«Зорієнтуйся у світі професій – обери свою!»

Під таким лозунгом 13 березня у міському Палаці культури відбулося справжнє КВНівське свято. Адже саме тут проходив зональний етап профорієнтаційного заходу «Турнір знавців професій» серед молоді області, в організації якого взяли участь міськрайонний Центр зайнятості та управління освіти Славутської міської ради.
Головна мета такого заходу полягала у тому, щоб створити сприятливі умови для задоволення потреб молоді, допомогти учням – майбутнім абітурієнтам зорієнтуватися у світі професій, налаштувати їх на правильний професійний вибір.
Участь у турнірі взяли команди у складі учнів загальноосвітніх закладів області, а саме: «З ГМО» (с. Плесна, Шепетівський район), «Радар» (м. Ізяслав), «Джем» (м. Нетішин), «Професіонал» (м. Шепетівка), «Діти Гіппократа» (с. Берездів, Славутський район). Наше місто представляла збірна команда «7 кадрів» за участю вихованців Будинку дитячої творчості. Гостинно вітали на заході й суддівську колегію у складі заступника директора Хмельницького ЦЗ О. Пушкар, заступник начальника відділу профорієнтації Хмельницького ЦЗ С. Кравчук, провідний спеціаліст управління освіти та науки Хмельницької ОДА В. Луценко, директор ЦСССДМ О. Свідзінський, начальник відділу кадрів ЗАТ «Горинь» Л. Міхновська.
Веселі та кмітливі юні знавці професій змагалися у трьох конкурсах, у яких презентували свої команди, рекламували професії та виконували музичну постановку. Під час всіх етапів турніру команди розважали глядачів та членів журі веселими жартами, забавними історіями, рухливими танцями та піснями. Приємно здивувала усіх дружність та згуртованість учасників команд, що, в свою чергу, створило та постійно підтримувало позитивну атмосферу у залі.
Після закінчення конкурсного етапу, члени судівської колегії відправилися до дорадчої кімнати, аби визначити головного переможця. А для того, щоб зменшити хвилювання учасників турніру, талановиті та юні представники нашого міста дарували свої творчі виступи. Для гостей співала Даша Малініна, танцювали вихованці гуртка спортивного бального танцю солісти зразкового хореографічного ансамблю «Альянс» Будинку дитячої творчості. Також свої номери підготували учні НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» м. Славути.
А результати турніру знавців професій виявилися такими: переможцями журі обрало збірну команду міста Славути «7 кадрів», друге місце розділили між двома командами: «Радар» м. Ізяслава та «Професіонали» м. Шепетівки, дипломом за ІІІ-тє місце нагородили команду «З ГМО» Шепетівського району. Грамоти за активну участь отримали команди Берездівського НВК та Нетішинської ЗОШ № 2.
Усім членам команд представники міських і районних центрів зайнятості області вручили цінні подарунки.

Правовий турнір «Знавці права»

22 березня у Будинку дитячої творчості міськрайонним управлінням юстиції та управлінням освіти виконавчого комітету міської ради був організований правовий турнір «Знавці права», у якому взяли участь 8 команд у складі учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста та ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей». Ведуча заходу Жанна Перуцька познайомила учасників із членами судівської колегії, до якої увійшли працівники управління юстиції О. Рудецький, Н. Панасенко та юрист управління освіти О. Литвиненко.
Учасники турніру мали нагоду продемонструвати свої знання у сфері міжнародного права, зокрема, у сферах правового захисту життєдіяльності людини, регулювання відносин щодо рівності прав жінок та чоловіків, законодавчих норм, що стосуються ролі жінки у суспільстві тощо. Перший етап заходу проходив у формі брейн-рингу, головним завданням якого було надати учасникам команд якомога більше правильних відповідей із 30 поставлених запитань.
У другому турі для кожної уже із 4 команд надавалося по три запитання. Згідно із заробленими балами, у фінальні протистояли учні НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» та СЗОШ № 9.
А тим часом, поки судді підраховували результати, для учасників команд та присутніх виступили юні дарування Будинку дитячої творчості.
Привітала учасників турніру та гостей заступник начальника управління освіти Наталія Пшетоцька, яка і провела церемонію нагородження: подяку за ІІІ- тє місце від управління освіти та упраління юстиції отримала команда ЗОШ № 1; за ІІ-ге місце у турнірі грамотою були нагороджені учні НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія». Грамота за І-ше місце та подарунки були вручені для команди СЗОШ № 9.

До відома

СЛАВУТСЬКА МІСЬКА РАДА
ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

17 сесії
шостого скликання
від “27”березня 2012 р. №4.16 -17/2012

Про введення в дію нормативної грошової
оцінки земель міста Славута Хмельницької області
з 01.04.2012 року

Розглянувши позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації – технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Славути Хмельницької області, пропозиції постійної комісії з питань регулювання земельних відносин, екології, благоустрою, та адміністративно – територіального устрою, відповідно до ст. 18, 23 Закону України «Про оцінку земель», ст. 289 Податкового кодексу України, рішення Славутської міської ради від 28.12.2012 р. № 13.1-14/2011 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Славути», керуючись ст. 12 Земельного кодексу України, п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Славутська міська рада ВИРІШИЛА:

1.Затвердити нормативну грошову оцінку земель міста Славута, Хмельницької області, розроблену Державним підприємством «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» ім. Ю. М. Білоконя» та ввести її в дію з 01.04.2012 року, визначивши, що:
1.1. середня (базова) вартість 1 кв. м. землі в м. Славуті становить 84,02 грн. (вісімдесят чотири гривні дві копійки);
1.2. термін дії нормативної грошової оцінки земель в м. Славуті становить 7 років.
2. Відділу з питань регулювання земельних відносин виконавчого комітету Славутської міської ради (Демчук Д. А.):
2.1.передати один примірник технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Славута, Хмельницької області з додатками управлінню Держкомзему у м. Славуті, Хмельницької області;
2.2.повідомити Славутську ОДПІ про прийняте рішення та необхідність проведення відповідних перерахунків плати за землю, в порядку визначеному законодавством.
3.Управлінню Держкомзему у м. Славуті, Хмельницької області та Славутській ОДПІ при виконанні покладених повноважень в сфері плати за землю керуватися нормативною грошовою оцінкою земель у м. Славуті, введеною в дію згідно з п. 1 цього рішення, з урахуванням щорічної індексації, відповідно до чинного законодавства України.
4.Управліню інформаційного забезпечення та внутрішньої політики виконавчого комітету Славутської міської ради (Чумак Л.А.) оприлюднити дане рішення в друкованих засобах масової інформації та на офіційному веб – сайті Славутської міської ради та її виконавчого комітету.
5.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань регулювання земельних відносин, екології, благоустрою, та адміністративно – територіального устрою (Кушніров В. М.), а організацію його виконання на заступника міського голови Калюжнюк Л.Р.

Міський голова В. Б. Сидор

Заходи до Дня боротьби з туберкульозом

24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у всьому світі відзначають День боротьби з туберкульозом. З цієї нагоди у загальноосвітніх закладах міста Славути були проведені тематичні заходи. Так, 23 березня в актовому залі СЗОШ № 9 «Успіх» школярі мали нагоду зустрітися із фахівцями Славутської ЦРЛ, а саме: лікарем-фтізіатром Валентиною Шопіною та лікарем-інфекціоністом Олександром Мартюком. Даний захід був організований відділом у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому, Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управлінням освіти виконавчого комітету.
Під час зустрічі юні славутчани мали можливість у доступній формі отримати інформацію про глобальну епідемію туберкульозу, а також ВІЛ-інфекції та СНІДу, дізнатися про особливості цих захворювань та шляхи їх профілактики. Пізнавальним для молоді були відео-ролики на дану тематику.
Варто відзначити, що проведення таких заходів є важливим, адже вони дають змогу надати повну інформацію про ту загрозу, яку несуть за собою ці небезпечні хвороби, а це, в свою чергу, значний крок на шляху їх попередження.

Нове у житті міста

Тепер для славутчан з’явився ще однин привід порадіти за рідне місто: згідно з висновком дирекції та експертної комісії Державного фонду сприяння розвитку місцевого самоврядування Славута стала переможцем Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Виконавчим комітетом міської ради було розроблено проект «Впровадження інноваційних методів збору твердих побутових відходів у місті Славута, що покликаний створити на території міста умови для роздільного збору утворених відходів виробництва і споживання шляхом поступового, поетапного впровадження в практику життєдіяльності громади сучасних технологій, а також створення можливості щодо забезпечення збирання, сортування побутових відходів та обмеження їх шкідливого впливу на навколишнє природне середовище і здоров’я людини. Реалізація ж даного проекту буде здійснюватися протягом поточного року.

Свято дитячої творчості

21 березня у міському Палаці культури відбувся огляд художньої самодіяльності творчих колективів освітніх закладів Славути. Першою приємно здивувала гостей заходу виставка робіт юних умільців нашого міста – учнів загальноосвітніх шкіл та вихованців позашкільних закладів. Оригінальність, різнобарвність та колоритність експонатів викликала захоплення та приємні емоції відвідувачів виставки.
Радо вітали у залі почесних гостей. Членів журі – представників обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, які й оцінювали учасників огляду, представили ведучі Оксана Турчак та Микола Левін.
Розпочалося свято дитячої творчості композицією барабанщиць – вихованок зразкового ансамблю стилізованого бального танцю «Альянс» Будинку дитячої творчості (керівник А. Терентьєва), які передали творчу естафету солістам середньої групи, що виступили із вокально-хореографічною композицією «Козаки в Італії».
Взяли участь у огляді й учасники інших творчих гуртків БДТ: вихованці молодшої, середньої та старша групи зразкового театру естрадної пісні «Водограй» (керівник О. Турчак), учасники гуртка народного танцю «Дивосвіт» (керівник Л. Дунайчук), гуртка спортивного бального танцю «Грація» (керівник Л. Музиченко), вихованці драматичної студії (керівники С. Рибіцька, Т. Приймак).
Також талановита юнь нашого міста вміло підготувала театральні номери на тематику різноманітних художніх творів: «Сліпець» Лесі України виконали М. Левін та О. Гнесь; уривок з п’єси І. Кочерги «Свіччине весілля» продекламували учні ЗОШ № 4 (керівник Л.Зайцева); постановку твору Б.Шоу «Пігмаліон» виконали учні СЗОШ № 9 (керівник О. Смичок); «Приборкання вогню» Т. Чорновола читала учениця ЗОШ № 7 В. Кривошия; із авторським віршем «В чудовім краї на Поділлі» виступила учениця НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» № 5 Л. Васькевич.
Цікавою була фольклорна композиція «Веснянки» гурту «Веретенце» ЗОШ І-ІІІ ст., № 1 (керівник М. Сайпель). Свої творчі таланти продемонстрували для членів журі й вихованці Дитячої школи мистецтв, зокрема, композицію «Вальс» (бандура) виконала Таня Омельченко (керівник В. Литвиненко).
Свято дитячої творчості славутської молоді достойно оцінили члени судівської колегії, підкресливши неординарність та професійність ведучих, високу майстерність виконання учасників огляду, різноманіття їх костюмів, глибокий творчий підхід до постановки керівників гуртків та багато іншого.
А результати огляду художньої самодіяльності будуть відомі у підсумковому наказі обласного управління освіти та науки після завершення перегляду комісію виступів колективів решти міст та районів області. Більше того, переможці огляду будуть запрошені на підсумковий концерт «Барви дитинства», що проходитиме у червні.

Офіційно

22 березня відбулося чергове засідання виконавчого комітету Славутської міської ради. Члени виконкому розглядали проекти рішень, що стосуються різних сфер життєдіяльності міста. Зокрема, з метою вирішення житлових питань громадян, які потребують покращення житлових умов, було прийнято рішення про переведення нежитлового приміщення по вул. Лісна, 1 у житлове приміщення. Разом з тим, члени виконкому затвердили наглядову раду у сфері розподілу соціального житла, головне завдання якої – забезпечення права соціально незахищених категорій громадян міста на отримання житла та контроль над розподілом соціального житла.
З метою врегулювання покращення обслуговування користувачів громадським транспортом у місті Славута члени виконавчого комітету вирішили встановити автобусну зупинку по вул. Кн. Сангушків та внести змін до графіку руху на автобусних маршрутах загального користування в м. Славута.
Були прийняті рішення щодо надання дозволів фізичним особам-підприємцям на погодження режиму роботи об’єктів підприємницької діяльності; виділення коштів з Цільового фонду Славутської міської ради, зокрема, на виконання робіт по створенню робочого проекту та експертизу робочого проекту щодо утеплення контуру будівлі НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» № 5, інше; затверджено заходи щодо забезпечення виконання показників доходної частини, економного та раціонального використання коштів державного та місцевих бюджетів по місту Славута у 2012 році; затверджено план роботи виконавчого комітету на ІІ-й квартал 2012 року. Розглянуто питання щодо подання клопотання про представлення до нагороди почесним званням «Мати-героїня» Галину Іванову. Також членами виконкому затверджено вимоги до ескізу намірів забудови земельних ділянок та вимог до містобудівного розрахунку, прийнято рішення про створення комісії по передачі газопроводу ПрАТ «Славутський пивоварний завод» в комунальну власність міста з наступною передачею на баланс Славутській філії ПАТ «Хмельницькгаз», передачу зовнішніх інженерних мереж; затверджено акт обстеження зелених насаджень (дерев), що підлягають видаленню по м. Славута.
Крім того, порядок денний засідання включав питання, що стосуються житлової сфери, захисту прав неповнолітніх, питання щодо надання матеріальної допомоги та допомоги на поховання; видачу свідоцтва на право власності; організаційні питання, спрямовані на оперативну роботу у разі виникнення надзвичайних ситуацій, будівельні та інші питання.
Зі всіма рішеннями виконавчого комітету Славутської міської ради за 22 березня 2012 року ви можете ознайомитися на офіційному веб-сайті міста – www.slavua-mvk.info

Наше місто

Із приходом весни перед працівниками комунальних служб з’явилося чимало завдань, на меті яких – забезпечити місто чистотою та порядком, привести його санітарний стан до належного рівня, покращити благоустрій вулиць та дворів. Для того, щоб надати місту естетичний вигляд працівники озеленення КП «Славутське ЖКО», починаючи з перших днів березня, займаються формувальним обрізуванням крони дерев. Так, наприклад, дані роботи були проведені на багатьох вулицях міста, серед яких Козацька, Миру, Соборності, Я. Мудрого, Б. Хмельницького. Виключно заради безпеки людей у місті зрізають дерева, які є аварійними, а отже, можуть нести загрозу славутчанам. З цією метою по місту було знято аварійні дерева, зокрема, 8 дерев, що досягли своєї вікової межі, було зрізано у сквері біля міського Палацу культури. Варто зазначити, що процедура видалення зелених насаджень (дерев) проводиться згідно з Порядком видалення дерев, кущів, газонів і квітників в населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів. А на місці зрізаних аварійних обов’язково будуть посаджені нові.

Графік руху

Згідно з рішенням виконавчого комітету Славутської міської ради від 22.03.2012 року, № 146 внесено зміни до графіку руху на автобусних маршрутах загального користування в м. Славута.
З даним графіком руху ви можете ознайомитись тут:
https://www.slavuta-mvk.gov.ua/syte/text/grafik.xls
(скопіювати і вставити в адресну строку браузера)

Декада правових знань

У рамках Декади правових знань, що проводилася з нагоди Міжнародного дня захисту прав жінок і миру, 2 та 3 березня у загальноосвітніх навчальних закладах міста відбулися зустрічі школярів із начальником Славутського міськрайонного управління юстиції Олександром Мельником.
Під час зустрічей обговорювалися актуальні питання захисту прав жінок, зокрема, у сфері працевлаштування, гарантій для окремих категорій жінок при скороченні працівників, стан забезпечення гендерної рівності в Україні, тощо.
Перед учнями було проведено презентації на теми: «Стан дотримання рівних прав жінок і чоловіків в Україні», «Найкращі світові кампанії проти насильства у сім’ї».

Начальник відділу Славутського
міськрайонного управління юстиції Л.Китюшко-Шатковська

Шановні працівники та ветерани Служби безпеки України! Щиро вітаю вас з професійним святом!

Служба безпеки – це надійний щит країни, завдання якого – захищати державний суверенітет і конституційний лад держави, оберігати людей та суспільний спокій.
Ви завжди з честю виконуюте покладені на вас обов’язки, понад усе цінуючи та захищаючи інтереси суспільства. Своєю працьовитістю, мужністю та відвагою ви заслужили визнання та пошану. Робота, яку ви виконуєте, це – безцінний внесок у справу зміцнення державності, забезпечення стабільності в суспільстві та захисту прав та свобод громадян в України.
У цей святковий день зичу вам та вашим рідним здоров’я, миру та злагоди. Нехай ваше життя буде щасливим та радісним, а в оселях завжди панує розуміння та затишок.

З повагою
міський голова Василь Сидор

Розширюємо горизонти співпраці

Минулого літа делегація зі Славути гідно представила не лише своє місто, а й Україну на міжнародному фестивалі у польському місті Андрихув, що відбувався у рамках Програми Європейської комісії «Єдність у різноманітті». Під час цієї поїздки неабиякі творчі таланти славутської молоді зацікавили італійського представника, голову міста Пріверно Умберто Мачі, який і запросив делегацію зі Славути до свого міста.
Отож, 5 березня до Італії на надіслане запрошення вирушили представники Славути – міський голова Василь Сидор, керуючий справами Вікторія Крута, депутати міської ради Василь Недашківській, Анатолій Грабарчук та Сергій Юр’єв, директор ТОВ «Аква-Родос» Григорій Петровський, учасники творчих гуртків позашкільних закладів міста Л. Аспіна, Ю. Шашок із міського Палацу культури; А. Шлапак, А. Остапчук, А. Албул, М. Дячук, А. Романюк, А. Кавунець, А. Волошин, Д. Сініцин, В. Савчук, В. Березюк, О. Кирилюк – вихованці Будинку дитячої творчості та їх керівники Ірина Сакалюк, Оксана Турчак, Алла Терентьєва та Людмила Дунайчук. Приводом до поїздки стали заходи, присвячені Тижню міжнаціональної культури.
Щоденна програма перебування в Італії була насиченою та присвячувалася різноманітним напрямкам. Першим заходом, що відбувся після прибуття славутської делегації до Пріверно, була зустріч з мерами міст різних європейських країн, зокрема, Польщі, Болгарії. Під час такого заходу міські голови обмінювалися досвідом у напрямку розвитку місцевого самоврядування. Тут містам Італії, як стало відомо, є чим похвалитися, адже законодавство в Італії закріпило за органами місцевого самоврядування систему стабільного залучення коштів, що дає змогу постійно забезпечувати належний розвиток міст та громад.
Наступного дня славутських гостей вітали учні місцевого навчального закладу, де юні дарування нашого міста презентували українську культуру та народні традиції. Варто відзначити, що італійська сторона була вражена високим творчим рівнем славутчан. Представники нашого міста продовжили дивувати своїми талантами і на концерті, присвяченого Тижню міжнаціональної культури, що був проведений наступного дня. Пісенні та танцювальні номери вихованців позашкільних закладів нашого міста та їх творчих керівників залишили лише приємні враження у решти учасників фестивалю, зацікавили достойним професійним рівнем, багатим композиційним наповненням виступів, майстерністю виконання. Захопила увагу присутніх гостей виставка виробів та страв української національної кухні.
Поїздка до Італії не обмежилася візитом лише до міста Пріверно. Цікавими та пізнавальними для славутчан, особливо для дітей, були подорожі до колиски італійської культури – Риму, знайомство зі святинями та визначними місцями Відня, Венеції, Будапешту.
Обмін подарунками та словами вдячності, висловлення вражень – все це знаменувало час повернення славутчан до рідного міста. Крім приємних спогадів, учасники славутської делегації отримали цінний досвід, нові знайомства, а також закріпили домовленості про майбутню співпрацю та партнерство.
А враження, які славутчани отримали від поїздки до Італії, були такого змісту:
Ірина Сакалюк, художній керівник міського Палацу культури:
– Візит до Італії виявився напрочуд вдалим та плідним і це недивно, адже йому передувала довга та копітка підготовка. Приємно, що наші славутські дарування вразили італійців своїми талантами, а підтвердженням цього були численні оплески та слова вдячності за виступи від інших учасників та гостей фестивалю. Ця поїздка стала міцним стимулом для нашої подальшої роботи на ниві творчості.
Оксана Турчак, завідувач організаційно-масовим відділом Будинку дитячої творчості:
– Жителі м. Пріверно та інші гості фестивалю високо оцінили майстерність, таланти та творчий потенціал славутчан. Варто відзначити, що участь молоді та їх вихователів у заходах європейського рівня, яким сприяє наш міський голова, допомагають здобути їм додатковий досвід, важливий для розширення творчих горизонтів. За організацію поїздки до Пріверно хочеться щиро подякувати міському голові Василю Сидору, а також усім іншим, хто цьому сприяв та допоміг.
Анна Шлапак, вихованка Будинку дитячої творчості:
– Враження, які залишилися у мене від поїздки, лише приємні. Впевнена, що вони допоможуть мені досягнути ще більших результатів у майбутньому, адже це – цінний досвід як для мого особистого світогляду, так і для творчого розвитку.

Подяка

Міський голова Василь Сидор висловлює слова вдячності директору ТОВ «Аква-Родос» Григорію Петровському, депутатам міської ради Анатолію Грабарчуку, Сергію Юр’єву, Василю Недашківському та Івану Панчуку за допомогу та сприяння в організації поїздки славутської делегації до міста Пріверно. Окрема подяка керівниками творчих гуртків Ірині Сакалюк, Оксані Турчак, Людмилі Дунайчук, Аллі Терентьєвій за високий рівень підготовки учасників творчих колективів, що приймали участь у фестивалі.

Свято працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення

Чистоту, порядок та комфорт щодня дарують жителям нашого міста працівники житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення, які минулого тижня відзначали свій професійний день. З цієї нагоди у міському Палаці культури був організований святковий концерт.
Із професійним святом привітав працівників комунального господарства та побутового обслуговування населення голова міста Василь Сидор, у якому зазначив, що сьогоднішнє життя важко уявити без стабільної цілодобової роботи цих багатофункціональних служб, працівники яких докладають усі зусилля, аби забезпечити славутчан усіма необхідними послугами. Труднощі, що виникали під час цієї зими, колективи комунальних підприємств, працюючи цілодобово, з легкістю усунули. А високий професіоналізм, відповідальне ставлення до своєї справи складають основу гарного настрою людей, гарантія соціальної стабільності та громадського спокою.
Цього дня відбулася і церемонія нагородження. Згідно з рішенням міськвиконкому відзнаку «Знак пошани» із рук міського голови урочисто отримав начальник КП «Славутське ЖКО» Василь Яцюк.
За сумлінну працю працівникам комунального господарства були вручені грамоти та подарунки, а саме: Р. Рождєственському, В. Сокірко, П. Рижуку, Р. Закревському, О. Бершеді, С. Михальчуку, В. Добровольському, А. Кравчуку, С. Сьомак, Г. Ковальчук, О. Козліну, М. Денисюку, З. Мациюк, М. Самолюк.
Крім того, свої вітання на честь свята надсилали керівники структурних підрозділів КП «Славутське ЖКО»: С. Смернін, С. Струков, О. Пекарський, О. Головенько, а також начальник Славутського УВКГ Л. Степанюк.
Ще одним подарунком для винуватців свята були творчі виступи славутської юні. Своїми талантами поділилися вихованці та керівники міського Палацу культури, Будинку дитячої творчості та Дитячої школи мистецтв, а саме: Л. Ходанович, О. Волошина, А. Фьодорова, Л. Мельник, Д. Соболевська, Ж. Горячова, І. Марчук, О. Сакалюк, хореографічний ансамбль «Асорті», студія мажореток «Тріумф» та шоу-балет «Фрістайл».

Вишивайте на щастя, на долю

Гурток…Це дозвілля, захоплення чи навчання? Чим він є для сучасних дітей? Можливо, це розвиток творчих здібностей? Чи просто заповнення вільного часу? А якщо справа, якої навчається дитина в гуртку, стає не просто захопленням, а сенсом життя?
Три з половиною роки існує наш гурток декоративно – прикладного мистецтва «Художня вишивка» у Еколого – натуралістичному центрі школярів. Можливо не всі гуртківці оберуть професії, пов’язані зі стародавнім народним мистецтвом, але всім без винятку заняття в гуртку допоможуть визначитися, як прикрасити свій одяг, інтер’єр, обрати подарунок.
Рушники, сорочки,серветки, дитячі речі, побутові дрібнички – це далеко не все, що можливо і навіть потрібно прикрашати вишивкою, От і оздоблюють дівчата ( і хлопчики!) речі, які після дотику срібної голочки стають чарівними у повному розумінні цього слова. Адже наші пращури вважали, що вишиті речі – оберіг душі і долі свого господаря. Так воно і є!
Діти – наше майбутнє. І якщо вони нестимуть з собою в життя традиції нашого народу, передаватимуть їх прийдешнім поколінням – жити цим традиціям вічно.
Кожна дівчинка мріє бути нареченою, вийти заміж, мати добру родину. Колись по вишитій сорочці, рушнику вгадували дівочу майстерність, її характер, вдачу. От і зараз, на заняттях в гуртку я намагаюсь навчати своїх учениць вкладати в вишиті речі кусочок своєї душі. А якщо після першої вишиванки, їм хочеться вишивати ще й ще, то моя праця була не даремною.
Роботи моїх вихованців неодноразово були представлені на конкурсах декоративно – прикладного мистецтва і відзначені дипломами різного ступеня.
Вишивайте люди добрі, на щастя на долю! І нехай вишиванки завжди будуть з вами поряд, бережуть ваш рід і вашу домівку!

Визначна подія в освітянському житті міста

Зміни у сучасному українському суспільстві, які пов’язані з гуманізацією освіти, розвитком нового етапу відношення до осіб з відхиленням у фізичному і психічному розвитку, пошуками шляхів реформування спеціальної освіти, призвели до необхідності підвищення рівня професійної компетентності фахівців корекційно-розвивального навчання.
У контексті модернізації методичної освіти вчителів-логопедів з ініціативи Хмельницького ОІППО на базі Славутської міської психолого-медико-педагогічної консультації (завідувач Новоселецька О.Г.) та дошкільного навчального закладу № 6 «Золота рибка» (завідувач Остапчук М.Й.) відбувся обласний семінар-практикум. Опрацьовуючи тему семінару «Діагностико-корекційні аспекти діяльності вчителя-логопеда в умовах навчального закладу», учасники семінару під час методичного калейдоскопу ознайомилися з досвідом роботи вчителів-логопедів дошкільних закладів міста, у «майстер-класі» вели педагогічне спостереження за бінарним психолого-педагогічним заняттям «Без довіри немає дружби» (вчитель-логопед ДНЗ № 6 Г.Л.Коцар, практичний психолог ДНЗ № 6 О.Г.Годованюк). Нове бачення проблеми в сучасних науково-методичних працях до учасників семінару донесли працівники обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Н.Г.Грицюк, Н.К.Савчук, О.М.Буряковська та директор Солобковецької спеціальної школи-інтернат А.М.Гаман.
Семінар пройшов в творчій, дружній атмосфері і ніс в собі надзвичайну велику практичну цінність для його учасників.

Т.С.Харь, методист інформаційно-методичного центру