Вітання міського голови

Сучасна Конституція України є гідним нащадком найдемократичнішого документа в історії українського народу – конституції Пилипа Орлика. Але головним залишається саме дотримання її основних норм та положень, що є найвищим етапом розвитку суспільства.
Всі ми прагнемо, щоб задекларовані права стали реальністю, щоб люди почували себе захищеними і впевнено дивилися у майбутнє. Коли кожен громадянин України відчує, що його життя, здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека дійсно визнані найвищою цінністю, тоді ми зможемо з гордістю заявити: Україна стала демократичною державою! Ми, як справжні українці, маємо дбати про виконання основного закону держави – Конституції України.
Бажаю Вам щоб у своєму конституційному розвитку наша держава завжди дотримувалась норм та положень основного закону.
Зі святом!

*

Шановні працівники Державної податкової служби!

Вітаю вас з професійним святом. Від вашої енергії та наполегливості великою мірою залежить наповнення державної казни, вирішення тих важливих соціально-економічних завдань, які стоять сьогодні перед нашою країною.
Вірю, що ваша сумлінна праця сприятиме утвердженню партнерських відносин з платниками податків, впровадженню сучасних ефективних методів господарювання, підвищенню добробуту наших громадян.
Бажаю вам міцного здоров'я, щастя й нових професійних здобутків/

**
Шановні працівники архітектурної галузі!

Виcловлюю щирі вітання з нагоди вашого професійного свята – Дня архітектури!
Варто тільки згадати неоціненний вклад архітекторів з найдавніших часів і до наших днів, як розумієш, що архітектура – справжнє мистецтво. Своєю сумлінною та копіткою працею, перспективним і творчим баченням ви приносите чимало цінного для розвитку нашого регіону. Ваш високий професіоналізм, самовідданість і творча праця сприятиме створенню нових архітектурних шедеврів.
Нехай усі ваші творчі доробки будуть радувати не одне покоління наших з вами нащадків.
Здоров’я вам, наснаги, добробуту, упевненості у майбутньому, невичерпної енергії у творчих справах.

**
Шановні славутчани!

Щиро вітаю вас з Міжнародним днем кооперації!
Від вас залежить задоволення потреб населення в товарах та послугах, якості їх надання. Впевнений, що Ваша робота й надалі сприятиме сталому зростанню та підвищенню добробуту жителів нашого міста.
Бажаю вам міцного здоров‘я, щастя, радості та сімейного благополуччя.

З повагою,
міський голова Василь Сидор

Управління Пенсійного фонду України в Славутському районі та м. Славута повідомляє.

Відповідно до постанови управління Пенсійного фонду України від 21.02.2012 року № 4-3 «Деякі питання удосконалення прийому та обслуговування осіб, що звертаються до органів Пенсійного фонду України» прийом та обслуговування осіб управлінням Пенсійного фонду України в Славутському районі та м. Славута здійснюється у щоденному режимі в приймальні для громадян за принципом «єдиного вікна».
В управлінні призначення та перерахунки пенсій здійснюють шість спеціалістів, які обробляють 3185 пенсійних справ кожний. У приймальні для громадян надають послуги та консультації для одержувачів пенсій та допомоги два спеціалісти, середньомісячна кількість наданих послуг становить близько 1430 на кожного. Значна кількість пенсіонерів звертаються за копіями документів з пенсійної справи, тому необхідно в архіві підняти пенсійну справу для підготовки та надання копій документів, що потребує певного часу. Відповідно, на робочому місці спеціаліст деякий час може бути відсутній.
Враховуючи навантаження на спеціалістів відділу пенсійного забезпечення, управління не має можливості виділити ще одного спеціаліста для обслуговування громадян.
В управлінні створено належні умови для очікування прийому, встановлено зручні місця для сидіння.

Управління Пенсійного фонду України в Славутському районі та м. Славута

Щодо проведення засідання міської міжвідомчої координаційно – методичної ради з правової освіти населення (далі – МКМР)

15 травня 2012 року у приміщенні Славутського міськвиконкому відбулося планове засідання міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.
Предметом обговорення членами Ради стало питання про організацію проведення у місті Славуті декади правових знань з нагоди відзначення 16-ї річниці Конституції України.
На засіданні міської МКМР заступником голови ради – начальником Славутського міськрайонного управління юстиції Олександром Мельником було ознайомлено присутніх із заходами з проведення у Славуті декади правових знань з нагоди відзначення 16-річниці Конституції України з 18 до 27 червня 2012 року. Заходами передбачено: підготувати та розмістити статті у місцевих друкованих засобах масової інформації, здійсни¬ти виступи на міськрайон¬ному радіо та телебаченні з актуаль¬них питань правового регу¬лю¬ван¬ня прав та свобод громадян, їх реалізації та захисту; наповнити рубрики міського управління юстиції на офіційному веб-сайті Славутської міської ради роз’ясненнями чинного законодавст¬ва з питань правового регу¬лю¬ван¬ня прав та свобод громадян, їх реалізації та захисту; провести засідання «круглого столу» із дітьми, що оздоровлюються у дитячому таборі «Голубі озера Славутчини», спрямований на формування поваги до Конституції України, отримання знань про конституційні права, свободи та обов’язки; розмістити на стенді міської громадської приймальні інформаційний матеріал конституційно-правового спрямування; провести «гарячу» телефонну лінію із роз’яснення прав громадян із попереднім інформуванням населення про час проведення та контактні телефони через офіційний веб-сайт міської ради; здійснити виїзд консультаційного пункту по наданню безкоштовної правової допомоги населенню у ЗАТ «Славутський склозавод»; забезпечити щоденне надання безоплатної первинної правової допомоги у міській громадській приймальні; на базі Славутської міської бібліотеки організувати виставку юридичної літератури, методичних та інформаційних матеріалів, розроблених міськрайонним управлінням юстиції.
За результатами інформації Рада затвердила дані заходи відповідним рішенням.
На засідання були запрошені представники засобів масової інформації та керівники структурних підрозділів виконавчого комітету Славутської міської ради.

В.о. начальника Славутського
міськрайонного управління
юстиції О.С.Грудецький

День молоді – свято юності та талантів

У неділю, 24 червня, жителі та гості Славути мали можливість насолодитися прекрасним святом, що проходило з нагоди Дня молоді. За організації управління культури міськвиконкому на центральній площі міста була проведена молодіжно-розважальна програма «Молодь обирає майбутнє!». Розпочали дійство привітні ведучі Олександр Назаренко та Леся Мельник, які разом із Жанною Горячовою, яка проводила конкурсне дозвілля молоді, постійно підтримували святковий настрій та чудову атмосферу.
Для юних хлопців та дівчат випав шанс взяти участь у чудовому конкурсі за назвою «Солодка парочка», в якому вони змогли проявити свою кмітливість, талановитість та індивідуальність, а також дати шанс своїм ровесникам більше про них дізнатися. Переможці конкурсу отримали подарунки від організаторів та неймовірно гучні аплодисменти від енергійної аудиторії.
У проміжках між конкурсами дарували глядачам свої творчі виступи юні та талановиті вихованці славутського міського Палацу культури, які своїм приємним голосом та артистичністю зарядили усіх присутніх глядачів позитивним настроєм.
Привітав молодь Славути із її святом міський голова Василь Сидор, підкресливши, що молодість – це найкраща пора в житті людини, це сила, за якою майбутнє як нашої громади, так і України, а також побажав молодим славутчанам упевненості в собі та здійснення усього задуманого.
Можна безсумнівно стверджувати, що свято пройшло на високому рівні, адже зібрало досить багато людей, зарядило їх позитивними емоціями, дозволило всім присутнім просто відпочити та насолодитися чудовою музикою та цікавими конкурсами. Тому нам залишається лише радіти з того, що в нашому місті постійно організовуються такі високого рівня свята. Це є хорошим шансом для молодих талантів показати себе, а для усіх інших жителів – насолодитися приємними моментами.
Олена Кульчицька

Хроніка подій

21 червня Українське товариства сліпих відзначило 79-у річницю своєї роботи. На теренах нашого краю працює Шепетівський первинний осередок цієї організації, який об’єднує людей з вадами зору, які проживають на території Славутського, Шепетівського та Полоннського районів, у містах Шепетівка, Нетішин та Славута.
На честь 79-річчя діяльності товариства була проведена урочиста зустріч, ведучою якої була голова осередку Тетяна Логвіненко. На зібранні були присутні учасники Шепетівської первинної організації та гості.
Привітав із черговою річницею роботи УТОС його учасників міський голова Славути Василь Сидор, який за активну участь у життєдіяльності громадської організації та з нагоди річниці вручив грамоти та подарунки її членам Юрію Денисову та Галині Томчаківській.
Творчу програму доповнили своїми виступами члени Шепетівського осередку, даруючи присутнім свою авторську поезію та народні пісні.

**

18 червня в Україні офіційно відзначається День дільничного інспектора міліції, затвердженого наказом Міністра внутрішніх справ України у 2004 році.
З цієї нагоди для дільничних інспекторів Славутчини були організовані урочистості. Вітали з професійним днем винуватців свята почесні гості. Свої вітання для захисників правопорядку адресував міський голова Славути Василь Сидор. За сумлінне виконання своїх службових обов’язків, професіоналізм у роботі та з нагоди Дня дільничих інспекторів Василь Богданович нагородив кращих із кращих працівників грамотами та подарунками, а саме: Олександра Гавуру, Олега Федчука, Сергія Болдіна, Олександра Дзюбака та Олега Корзуна.

І знову надихає «Оберіг»

21 червня у міському Палаці культури відбулося чергове засідання клубу «Оберіг» громадської організації «Захист дітей війни». Ось уже три роки радує він нас цікавими тематичними програмами, оригінальними виставками, вражаючими гала-концертами. Незмінною ведучою усіх засідань клубу, автором сценаріїв є Лариса Чорнокрилюк.
Минулого разу оберегівці присвятили свій захід темі «Свята вода – жива вода». А цього разу творчий вечір, який ще й був ювілейний, носив назву «Дитинство, обпалене війною».
«Ми – діти війни, дитинство, обпалене війною…Пам’ять…наша пам’ять має властивості переносити нас у минуле, і тоді нас огортають спогади. Поринемо ж і ми всі зараз у ті буремні, далекі, грізні і трагічні роки, коли ми стали дітьми війни» – таким ліричним відступом ведуча Лариса Євгенівна розкрила тематику програми.
Розпочали концерт народний хор «Ветеран» у сольному виконанні Валентина Чумака мелодії із кінофільму «Хвилина мовчання». У виконанні хору звучали ще й інші композиції, присвячені пам’яті про війну.
Колектив оберегівців підготували глядачам й багато інших творчих дарунків. Для присутніх у залі співали дует родини Прокопчуків, Галина Бендюг, Зоя Стрихарчук, Інна Гармель, Валентин Чумак, Марія Караван, Тетяна Мазур, дует «Родина» у складі Надії Дячук та Валентина Шевчука.
Подорож у світ авторської поезії подарували присутнім Вікторія Березніська, Володимир Пясковський та Надія Пасічник.
Вітали оберегівців із ювілеєм юні представники нашого міста. Після своїх творчих номерів залишили глядачам чимало радості та тепла вихованці дошкільного навчального закладу № 7 м. Славути; «Веселі забави» подарували присутнім учасники фольклорно-зразкового гурту «Щедрик» Дитячої школи мистецтв. Дзвінко лунали народні мелодії у виконанні вихованців фольклорного гурту «Перлинка»; запальні танці продемонстрували учасники танцювальний колектив «Пролісок» Районного будинку дитячої творчості. Співзвучний із назвою клубу танець виконали солісти гуртка народного танцю «Дивосвіт» Будинку дитячої творчості.
Із скарбницею стародавніх українських пісень познайомили усіх Катерина Шикер із села Хоросток та Валентина Бабійчук із Прикордонної Улашанівки. Також взяли участь у засіданні нетішинські танцівниці, виступивши із екзотичними східними танцями.
Піснею «Моя Україна» у спільному виконанні учасників клубу «Оберіг» та хору «Ветеран» закінчився ювілейний гала-концерт. Знову оберегівці вкотре здивували усіх високою організацією та насиченими творчими номерами. І справді, під звуки оберегівських пісень душі оживають та наповнюються приємними та теплими відчуттями. А вишитий рушник майстрині Вікторії Березінської, що красувався на сцені під час усього творчого вечора, ще раз підтвердив, що безцінні традиції та народна творчість українців живе та буде жити з-поміж нас.

Мовна ситуація в Україні: думка славутчан

Ведуча засідання, депутат міськради, Тамара Іванюк задала дві площини розгляду мовного питання. Зокрема, перша з них стосувалася того, чи має українська мова належну державну підтримку, а саме: чи достатньо годин для її вивчення у навчальних планах, чи має вона в суспільстві підтримку для вживання її в засобах масової інформації, книгодрукуванні, теле- та радіопросторі. Інша площина обговорення ставила за мету розкрити питання, чи справді в українському суспільстві існують утиски мов національних меншин, в першу чергу, російської мови, та те, до чого може призвести запропонований мовний законопроект, якщо він стане законом.
Першими до участі у круглому столі долучилися вчителі української мови загальноосвітніх закладів Славути. Як фахівці-педагоги вони зауважили, що кількість годин для вивчення учнями української мови недостатня для того, щоб досконало володіти рідною мовою. На ринку українських видань з’являється все більше нових цікавих авторів та цікавих книг, проте держава не належним чином забезпечує ними освітні заклади, а сама друкована продукція дороговартісна, а отже, придбати можуть далеко не всі.
Приємно відзначити, що на підтримку українській мові у славутських школах організовують різноманітні заходи, у яких із задоволенням беруть участь школярі.
Вчителі української мови висловили свої думки і щодо того, чи зазнають утисків інші мови, головним чином, російська чи польська. Як вдалося дізнатися, на сьогодні немає проблем із вивченням мов національних меншин. Для прикладу, для російськомовного учня при складанні ЗНО надавалися перекладені тестові завдання, а в загальноосвітніх закладах за заявами батьків на сьогодні можуть створюватися спеціалізовані класи по вивченню мови за потребою.
Під час засідання обговорювалося питання доцільності прийняття проекту Закону «Про засади державної мовної політики», винесений народними депутатами України С. Ківаловим та В. Колісниченком. Так, згідно з висновком Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності даний законопроект за своїм змістом та формою юридичного викладу не відповідає положенням Конституції України та суперечить положенням Європейської хартії регіональних мов. За висновком Комітету з питань бюджету реалізація окремих положень проекту закону вплине на показники державного та місцевих бюджетів, а у висновку Міністерства фінансів України йдеться про те, що запровадження даного законопроекту призведе зменшення дохідної та збільшення видаткової частини держбюджету, і вважає його прийняття недоцільним.
Ще багато думок прозвучало з приводу можливих змін у мовній політиці. Але все ж таки всі учасники засідання схилялися до того, що даний законопроект є нічим іншим, як політичною провокацією перед черговими виборами. На сьогодні громадськість повинна усвідомити, що утвердження мовної політики за схемою Ківалова-Колесніченка несе загрозу цілісності нашої держави та її мовній безпеці. Тому громадяни повинні відстоювати та захищати свої інтереси та берегти найцінніше – рідну мову.
На завершення зустрічі учасниками зібрання було прийнято спільне звернення, яке на їх думку, має бути надіслане від громади міста до Верховної Ради України.

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Щорічно 22 червня в Україні відзначають День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Цей день 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців, адже він став початком найжахливішої війни в історії нашого народу.
У день глибокої скорботи у Славуті було проведено покладання квітів та вінків до монументів, що увіковічнюють пам’ять синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.
Взяли участь у покладанні представники міської влади, родичі загиблих воїнів та громадськість міста, які віддали шану мільйонам невинних жертв, яких забрала війна.
На Міжнародному меморіальному комплексі «Поле пам’яті» представники духовенства міста Славути провели поминальну молебень за загиблими воїнами.
У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні ми згадуємо усіх тих, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Вітчизна була вільною та незалежною.

До зустрічі, Веселково Республіко!

Три тижні у Славуті працював табір праці та відпочинку «Веселкова республіка» Будинку дитячої творчості, який зібрав у своїх загонах близько 130 веселих та працьовитих, дружних та активних представників славутської юні. Весь період роботи табору постійно супроводжували дітей його керівники: Людмила Задворна, Оксана Лук’янчук, Світлана Рибіцька, Вікторія Березюк, Людмила Захарчук, Людмила Романюк, Людмила Дунайчук, Тетяна Губенко; активно сприяли відпочинку також вчителі загальноосвітніх закладів міста.
І ось 18 червня дійшла до фінішу своєї роботи чергова табірна зміна. Протягом цього часу вихованці табору вміло поєднували відпочинок та працю.
Під час прощальної лінійки голови загонів «Аква-віта», «Смайл», «Бджоли», «Живчик» урочисто відрапортували про готовність до її проведення. І в останній раз для цієї веселкової зміни дзвінко лунали табірні девізи та речівки, які надавали юним трударям сил та натхнення.
Щороку з нагоди завершення роботи «Веселкової республіки» вітають таборівців із останнім днем у таборі почесні гості. Завітали до дітей міський голова Славути Василь Сидор та заступник начальника управління освіти міськвиконкому Наталія Пшетоцька. Звернулася до своїх вихованців і директор БДТ Ірина Руденко. Усі разом вони із гордістю дякували учасникам «Веселкової Республіки» за їх старання та наполегливу працю, яку вони виконували незважаючи навіть на примхи літньої погоди, а також керівникам табору, які всіляко сприяли гарному та корисному дозвіллю дітей.
Гості заходу мали можливість проглянути відео-ряд, у якому були відібрані різноманітні моменти із життя табору. Цікавого для перегляду було багато, адже за весь час перебування у «Веселковій Республіці» юні, веселі та працьовиті її учасники не лише відпочивали, а й зробили стільки корисних справ для рідного міста. За час роботи табору вони почистили від сміття мікрорайони «Сонячний» та «Військове містечко», трудилися, прибираючи лісові масиви, прибережні смуги навколо місцевих річок та багато іншого.
Традиційно у день завершення табірної зміни міський голова Василь Сидор вручив юним громадянам Славути грошові винагороди, які вони чесно заслужили своєю працею та активністю.
На святі не обійшлося і без творчих подарунків, які у вигляді музичних та танцювальних номерів підготували талановиті вихованці Будинку дитячої творчості.
На прощання учасники таборів передавали один одному живий вогонь, а разом з ним – гарні дружні побажання. Без сумніву, тепло цього вогника ще довго зігріватиме кожного з них приємними спогадами. І хоч прощатися завжди сумно, учасникам «Веселкової Республіки» немає приводу для печалі, адже закривають вони табірну зміну-2012 лише добрими справами. У свою чергу, ми цінуємо усі їхні старання та бажаємо приємного проведення часу під час літних канікул.

Конституційні права та обов'язки громадян

28 червня в Україні відзначається День Конституції. Саме в Основному Законі держави закріплені права і свободи людини і громадянина. Без цього реалізація прав і свобод людини виявилася би проблематичною, а в деяких випадках неможливою. Права і свободи людини визначають її правовий статус (становище) у відносинах із державою в особі державних органів, службових та посадових осіб.
У статті 3 Конституції України наголошено: людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Це означає, що людина є цінністю не тільки сама для себе, а й для всього суспільства. Всі інші цінності мають бути підпорядковані цінності людини. Не існує жодної цінності в суспільстві, заради якої можна було б пожертвувати людиною. У цій статті зазначено також, що права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Із цього випливає, що держава не всевладна щодо людини у своїй діяльності, вона має бути обмежена її правами і свободами. Це означає також, що держава має створювати умови, за яких стає можливою реалізація прав громадян, тобто держава має забезпечити гарантії цих прав.
Саме тому в багатьох статтях Конституції України зафіксовано, що держава гарантує, забезпечує права і свободи людини, створює умови для їх реалізації.
У статті 22 проголошено, що перелік закріплених у Конституції України прав і свобод не є вичерпним. І це зрозуміло, адже людські потреби зростають і урізноманітнюються, що збільшує і розширює права і свободи людини. Такі права і свободи можуть закріплюватися у законах України, міжнародних правових актах.
Права людини поширюються на всіх осіб, які проживають в Україні, а права громадянина лише на тих осіб, які є громадянами цієї держави. Наприклад, право брати участь в управлінні державними справами, у всенародному та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування (стаття 38) визнається лише за громадянами, а іноземні громадяни та особи без громадянства таких прав не мають.
Конституційні права і свободи поділяються на громадянські (особисті), політичні, соціально-економічні, культурні та інші (наприклад, екологічні).
До громадянських (особистих) прав і свобод людини належать: права людини на життя та його захист, на повагу до її гідності, на свободу та особисту недоторканість, на невтручання в особисте життя та таємницю листування, на недоторканість житла, на свободу думки і слова, світогляду і віросповідання, пересування.
До найголовніших політичних прав і свобод належать: право на участь в управлінні державними справами, на об’єднання, на мирні збори та демонстрації, на свободу друку та інформації, виборчі права та інші.
До головних соціально-економічних прав, насамперед варто віднести право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, право на підприємницьку діяльність, а також різноманітні соціальні права: на працю, на страйк, на відпочинок, на соціальний захист, на житло, на достатній життєвий рівень, на охорону здоров’я та інші.
До культурних прав належать: право на освіту, на свободу літературної, художньої, наукової і технічної творчості та інші.
Держава покладає на себе відповідальність забезпечувати реалізацію прав і свобод людини і громадянина, охороняти і захищати права та свободи. Свої права і свободи громадяни також можуть захищати в суді.

Що таке конституційні обов’язки?
Права людини не є абсолютними та безмежними. Межею реалізації особою власних прав і свобод є права і свободи інших осіб. Ця межа схарактеризована в статті 68 Конституції України як обов’язок кожного не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Його дотримання запорука того, що люди зможуть здійснювати свої права, і таким чином задовольняти власні потреби та інтереси. Однак уявлення про те, де починаються права інших, у різних людей часто не збігаються, адже поряд із однаковими в усіх членів суспільства інтересами існують інтереси групові та індивідуальні, а розуміння того, як їх задовольнити, нерідко суттєво відрізняється.
Важливим елементом взаємодії держави, права і особи виступають конституційні обов’язки. В обов’язках виражено як особисті, так і загальнозначимі інтереси. Під конституційними обов’язками розуміють такий тип поведінки людини, здійснення якого забезпечує нормальне життя суспільства і держави. Їх небагато, але кожен обов’язок має величезне значення. Залежно від змісту деякі обов’язки є обов’язками кожної людини, яка живе в Україні, інші тільки громадянина України (наприклад, захист Вітчизни).
Відповідно до Конституції України важливими обов’язками громадянина України є захист Вітчизни, незалежності й територіальної цілісності України, шанування її державних символів (стаття 65). Конституція України також закріплює обов’язок кожного не заподіювати шкоди природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ними збитки (стаття 66). Крім того, кожний громадянин зобов’язаний сплачувати податки і митні збори (стаття 67). Важливим обов’язком громадянина, як і кожної людини, що проживає в Україні, є неухильне дотримання Конституції України та законів України, повага до прав і свобод, честі та гідності інших людей.

Провідний спеціаліст відділу правової
роботи, правової освіти, державної реєстрації
нормативно-правових актів Славутського
міськрайонного управління юстиції Н.А. Панасенко

Щодо проведення засідання міської міжвідомчої координаційно – методичної ради з правової освіти населення (далі – МКМР)

15 травня 2012 року у приміщенні Славутського міськвиконкому відбулося планове засідання міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.
Предметом обговорення членами Ради стало питання про організацію проведення у місті Славута декади правових знань з нагоди відзначення 16-ї річниці Конституції України.
На засіданні міської МКМР заступником голови ради – начальником Славутського міськрайонного управління юстиції Олександром Мельником було ознайомлено присутніх із заходами з проведення у місті Славута декади правових знань з нагоди відзначення 16-річниці Конституції України з 18 до 27 червня 2012 року. Заходами передбачено: підготувати та розмістити статті у місцевих друкованих засобах масової інформації, здійсни¬ти виступи на міськрайон¬ному радіо та телебаченні з актуаль¬них питань правового регу¬лю¬ван¬ня прав та свобод громадян, їх реалізації та захисту; наповнити рубрики міського управління юстиції на офіційному веб-сайті Славутської міської ради роз’ясненнями чинного законодавст¬ва з питань правового регу¬лю¬ван¬ня прав та свобод громадян, їх реалізації та захисту; провести круглий стіл із дітьми, що оздоровлюються у дитячому таборі «Голубі озера Славутчини» спрямований на формування поваги до Конституції України, отримання знань про конституційні права, свободи та обов’язки; розмістити на стенді міської громадської приймальні інформаційний матеріал конституційно-правового спрямування; провести «гарячу» телефонну лінію із роз’яснення прав громадян із попереднім інформуванням населення про час проведення та контактні телефони через офіційний веб-сайт міської ради; здійснити виїзд консультаційного пункту по наданню безкоштовної правової допомоги населенню у ЗАТ «Славутський склозавод»; забезпечити щоденне надання безоплатної первинної правової допомоги у міській громадській приймальні; на базі Славутської міської бібліотеки організувати виставку юридичної літератури, методичних та інформаційних матеріалів, розроблених міськрайонним управлінням юстиції.
За результатами інформації Рада затвердила дані заходи відповідним рішенням.
На засідання були запрошені представники засобів масової інформації та керівники структурних підрозділів виконавчого комітету Славутської міської ради.

В.о. начальника Славутського
міськрайонного управління
юстиції О.С.Грудецький

Державна реєстрація актів цивільного стану

За 2012 рік відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Славутського міськрайонного управління юстиції по місту Славута зареєстровано:
станом на 01.06.2012р.:
– 198 народжень;
– 145 смертей;
– 79 шлюбів;
– 26 розірвань шлюбів;
– проставлено відміток про розірвання шлюбу в актових записах про розірвання шлюбу в актових записах про шлюб на підставі рішень судів -71.
В період з 04.06.2012 по 10.06.2012 р. відділом ДРАЦС Славутського МРУЮ було зареєстровано:
– 6 народжень;
– 8 смертей;
– 11 шлюбів;
– 1 розірвання шлюбу.
Видано 13 повторних свідоцтв в тому числі про:
– народження – 7;
– про смерть – 3;
– про шлюб – 2;
– про розірвання шлюбу – 2.

Інформація

Славутська міська водолазна станція створена як юридична особа та заснована на підставі рішення № 9 сесії Славутської міської ради від 14.05.2002 року відповідно до Закону України «Про аварійно-рятувальну службу» і являється комунальною власністю Славутської міської ради.
Метою діяльності Славутської міської рятувально-водолазної служби є:
– організація охорони життя людей на воді
– нагляд і контроль за станом організації охорони життя людей на водно спортивних спорудах, рятувальних станціях і постах, яхт-клубах, прокатних пунктах, пляжах, водних переправах незалежно від їх приналежності як в межах міста, так і в інших населених пунктах
– організація проведення серед населення заходів, направлених на попередження нещасних випадків на воді
– проведення водолазно-пошукових робіт___
– розробка пропозицій, направлених на посилення заходів із застереження безпеки людей на воді
– надання платних послуг по виконанню підводно-технічних робіт

Вода — чудовий засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Тому із настанням купального сезону, щоб уникнути нещасних випадків, варто пам’ятати про правила поведінки на воді:
• відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях;
• відпочинок біля води безпечний у світлу частину доби;
• заходити у воду необхідно повільно, допомагаючи тілу адаптуватися до зміни температури;
• у воді можна перебувати не більше 15 хв.;
• після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, ліпше відпочивати у тіні;
• не рекомендується купатися поодинці біля крутих і зарослих густою рослинністю берегів, особливо, якщо не впевнені у своїх силах;
• пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно;
• уникайте води зі швидкою течією;
• не заходьте у воду в нетверезому стані;
• під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не кваптеся, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.
Бережіть дітей! Постійно стежте за їхньою поведінкою біля води. Вчитися плавати або плавати діти можуть тільки під контролем дорослих. При подоланні водойм на човнах неповнолітні мають бути в рятівних засобах.
Олексій Заєць
начальник КУ «Славутської міської рятувальної служби

Підвищення соціальних гарантій особам, які здійснюють догляд за інвалідом І-ІІ групи внаслідок психічного розладу.

22 травня Верховною Радою України схвалено Закон України ..Про внесення зміни до статті 5 Закону України "Про психіатричну допомогу", яким передбачено підвищення розміру допомоги особі, яка здійснює догляд за інвалідом І-ІІ групи внаслідок психічного розладу з 10 відсотків прожиткового мінімуму до рівня мінімальної заробітної плати.
Крім того, право на отримання цієї допомоги матимуть сім'ї доходи яких не перевищують трьох прожиткових мінімумів, встановлених для кожного члена сім'ї.
Даний Закон 29 травня поточного року передано на підпис Президенту України.
З метою необхідністю приведення у відповідність до прийнятого Закону. Урядом 28 травня 2012 року затверджено постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2000 р. №1192".
Про дату набуття чинності Закону України "Про внесення зміни до статті 5 Закону України «Про психіатричну допомогу" та механізм виплати буде повідомлено додатково.

Начальник управління П.М.Козелець