Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення

З 01.01.2012 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 №1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення», якою передбачено виплати підвищень громадянам, яким призначено державну соціальну допомогу відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» та «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам». А саме:
– Установлено доплату до підвищення, яке встановлюється до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до частини четвертої статті 15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту":
1) членам сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) осіб,зазначених у пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", для того, щоб розмір зазначеного підвищення становив 42 відсотки прожиткового мінімуму, встановленого законом, для осіб, які втратили працездатність;
2) членам сімей померлих осіб, зазначених у пункті 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняно війни, які не одружилися вдруге, для того, щоб розмір зазначеного підвищення становив 28відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом, для осіб,які втратили працездатність;
3) дружинам (чоловікам) померлих учасників війни і бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, для того, щоб розмір зазначеного підвищення становив 12 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом, для осіб, які втратили працездатність.
-Установлено, що дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань" до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення, встановлене статтею 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" , провадиться у розмірі 7 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом, для осіб, які втратили працездатність.
Особам, як одночасно мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" , "Про жертви нацистських переслідувань" і "Про соціальний захист дітей війни" таке підвищення провадиться за їх вибором за однією з підстав.

Заступник начальника управління Н.С.Мазур

На сесійному засіданні

24 лютого відбулося чергове пленарне засідання 16 сесії міської ради шостого скликання. На порядок денний було винесено ряд питань, що стосувалися різних сфер життя міста. Зокрема, про діяльність виконавчих органів міської ради звітував міський голова Василь Сидор:
– У 2011 році проведено 12 пленарних засідань Славутської міської ради на яких прийнято 852 рішення, що стосувалися різних сфер життя міста, затверджено 23 програми розвитку по різних напрямках діяльності виконавчого комітету Славутської міської ради. За звітний період проведено 34 засідання виконавчого комітету, на який прийнято 616 рішень. У 2011 році забезпечено всі галузі бюджетної сфери міста коштами на виплату заробітної плати і нарахувань на неї (з врахуванням підвищення її рівня та рівня мінімальної заробітної плати), на оплату за спожиті комунальні послуги та енергоносії. Галузь управління комунальною власністю: станом на 01.01.2012 р. було відчужено шляхом продажу на аукціонах 8 об’єктів комунальної власності на суму 499382,2 грн, які поступили до бюджету розвитку міста. Протягом звітного періоду приватизовано 66 кватири житлового фонду міської ради та 46 жилих приміщення у гуртожитках міста. Станом на 01.01.2012 року на квартирному обліку перебуває 713 сімей, з них користуються правом позачергового одержання житла 80 сімей, першочергового – 237 сімей Промислова галузь: впродовж 2011 року промисловими підприємствами міста реалізовано продукції понад 874,7 млн. грн. (найбільші темпи росту обсягів виробленої (реалізованої продукції) відслідковується в ТОВ «Аква-Родос», ПАТ «Славутський комбінат «Будфарфор», ТДВ «Славутський РМЗ»). Особлива увага у місті приділяється розвитку системи освіти. Так, 77,3% від загальної кількості дітей міста віком від 2 до 6 років охоплені дошкільною освітою; у загальноосвітніх закладах міста навчається 3842 учні. Щодо сфери соціального захисту, то варто відзначити, що досить ефективно у цьому напрямку працює як управління праці, так і територіальний центр. У період сильних морозів проведений значний масив роботи щодо виявлення безпритульних людей та надання їм необхідної допомоги, 4 із них було відправлено у відповідні заклади. Загалом спостерігається злагоджена робота у сферах освіти, охорони здоров’я, культури, спорту та інших галузях життя міста.
Крім того, міська рада затвердила звіт міського голови про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами Славутської міської ради за 2011 рік. Зокрема, у звіті було зазначено, що протягом 2011 року реалізація державної регуляторної політики виконавчими органами Славутської міської ради здійснювалась з дотриманням процедури підготовки, прийняття та відстеження результативності регуляторних актів, яка визначена Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Так, в поточному році розробниками регуляторних актів було заплановано розробити 27 проектів регуляторних актів, з них 19 проектів рішень Славутської міської ради та 8 проектів рішень виконавчого комітету Славутської міської ради.
На розгляд депутатів виносився звіт про хід та виконання Програми соціально – економічного та культурного розвитку міста Славута за 2011 рік, який підготувала начальник управління економічного розвитку Галина Дарчик, яка зазначила, завдяки спільним зусиллям міської влади та територіальної громади, згідно розпорядження Кабінету Міністрів України місто Славута відзначено за поліпшення благоустрою, озеленення, забезпечення належного санітарного стану та підтримки громадського порядку, а отже, Славута ввійшла до списку найпривабливіших для життя міст України. Важливу роль у цьому відіграла робота міської влади, підприємств, установ та організацій міста, яка зосереджувалась на покращенні соціально-економічного розвитку міста, удосконаленні роботи із громадянами, які потребують соціального захисту, наданні комунальних послуг у повному обсязі та належної якості, поліпшенні якості та доступності послуг освіти та медичного обслуговування. Соціально-економічне зростання міста забезпечується стабільною та злагодженою податковою, бюджетною політикою та інвестиційною діяльністю, покращенням роботи житлово-комунального господарства тощо.
Ще одне питання, яке виносилося на розгляд депутатів, стосувалося роботи виконавчого комітету міської ради у сфері грального бізнесу. Інформував про це голова робочої групи по обстеженню суб’єктів господарської діяльності в м. Славута Ігор Піголь:
– З метою контролю за законністю функціонування інтернет (комп'ютерних) клубів станом на 17.02.2012 року робочою групою по обстеженню суб'єктів господарської діяльності в місті Славута спільно з представниками Громадської ради міста, проводились обстеження грального закладу «Спорт плюс» (вул. Соборності, 37) та вбудованого-прибудованого приміщення на вулиці Соборності, 26, у результаті повторно виявлено 45 гральних автоматів. Окрім цього встановлено, що організатори азартних ігор на території міста працюють без дозвільних документів та з неоформленими відповідно до вимог трудового законодавства найманими працівниками. За наявною інформацією поновлено роботу грального закладу на Площі Шевченка, 2. Адміністраторів гральних закладів попереджено про адміністративну відповідальність за провадження забороненого виду підприємницької діяльності та запропоновано негайно усунути порушення вимог чинного законодавства України. 20.02.2012р. матеріали обстежень направлено до Славутської міжрайонної прокуратури та до Славутського РВ УМВС України в Хмельницькій області.
Також по даному питанню виступив начальник Славутського РВ УМВС України в Хмельницькій області Степан Кшевжінський, який зазначив, що, дійсно, проведений значний обсяг роботи щодо боротьби з гральним бізнесом. Незважаючи на активні дії на шляху ліквідації цього виду діяльності, викорінити гральний бізнес у місті заважає те, що у багатьох випадках складно встановити особу-власника гральних автоматів та місце його знаходження, а отже, практично неможливо притягнути його до відповідальності.
Надав інформацію щодо роботи, мета якої – припинити існування грального бізнесу у місті голова комісії з проведення реорганізації Славутської ОДПІ Ярослав Баран:
– На даний час, згідно із Законом України «Про заборону грального бізнесу», на органи податкової служби покладено обов’язок по фіксуванню і припиненню діяльності грального бізнесу. Згідно з кримінально-процесуальним кодексом, стаття, яка передбачає кримінальну відповідальність за даний вид діяльності, підслідна органам внутрішніх справ, тому якщо податкова служба чи податкова міліція виявляє факт грального бізнесу, то матеріали повинні направлятися до органів внутрішніх справ. Разом з цим, варто відзначити, що Славута – друге в області місто, яке завдяки спільній праці органів прокуратури, внутрішніх справ та податкової служби добилося застосування фінансових санкцій до організатора грального бізнесу у сумі 7,5 млн. грн. І знову ж таки, якщо особу організатора грального бізнесу встановити не можливо, то це значно ускладнює процес вирішення справи. Тому по тих фактах, де було виявлено функціонування грального бізнесу, поки особу не встановлено, податкова служба не може вживати заходів із підготовки позовних заяв до прокуратури з метою застосування фінансових санкцій до організатора грального бізнесу. Крім того, важливим у вирішенні даної проблеми є сприяння у роботі із ліквідацією грального бізнесу самих власників приміщень, а саме – здійснення ними контролю над тим, з якими цілями і для якої діяльності здається в оренду їхнї приміщення. Разом із тим, боротися з цим явищем потрібно на основі взаємної відповідальності батьків за своїх дітей, слідкувати на їхньою поведінкою, контролювати їх дозвілля.
На сесійному засіданні депутатами було затверджено програму розвитку освіти, охорони навколишнього природного середовища м. Славута на 2012 – 2015 роки, відпочинку та оздоровлення дітей м. Славута на 2012- 2014 роки, програми забезпечення населення міста Славути якісною питною водою на 2006-2020 роки, соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2012 р. Крім того, до порядку денного належали питання, що стосувалися внесення змін до бюджету міста Славути та блок земельних питань та інші.
До уваги громадян! Із повним варіантом звітів та усіма рішеннями Славутської міської ради ви можете ознайомитися на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua

Свято мужніх захисників

Урочисте святкування Дня захисника Вітчизни відбулося 23 лютого у міському Палаці культури. Розпочалося святкове дійство у супроводі Славутського муніципального духового оркестру під керівництвом Георгія Білоуса.
Вітання на адресу присутніх у залі представників сильної половини людства від імені міського голови Василя Сидора висловив перший заступник міського голови Сергій Микульський.
Свої пісенними дарунками налаштували присутніх гостей на справжній армійський дух учасники народного аматорського хору ветеранів війни та праці під керівництвом Анатолія Моторного та акомпоніаторством Петра Бондарука.
Долучилися до святкової програми талановиті та юні представники нашого міста – вихованці міського Палацу культури, які з нагоди Дня захисника Вітчизни подарували славутським чоловікам пісенні та танцювальні композиції. Для гостей співали Максим Луговий, Вікторія Савчук, Ірина Марчук, Олесь Сакалюк, Лілія Котик, Нікіта Ішмуратов, Юлія Шашок; взяли участь у концерті шоу-балет «Фрістайл», гурт «Калейдоскоп».

Наше місто

Минулого тижня працівниками КП «Славутське ЖКО» були проведені роботи щодо формувального обрізування крони дерев по вул. Козацькій та Миру. Крім того, було знято 8 аварійних дерев у сквері біля міського Палацу культури та 2 аварійних дерева по вул. Я. Мудрого.

Інформація про засідання міської міжвідомчої координаційно- методичної ради з правової освіти населення

24 лютого у приміщенні виконавчого комітету міської ради відбулося планове засідання Славутської міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення під головуванням заступника міського голови Галини Фурманчук.
Одними із основних завдань Ради є визначення шляхів, механізмів та способів вирішення проблемних питань з правової освіти населення міста та надання методичної допомоги структурним підрозділам міської ради, територіальним підрозділам центральних органів виконавчої влади, об’єднанням громадян, навчальним закладам та закладам культури, засобам масової інформації, іншим підприємствам, установам, організаціям міста щодо організації заходів, спрямованих на підвищення правосвідомості та правової культури населення.
Членами Ради було обговорено та затверджено План-графік засідань Ради на перше півріччя 2012 року. Так, було вирішено проводити засідання щомісячно та визначено орієнтовний перелік планових питань, що будуть розглянуті на цих засіданнях.
Крім цього, було вирішено провести на теренах міста Славута в період з 28 лютого по 8 березня цього року декади правових знань з нагоди Міжнародного Дня прав жінок і миру. В рамках Декади заплановано роботу виїзних консультативних пунктів та прямих телефонних ліній по наданню безоплатної правової допомоги населенню, виступи у засобах масової інформації із актуальних питань захисту прав жінок та гендерної рівності в Україні, проведення правоосвітніх заходів у навчальних закладах, тощо
Заходи, які проводитимуться в рамках Декади правових знань, буде висвітлено додатково.
На наступному засіданні координаційної Ради, що відбудеться 22 березня 2012 року, будуть обговорені наступні питання: Про результати проведення декади правових знань з нагоди Міжнародного Дня захисту прав жінок і миру; Про виконання заходів Програми правової освіти населення міста Славути на 2011-2015 роки у 2011 звітному році; Про взаємодію із місцевими засобами масової інформації щодо правороз’яснювальної роботи серед населення.

Начальник Славутського
міськрайонного управління юстиції Олександр Мельник

Положення про проведення щорічного обласного конкурсу проектів програм, розроблених молодіжними, дитячими громадськими організаціями та їх спілками, стосовно дітей, молоді, жінок та сім’ї

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації

Положення
про проведення щорічного обласного конкурсу проектів програм, розроблених молодіжними, дитячими громадськими організаціями та їх спілками, стосовно дітей, молоді, жінок та сім’ї

І.Загальні положення

1.1. Щорічний обласний конкурс проектів програм, розроблених молодіжними, дитячими громадськими організаціями та їх спілками, стосовно дітей, молоді, жінок та сім’ї (далі – конкурс) проводиться управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації (далі – управління).

1.2. Щорічно наказом по управлінню оголошуються терміни проведення конкурсу, затверджуються пріоритетні соціальні проблеми, на вирішення яких мають бути спрямовані проекти програм молодіжних, дитячих та жіночих громадських організацій.

1.3. Для ефективного розподілу коштів, передбачених в обласному бюджеті на підтримку проектів програм молодіжних, дитячих та жіночих громадських організацій, при управлінні створюється експертна рада конкурсу у складі 5 осіб, яка діє на громадських засадах.
Склад експертної ради затверджується наказом по управлінню.

ІІ. Мета і завдання конкурсу

2.1. Метою проведення конкурсу є залучення молодіжних, дитячих та жіночих громадських організацій до реалізації державної політики стосовно сім’ї, молоді, та дітей, впровадження гендерної рівності в суспільстві, спрямування державних коштів на виконання програм, які забезпечать ефективне розв’язання соціальних проблем дітей, молоді та сімей.

2.2. Завданнями конкурсу є:

залучення обласних, районних і міських молодіжних, дитячих та жіночих громадських організацій до реалізації основних напрямків роботи управління;

підтримка молодіжних, дитячих та жіночих громадських організацій, діяльність яких спрямована на соціальний захист та становлення молоді, захист прав та інтересів сім’ї, дітей та молоді, впровадження гендерної рівності;

сприяння розвитку та становленню молодіжного, дитячого руху, учнівського та студентського самоврядування.

ІІІ. Умови та порядок проведення конкурсу

3.1. У конкурсі беруть участь молодіжні, дитячі та жіночі громадські організації, що є юридичними особами та здійснюють свою діяльність не менше року на момент подання заявки на участь у конкурсі.

3.2. Конкурс проводиться в 2 тури:

1 тур – попередня кваліфікація претендентів.

2 тур – визначення переможців конкурсу.

3.3. Для участі у конкурсі молодіжні, дитячі та жіночі громадські організації подають такі документи:

заявка на участь у конкурсі;

нотаріально завірена копія свідоцтва про реєстрацію;

проект програми, розробленої молодіжною, дитячою громадською організацією та їх спілками, стосовно дітей, молоді, жінок та сім’ї згідно з формою (додаток 1).

3.4. Конкурсна документація має бути оформлена українською мовою та не підлягає поверненню.

ІV. Експерта рада та її повноваження

4.1. Експерта рада здійснює оцінку та аналіз актуальності поданих на конкурс проектів програм, механізму їх реалізації, прогнозованих наслідків та фінансову оцінку кошторису витрат реалізації програми.

4.2. До складу експертної ради за згодою можуть входити представники управління, інших управлінь обласної державної адміністрації, депутати обласної ради, викладачі суспільних наук та представники громадських організацій.

4.3. Із числа членів експертної ради щорічно наказом по управлінню визначається голова та секретар ради.

4.4. Рада здійснює свою роботу у формі засідань. Рішення ради ухвалюються шляхом голосування по кожному конкретному питанню та оформляються протоколом.

4.5. Організаційне та технічне забезпечення роботи ради здійснює управління.

4.6. Про своє рішення експертна рада письмово повідомляє усіх учасників конкурсу у двотижневий термін після його прийняття.

4.7. Експертна оцінка проектів програм здійснюється за такими критеріями:

відповідність поданого проекту програми тематиці та визначеним на даний рік пріоритетним соціальним проблемам;

спроможність громадської організації самостійно реалізувати проект програми;

наявність підтримки відділів (управлінь) у справах сімї, молоді та спорту на місцях;

V. Організаційно-фінансове забезпечення

5.1. Фінансування проектів програм здійснюється за рахунок коштів управління та інших джерел, не заборонених законодавством України.

5.2. Проекти програм – переможці конкурсу отримують часткову або повну фінансову підтримку управління (за рішенням організатора конкурсу) та включаються до плану роботи управління на наступний (поточний) календарний рік.

5.3.Кошторис витрат на проведення конкурсу затверджується наказом начальника управління.

5.4. Фінансовий звіт про використання коштів на реалізацію проекту програми молодіжної, жіночої та дитячої організації (додаток 2) та творчий звіт про реалізацію програми молодіжної, жіночої та дитячої організації (додаток 3) подаються управлінню у встановленому порядку протягом 10 днів після завершення її реалізації.

VІ. Впровадження результатів конкурсу

6.1. За результатами конкурсу укладається договір про співпрацю між управлінням та громадськими організаціями, що перемогли в конкурсі (додаток 4).

6.2. Договір про співпрацю укладається окремо з кожною молодіжною громадською організацією – переможцем конкурсу.

Начальник відділу з питань сім’ї,
дітей та молоді Л.Тимофієва

«Кращий викладач факультативу з ядерної фізики та енергетики»

Таку назву носив конкурс, церемонія нагородження учасників якого урочисто пройшла 22 лютого у міському Палаці культури. Саме цього дня відбулося підбиття підсумків активної та плідної роботи освітян регіону розміщення Хмельницької АЕС – Ізяславського, Білогірського, Славутського районів та міста Славути, результатів їхньої просвітницької та освітньої діяльності у навчальних закладах за напрямком «Ядерна фізика та енергетика». Проведення конкурсу було можливим завдяки ініціативи ВП «Атомпроектінжиніринг», за підтримки Асоціації територіальних громад 30-км зони ХАЕС, Українського ядерного товариства, управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради та інших освітніх організацій регіону.
Головна місія конкурсу полягала у тому, щоб підтримати ініціативу освітян в організації «атомних» факультативів для старшокласників, визнання активної роботи та творчості викладачів, підтримка прогресивних форм і методів освіти.
Розпочала свято талановита юнь нашого міста – барабанщиці зразкового хореографічного ансамблю «Альянс» (керівник Алла Терентьєва) Будинку дитячої творчості. Разом із учасниками програми нагородження підтримували урочисту атмосферу та позитивний настрій упродовж заходу його ведучі – Жанна Перуцька та Олександр Лук’янчук.
Із вітальним словом з нагоди церемонії нагородження звернувся до гостей міський голова Василь Сидор:
– Ми маємо сьогодні чудову нагоду підвести підсумки плідної співпраці, результатами якої уже була реалізація численних проектів. Яскравим прикладом спільної роботи було проведення у нашому місті науково-практичної конференції. Василь Богданович висловив слова вдячності вчителям, юному поколінню Славути – учням загальноосвітніх закладів, які брали активну участь у конференції, а також усім тим, хто активно сприяв у її проведенні.
Приєднався до вітань голови міста Славути виконавчий секретар, віце-президент Українського ядерного товариства у галузі науки, доктор технічних наук Сергій Барбашев, який зазначив, що кожна країна, прагнучи до цивілізованого розвитку, повинна приділяти увагу таким сферам суспільства, як освіта, наука та культура. І саме зосередивши зусилля на цих напрямках, ми в змозі вивести наше суспільство на новий рівень. Із приємністю відзначив Сергій Вікторович високу компетентність, професійність, високий творчий потенціал працівників освіти краю, яку вони проявили у роботах, поданих на участь у конкурсі.
Конкурс «Кращий викладач факультативу з ядерної фізики та енергетики» відзначився приємними результатами творчої роботи освітян, за що вони були урочисто відзначені. Так, цінні подарунки, подяки та дипломи конкурсу із рук методиста ІМЦ управління освіти Зої Сиропятової отримали Людмила Денисюк (вчитель Улашанівського НВК), Віктор Літвінчук (вчитель ЗОШ № 3), Інессе Левіна (вчитель ЗОШ № 7), Ірина Павлюк (вчитель ЗОШ № 6). Окрему відзнаку отримали і переможці номінацій: Василь Маєвський (вчитель Залузької ЗОШ Білогірського району) – у номінаціїя «Викладач – творець життєвого успіху», Лариса Горох (вчитель Радошівського НВК ЗОШ І-ІІІ ст., ліцею Ізяславського району) – номінація «Педагог-новатор».
Із неабиякою цікавістю чекали присутні оголошення головного переможця конкурсу «Кращий викладач факультативу з ядерної фізики та енергетики» – першість серед усіх учасників отримав вчитель ЗОШ № 1 м. Славути Олег Іваненко.
На цьому процес нагородження не закінчився. Продовжили його подяки за методичний супровід конкурсу працівникам інформаційно-методичних кабінетів міських і районних управлінь освіти регіону розміщення ХАЕС, а також тим, хто активно сприяв у підготовці до екологічної конференції та самого конкурсу.
Свої пісенними та танцювальними дарунками вітали учасників конкурсу, почесних гостей та славутчан талановиті вихованці Будинку дитячої творчості: солісти зразкового театру естрадної пісні «Водограй» та його керівник Оксана Турчак, учасники зразкового хореографічного ансамблю «Альянс» (керівник Алла Терентьєва), танцюристи гуртка народного танцю «Дивосвіт».
Тож вітаємо переможців конкурсу та бажаємо, щоб і на далі щедрою на подальші успіхи була освітянська нива!

Хроніка подій

23 лютого, у День захисника вітчизни представники міської влади та громадськість міста вшанували пам’ять тих, хто загинув у роки Великої Вітчизняної війни, поклавши до пам’ятників загиблих воїнів квіти та вінки.

***
24 лютого на запрошення представників влади міста, прихожан Славутського кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці, благочинного протоієрея Петра, Свято-Троїцького православного братства «Тверезіння» Шепетівської ієпархії Української православної церкви славутчани мали можливість зустрітися із всесвітньовідомим експертом із антиалкогольної політики, професором, Володимиром Ждановим. Тематика заходу стосувалася ведення здорового способу життя, методики відновлення зору та інше.

***
З нагоди проведення тижня знань з основ безпеки життєдіяльності, що проходив в освітніх закладах міста з 20 по 27 лютого, у ЗОШ № 4 відбулися практичні заняття з питань безпеки життєдіяльності. Головна мета таких заходів – виховання у дітей навиків культури безпечної поведінки, навчання правилам поводження у різних надзвичайних ситуаціях. Цікавим та пізнавальним для учнів було тушіння умовної пожежі, у якій були задіяні працівники підрозділів пожежної частини міста, а також увесь колектив школи: більш ніж 200 учнів слідували усім необхідним правилам евакуації та із цікавістю спостерігали над діями пожежників.

Сильні морози – підвищена готовність!

У період сильних морозів підвищеною була увага працівників служб житлово-комунального господарства над об’єктами життєзабезпечення населення міста – систем водо-, тепло- та газопостачання.
Так, минулого тижня в нічний час сталася аварія на водозаборі «Південний», де у колодязі у зв’язку із низькою температурою замерзла засувка, що забезпечувала водопостачання для міста, через що подача води здійснювалася із резервуарів. Оперативно зреагувала на несправності бригада Славутського УВКГ під керівництвом Романа Закревського. У результаті напруженої роботи, уже на ранок вдалося відновити водопостачання славутчанам.
Ще одна аварія сталася 14 лютого близько 19.00 год. У зв’язку із проривом теплотраси на вул. Ізяславська, стався збій у роботі котельні, що у мікрорайоні «Військове містечко» (вул. Садова, 4), тому впродовж години будинки цього мікрорайону повністю були відключені від теплопостачання. Причина цього – розміщена над теплотрасою самовільна будівля, у якій утримувалися домашні тварини, яка також значно ускладнювала роботу, пов’язану із ліквідацією аварії. Проте, завдяки злагодженій роботі працівників КП «Славутського ЖКО», залучивши для цього необхідну техніку, у найкоротші терміни вдалося відновили подачу тепла до осель жителів вул. Ізяславська (на фото 1).
Варто наголосити на тому, що багато проблемних ситуацій у галузі комунального господарства у період морозів сталося у приватних секторах. Зокрема, це стосується тих власників, які самовільно здійснюючи водопідключення до будинку, знехтували технічними правилами, тому у період морозів мають проблеми через замерзання труб водопостачання. На усі виклики славутчан, оперативно реагують 3 бригади Славутського УВКГ.

***

На розгляді у податківців

17 лютого у міському Палаці культури голова обласної державної податкової служби Ігор Сінгаєвський разом із представниками Славутської ОДПІ зустрівся із підприємцями та громадськими активістами краю. Взяв участь у зустрічі й міський голова Василь Сидор. Головна мета заходу присвячувалася обговоренню важливих завдань для як для податківців, так і для представників бізнесу та громадських утворень, а саме адаптації до новозмін у Податковому кодексі України. Регламент роботи заходу носив практичний характер та полягав у веденні активного діалогу між бізнес-активом та гостями зустрічі шляхом запитань-відповідей. Голова ДПС області Ігор Сінгаєвський наголосив на необхідності проведення подібних зустрічей, адже вони дають можливість для людей, зайнятих у підприємництві, надавати свої пропозиції та зауваження, що стосуються податкової сфери.
У ході зустрічі від підприємців краю надійшли десятки пропозицій щодо вдосконалення та спрощення податкового законодавства. Зокрема, вони стосувалися підвищення якості обслуговування платників податків, електронної звітності, штрафних санкцій, первинної документації, розміру єдиного соціального внеску та багато іншого. Як запевнив Ігор Сінгаєвський, усі надані пропозиції та зауваження обов’язково будуть проаналізовані та винесені на розгляд державної податкової служби України.

Хроніка подій

***
15 лютого відбулося чергове засідання виконавчого комітету міської ради. Головні питання, що розглядалися на порядку денному, стосувалися:
– проходження опалювального сезону 2011-2012 рр.
– затвердження Акта інвентаризації зовнішніх інженерних мереж
– виділення коштів з Цільового фонду Славутської міської ради
– виділення одноразової матеріальної допомоги та допомоги на поховання
Окремо розглянуто блоки питань, які стосувалися захисту прав неповнолітніх, сфери житлово-комунального господарства, питання земельних та будівельних блоків.
Шановні громадяни! Із рішеннями виконавчого комітету Славутської міської ради ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті Славутської міської ради та її виконавчого комітету.
***
16 лютого у приміщенні Будинку Рад відбулося обговорення проекту рішення «Про затвердження порядку визначення та відшкодування Славутський міській раді збитків, заподіяних внаслідок невикористання земельних ділянок, самовільного зайняття земельних ділянок та використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю». У слуханнях взяли участь заступник міського голови із земельних питань Людмила Калюжнюк, працівники відділу з питань регулювання земельних відносин виконавчого комітету, представники фінансового управління, депутати міської ради, громадськість міста. У процесі проведення слухань були внесені зауваження та пропозиції, які будуть враховані при прийнятті рішення на черговому засіданні сесії міської ради.
Із проектом рішення та аналізом регуляторного впливу до проекту регуляторного акту – рішення сесії Славутської міської ради «Про затвердження порядку визначення та відшкодування Славутський міській раді збитків, заподіяних внаслідок невикористання земельних ділянок, самовільного зайняття земельних ділянок та використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю» можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Славутської міської ради та її виконавчого комітету – www.slavuta-mvk.gov.ua

***

У кінотеатрі ім. Т.Г. Шевченка відновлена молодіжна дискотека. Організована міським Центром культури та дозвілля, даний розважальний захід пропонує молодим представникам нашого міста приємно провести вільний час. Дискотека проводиться щоп’ятниці та щосуботи з 21.00 до 23.00 год. у кінотеатрі ім. Т.Г. Шевченка.

На робочій зустрічі

Нещодавно у приміщені міської ради міський голова Василь Сидор зустрівся із керівним складом громадських організацій міста, аби обговорити актуальні питання життя міста Славути та обговорити напрямки його розвитку. Перше питання зустрічі стосувалося ситуації, що склалася у період значного зниження температури із соціально незахищеною категорію людей, а саме безпритульними особами. Як зазначив директор міського Територіального центру Микола Паламарчук, дана проблема знаходиться під постійним контролем. Завдяки щоденному патрулюванню за участю міліції та громадських формувань, чергуванню працівників Терцентру було виявлено 7 безпритульних осіб та доставлено їх до інфекційного відділення Славутської ЦРЛ, для перебування яких відведено спеціальну кімнату із повноцінним доглядом. 4 із цієї категорії людей направлено до необхідних реабілітаційних закладів.
Інші питання, що виносилися на обговорення, були різнопланового характеру. Ознайомившись із проведеною роботою громадських утворень, приємно було відзначити, що їх діяльність помітна позитивними результатами, а це, у свою чергу, показник правильного напрямку розвитку міста.
Також міський голова під час зустрічі зосередив увагу представників громадських організацій на важливості подальшої роботи щодо підтримки та допомоги людям, що належать до соціально незахищеної верстви.

Вшанували воїнів-інтернаціоналістів

15 лютого у Славуті урочисто вшанували учасників бойових дій на територіях інших держав та відзначили 23-тю річницю виведення радянських військ з Афганістану.
Представники міської влади, громадськість міста, бойові побратими взяли участь у покладанні живих квітів та вінків до обеліска на честь учасників бойових дій в Афганістані та каплички Пам’яті всіх стражденних, які загинули у військових конфліктах. Із сумом згадували загиблих воїнів-інтернаціоналістів рідні та близькі, у серцях яких ще довго не вщухатиме біль від непоправних втрат. Після відправлення поминальної панахиди, усі присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання.
Від імені міського голови звернувся до ветеранів війни в Афганістані та учасників бойових дій на території інших держав Перший заступник міського голови Сергій Микульський. У цей день грамотами та подяками міського голови були нагороджені воїни-інтернаціоналісти Володимир Ситняк, Володимир Федотов, Володимир Семенюк та Володимир Кудімов. Трепетним був виступ представників молодого покоління – учнів ліцею-інтернату.
Наприкінці заходу до пам’ятника на честь учасників бойових дій в Афганістані та інших держав були покладені квіти та вінки як знак вшанування пам’яті та героїчного подвигу загиблих воїнів-інтернаціоналістів.

Інформація щодо організації транспортного обслуговування населення в м. Славута у 2011 році

Відповідно до результатів загальноміського соціологічного дослідження проведеного в період з 24.10.2011р. по 25.11.2011р., згідно розпорядження міського голови від 14.10.2011р. № 275-р «Про проведення загальноміського соціологічного дослідження», серед десяти запропонованих респондентам варіантів відповідей щодо позитивних тенденцій, які вбачають громадяни в розвитку міста, варіант «пасажирські перевезення» посів трете місце.
В місті діють 5 маршрутів автобусної мережі, на яких щоденно працює 13 автобусів. Маршрути обслуговують 6 приватних перевізників з якими укладені договори на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування терміном на п’ять років.
Окремим пунктом договорів визначено обов’язок кожного перевізника забезпечувати перевезення пільгових категорій громадян в режимі «пільгових рейсів», згідно тимчасового механізму, якій введено в дію в якості експерименту з 1 серпня 2009 року.
Даний механізм перевезення пільгових категорій громадян (діє станом на 01.01.2012р.) запроваджений з метою запобігання виникненню соціальної напруги, зокрема, страйків автоперевізників, пов’язаних з тим, що відшкодування втрат перевізників від перевезень пільгових категорій пасажирів здійснюється не в повному обсязі. Окрім цього, дія механізму дала змогу розвантажити пасажирський транспорт міста, який став працювати стабільно і злагоджено. Поряд із тим не обмежуються права осіб, які користуються пільгами, оскільки пільгові перевезення здійснюються регулярно, згідно графіка, що складений з урахуванням пропозицій пільгових категорій населення.
Для порівняння, кількість «пільгових місць» в одному автобусі в інших містах України складає: м. Київ – 0; м. Дніпропетровськ – до 2-х пільгових місць на один рейс в одному напрямку руху; м. Рівне – до 2-х пільгових місць на один рейс в одному напрямку руху; м. Хмельницький – до 2-х пільгових місць на один рейс в одному напрямку руху; м. Старокостянтинів – згідно механізму в режимі «пільгових рейсів»; м. Шепетівка – згідно механізму в режимі «пільгових рейсів». У Славутському районі безкоштовне перевезення пільгових категорій громадян здійснюється в межах до 50 кілометрів, з понеділка по п’ятницю, виключно в одному напрямку руху від станції Славута.
Станом на 2012 рік, вартість проїзду в автобусах по місту Славута складає 1 гр. 50 коп.
Для порівняння, станом на 2011 рік, вартість проїзду в автобусах інших міст України складала: м. Шепетівка – 1 гр. 75 коп.; м. Старокостянтинів – 2 гр.; м. Хмельницький – 2 гр; м. Рівне – 2 гр.; м. Львів – 2 гр.; м. Дніпропетровськ – 3 гр; м. Київ – 2 гр. 50 коп.
Згідно актів звірок за 2011 рік по місту Славута було перевезено 2 млн. 535 тис. 898 осіб. З них пільгових категорій населення – 828 тисяч 778 осіб.
У зв’язку із зверненням батьків учнів шкільних та позашкільних навчальних закладів міста щодо продовження часу дії пільгового тарифу на проїзд учнів загальноосвітніх шкіл та навчально-виховних об’єднань, час дії пільгового тарифу продовжено до 19-ї години.
У зв’язку із зверненням дирекції територіального Центру соціального обслуговування населення вирішено питання щодо безкоштовного проїзду 21-го соціального працівника під час виконання ними обов’язків по догляду за одинокими громадянами похилого віку та інвалідами.
У зв’язку із зверненням представництва «Червоного хреста» в місті Славута, вирішено питання щодо безкоштовного проїзду 4-х сестер милосердя під час виконання ними обов’язків по догляду за інвалідами.
Окрім функціонування міської автобусної мережі загального користування в місті діють чотири служби радіотаксі, а саме: "Автолюкс", "Горизонт", "Славута-Авто" та "Веста".
Станом на 1.01.2012 року, загальна кількість автомобілів таксі склала близько 150-ти одиниць.

Головний спеціаліст відділу споживчого ринку та сфери послуг
І.Д. Піголь