Книжковий феєрверк

Щороку 23 квітня святкується Всесвітній день книги й авторського права. 1995 Генеральна конференція ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Адже саме цього дня 1616 року померли Сервантес, Шекспір і де ля Вега, народилися Моріс Дрюон і Володимир Набоков. Традиція святкування Дня книжки народилася у Каталонії, де 23 квітня на День Юрія традиційно дарували троянду за кожну куплену книжку. Нині Всесвітній день книги й авторського права святкують у 190 країнах світу.
Шанували її величність книгу і в Славуті. Святкова програма, організована молоддю міста, пройшла в актовому залі СЗОШ №9. Для гостей було запропоновано переглянути фото презентацію пам’ятників книзі зі всього світу, прослухати гумореску «Весілля» у виконанні учня ЗОШ№7 Миколи Лєвіна, насолодитися творчістю професіоналів – місцевих письменниць Зої Стрихарчук та Надії Пасічник, а також вшанувати пам’ять знаного на Славутчни письменника В’ячеслава Тернового.
Під час урочистої частини заступник начальника управління освіти Наталія Пшетоцька та Людмила Язловецька провели нагородження кращих з кращих юних читачів міста. Зокрема, переможцями обласного фестивалю в номінації «Читач року» стали – Ольга Єфімович та Ілона Зелена. В номінації «Кращий читач України» перемогли – Олена Костилєва, яка представляла Хмельниччину в м. Київ та Олександра Катериненко, яка представляла нашу область на фестивалі «Книгоманія» у м. Львів.
Вітали переможців та гостей заходу вихованці Будинку дитячої творчості та команда КВК ЗОШ№6.

Хроніка подій

26 квітня минула 26-та річниця Чорнобильської трагедії. З метою її відзначення у нашому місті були організовані тематичні заходи. Напередодні чергової річниці, 25 квітня, у міській бібліотеці відбулося засідання «круглого столу», у якому взяли участь ліквідатори аварії на ЧАЕС, працівники управління праці та соціального захисту населення, представник пенсійного фонду, медичного захисту та фармації, а також громадськість міста. Предметом обговорення були питання, що стосувалися, головним чином, соціального забезпечення учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

***
Чергову річницю Чорнобильської трагедії у Славуті відзначили поминальним молебнем, покладанням квітів та вінків до обеліска на честь ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. 26 квітня біля пам’ятного знаку героям-ліквідаторам зібралися представники влади, учасники ліквідації аварії, жителі Славути аби віддати шану тим, хто своїм життям та здоров’ям виборював безпеку людей, приборкуючи радіаційний вогонь.

За чисте довкілля

Природа вчить людину розуміти прекрасне. Усе живе, що оточує нас, наповнює повітря свіжим, п’янким ароматом. Але кожен дар природи потрібно не тільки використовувати, а й оберігати.
Гуртківці Еколого-натуралістичного центру школярів активно брали участь у Всеукраїнській щорічній акції з благоустрою «За чисте довкілля», залучились до суспільно корисної праці: обрізали декоративні кущі, троянди, насадили плодові дерева і кущі, обкопали та побілили дерева, прибрали прилеглу територію від побутового та іншого сміття.
З нашого погляду, на Славутчині мало знайдеться більш сприятливих для оздоровлення та відпочинку місць, екологічно чистих, як лісові джерела.
Тому велика увага гуртківців приділяється двом джерелам нашого міста «Здоров’я», «Дівоче», які закріплені за Еколого-натуралістичним центром школярів. Навесні цього року юннати розчистили джерела від каміння, прибрали територію від сміття, опалого листя і гілля, бо джерела постійно вимагають до себе дбайливості та господарського ставлення.
Тож з моєї точки зору над проблемою навколишнього середовища потрібно задумуватися завжди, а наші вихованці є прикладом для цього.

Керівник гуртка «Любителі домашніх тварин»
Пахут С.Л.

Славута не без добрих людей

Уже на перший рік у нашому місті до світлого свята Великодня проводиться благодійна акція «Допоможи ближньому», організована Славутським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з відділом у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому. 12 та 13 квітня волонтери Центру під керівництвом координатора по роботі із молоддю Артемом Ільїним збирали різноманітні товари біля торгових точок Славути. Все це для того, щоб передати зібрані продукти харчування, солодощі, іграшки тощо сім’ям, які опинилися в скрутних життєвих обставинах, а це і багатодітні сім’ї, сім’ї, у яких виховуються діти-інваліди та інші пільгові категорії населення.
Люди, які відгукнулися на прохання допомогти, були звичайними покупцями у маркетах «Економ», «Вопак», «Рута», «Наш край», магазині «Сота». Завдяки славутчанам та керівництву цих торгівельних закладів, яке дозволило провести благодійну акцію, а також представникам волонтерського руху вдалося провести цю благородну справу.
Про те, для чого проводилася акція «Допоможи ближньому», розповів координатор по роботі із молоддю Артем Ільїн:
– Ми хочемо, щоб жителі нашого міста не залишались байдужими до людей, котрі потребують допомоги. Добрими вчинками вони передають любов, тепло і радість своїх сердець тим, хто цього дійсно потребує. Залишається сказати, що світ не без добрих людей, а бажаючих допомогти щороку стає все більше. Ми щиро дякуємо всім, хто не залишився байдужим до долі інших та приєднався до цієї благородної справи!

***
Міський голова Василь Сидор висловлює слова вдячності організаторам акції «Допоможи ближньому», волонтерам Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, керівникам маркетів «Економ», «Вопак», «Рута», «Наш край», магазину «Сота», благодійному фонду «Любов» за сприяння у проведенні акції та надану допомогу.

Молодь за чисте місто!

Уже не перший тиждень у нашому місті ведуть активно проводять роботу за його чистоту та охайність, особливо це стосується територій, які ведуть до в’їзду у Славуту. Треба відмітити, що ми, славутчани, добре постаралися, нагромадивши сміття на узбіччях доріг, аби перше враження про Славуту було не з приємних. І виправляти ситуацію взялася молодь – учні ЗОШ № 4, які разом із директором школи Іриною Янісевич вважають, що роботи над помилками – один із шляхів формування екологічної свідомості, зазначивши:
– Приємно, що до прибирання долучається все більше славутчан, оскільки це, все ж таки, справа всього міста, а «клич» цій добрій справі дає найголовніший – міський голова Василь Сидор, який турбується, щоб наше місто залишалося чистим. Так як ЗОШ № 4 школа природничого спрямування, то формування екологічної свідомості – для нас справа відповідальна і важлива. Тому наші діти підтримали таку ініціативу і долучилися до участі у місячнику. Оскільки наш освітні заклад знаходиться недалеко від місця в’їзду до Славути, усім колективом ми виступаємо за те, що вона повинна бути чиста і презентабельна.
Ярослав Мірошниченко, учень 11 класу ЗОШ № 4:
– Участь місячнику для кожного з нас є корисним уроком, що змушує нас ретельніше пильнувати над тим, щоб не залишати після себе сміття, а головне – це дієвий приклад для інших.
Ліна Юрчук, учень 11 класу ЗОШ № 4:
– Хотілося б, щоб кожний житель нашого міста задумався над тим, засмічувати своє місто – це справа не добра. Якщо ми будемо байдужими до чистоти Славути, то її чудові природа перетвориться на стихійні сміттєзвалища.
Продовжуючи думку своїх вихованців, Ірина Валеріївна переконана, що зробити наше місто екологічно благополучним, чистим та привабливим для гостей можна лише спільними зусиллями усіх славутчан.
Від себе додамо, що школярі ЗОШ№4 не лише проявили активність у наведенні чистоти в місті, але й радо ініціювали посадку молодих саджанців дерев біля своєї школи.

Обласні зональні змагання ЄВРО-2012 в м. Славута

12 квітня на стадіоні Славутської ДЮСШ відбувся ІІ-й етап обласного Кубку шкільного футболу Євро-2012 (за програмою національного Кубку). На спортивне свято з’їхалися сім команд-переможців І-го етапу міського Кубку шкільного футболу Євро-2012 з міст Нетішина, Шепетівки, Ізяславського, Білогірського, Славутського, Шепетівського районів. Наше місто представляла команда у складі учнів ЗОШ № 3 під керівництвом вчителя фізкультури А. Холоденка.
На урочистому відкритті змагань були присутні представник обласного центру фізичного виховання учнівської молоді Тетяна Боровицька, міський голова Василь Сидор, начальник управління освіти Валентина Сабінська, заступник начальника управління освіти Наталія Пшетоцька, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Олександр Косюк та почесні гості. Підтримували юних спортсменів численні вболівальники, а також вихованці гуртків Будинку дитячої творчості, підготувавши їм свої творчі дарунки.
Змагання з футболу Євро-2012 проходили за олімпійською системою. Команда м. Славути з рахунком 1:0 в грі з командою Славутського району виборола вихід у фінал. У фінальній частині змагань зустрілися команди м. Нетішина та м. Славути. З рахунком 1:0 перемога дісталась футболістам з Нетішина, які братимуть участь у фінальних змаганнях, що проходитимуть у Хмельницькому 19-20 квітня.

Методист ДЮСШ Ірина Яремчук

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Девіз 2012 року –
«Сприяння охороні праці у «зеленій» економіці»
ЗВЕРНЕННЯ
Міського організаційного комітету з підготовки та проведення у 2012 році
заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні
у рамках Всесвітнього дня охорони праці
до керівників і працівників підприємств, установ, організацій міста

Щорічно, починаючи з 2002 року, понад 50 країн світу за ініціативою Міжнародної конфедерації вільних профспілок трудящих, яку підтримала Міжнародна організація праці (МОП), відзначають Всесвітній день охорони праці.
Указом Президента Україні від 18 серпня 2006 року № 685/2006 день об’єднання людей навколо проблеми збереження життя і здоров’я працівників офіційно визнаний і в Україні – 28 квітня, наша держава разом з усім світом відзначатиме Всесвітній День охорони праці.
Відповідно до рекомендацій МОП у 2012 році Всесвітній день охорони праці проводиться під девізом: «Сприяння охороні праці у «зеленій» економіці».
Не виникає сумніву, що подальше існування і розвиток людства напряму залежить від збереження природного середовища.
Всі ми спостерігаємо кліматичні зміни, наслідком яких є зміна правил гри в економіці розвинутих країн світу. Україна, прагнучи стати повноправним членом європейського співтовариства повинна теж переосмислити підходи до економіки в державі.
«Зелена» або екологічна економіка може стати тією рятівною соломинкою, яка дасть людям безпечні робочі місця в ході розвитку соціальної інфраструктури.
Концепція «зеленої» економіки пропонує уряду, роботодавцям та громадянам перейти до розробки збалансованих шляхів розвитку, що включають сприяння інвестиціям у природний капітал (збільшення частки заповідних територій, посилення захисту лісів тощо), вирішення проблем енергетики та забезпечення екологічно чистими продуктами харчування, приділення уваги питанням використання земель та планування землекористування, оптимального розподілу обмежених ресурсів та поліпшення управління ними.
В Україні ця проблема є особливо загрозливою. Застарілі технології, недбале ставлення до утилізації відходів своєї діяльності та їх утилізації не дозволять Україні в майбутньому забезпечити економічний розвиток.
Великий потенціал в створенні «зелених» робочих місць в таких галузях виробництва, як відновлювальні джерела енергії, будівництво, транспорт, переробка, сільське та лісне господарство.
Але розвиток «зеленої економіки» повинен бути тісно пов'язаний з забезпеченням безпечних і здорових робочих місць.
Наше спільне завдання гарантувати, що ті «зелені» робочі місця, які зумовлюють мінімізацію негативного впливу на навколишнє середовище, також будуть безпечними та здоровими для працюючих. А нові «зелені» технології повинні бути безпечними і не шкідливими для здоров’я громадян України.
Значення охорони праці у «зеленій» економці – сприяння ефективності виробництва через забезпечення безпеки та культури праці, зниження рівня виробничого травматизму і професійних захворювань на виробництвах, що гармонійно поєднують економічні потреби суспільства з потребою постійного відновлення і збереження довкілля.
Закликаємо всіх роботодавців проаналізувати та переглянути організацію діяльності своїх підприємств та організацій стосовно втілення принципів «зеленої економіки» та вжити заходів з підвищення рівня безпеки та поліпшення умов праці працівників, у тому числі і на малих підприємствах, що дасть можливість забезпечити гідне життя не тільки нам, але і нашим нащадкам.
У рамках підготовки до Дня охорони праці міським Організаційним комітетом схвалено План заходів. Головною метою заходів має стати привернення уваги громадськості до масштабів проблем на виробництві, а також до того, яким чином створення і просування культури охорони праці може сприяти зниженню рівня щорічної смертності та травматизму.
Міський організаційний комітет звертається до керівників підприємств, установ і організацій з проханням активно долучитися до цієї роботи та гідно відзначити у квітні 2012 року День охорони праці.
Оргкомітет пропонує напередодні та протягом квітня вшанувати пам'ять працівників, які загинули на виробництві, відвідати сім'ї потерпілих, винайти можливості для надання їм допомоги з вирішення матеріальних, соціально-побутових та інших проблем.
Організаційний комітет також звертається до представників засобів масової інформації з проханням забезпечити всебічне висвітлення заходів, що відбуватимуться в Україні у рамках Дня охорони праці.

Міський організаційний комітет

Про перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам

З ухваленням Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 р. № 3668-УІ відбулися зміни в порядку перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам.
Так, відповідно до частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), зі змінами, внесеними вищезазначеним Законом від 08.07.2011 р. № 3668-УІ, у тому разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш, як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислено пенсію.
На бажання пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині 1 статті 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який ураховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Коли застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії відповідно до частини 1 статті 28 Закону, за його заявою встановленого зразка, проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Обчислення страхового стажу, що дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, провадиться не раніше від наступного дня за днем, до якого включно обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Проте, зазначені норми не поширюються на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення», та які не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Д.Сітарук – головний спеціаліст з контролю за правильністю призначення
і виплати пенсій Славутського міського управління праці
та соціального захисту населення

Чорнобиль – біль людський

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 р. на Чорнобильській АЕС, розташованій поблизу села Копачі, у 160 км на північний схід від Києва і в 15 км на північний захід від Чорнобиля (Київська обл.), сталася найбільша в світовій історії техногенна катастрофа, що спричинила тяжкі наслідки для людей і навколишнього природного середовища. Більше, ніж два десятиліття відокремлює нас від тієї страшної ночі, але і сьогодні важко оцінити масштаби катастрофи. Число потерпілих тільки в нашій країні перевищує 3 млн. чоловік. Величезні економічні втрати викликав вибух реактора на Чорнобильській АЕС, який спричинив катастрофічні наслідки в екологічній та соціальній сфері життя трьох слов’янських держав Білорусії, Росії та України. Аварія на Чорнобильській АЕС завдала великих збитків, з усіх забруднених територій найбільше постраждало Українське Полісся.
Біда, що сталася, відгукнулася болем в серцях мільйонів радянських людей, схвилювала міжнародну громадськість. Наша країна вперше зустрілась з такою грізною силою, як ядерна енергія, що вийшла з-під контролю.
Люди різних національностей, віку й професій, віри та вподобань стояли на рубежі ядерної біди, закриваючи собою рідний край, дорогі серцю міста й села, древній Київ і всю нашу Україну.
Аварія на Чорнобильській АЕС за своїми економічними наслідками є однією із найбільш масштабних катастроф сучасності, справжнім національним лихом українського народу та інших народів.
Одразу після аварії великі витрати були зроблені для її локалізації, для будівництва об’єкта «Укриття», дезактивації проммайданчика і прилеглої до станції території, для захисту джерел водопостачання, а також для реалізації широкомасштабної операції з евакуації населення 30-кілометрової зони ЧАЕС. При цьому основні ресурсні витрати понесла Україна.
Ліквідація наслідків катастрофи змусила державні органи залучати значні зусилля та кошти, проте коло пов’язаних з нею невідкладних проблем залишається і зараз надзвичайно широким.
Протягом 21 року наша незалежна Україна самостійно фінансує витрати на подолання наслідків аварії.
Саме у Законі України від 28 лютого 1991 р. “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” закладено основи законодавчого забезпечення соціального захисту постраждалого населення. Закон спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв’язання пов’язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території.
Проблемами чорнобильців в місті займається багато установ та організацій, зокрема, міське управління праці та соціального захисту населення.
Славутське міське управління праці та соціального захисту населення веде облік та проводить виплату коштів державного бюджету, які передбачені на виплату компенсацій, допомог та наданню пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи по кожному окремому виду виплат, згідно затверджених кошторисів на поточний рік.
Сьогодні в м. Славута проживає 365 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи а саме: 37 чол. є інвалідами і мають статус постраждалого від Чорнобильської катастрофи 1 категорії; 142 чол. мають 2 категорію – із них 125 ліквідаторів, 13 чол. евакуйованих, 4 чол., які постійно проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії; 87 чол. мають 3 категорію із них 30 ліквідатори; 87 дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи; 12 дружин померлих громадян із числа ліквідаторів, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.
За 2011 рік для виплати компенсацій, допомог та надання пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачено коштів з державного бюджету в сумі 746,3 тис. грн., а це: надання додаткової відпустки – 64,1 тис. грн., компенсація сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей – 14,5 тис. грн., компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян – 386,4 тис. грн., допомоги на оздоровлення – 43,2 тис. грн., обслуговування банківських позик, наданих на пільгових умовах до 1999 року громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 13,4 тис. грн., пільги на медичне обслуговування – 22,7 тис. грн., пільги на житлово-комунальні послуги – 177,8 тис. грн., пільги за користування електрозв’язком – 20,4 тис. грн., пільги на безплатний проїзд один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним або повітряним, або залізничним, або водним транспортом з правом першочергового придбання квитків громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 2,3 тис. грн., пільги для придбання твердого палива – 1,5 тис. грн.
На 2012 рік для виплати компенсацій, допомог та надання пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи передбачено бюджетом в сумі 782,1 тис. грн.
В 2011 році сформовано групи дітей для оздоровлення в санаторіях та оздоровчих комплексах України. 20 дітей отримали безкоштовні путівки через Головне управління праці та соціального захисту населення Хмельницької облдержадміністрації. 35 чоловік отримали путівки (1 та 2 категорії) та 2 путівки для дитини у супроводі до 10 років.
Минає рік за роком після найстрашнішої в світі техногенної катастрофи, а в серцях людей досі звучить відлуння тих трагічних подій. Ми не маємо права забувати про самопожертву героїв, які пройшли через усі кола ядерного пекла задля збереження життя і здоров’я прийдешніх поколінь. Будьмо ж гідними їх, згадаймо поіменно загиблих, шануймо усіх, хто сьогодні поряд з нами. Наш спільний обов’язок оточити їх належною увагою та турботою.
Хочеться, щоб у серці кожного з нас він знаходив вдячний відгук. Щоб ми пам’ятали нашу історію, її уроки й робили все, аби наші нащадки мали майбутнє. Щасливе майбутнє! Земний уклін Вам наші ліквідатори, наша довічна вдячність усім тим, хто, ризикуючи своїм здоров’ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю, це – священна пам'ять про всенародний подвиг, котрий ніколи не зітреться з історії людської, не згасне у віках.

Начальник управління праці та
соціального захисту населення П.М. Козелець

Наше місто

Минулого тижня працівниками комбінату комунальних послуг проводився ямковий ремонт доріг вулиць міста. Дані роботи було виконано на вулицях Соборності, Миру, Кн. Сангушків, Б, Хмельницького, Я. Мудрого та інші.
На фото: ямковий ремонт дороги на вул. Острозькій

11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

Це пам’ятна дата, що відзначається щорічно за ініціативою Організації Об’єднаних Націй. У цей день вшанували пам’ять воїнів й представники міської влади. На Меморіальному комплексі «Поле Пам’яті» поклали квіти та вінки заступник міського голови Галина Фурманчук, працівники виконавчого комітету.

Щодо проведення засідання міської міжвідомчої координаційно- методичної ради з правової освіти населення (далі – МКМР)

12 квітня 2012 року у приміщенні Славутського міськвиконкому відбулося планове засідання міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.
Предметом обговорення членами Ради, зокрема, стали наступні питання:
– про результати проведення декади правових знань з нагоди Міжнародного Дня захисту прав жінок і миру; про виконання заходів Програми правової освіти населення міста Славути на 2011-2015 роки у 2011 звітному році; Про організацію проведення правоосвітніх заходів щодо роз’яснення прав найманих працівників, з нагоди Дня міжнародної солідарності трудящих; про взаємодію із місцевими засобами масової інформації щодо правороз’яснювальної роботи серед населення та запровадження рубрики «Запитай у юриста» у місцевій пресі та на офіційному веб-сайті Славутської міської ради; про організацію роботи по наданню безоплатної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення міста Славута; про роботу із правової освіти із молоддю, які були засуджені за вчинені злочини з призначенням покарання без позбавлення волі.
На засіданні міської МКМР головою Ради – заступником міського голови Галиною Фурманчук було проінформовано:
– про результати проведення у Славутському районі правоосвітніх заходів в рамках Декади правових знань з нагоди Міжнародного Дня захисту прав жінок і миру. За результатами інформації Рада рекомендувала Славутському міськрайонному управлінню юстиції спільно із Управлінням освіти виконавчого комітету міської ради внести пропозиції щодо організації декади (тижня) правових знань у другому півріччі 2012 року;
– про виконання Програми правової освіти населення міста Славути на 2011-2015 роки у 2011 році. Членами МКМР було вирішено взяти до уваги інформацію про виконання Програми правової освіти населення міста Славути на 2011-2015 роки у 2011 звітному році та рекомендувати структурним підрозділам виконавчого комітету міської ради, іншим виконавцям заходів Програми: забезпечити належне виконання заходів Програми, що належать до компетенції відповідного органу; передбачати у внутрішніх планах роботи заходи щодо виконання Програми.
Крім того, заслухавши інформацію членів міської МКМР, щодо роз’яснення прав найманих працівників та їх гарантій, з нагоди святкування Дня міжнародної солідарності трудящих, з метою здійснення комплексу правоосвітніх заходів , було ухвалено ряд рекомендацій: щодо забезпечення безперебійної роботи правової громадської приймальні з надання безкоштовної правової допомоги, організації та проведення виїздів консультативних пунктів по наданню безоплатної правової допомоги; підготовки методичних рекомендацій та інформаційного матеріалу щодо прав та гарантій діяльності професійних спілок в Україні, порядку їх утворення та державної реєстрації; матеріалів для наповнення інформаційних стендів у приміщенні правової громадської приймальні, структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради на відповідну тематику; забезпечення проведення зустрічей, лекторіїв, круглих столів у загальноосвітніх навчальних закладах міста, згідно із узгодженого переліку закладів, щодо актуальних питань захисту прав та гарантій найманих працівників, професійних спілок в Україні, тощо.
На засіданні Ради з метою забезпечення належної роботи з інформування населення міста з актуальних правових питань було вирішено рекомендувати
управлінню інформаційного забезпечення та внутрішньої політики виконавчого комітету міської ради, редакціям газети «Трудівник Полісся» та Славутського міськрайонного радіо забезпечувати розміщення інформації з актуальних питань правового регулювання, у першу чергу стосовно змін у чинному законодавстві.
Членами Ради була також заслухана та обговорена інформація щодо покращення діяльності міської громадської приймальні з надання безоплатної правової допомоги малозахищеним верствам населення.
На засідання були запрошені представники засобів масової інформації та керівники структурних підрозділів виконавчого комітету Славутської міської ради.

Начальник Славутського
міськрайонного управління О.В.Мельник

Дорогі славутчани!

Від усього серця вітаю вас із світлим весняним святом – Великоднем! Із настанням Пасхальних днів пробуджується не тільки земля, а й усі людські надії й сподівання на добру долю. Свято Воскресіння Христового дає нам нагоду наповнити серця любов’ю до ближнього, милосердям, терпимістю.
Нехай Великодні дзвони принесуть у ваші сімейні кола безмежну радість і достаток, спокій і благополуччя, щастя і міцне здоров’я. Бажаю, щоб Боже благословення стало запорукою миру на нашій землі та здіснення найзаповітніших сподівань, а у кожній домівці хай урочисто лунає щире Великоднє вітання «Христос Воскрес».

З повагою
міський голова Василь Сидор

Шановні працівники відділу ДАІ міста Славути!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди вашого професійного свята!

Завдяки вашій повсякденній та наполегливій праці, відповідальному ставленню до служби захищеними залишається найголовніше – життя, здоров’я, права та свободи громадян. Будучи на сторожі правопорядку і безпеки дорожнього руху, ви щомиті пізнаєте ризик і небезпеку, однак, незважаючи на труднощі, виконуєте свій почесний обов’язок, що заслуговує на щиру вдячність і шану.
У цей день щиро зичу вам і вашим родинам міцного здоров’я, благополуччя та професійних успіхів.

З повагою
міський голова Василь Сидор

Відкриття туристичного сезону в Славуті

29 березня в Славуті розпочався туристичний сезон. Славутським міським центром туризму і краєзнавства були проведені учнівські міські змагання «Пролісок» на дистанції «Особисто-командна смуга перешкод».
Серед хлопців місця розподілились таким чином:
1- ше місце – Гайдук Богдан (учень 10 класу НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» № 5)
2- ге місце – Кирилюк Георгій (учень 9 класу ЗОШ № 4)
3- тє місце – Скомороха Юрій (учень 7 клас НВК «ЗОШ І-ІІІ ст, гімназія»)
Серед дівчат:
1-ше місце – Прокопчук Галина (учениця 7 класу НВК «ЗОШ І-ІІІ ст, гімназія»)
2-ге місце – Носко Уляна (учениця 10 класу ЗОШ № 1)
З-тє місце – Чапайло Вікторія (учениця 10 класу ЗОШ № 1)
Загальнокомандний залік визначався по сумі чотирьох кращих результатів. У ньому 1-ше місце виборола команда НВК «ЗОШ І-ІІІ ст, гімназія», 2-ге місце – НВК «ЗОШ І-ІІІ ст, гімназія» № 5, 3-тє місце – ЗОШ № 3.
4 квітня Славутським МЦТК спільно з Нетішинським міським осередком Хмельницької обласної федерації спортивного туризму були проведені ще одні туристичні змагання на дистанції «Смуга перешкод. Зв’язки». «Родзинкою» цих змагань було те, що в одній зв’язці працювали учні та вчителі шкіл міста. Учасники змагань до кінця жеребкування не знали складу своїх зв’язок, тобто зв’язки «комплектувались» за принципом «сліпого» жеребкування. А це означало, що досвідчений учасник змагань міг опинитись в одній зв’язці з більш слабким учасником і повинен був не тільки показувати свої знання і навички, а й пояснювати вчителю, що потрібно робити на дистанції – а це підсилювало дух змагань. Всього змагались 9 зв’язок.
Місця розподілились таким чином:
1-ше місце – Гайдук Богдан, учень 10 класу НВК «ЗОШ І-ІІІ ст, гімназія» № 5 та К.Г.Вакульчук, вчитель фізичної культури ЗОШ № 6;
2-ге місце – Слюсарчук Олександр, учень 10 класу педагогічного ліцею та Я.Є.Мулик, вчитель фізичної культури ЗОШ № 7;
3-тє місце – Кирилюк Георгій, учень 9 класу ЗОШ № 4 та О.А.Сукач, вчитель фізичної культури ЗОШ № 3.
Переможці були нагородженні грамотами ЦТК та грошовою винагородою від Нетішинського міського осередку Хмельницької обласної федерації спортивного туризм., президент федерації А. Сєдов

Інструктор по туризму МЦТК А.О.Слівіна