Дорогі славутчани!

Щиро та сердечно вітаю усіх вас з величним християнським святом — Святою Трійцею!
У цей світлий день Святий дух зійшов до апостолів, благословив їх нести в світ силу Христової віри й істини.
Різні народні обряди супроводжують святу Трійцю зеленими барвами, символізуючи оновлення світу, розквіт життєвих сил, вселяють надію на краще майбутнє, примножують прагнення жити в мирі та творити добро на рідній землі.
Тож нехай це свято надихає всіх вас на добрі справи, наповнює серця любов’ю до ближніх, дарує кожному сімейний затишок і добробут, несе щастя і впевненість у майбутньому.

З повагою,
міський голова Василь Сидор

Дорогі наші діти!

У перший літній день відзначають радісне свято – День захисту дітей. Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє.
Бажаю нашим маленьким славутчанам безтурботного дитинства, добра, тепла, здоров’я та сяючих посмішок, щоб їх дитячі серця відчували тепло та любов, а всі зусилля дорослих єднались заради щасливого майбутнього, адже робити усе можливе, аби життя дітей було радісним і безхмарним – святий обов'язок усього суспільства, держави, кожного з нас.
З повагою
міський голова Василь Сидор

«Ядерні» знання

В Україні сьогодні не існує альтернативи дешевій атомній енергії, -стверджують фахівці. Незаперечним також є факт, що в найближчій перспективі ядерна енергетика збереже своє лідерство в загальному енергобалансі країни.
Проте опитування населення зон розміщення українських атомних станцій свідчать про укорінене в свідомості наших співвітчизників почуття недовіри до безпечності виробництва ядерної енергії. Зрозуміло, що таке відношення є відлунням Чорнобильської катастрофи та нещодавніх подій на АЕС в Японії. В той же час громадськість знає мало про такі загальновідомі факти, що атомні станції є чистішими в екологічному плані, ніж ТЕС, а їхній радіаційний вплив на населення приблизно в 2-5 разів менший. Крім того, атомна галузь внаслідок наукоємкості дає поштовх для наукових розробок у суміжних галузях: інформаційній, космічній, медичній, індустрії радіофармпрепаратів, та ін. Також сьогодні в різних країнах ведеться активний пошук ядерних технологій для майбутнього.
Для підвищення рівня обізнаності та поінформованості громадськості про безпечне та надійне функціонування, а також розвиток ядерно-промислового комплексу держави «Атомпроектінжиніринг», що є відокремленим підрозділом НАЕК «Енергоатом», та Українське Ядерне Товариство (УкрЯТ) за підтримки Асоціаціації територіальних громад 30-кілометрової зони ХАЕС, місцевих органів влади Хмельниччини та Рівненщини провели інформаційно-просвітницьку акцію серед бібліотек, розташованих в регіоні спостереження Хмельницької АЕС. Акція проходила з вересня 2011 року по березень 2012 та охопила 36 центральних, міських, районних, сільських, шкільних бібліотек Білогірського та Ізяславського районів, а також м. Славута Хмельницької області, Острозького та Здолбунівського районів Рівненьської області.
Свою головну мету організатори акції бачили в пропаганді знань з атомної енергетики серед широких верств населення регіону, а також – розвиток інтелектуального потенціалу місцевої молоді та сприяння її професійній орієнтації.
За умовами конкурсу бібліотеки організовували та проводили просвітницькі заходи: виставки, конкурси, читання, екологічні марш-походи, літературно-музичні композиції на тему «Атомна енергія – енергія розвитку». Організаційний комітет акції, до складу якого ввійшли фахівці «Атомпроектінжиніринг» та секретаріату УкрЯТ, отримав звіти від бібліотек з детальним описом заходів, відео, фото та мультимедійними матеріалами, а також публікаціями в засобах масової інформації.
На основі наданих в оргкомітет матеріалів було визначено переможців. У номінації «Високий рівень організаційно-просвітницької діяльності» перемогли: Білогірська районна бібліотека для дорослих, Ізяславська Центральна районна бібліотека, Центральна районна бібліотека міста Здолбунів, бібліотечно-інформаційний центр НВК "ЗОШ І-ІІ ступеня, гімназія" №5 міста Славути, Острозька Центральна районна бібліотека. Переможцями у номінації «Найкраще висвітлення теми» визнано: Погорілецьку, Білогородську та Карпилівську сільські бібліотеки; публічно-шкільну бібліотеку с. Мізоч.
Пояснюючи критерії визначення переможців Акції, віце-президент, виконавчий секретар Українського ядерного товариства Сергій Барбашев зауважив, що «члени оргкомітету віддали перевагу перш за все тим роботам, які містили професійний та незаангажований підхід до розкриття теми Акції «Атомна енергія – енергія розвитку». Приємно вразила велика кількість заходів, які з метою комплексного висвітлення теми провів бібліотечно-інформаційний центр НВК "ЗОШ І-ІІ ступеня, гімназія" №5 міста Славути. Зокрема, було підготовлено декілька науково-практичних конференцій, круглих столів, проведені соціологічні опитування, конкурси рефератів та малюнків серед дітей дошкільного віку. Один з найкреативніших підходів продемонструвала Центральна районна бібліотека міста Здолбунів. Оргкомітет відзначив чітку структурованість та інформативність наданих матеріалів, новизну у розкритті теми «Про переваги та недоліки розвитку атомної галузі».
Підсумовуючи результати просвітницької Акції генеральний директор відокремленого підрозділу «Атомпроектінжиніринг» Олександр Рибчук підкреслив: «Для нашого підрозділу НАЕК «Енергоатом», який відповідає за розвиток нових проектів в атомній галузі, подібні заходи є важливим чинником для розуміння рівня довіри до надійності експлуатації АЕС, настроїв населення щодо безпеки виробництва атомної енергії та сприйняття молоддю професії атомника».
Офіційне підведення підсумків Акції відбулося 22 травня у приміщенні Будинку культури міста Славути. Переможці та учасники були нагороджені дипломами, грамотами від ВП «Атомпроектінжиніринг» ДП НАЕК «Енергоатом» та Українського ядерного товариства. Усім учасникам Акції було вручене виставкове обладнання – стійки для розміщення журналів, газет, книг. Серед цінних призів -фотоапарати Салоп та нетбуки. Бібліотеки отримали також і спеціальну літературу з атомної тематики, яка розрахована не тільки на дорослу, але й на дитячу аудиторію. Подарунки допоможуть учасникам Акції продовжити просвітницьку роботу з поширення достовірної інформації про атомну енергетику серед населення регіону, усіх небайдужих людей, хто цікавиться перспективним соціально-економічним розвитком свого краю, майбутнє якого безпосередньо пов'язане з розбудовою ХАЕС.
Свої творчі номери дарували учасникам акції та гостям вихованці Будинку дитячої творчості.

Лілія Клочко

На травневій сесії міськради

24 травня 19 сесією міськради було ухвалено ряд важливих для громади міста рішень.
Про бюджетні проекти рішень доповів перший заступник міського голови Сергій Микульський. В результаті були прийнятті відповідні зміни до бюджету міста на 2012 рік, затверджено Положення про цільовий фонд охорони навколишнього природного середовища та Положення про цільовий дорожній фонд м. Славута.
З метою покращення якості та надійності послуг з газопостачання населення міста, а також забезпечення безпеки при використанні природного газу в побуті затверджено Комплексну Програму газопостачання у м. Славута на 2013-2015 роки.
Заступник міського голови Василь Остапчук ознайомив присутніх із проектами програм, що пропонуються для участі у всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Проекти-переможці будуть частково профінансовані організаторами конкурсу та за додаткової підтримки із місцевого бюджету зможуть бути втіленні у життя. Так проект «Ефективне управління процесами споживання води в м. Славута» передбачає придбання та встановлення апаратури для повірки лічильників. На сьогодні Славутське УВКГ не має можливості надавати такі послуги, а отже, повірка лічильників здійснюється у інших містах, що потребує чималих витрат як для споживачів, так і для підприємства. Наступним запропоновано проект «Впровадження інноваційної системи відео спостереження «Безпечна Славута». Новизна цього проекту полягає у розширені на території міста потужної сучасної системи зовнішнього відео нагляду, що дозволить відповідним службам здійснювати контроль за правопорядком у місті. Запропоновано також підвищити інвестиційну привабливість міста Славути шляхом будівництва інженерних мереж «Славутської інвестиційно-промислової зони» – дана зона розташована у східній частині міста – це колишня територія військової частини і полігон, що охоплює площу близько 250 га. Для того, щоб зробити дану територію привабливою для інвесторів, пропонується підвести мережу водопостачання. Актуальним для славутчан є також представлений проект за назвою: «Спадок поколінь – наш парк», що передбачає оновлення Парку культури і відпочинку ім. Ф.Михайлова шляхом його озеленення та покращенням загального благоустрою. Будемо сподіватися на перемогу даних проектів у всеукраїнському конкурсі.
З метою врегулювання діяльності у сфері розміщення літніх майданчиків, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного призначення сезонного характеру для здійснення підприємницької діяльності у м. Славута прийнято відповідне рішення, представлене головним архітектором міста Віктором Гедзюком.
На сесії міської ради прийнято й ряд інших рішень з якими ви можете ознайомитися на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua

Подія

22 травня в приміщенні Будинку Рад м. Славута відбулася урочиста церемонія підписання угоди про співробітництво в галузі інформаційної політики між підприємствами ДП НАЕК «Енергоатом»: ВП «Атомпроектінжиніринг», ВП «Хмельницька АЕС» та Українським ядерним товариством (УкрЯТ), Славутською міською радою Хмельницької області, Асоціацією територіальних громад 30-кілометрової зони ХАЕС.
Як проінформувала присутніх керівник адміністративно-інформаційного управління ВП «Атомпроектінжиніринг» Марія Дубовенко, підписана угода направлена на посилення співробітництва із громадськістю 30-кілометрової зони Хмельницької АЕС. Віце-президент, виконавчий секретар Українського ядерного товариства, продовжуючи обговорення підписаної угоди, висловив наступне:
– У зв’язку з тим, що у даному регіоні розміщений такий стратегічний об’єкт як ХАЕС, робота із громадськістю є вкрай важливою, тому і потребує особливої уваги. Така співпраця буде також направлена на реалізацію ряду заходів, спрямованих як на формування позитивного іміджу енергетичної галузі, так і на розвиток регіону зони спостереження атомної електростанції.
Про співпрацю із представниками енергетичної галузі в інтересах громади регіону розповів голова Асоціації територіальних громад 30-кілометрової зони ХАЕС, міський голова м. Славута Василь Сидор:
– Підписанню такої важливої для регіону угоди передувала продуктивна співпраця протягом не одного року. Спільно із ДП НАЕК «Енергоатом» членам Асоціації вдалося на загальнодержавному відстояти ряд законодавчих змін, направлених на покращення соціально-економічних умов проживання громад 30-кілометрової зони Хмельницької ХАЕС, зокрема, вдосконалення механізму компенсації ризику від діяльності атомної електростанції. На разі це підтримка законопроектів «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізму соціального захисту населення, яке проживає на території зони спостереження» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питань справляння збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження». Спільними зусиллями нами реалізовуються проекти регіонального значення, метою яких є об’єктивне інформування громади про енергетичну галузь країни, вивчення питань екологічної безпеки регіону та його подальшої розбудови.
Завідувач відділу роботи з громадськістю ХАЕС Тетяна Лисичук запевнила, що робота із надання населенню максимально об’єктивної інформації про роботу ХАЕС буде продовжено й надалі.
Першим спільним проектом в рамках підписання даної угоди невдовзі стане вихід регіонального тижневика «Вісті громади», засновником якого виступила Славутська міська рада.

Ура, канікули!

25 травня у загальноосвітніх закладах Славути урочисто зустрічали свято останнього дзвоника. Дещо раніше, ніж зазвичай, уже попрощалися зі шкільними роками наші одинадцятикласники, для яких останній шкільний дзвінок пролунав ще на початку травня. Тепер на зустріч літнім канікулам вирушили решта школярів.
Традиційно у такий святковий день зібралися учнівські та педагогічні колективи, аби привітати один одного із завершенням ще одного навчального року.
На шкільних подвір’ях урочисто були проведені святкові лінійки, де під мелодію державного гімну у стрункі шеренги вирівнялися юні хлопці та дівчата. Проте не для всіх школярів закінчення навчального року знаменує звичний перехід до старшого класу. Так, для учнів 4-х класів цей останній дзвінок означає завершення навчання у початковій школі та віщує про новий навчальний етап; стартують на естафеті майбутніх випускників десятикласники.
Свято останнього дзвоника є чудовим приводом, аби підсумувати результати старань та наполегливої праці майбутніх представників нашої країни та порадіти за їх успіхи. За відмінне навчання багатьом учням були вручені похвальні листи; за участь у різноманітних олімпіадах, наукових та творчих конкурсах, активну позицію у шкільному та громадському житті кращих із кращих школярів було нагороджено численними грамотами та дипломами.
Хоч і прощаються зазвичай із сумом, проте у день прощання із черговим шкільним роком усіх поєднувала усмішка та гарний настрій. Адже попереду – відпочинок, довжиною у три літніх місяці, а це – маса вражень, зустрічі із друзями, цікаві поїздки та багато іншого. Надіємося, що наші школярі з користю проведуть літні канікули, а здобуті за час відпочинку сили та енергія допоможуть їм вдало розпочати та закінчити новий начальний сезон.

Ольга Лиса, прес-секретар міськвиконкому

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ СЛАВУТСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ СЕРТИФІКОВАНО ЗГІДНО МІЖНАРОДНОГО СТАНДАРТУ ISO 9001:2008

Цим сертифікатом посвідчується, що система управління якістю стосовно виконання повноважень органу місцевого самоврядування, що здійснює виконавчий комітет Славутської міської ради відповідає міжнародному стандарту ISO 9001:2008 «Система управління якістю. Вимоги»

Земляки спроможні здивувати…

Минулої неділі у Луцьку, з нагоди Дня матері, відбувся третій Всеукраїнський фестиваль «Вишиті обереги єднання».
Кожна місцевість у нашій державі має свої традиції у побуті та мистецтві, зокрема, й у вишиванні рушників. За стилістикою візерунків досвідчені етнографи можуть легко відрізнити витвори гуцульських вишивальниць від наддніпрянських чи слобожанських. Свій колорит має і волинська вишивка. У цьому змогли переконатися жителі та гості Луцька, які взяли участь у фестивалі вишитих рушників. Він розпочався біля стін старовинного замку князя Любарта. Тут фольклорні колективи представили свій самобутній репертуар, до них долучився духовий оркестр обласного управління внутрішніх справ. Разом зі студентами місцевого університету вони взяли участь у параді, який пройшов центральними вулицями міста.
Міліціонери радували перехожих запальними мелодіями і відблиском на сонці мідних музичних інструментів. Можна було оглянути і численні вишиті рушники, які демонстрували учасники дійства. Всі поспішали на Театральну площу, де розпочалось культурно-мистецьке дійство з нагоди Дня матері.
Першими тут господарювали дітлахи. Вони за допомогою кольорової крейди відображали на асфальті свої подяки рідним мамам. У кожній композиції неодмінно були присутні візерунки, якими оздоблюються рушники.
В урочистому відкритті фестивалю «Вишиті обереги єднання» біля стін обласного музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка взяли участь священики Української православної та Української греко-католицької церков, Луцький міський голова Микола Романюк, секретар міської ради Григорій Пустовіт, ініціатор фестивалю, заслужений діяч мистецтв України Віталій Іваницький, а також міський голова Славути Василь Сидор.
Останній закликав свято берегти народні традиції, а також повідомив, що делегації зі Славути є чим подивувати учасників фестивалю, бо ж, як мовиться, приїхали не з порожніми руками, а з сюрпризами.
…На Театральному майдані та на вулиці Лесі Українки панує пожвавлення, саме тут збираються учасники фестивалю зі своїми вишитими рушниками, щоб взяти участь у встановленні рекорду. Першими до дійства долучаються луцькі семінаристи. Вони демонструють рушники, вишиті прихожанами, а також великі вишиті ікони.
Поступово формується вервечка з вишитих рушників. Поряд із священнослужителями стали очільники територіальних громад – міський голова Луцька Микола Романюк, секретар міської ради Григорій Пустовіт, міський голова Славути Василь Сидор.
Жива шеренга зростає щомиті. Ось в руках у літнього лучанина вишитий рушник, на якому відтворено рік – 1937. На старому полотні орнаменти виконані у темних тонах. Це сум за тими, кому довелось потрапити до сталінських катівень.
Ще один рушник із візерунками і датою – 1942-й. За словами його власника пана Миколи, того року побралися його батьки, вони на рушнику складали присягу Всевишньому і пережили воєнне лихоліття. Тепер цей весільний атрибут став сімейною реліквією.
– Основна мета нашого фестивалю закладена в його назві – «Вишиті обереги єднання», – каже Віталій Іваницький. – Ми прагнемо об’єднати різних за віком, політичними уподобаннями людей не тільки на Волині, а й по всій нашій державі. Приємно, що сьогодні плече до плеча стали представники різних релігійних конфесій. Вишиті рушники є оберегами нашого народу, ними прокладається шлях до справжнього об’єднання. Нам же ділити нічого, ми ж українці, наша держава є рідною і для представників інших національностей. Ми повинні жити у мирі та злагоді.
На третьому Всеукраїнському фестивалі вишитих рушників автору цих рядків випала почесна місія представляти національний проект «Книга рекордів України» і засвідчити рекорд на найбільший вишитий рушник. Три роки тому, коли в Луцьку були започатковані «Вишиті обереги єднання», лучанам і гостям міста вдалось продемонструвати полотняну смугу завдовжки 1 кілометр 610 метрів.
Цьогоріч, після процедури вимірювання, було зафіксовано загальну довжину всіх представлених вишитих рушників – 1 кілометр 130 метрів. Отож, досягнення трирічної давнини покращити не вдалося. Але це не засмутило учасників фестивалю, бо вони завітали сюди не заради рекордів. Духовна єдність є найвищим мірилом.
…Свято продовжується. На імпровізованій сцені змінюють один одного колективи художньої самодіяльності. Ведуча оголошує, що делегація з Хмельниччини приїхала з унікальним вишитим прапором міста Славута. В цей момент лунає пісня у виконанні юної славутчанки Божени Поліщук. Вона – неодноразовий дипломант міжнародних та всеукраїнських пісенних конкурсів, а тепер радує своїм талантом і учасників фестивалю.
Міський голова Славути, голова асоціації міст-супутників АЕС, наказовий отаман Хмельницької Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорізьке» Василь Сидор, представник мерії Роман Бачинський демонструють вишитий прапор міста.
До вишивання полотнища долучилось більше дванадцяти тисяч жителів Славути та її гостей. Свої стіжки на ньому залишили Герой України Левко Лук’яненко, заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко, митрополит Української Православної Церкви блаженнійший Володимир, який і освятив символ територіальної громади.
Багато лучан скористалися нагодою зробити на пам'ять знімок поруч з унікальним прапором та Романом Бачинським, який у козацьких обладунках виглядав доволі колоритно на фестивалі. Інтерес до прапора Славути виявили і представники мас-медіа.
Після консультацій із керівництвом національного проекту «Книга рекордів України» стало відомо, що на сьогодні ще не зафіксовано жодного вишитого прапора міст нашої держави, отож у славутчан є всі шанси потрапити до «Книги рекордів України».
Коли розглядалось питання про участь міст у проведенні Євро-2012, мова не велась про участь у престижному футбольному форумі міста Луцьк. Але тут зуміли довести, що волиняни є запеклими пропагандистами міжнародних змагань. Зокрема, торік у Луцьку, за проектом заслуженого діяча мистецтв України Віталія Іваницького, був виготовлений м’яч з сала заввишки 2 метри 30 сантиметрів. А тепер за допомогою вишитих рушників учасники фестивалю відтворили великий напис «Євро-2012». У створенні композиції було використано і вишитий прапор міста Славута.
Під час фестивалю було сказано багато зворушливих слів на адресу мам, які є берегинями сім’ї та роду. Саме вони часто створюють неповторні рушники, якими пишається і буде пишатись не одне покоління. А рушники можуть об’єднувати. Це вже вкотре було доведено у старовинному Луцьку.
О. Шустерук,

Хроніка подій

Нещодавно у Луцьку відбувся третій Всеукраїнський фестиваль «Вишиті обереги єднання». Міський голова Василь Сидор представив на фестивалі виший прапор Славути. Інтерес до прапора був неймовірний. Під час фестивалю керівництвом національного проекту «Книга рекордів України» було відмічено, що на сьогодні не зафіксовано жодного вишитого прапора міст нашої держави, отож у славутчан є всі шанси потрапити до «Книги рекордів України». Детальніше читайте на офіційному сайті міста.
**
Минулого тижня відбулася зустріч за участю представників виконавчого комітету із жителями міста. На обговорення виносився Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, затверджений Постановою КМУ від 25.04.2012 р. №343. Зокрема йшлося про те, що даний Порядок надає можливість громадянам, які потребують поліпшення житлових умов, здешевлювати вартість іпотечних кредитів шляхом відшкодування частини процентів за кредитами, отриманими на будівництво (реконструкцію) чи придбання в об’єктах незавершеного будівництва житла тощо.
**
Минулого тижня у приміщенні міської бібліотеки відбулося засідання круглого столу, тема якого присвячувалася проблемам української держави у суспільно-політичній спадщині Івана Франка. Даний захід був організований за ініціативи громадського об’єднання «Каменяр». Ведучий засідання Ярослав Пузич, який і очолює дане об’єднання, ознайомив присутніх із його метою, а це – встановлення монумента І. Франку, вивчення його поетичної спадщини, відродження український традицій, розвиток краєзнавчого руху, збереження мови та культури краю.
Розпочала засідання, надавши йому тематичного окреслення, вчитель історія ЗОШ № 3 Олена Томків, яка зазначила, що головна мета заходу – зацікавити публіку у вивченні творчості та громадсько-політичної діяльності Івана Франка як відомої постаті в історичній та культурній спадщині нашого народу.
Активну участь у заході взяли юні представники нашого міста – учні ЗОШ № 3 Ольга Павліковська («Громадсько-політична діяльність І. Франка»), Світлана Мельник («І. Франко – як школа українського політичного життя»), Ганна Гаврилюк («Проблеми української державності в творчості І. Франка») та Ганна Власик («Трагедія українського державотворення І. Франка»).
На завершення круглого столу було проведено обговорення шляхів популяризації творчості відомого поета. Зокрема, мова йшла про участь учнів у різноманітних наукових та творчих конкурсах, відзначення днів народжень та роковин смерті І. Франка тощо, що надасть можливість залучати молодь до вивчення та збереження українських та культурних традицій.

**
18 травня до Дня пам’яті жертв політичних репресій відбулося покладання квітів та вінків до пам’ятника жертвам політичних репресій і Голодомору, у якому взяли участь міський голова Василь Сидор, працівники виконавчого комітету міської ради та жителі Славути. Після того, як священнослужителі міста провели поминальний молебень за упокій та вічну пам’ять постраждалих в трагічних подіях минулого, усі учасники покладання вшанувати їх пам’ять хвилиною мовчання.
*
18 травня відбулося чергове засідання виконавчого комітету. Ряд питань стосувалися важливих сфер життєдіяльності міста, зокрема: у місті літня оздоровча кампанія пройде у новому ракурсі; сформовано перелік робіт, які необхідно виконати в освітніх закладах у літній період; рух на центральних вулицях міста буде оптимізовано; затверджено заходи житлово-комунального господарства міста щодо підготовки в осінньо-зимовий період 2012-2013р.р.; у місті стрімко впроваджується система роздільного збору сміття; затверджено план-схему паркування транспортних засобів на площі Т. Шевченка, вул. Козацькій та вул. Церковній та ін.
Шановні славутчани! Із усіма рішеннями виконавчого комітету ви можете ознайомитися на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua

**
Багато славутчан та гостей міста зібралися 19-20 травня у Парку культури та відпочинку ім. Ф. Михайлова на час проведення 3-го етапу чемпіонату України з велотріалу. Даний захід відбувся за підтримки міської влади, спілки підприємців «Край».

Працівники культури відзначили професійне свято

У третю неділю травня офіційно відзначають Всеукраїнський день працівників культури та митців народного мистецтва. З цієї нагоди минулої п’ятниці у міському Палаці культури відбувся урочистий концерт. Привітати діячів мистецтва Славути прийшли численні гості, колеги та жителі міста.
Із вітальними словами до працівників та аматорів культури звернувся міський голова Василь Сидор.
Традиційно на честь професійного свята проходила церемонія нагородження. Відзнакою виконавчого комітету Славутської міської ради «Знак пошани» була нагороджена керівник зразкового фольклорного гурту «Перлинка» Майя Сайпель. За сумлінне виконання службових обов’язків та постійний розвиток культурного життя міста грамоти міського голови були вручені художньому керівнику Палацу культури Ірині Сакалюк, завідувачу міською бібліотекою для дітей Лесі Рибачук та артисту Славутського муніципального духового оркестру Петру Щербачуку.
Вітав митців творчості й начальник міського управління культури Сергій Сакалюк, який відмітив грамотами кращих із кращих культпрацівників, а саме: Валентину Кунець, Андрія Клімчука, Оксану Коробчук, Мілану Бондарук, Анну Парфенюк, Сергія Андрощука, Лесю Мельник та Анну Мігель.
Подарунками для винуватців свята були музичні номери талановитих представників нашого міста. Від початку і до завершення супроводжували концертну програму артисти Славутського муніципального духового оркестру під керівництвом Георгія Білоуса. У виконанні майстрів музики звучали композиції світової та вітчизняної класики. Своєю неперевершеною грою супроводжували вони виступи й інших учасників. Щирі українські пісні дарували глядачам солісти Богдан та Адріана Мальчуки; у супроводі концертмейстера Мілани Бондарук демонстували свої таланти юні вихованці Дитячої школи мистецтв Едуард Поліщук, Олександр Рибачук, Роман Бондарчук та Віталій Кузьмінчук.
Ну що ж, ще раз зі святом вас, культурна родино!

Собачий притулок в центрі уваги

Про те, що собака – друг людини, знають як дорослі, так і діти. Ці четвероногі тварини ще з давніх-давен є помічниками та улюбленцями людей, вони вірно служать нам, є нашою втіхою та розрадою, а більше того, собаки вміють рятують людські життя. Ми любимо хвостатих друзів, але якщо вони домашні. Інша справа, якщо це безпритульні тварини, які будучи без господаря, потребують опіки та догляду. У нашому місті для таких псів на базі Комбінату комунальних послуг КП «Славутське ЖКО» створений притулок. На даний час у ньому утримують 29 тварин.
Із приємністю хочеться відзначити, що серед славутчан знаходяться люди, які бажають допомогти четвероногим братам нашим меншим, що живуть у притулку. Так, ось уже п’яти років поспіль учні та працівники СЗОШ № 9 «Успіх» допомагають бездомним тваринам, які стали для них справжніми улюбленцями. Із неабиякою радістю діти початкової школи щороку організовують благодійний ярмарок під гаслом «Допоможи братам нашим меншим», участь у якому беруть учні усієї школи. На отримані ж кошти від благодійного заходу закупляють корм для місцевого собачого притулку.
Не забули відвідати тварин у притулку дітлахи і цього року. Для своїх хвостатих друзів вони разом із вчителями підготували смачні подарунки. Від довгоочікуваної зустрічі зі своїми улюбленцями, школярі отримали багато приємних вражень, якими із задоволенням ділилися з іншими. Із дитячих вуст лунали бажання піклуватися про бездомних тварин та допомогати їм, а багато хто із школярів визнав, що із радістю став би для когось із собак добрим господарем. Крім того, діти хотіли б частіше брати участь у такій добрій справі.
Розповіла про благодійну акцію її ініціатор, вчитель початкових класів СЗОШ № 9, Інна Трочук, яка зазначила, що діти охоче беруть участь у подібних заходах, які проходять у рамках навчального проекту «Країна Мурляндія». Це, в свою чергу, допомає виховувати у дітей гуманне ставлення до тварин, формує почуття доброти та милосердя.

Собачий притулок в центрі уваги

Для вирішення проблеми бездомних тварин у Славуті уже кілька років діє притулок для бездомних собак, що знаходиться на території комбінату комунальних послуг. Потрапляючи до притулку, собаки постійно перебувають під компетентним наглядом працівників комбінату. За словами начальника комбінату комунальних послуг Сергія Смерніна, у нашому місті дане проблемне питання на так просто контролювати, адже безвідповідальність деяких славутчан, які дуже часто свідомо викидають на вулицю собак, призводить до збільшення кількості безпритульних тварин. На противагу ситуації, що склалася, працівники комбінату стали на захист бездомних собак. Сергій Петрович розповів, що працівники комбінату в більшості випадків знаходять та виловлюють безпритульних собак власними силами, хоча інколи надходять звернення від жителів міста із проханням забрати до притулку собак, які є загрозою жителям тієї чи іншої вулиці.
Для прикладу, жителі вулиці Грушевського Сергій та Ольга Щур свідомо підійшли до проблемного питання безпритульних тварин. Після того як їх домашня улюблениця привела цуценят, вони не мали змоги залишити малих у себе. При зустрічі Сергій розповів, що давно чув про міський притулок для собак, тому як виникло питання куди подіти цуценят, не задумуючись скористався послугою притулку, адже на переконання господаря, там за ними приглянуть і нагодують як слід.
Разом з тим, звертаємо увагу небайдужих громадян, що послугами притулку може також скористатися кожний, хто бажає завести собі собаку. Так, завітавши на вулицю Шевченка ми поспілкувалися із сім’єю Пастушок, які нещодавно взяли з притулку цуценя. Найменший член сім’ї – шестирічна Надійка особливо зраділа такому подарунку. Зі своїм улюбленцем вона не лише щодня радо бавиться, а й пам’ятає, що про її друга також необхідно піклуватись. Спасибі їй за це!
Шановні славутчани! Будьте уважними до своїх домашніх улюбленців та відповідально ставтеся до них. У разі, якщо ви володієте інформацією про безпритульних собак, або хочете завести собі собаку просимо звертайтеся за тел.: 7-04-75, 7-04-76.

Наше місто

У Славуті постійно проводяться різноманітні роботи, на меті яких – підтримка та покращення благоустрою міста.

Продовжує свою роботу клуб «Берегиня»

Нещодавно в міській бібліотеці проведено чергове засідання клубу «Берегиня», яке присвячувалося темі «Особливості розвитку дитини». У заході взяли участь 12 молодих мам. На засідання клубу був запрошений психолог ЗОШ №1 Леся Шинкарук, яка розповіла про зміст і форми роботи психолога з молодшими школярами в умовах трансформації шкільної освіти, про створення умов для творчого саморозвитку, самореалізації й самовиховання, тобто таких умов, щоб дитина розвивалася за логікою притаманної їй своєрідності й досягла результатів, які були б для неї особистісно значущими й одночасно соціально прийнятими. Вона наголосила, що з віком кожна дитина проходить кризові періоди, коли відчувається сильний психологічний тиск, наслідки якого можуть вплинути на подальший розвиток особистості. Основними кризами віку є вік 3-5 років, 7 – 9 років та 12 -14 років. Для того, щоб допомогти дитині у кризовий період та конструктивно вплинути на її особистість, треба добре розуміти особливості цих періодів, який вона проходить, що саме відчуває, щоб стати їй на допомогу та не ушкодити їй. А на закінченні засідання усі бажаючі мали можливість задати запитання гостям-фахівцям.
Запрошуємо жіноцтво Славути взяти участь у засіданнях клубу «Берегиня». За довідками звертатися за адресою: вул. Я. Мудрого, 64, міська бібліотека.

Завідуюча міською бібліотекою для дітей Леся Рибачук.

Шановні працівники культури та майстри народного мистецтва!

Прийміть найщиріші привітання з нагоди вашого професійного дня!
Ви присвятили себе благородній справі – зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу.
Дякуючи вашій щоденній праці, невтомно доглядаються джерела духовності, правди і краси. Без вашої підтримки і розуміння, без вашого доброго серця, ініціативності і творчої думки неможливі добрі переміни у нашому суспільному житті.
З нагоди вашого професійного дня бажаю вам доброго здоров’я, успіхів та здійснення всіх життєвих планів. Кожен день вашого життя хай буде світлим і сонячним, дарує радість натхнення і життєвих перемог.