та відповідальність у творчій роботі.
Зі слів славутських співаків, фестиваль «Прикарпатські співаночки-2012» ще більше розпалив любов до української пісні як у їх серцях, так і у серцях решти учасників.
Наостанок ще хочеться додати: приємно, коли українська пісня продовжує збирати людей і об’єднувати їх навколо колиски творчості нашого народу. І не остання заслуга у цьому належить молодим виконавцям міста Славути.

**
Подяка
Творчий керівник та вихованці естрадної студії «Феєрверк» дякують за допомогу та сприяння участі дітей у фестивалі міському голові Славути Василю Сидору, управлінню культури Славутського міськвиконкому, директору міського Палацу культури Ірині Марчук, ПП Василю Недашківсьому, народному депутату попередніх скликань Серію Буряку, директору ТОВ «Аква-Родос» Григорію Петровському та директору ПАТ «Славутський солодовий завод» Миколі Дубіні.

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям

З 1 липня поточного року зріс рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становитиме: для працездатних осіб – 21% (без змін), для дітей з 1липня – 75% (з 1 січня по 30 червня становив 50%), для осіб що втратили працездатність та інвалідів з 1 липня – 100% (з 1січня по 30
Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям не може бути більше, ніж 75 % від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї.
Гарантований мінімум для сім’ї складає:
– для працездатних осіб: з січня – 225,33грн.,з квітня – 229,74 грн., з липня – 231,42 грн., з жовтня – 234,78грн., з грудня – 238,14грн.
– для осіб які втратили працездатність та інвалідів: з січня – 657,60 грн., з квітня – 670,40 грн., з липня – 844,00 грн., з жовтня – 856,00 грн., з грудня – 884,00 грн.
– для дітей віком до 6 років: з січня – 446,50 грн., з квітня – 455,50 грн., з липня – 687,75 грн., з жовтня – 697,50 грн., з грудня – 720,75 грн.
– віком від 6 до 18 років: з січня – 556,00 грн., з квітня – 567,00 грн., з липня – 858,00 грн., з жовтня – 870,75 грн., з грудня – 897,75 грн.
– віком від 18 до 23 років (за умови навчання): з січня – 536,50 грн., з квітня – 547,00 грн., з липня – 826,50 грн., з жовтня – 838,50 грн., з грудня – 850,50 грн.
Для кожної дитини, яка входить до складу малозабезпеченої сім’ї, рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 10 %, а для кожної дитини, яка утримується матір’ю (батьком, усиновителем), що не перебуває в шлюбі, і запис про батька (матір) цієї дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться в установленому порядку за вказівкою матері (батька) та для кожної дитини, в якої один або обоє батьків є інвалідами І або II групи – на 20 %.
Розмір державної соціальної допомоги (в тому числі й максимальний), визначений відповідно до статті 5 цього Закону, збільшується на кожну дитину віком від 3 до 13 років, а саме: у 2011 році -на 60 гривень, у 2012 році – на 120 гривень, у 2013 році – на 180 гривень, у 2014 році – на 250 гривень, а на кожну дитину віком від 13 до 18 років збільшується: у 2011 році на 100 гривень, у 2012 році – на 230 гривень, у 2013 році – на 360 гривень,
у 2014 році – на 500 гривень.
Для визначення права на допомогу застосовується рівень забезпечення прожиткового мінімуму, встановлений законом на відповідний рік. Соціальна допомога призначається на шість місяців.

Заступник начальника управління Мазур Н.С.

Лист Відокремленого підрозділу Козятинської дирекції залізничних перевезень від 25.06.2012 №239 про стан невиробничого травматизму по Південно-Західній залізниці, в поточному році.

Ситуація із невиробничим травматизмом на залізничному транспорті залишається тривожною.
З початку 2012 року на ІІівденно-Західній залізниці травмовано 80 сторонніх громадян, 55 смертельно. Більше минулого року на І особу. На станціях травмовано 47 осіб, з них 12 смертельно; перегонах 33 особи, 23 смертельно.
Основними причинами травмування громадян с порушення ними правил поведінки на залізничному транспорті, які затверджені постановою KMУ від 10 листопада 1995 року HP 903 та правил безпеки громадян на залізничму транспорті України, затверджених наказом МТУ від 19.02.98р. HP 54.
Переважна більшість громадян мри знаходженні на залізничних коліях травмується в результаті неусвідомлення можливих наслідків від дії небезпечних факторів.
Всім добре відомо, що залізничний транспорт найзручнішим, найдешевшим і найбезпечнішим видом транспорту, та мало хтo задумується яку небезпеку він в собі таїть і не прощає тим громадянам, які нехтують елементарними правилами поведінки на залізничному транспорті та поблизу залізничних колій. Адже залізниця – це зона підвищеної небезпеки, при чому небезпека двох видів: наїзду рухомого складу і ураження електричним струмом високої напруги.
Матеріали службових розслідувань, які проводяться по кожному нещасному випадку, говорять, що переважна їх більшість трапилась внаслідок халатного відношення потерпілих громадян до свого життя і здоров’я: хтось прогулювався по залізничній колії, наче тротуаром, комусь було ліньки скористатися пішохідним мостом, переходом або дочекатись поки пройде поїзд, а деякі виходили на колії після гарного спілкування із «зеленим змієм».
Досвідчені залізничники говорять, що всі інструкції і привила на залізничному транспорті написані кров'ю. Про це говорить і сумна статистика травмування громадян на залізниці, в тому числі по Козятинській дирекції залізничних перевезень
В 2012 році на територіях станцій Козятинської дирекції залізничних перевезень, яка розкинула свої сталеві струни через територію семи областей: Київську, Вінницьку, Житомирську, Рівненську, Черкаську та Тернопільську – травмовано 9 чоловік, з яких 8 – смертельно,. Прикро, коли в цих чорних цифрах молоді люди – 86 р.н. (в добу 15.04.2012 р. зі смертельним наслідком по станції Козятин-І) та 92 р.н. (в добу 15.04.2012р. зі смертельним травмуванням по станції Кожанка), в яких ЖИТТЯ ТІЛЬКИ розпочалося, а закінчилося болем на усе життя для батьків,
З метою активізації профілактики невиробничого травматизму, підвищення рівня безпеки громадян, керівництво дирекції хоче в черговий раз звернутися з Вашою допомогою, через засоби масової інформації до мешканців міст і сіл, прилеглих до залізниці під гаслом «залізниця не вбивця, але ніякі заходи не зможуть зберегти будь-кого від власної безвідповідальності», проінформувати населення про стан невиробничого травматизму по Південно-Західний залізниці та Козятинській дирекції залізничних перевезень в 2012році з приведенням заходів безпеки під час знаходження на залізничних коліях або поблизу них;
1. Дотримуйтесь правил особистої безпеки при переході через залізничні колії та знаходження поблизу них. Привчайте до цього своїх дітей. Пам'ятайте, що залізниця являється зоною підвищеної небезпеки ї неможливо огородите тисячі кілометрів магістралі, як огороджуються промислові об'єкти. Необхідно знати, що зупинити зразу поїзд як автомашину, не можливо, бо навіть при екстренному гальмуванні до повної зупинки поїзд по інерції проїде щонайменше 800 – 1600 метрів. Крім того, різке гальмування може призвести до аварії та травмування багатьох людей.
2. При переході через залізничні колії користуйтесь перехідними мостами або спеціально передбаченими для цього переходами. Не переходьте коли, коли наближається поїзд або локомотив, бо зекономлені хвилини можуть коштувати вашого життя.
3. Не дозволяйте дітям ходити або знаходитися на залізничних коліях і поблизу НИХ без супроводу дорослих .
4. Рухомий склад, який стоїть, обходьте на відстані не менше 5 метрів
5. Не перелазьте під вагонами,
6. Будьте уважні на вокзалах, особливо при значному скупчені поїздів. Щоб не розгубитися і не стати жертвою нещасного випадку уважно слухайте об'яви по гучномовному зв'язку і дотримуйтесь вказівок оголошень.
7. Не залишайте без нагляду дітей,
8. При поїздці в поїзді не висовуйтесь з вікон і не викидайте сторонні предмети, оскільки можете бути самі травмовані, або травмувати працюючих на коліях людей.
9. Завчасно робіть посадку і своєчасно висадку із вагону – і ТІЛЬКИ при повній зупинці поїзда.
Завдяки Вашій допомозі і нашої з Вами співпраці ми принесемо користь суспільству, відведемо біль і страждання від наших співвітчизників.
Керівництво Відокремленого підрозділу Козятинська дирекція залізничних перевезень завчасно Вам вдячне.
З повагою, заступник Начальника Відокремленого підрозділу
Козятинська дирекція залізничних перевезень В.Г.Микитенко

Лише один з десяти учасників буде зарахований до президентського кадрового резерву "Нова еліта нації"

Завершено прийом документів від осіб, які бажають узяти участь у конкурсі з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» у 2012 році.
Відповідно до Указу Президента України від 5 квітня 2012 року № 246/2012 «Про Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації» прийом документів тривав з 10 травня по 25 червня.
1081 особа подала документи до участі у конкурсі, зокрема по регіонах: АР Крим – 58, Вінницька обл. – 23, Волинська обл. – 52, Дніпропетровська обл. – 81, Донецька обл. – 86, Житомирська обл. – 54, Закарпатська обл. – 36, Запорізька обл. – 40, Івано-Франківська обл. – 52, Київська обл. – 32, Кіровоградська обл. – 38, Луганська обл. – 14, Львівська обл. – 22, Миколаївська обл. – 40, Одеська обл. – 20, Полтавська обл. – 53, Рівненська обл. – 33, Сумська обл. – 66, Тернопільська обл. -26, Харківська обл. – 63, Херсонська обл. – 9, Хмельницька обл. – 46, Черкаська обл. – 14, Чернівецька обл. – 21, Чернігівська обл. – 35, м. Севастополь – 10, м. Київ – 58.
З 5 по 25 липня буде проведено наступний етап конкурсу – оцінювання учасників, що здійснюватиметься експертними комісіями інтерв'ю-центрів, функції яких здійснюють в областях, де утворені регіональні інститути державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, – структурні підрозділи цих інститутів, якими здійснюється перепідготовка та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій; в інших областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі – центри підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій. Оцінювання буде проводитись у чотири етапи із застосуванням 100-бальної шкали: тестування на предмет володіння загальними та спеціальними знаннями, необхідними вміннями та навичками (40 %); анкетування з визначення морально-психологічних і ділових якостей (10 %); тестування з іноземної мови (10 %); інтерв'ю з метою оцінювання тез публічного виступу, а також рівня мотивації щодо зарахування до Президентського кадрового резерву (40 %). Рейтинг учасника конкурсу визначається відповідно до суми отриманих балів. Нацдержслужба України оприлюднить до 1 вересня список осіб, рекомендованих до Президентського кадрового резерву, та подасть пакети документів цих осіб до Комісії з питань Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації».
ДОВІДКОВО.
Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації» започатковано та формується відповідно до Указів Президента України від 1 лютого 2012 року № 45/2012 «Про Стратегію державної кадрової політики на 2012-2020 роки» та від 5 квітня 2012 року № 246/2012 «Про Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації» з метою формування нової державницької управлінської еліти, здатної усвідомлювати національні інтереси і брати на себе відповідальність за їх реалізацію, готової не лише приймати вольові рішення, а й ефективно надавати управлінські послуги ( www.nads.gov.uа ).
Добір кандидатів до Президентського кадрового резерву та внесення Президентові України відповідних пропозицій здійснюється Комісією з питань Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» на підставі рекомендацій Нацдержслужби України. Список осіб, зарахованих до Президентського кадрового резерву, затверджується Президентом України.
Гранична чисельність Президентського кадрового резерву становить 500 осіб.
Формування Президентського кадрового резерву здійснюється поетапно, шляхом зарахування протягом п'яти років до 100 осіб щороку.
Строк перебування особи у Президентському кадровому резерві становить п'ять років, крім випадків дострокового припинення перебування особи у Президентському кадровому резерві. Особа може перебувати у Президентському кадровому резерві лише один строк.
Конкурс з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву складається з таких етапів: оприлюднення оголошення про проведення конкурсу, прийом документів від осіб, які бажають узяти участь у конкурсі, проведення оцінювання учасників конкурсу, добір кандидатів.
Зарахування кандидата до Президентського кадрового резерву залежить від успішного проходження конкурсного відбору.
У 2012 році добір кандидатів до Президентського кадрового резерву здійснюється за сферами державного управління, що мають пріоритетне значення для досягнення цілей соціально-економічного розвитку: фінансово-економічною, соціально-гуманітарною, інвестицій та інновацій, паливно-енергетичного комплексу, сільського господарства, житлово-комунального господарства.

Передумови і причини виникнення бездоглядності дітей, правові засади соціального захисту цієї категорії дітей.

Дитяча бездоглядність – одна з найгостріших проблем сучасного суспільства.
Бездоглядними, безпритульними називають дітей, які були покинутими батьками або самі залишили сім’ю чи дитячі заклади, в яких перебували і не мають певного місця проживання.
Явище дитячої бездоглядності і безпритульності є складним і неоднозначним, адже ці діти є жертвами не лише власних родин, але й байдужості оточуючих та суспільства.
Основними причинами виникнення такого явища, як дитяча бездоглядність та безпритульність, є безробіття батьків, зростання цін на продукти першої необхідності, погіршення матеріального благополуччя значної частини населення, втрата “поняття” про сім’ю як про соціальний інститут, зниження відповідальності батьків за виховання дітей, збільшення незайнятих дітей та підлітків, недостатність роботи з організації дозвілля дітей за місцем проживання, загострення конфліктів між батьками та дітьми.
Зрозуміти специфіку сучасного феномена дитячої бездоглядності і безпритульності в Україні дозволить аналіз соціального портрета дітей, які більшість свого часу проводять на вулиці чи живуть там: віковий склад, особливості сімейного оточення, звичок та способу життя, міжособистісних стосунків тощо.
Бездоглядні та безпритульні діти в Україні – це переважно особи до 14 років. «Самостійно» діти йдуть з дому, починаючи з 6-7 років. Серед безпритульних дітей кількість хлопців більша, ніж дівчат.
З метою подолання основних причин дитячої бездоглядності необхідно ще на ранній стадії виявляти сім’ї, які неспроможні виконувати виховні функції, вживати заходів для запобігання соціальному сирітству, створювати належні умови для всебічного розвитку та виховання дітей, поширювати форми сімейного виховання, влаштування дітей–сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування у дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім'ї, забезпечити підготовку та перепідготовку батьків – вихователів та прийомних батьків, фахівців закладів соціального захисту дітей, збільшувати обсяги фінансування заходів щодо подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, а вирішення таких проблем покладати не лише на відповідні служби, але й вирішувати суспільством в цілому.
Розпад шлюбу – причина безпритульності і бездоглядності.
Однією з основних причин дитячого лиха є розлучення батьків. Коли розпадається сім'я, «квіти життя» опиняються в зоні ризику.
Народження дитини, її виховання – моменти надзвичайно важливі та відповідальні. Без батьківської аури дитина вже зовсім інша. Сутність його виховання – не в розмові про нього, а в організації особистого життя батьків. Майбутнє дитини закладається у нормальній, повноцінній сім'ї. Неповноцінна сім'я не може видати якісний продукт.
Вихід дитини із сім'ї трапляється зазвичай через педагогічну некомпетентність батьків. Найчастіше втечі з дому здійснюють підлітки в 10-13 років.
Основними побудниками до втечі є: приналежність до соціально неблагополучної сім'ї; сором за батьків (наприклад, алкоголіків, негідно себе ведуть з оточуючими людьми тощо); байдужість батьків до труднощів їхніх дітей у школі; конфлікти між однокласниками та вчителями.
Походи підлітків з дому можуть відбуватися під впливом друзів. У подібних випадках слід не тільки припиняти такий спосіб життя підлітка, але і зробити для нього привабливим перебування в родині, учнівському колективі, громадськості.
Підлітки можуть покинути рідне вогнище і з-за зайвого контролю і авторитарного стилю поведінки батьків. До цього додається тяга до подорожей. Часом втеча з дому здійснюють діти з підвищеною активністю поведінки. Це пов'язано з тим, що їх велика живість і невгамовність викликають негативні реакції з боку дорослих і часто ведуть до конфлікту.
Службами у справах дітей області забезпечено реалізацію державної політики з питань соціального захисту дітей в області, здійснюються заходи щодо запобігання дитячій бездоглядності, безпритульності та вчиненню дітьми правопорушень.
В області створено та функціонують заклади соціального захисту дітей – притулок для дітей служби у справах дітей облдержадміністрації та центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Щасливе дитинство».
З метою профілактики бездоглядності та безпритульності службами у справах дітей райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад спільно з підрозділами кримінальної міліції у справах дітей забезпечено систематичне проведення цільових профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Вокзал», «Підліток».
Протягом І півріччя 2012 року проведено 689 рейдів, в ході яких виявлено 354 дитини, з них 136 дітей вилучено з місць, де їм загрожувала небезпека. 44 дитини вилучених під час рейдів повернено в сім'ї, 16 – до навчальних закладів, 27 дітей влаштовано в притулок для дітей служби у справах дітей та центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Щасливе дитинство», 49 – до закладів охорони здоров’я.
Обстежено умови проживання дітей у 1202 сім'ях, які опинилися в складних життєвих обставинах. За порушення прав дітей ініційовано притягнення до відповідальності – 21 посадових осіб та 205 батьків.
Протягом 2012 року в притулку перебувало 87 дітей, з них: 40 – доставлено з вулиці, 40 – доставлено із сімей, 5 – самостійно звернулися, 2 – доставлено з лікарняних закладів. З 54 дітей, які вибули, 19 – повернено у сім'ї, 2 – повернено до навчальних закладів, 2 – влаштовано у сімейні форми виховання, 4 – тимчасово влаштовані в сім'ї родичів, 14 – влаштовано в заклади освіти, 4 – переведено в центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Щасливе дитинство», 1 – влаштовано в школу соціальної реабілітації.
Протягом 2012 року в центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Щасливе дитинство» перебувало 32 дитини, яким надавалася різного роду допомога – соціальна, психологічна, педагогічна, правова.

Служба у справах дітей Хмельницької облдержадміністрації

Шановні працівники бухгалтерської справи!

З нагоди вашого професійного свята прийміть найщиріші вітання! Поява Дня бухгалтера – це врахування значного внеску працівників бухгалтерських служб у розвиток фінансово-господарської діяльності підприємств, установ і організацій, зростання національної економіки. Від вашої відповідальної професії залежить злагоджена робота усіх сфер господарства як міста, так і країни загалом.
Прийміть щиру вдячність за щоденну сумлінну працю і вірність професійному обов’язку. Бажаю вам та вашим родинам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, невичерпних сил та наснаги.

З повагою, міський голова м. Славута Василь Сидор

«Втратимо мову – втратимо Україну»

Це лише один із лозунгів, який описує можливі наслідки дій урядовців у сфері мови. Нещодавні події, пов’язані із прийняттям мовного законопроекту Ківалова-Колесніченка, зібрали на центральній площі Славути тих, кому не байдужа доля рідної мови. Учасниками «мовного майдану» стали представники місцевої влади, учасники політичних партій та громадських організацій, жителі Славути та її гості.
У цей день свої думки щодо мовної ситуації у країні могли висловити усі бажаючі.
Василь Сидор, славутський міський голова:
– Сьогодні трагічна сторінка в історії України, оскільки те, яку мовну політику хоче остаточно утвердити Верховна Рада – це не що інше, як зрада українському народу. У 1996 році нелегкими зусиллями був прийнятий Основний Закон держави, який є гарантом життєвих прав та свобод кожного українського громадянина, якими у жодному разі не можна нехтувати. І той, хто зраджує Конституції, зраджує усьому народу. Відбираючи у нас мову, нас лишають майбутнього, тим більше, знаходячись осторонь мовних подій, наші діти ризикують втратити те, за що здавна боролися наші прадіди, в тому числі, за мову. На даний час депутати міської ради прийняли звернення з приводу розгляду Верховною Радою України законопроекту «Про засади державної мовної політики», затверджене рішенням Славутської міської ради від 26.06.2012 року №24-20/2012, яке прийняли більшістю депутатів.
Борис Семенюк, секретар Славутської міської ради:
– Одразу після 5 червня, після голосування за законопроект «Про засади мовної політики», коли його розмістили на сайті Верховної Ради, у виконавчий комітет почали надходити численні звернення громадян, обурених діями уряду. Реагуючи на це, було проведено засідання круглого столу, а також на сесії міської ради прийнято письмове звернення. Приємно, що із 36 присутніх на сесії депутатів лише 4 утрималися, при чому 31 депутат різних фракцій підтримали звернення. Адресувавши його і Президенту, і Голові Верховної Ради, і головам політичних фракцій, жодної реакції від них не надійшло. Подібні звернення прийняли й інші органи на місцях, але, на жаль, їх теж було проігноровано.
Депутат Славутської районної ради Микола Мазур:
– Хочеться відзначити міських депутатів, які всупереч політиці української мови вирішили прийняти звернення, яким підтвердили свою національну гідність. Прикро, що деякі депутати районної ради стали осторонь мовних подій. А ті, хто підтримав звернення, не були почуті. Якби там не було, нашу мову не зруйнувати так просто, тому що без мови зникне і державність. Звертаюся до всіх своїх колег із закликом не боятися, а відстоювати найрідніше – українську мову.
Роман Бачинський, депутат Славутської міської ради:
– Сьогодні ми зібралися для того, щоб захистити найдорожче, що у нас є, те, що передається з покоління в покоління, від батьків до дітей. На жаль, нам, громадянам української землі ставлять під питання можливість існування рідної мови. Мовний законопроект обурив увесь український народ, про що свідчать численні акції-протести громад міст не лише Західної України, а й Донецька, Миколаєва, Херсона, Полтави та інших. Нам усім потрібно пам’ятати, що Україна єдина до тих пір, поки у неї єдина державна мова.
Микола Бочкай, депутат Славутської міської ради:
– Якраз в ці дні виповнюється 20 років існування Київського патріархату, метою якого було створення української церкви із українською мовою. Прикро визнавати, що український народ, на жаль, не береже свого, зокрема, і мови. Для мене, як для священика, це великий біль, і хоч вже довгий час на українській ниві я намагаюся згуртувати людей, берегти рідну мову, навчати нею дітей, часто люди цього не роблять. Для того, щоб відбулися зміни, для кожного з нас потрібно діяти, а не стояти осторонь.
Голова Шепетівської міської організації ВО «Батьківщина» Ольга Єсіпова:
– Верховна Рада прийняла ганебний закон про знищення нашої рідної мови. Парламентська більшість більше не стоїть на захисті української державності. Ми всі повинні об’єднатися задля захисту нашої Батьківщини. Хочу подякувати депутатам Славутської міської ради, які дружньо згуртувалися, щоб захистити свою рідну українську мову. Шкода, що схожий проект рішення, винесений на розгляд депутатів Шепетівської міськради не був підтриманий. В знак протесту депутати-представники ВО «Батьківщина» та партії «Свобода» залишили сесійну залу. Ми раді, що поруч з цим прикром фактом, славутчани – щирі українці, які захищають найрідніше, що у нас є – рідну мову.
Голова Полонської партійної організації ВО «Батьківщина» Олександр Мельник:
– Прийнятий мовний закон – це ніщо інше як передвиборний трюк Партії регіонів. Піднімаючи мовне питання, вони намагаються мобілізувати свій електорат, підвищити свій рейтинг перед виборами. Рейтинг, який провалився через неспроможність цієї влади покращити життя українця. 3 липня цього року відбулася безпрецедентна подія в історії європейського парламентаризму – без обговорення поправок, всупереч Конституції України Партія регіонів та її співучасники проголосували у другому читані за мовний законопроект. Після цього голосування Верховна Рада втратила будь-яку легітимність. Є надія, що новостворена невдовзі парламентська більшість одразу підніме питання про скасування мовного закону Ківалова-Колесніченка як незаконно ухваленого та антиконституційного. Наше завдання сьогодні – об’єднатися, щоб не допустити впровадження російської мови як другої державної. Я радий, що славутська громада за підтримки міського голови Василя Сидора є активною у цьому питанні.
Голова Шепетівської районної партійної організації ВО «Батьківщина» Сергій Пономарьов:
– Я гордий, що народився саме на українській землі і мова українська є рідною для мене. В першу чергу хочу подякувати славутській громаді на чолі з міським головою Василем Сидором за вашу активність у захисті рідної мови. Вороги українського народу «протягнули» у Верховній Раді мовний законопроект. Це велика зрада свого народу! Жодного разу я не чув від російськомовного громадянина України, що його мовні права якимось чином утискають. Натомість, захисту потребує сьогодні саме українська мова.
Громадський активіст, засновник клубу «Оберіг» громадської організації «Захист дітей війни» Лариса Чорнокрилюк:
– Шановна громадо, звертаюся до вас із закликом – не залишайтеся осторонь тих подій, які відбуваються в Україні. Чорний вівторок, 3 липня, сколихнув усі патріотичні сили України. Великі сини і дочки України пройшли довгий тернистий шлях до створення незалежної держави. Сьогодні, на 21 році незалежності України, руйнуються підвалини нашої державності. Видатний письменник Костянтин Паустовський свого часу писав: «Людина байдужа до рідної мови – дикун, бо її байдужість до мови народжується цілковитою байдужістю цієї людини до минулого, сучасного і майбутнього свого народу». В українській історії є багато сторінок мововбивства та схоже новітня історія України стоїть перед черговим мововбивством. Ми зможемо по-справжньому жити в своїй державі лише тоді, коли ми гуртом станемо стіною за рідну мову, за Україну.
Громадський активіст Ігор Піголь:
– Сьогодні ми, небайдужі українці, вийшли на цю площу, щоб висловити свій рішучий протест проти мовної політики діючої влади, яка спрямована на розкол українського суспільства. Ми всі думали, що у 1991 році ми здобули незалежність, а виявляється ми помилялися – боротьба за незалежність триває. Шановні присутні, українці, не забуваймо чиїх батьки ми діти, гуртуймося задля захисту своєї рідної мови.
Депутат міської ради, представник ВО «Свобода» Олег Костирко:
– Необхідно відстоювати свій протест щодо прийнятого мовного закону біля стін Верховної ради, до чого всіх і закликаю. Варто віддати належне депутатам Славутської міської ради, які прийняли звернення по захисту української мови. Вони наважилися зробити те, до чого не спромоглися інші міські та районні ради.
За підсумками обговорення мовної політики на акції-протесті спільно із славутчанами та представниками територіальних громад регіону було прийнято резолюцію такого змісту:
«Територіальна громада міста Славути, обговоривши на загальноміському зібранні, що відбулося 5 липня 2012 р., ситуацію навколо прийняття Закону України «Про засади державної мовної політики» висловлює різкий осуд як самого мовного акту, так і способу його прийняття.
Славутчани розцінюють спробу в неконституційний спосіб закріпи в Україні двомовність як політичну провокацію, в основі якої зазіхання на державний суверенітет, цілісність держави, приниження національної гідності і самобутності українського народу. Виходячи з цього:
1. Висловлюємо недовіру до роботи Верховної Ради, яка працює на розкол держави. Порушення народними депутатами, які головували за мовний законопроект, Конституції України, ми розцінюємо як зраду українському народу.
2. Закликаємо усіх, хто посувається українцем, кому близькі національні цінності, у цей вирішальний час об’єднатися і дати відсіч українофобам у їх спробу знищення української мови».

Тамара Іванюк, ведуча мітингу, голова депутатської фракції ВО «Батьківщина»

Заява про екологічні наслідки

Проектними рішеннями передбачено будівництво очисної установки «Біотал-10» по вул. Козацькій з будівництвом самопливних підвідних каналізаційних мереж в м.Славута, Хмельницької області.
На території, що проектується, відстутні об’єкти соціально-побутового, спортивно-оздоровчого, курортного та рекреаційного призначення.
Впливи на стан навколишнього середовища відповідають вимогам нормативних документів і їх екологічної допустимості. Прямого впливу на грунт, повітря, рослинність, завдяки проектованим технічним і технологічним рішенням та іншим запобіжним заходам, викладених в проектній документації не здійснюватимуть. Залишковий вплив на довкілля в межах допустимих норм, а саме:
• в процесі будівництва – на атмосферне повітря викиди: вуглецю оксид – 2,9 тн./рік; вуглеводні граничні – 0,88 тн./рік; оксиди азоту у перерахунку на діоксид азоту -1,12 тн./рік., сажа – 0,44 тн/рік; діоксид сірки – 0,57 тн/рік, бенз(а)пірен – 0,000029 тн/рік, уайт-спірит – 0,0025 тн/рік, органічні кислоти в перерахунку на оцтову кислоту – 0,022 тн/рік, сполуки марганцю – 0,000074 тн/рік, оксид заліза – 0,00068 тн./рік, речовини у вигляді твердих суспендованих частин недйференційованих за складом – 0,000008 тн/рік.
У процесі експлуатації об’єкту передбачається: утворення відходів – шлам від очищення вод стічних комунальних (міських) – 0,438 тн/рік, мул активний надлишковий -0,219 тн/рік, які будуть передаватись спеціалізованим підприємствам та на облаштовані місця. Скиди в р. Утка, праву притоку р. Горинь, після очистки, наступні речовини: завислі речовини – 0,054 тн/рік, БСК5 – 0,022 тн/рік, мінералізація – 3,650 тн/рік, азот амонійний – 0,0,007 тн/рік, нітрити – 0,012 тн/рік, нітрати – 0,164 тн/рік, хлориди – 1,278 тн/рік, сульфати – 1,825 тн/рік, АПАР – 0,002 тн/рік, ХСК – 0,110 тн/рік, фосфати – 0,013 тн/рік, залізо загальне — 0,001 тн/рік.
Гідрохімічний стан р. Утка, від скидання очищених стічних вод, не погіршиться.
Власник об’єкта гарантує в ході його будівництва та експлуатації суворе дотримання вимог природоохоронного законодавства, правил технічної експлуатації і техніки безпеки, санітарних та інших нормативних і законодавчих актів, пов’язаних з експлуатацією об’єкта.
Зауваження та пропозиції громадських організацій та окремих громадян щодо реконструкції приміщення можна надсилати до Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області за адресою: м. Хмельницький, вул. Івана Франка, 2, тел. 79-25-34.

Рішення Славутської міської ради від 26.06.2012р. №8-20/2012 «Про забезпечення доступу громадян до відпочинку та риболовлі на водоймах, відпочинку в лісах міста Славути»

З метою інформування громадян міста та з метою проведення просвітницької роботи серед жителів міста, заслухавши пропозиції постійних комісій міської ради, враховуючи приписи Наказу Державного комітету рибного господарства України № 19 від 15.02.1999 року «Про затвердження Правил любительського і спортивного рибальства та Інструкції про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання водних живих ресурсів при здійсненні любительського і спортивного рибальства», Водного кодексу України, Лісового кодексу України, Земельного кодексу України, Конституції України, керуючись статтями 25, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Славутська міська рада ВИРІШИЛА:
1. Доручити виконавчому комітету Славутської міської ради, комунальній установі «Славутська міська рятувально-водолазна служба» посилити контроль за реалізацією права громадян на вільний доступ до водних об'єктів та лісових масивів в межах міста, в тому числі вільний, безкоштовний доступ для купання, любительського та спортивного лову риби, вільного відвідування лісу, збирання ягід, грибів.
2. Управлінню інформаційного забезпечення та внутрішньої політики (Чумак Л.А.) забезпечити систематичне опублікування в газеті «Вісті громади» інформації щодо загального водокористування та любительського і спортивного лову риби на водоймах загального користування, на вільний доступ до лісів державної та комунальної власності, недопущення обмеження прав громадян щодо відпочинку на водоймах, в лісах.
3. Контроль за виконанням цього рішення доручити постійній комісії з питань комунального господарства, управління комунальною власністю та будівництва, енергозбереження (Скомаровський В.В.) та постійній комісії з питань регулювання земельних відносин, екології, благоустрою, та адміністративно-територіального устрою (Кушніров В.М.), а організацію його виконання – заступнику міського голови Остапчуку В.В. та заступнику міського голови Фурманчук Г.Й.

Міський голова Сидор В.Б.
**
Природні ресурси, як особлива категорія, характеризуються окремим правовим режимом, закріпленим численними законодавчими документами. Для прикладу, ст. 13 Конституції Українигарантує, що «земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу. Кожний громадянин має право користуватися природними об’єктами права власності народу відповідно до закону…».
З цього приводу ми поцікавилися у славутчан, для яких природа – це стиль життя, щодо того, чи обмежуються їхні права під час використання природних скарбів нашого міста.
Рибалки зі стажем, славутчани Володимир Кучерук, Юрій Будник та Володимир Самчук підтримали таку думку:
– Займаємося риболовлею не один рік, тож деякі висновки зробити можемо. У Славуті ловити рибу можуть всі бажаючі, адже і водойм у нашому місті вдосталь, і можна займатися улюбленою справою без якось страху, що хтось тобі це заборонить, адже річки, озера – це спільне майно всіх людей, то ж користуватися ними можуть усі без виключення, звичайно ж, якщо це не приносить шкоди природі.
Галина Мальчук, славутчанка:
– Природа нашого краю – найкраща у світі. Глянути тільки б на наші ліси: не раз чула, що ті, хто приїжджає до нашого міста, дивуються їх красою. А ще у лісах росте стільки корисного для здоров’я людини – ягоди, гриби, лікарські рослини. Збирати такі дари природи це не лише задоволення, а й можливість запастися вітамінами на зиму. Для мене не чувано, щоб з тебе за це хтось вимагав гроші, по крайній мірі, у нашому місті немає жодних перешкод для відвідування лісу, збирання ягід, грибів, купання у річках тощо.
**
Обмеження прав громадян щодо вільного доступу до водних об’єктів та лісових масивів в межах міста, в тому числі вільний, безкоштовний доступ для купання, любительського та спортивного лову риби, вільного відвідування лісу, збирання ягід, грибів є грубим порушенням. При наявності таких випадків просимо повідомляти правоохоронні органи.