Шановні славутчани!

Щиро вітаю вас із 20-ю річницею проведення всеукраїнського референдуму, на якому український народ переконливою більшістю голосів підтримав Акт проголошення незалежності України і, по суті, легітимізував утвердження України як суверенної і незалежної, демократичної, соціальної, правової держави. Якщо День Конституції, який відзначається 28 червня кожного року, можна вважати святом національного правотворення, утвердження демократії та верховенства права, 24 серпня – святом Незалежності України, то 1 грудня має повне право утвердитися як свято єдності українського народу та легітимізації національної державності.
Двадцять років тому українці довели, що ми єдина і неділима нація, що ми хочемо будувати власну незалежну демократичну країну. Наше спільне завдання – прикласти максимум зусиль для того, щоб молода українська держава міцніла та успішно розвивалася. Бажаю усім вам міцного здоров’я, незгасимої віри та впевнених кроків на шляху розбудови нашої країни.

***
Прийміть щирі вітання з вашим професійним святом – Днем працівників прокуратури!

Сьогодні інститут прокуратури відіграє важливу роль у непримиренній боротьбі зі злочинністю і корупцією, служить захисту законних інтересів громадян, забезпеченню єдиного правового поля держави і утвердженню принципу верховенства права.
Напередодні вашого професійного свята зичу всім працівникам прокуратури міцного здоров’я, щастя, тепла та сімейного благополуччя, успіхів у професійній діяльності.

***

Дорогі захисники Української держави!

Від щирого серця вітаю Вас з Днем Збройних Сил України!
Сьогодні українська армія проходить складний етап становлення. За плечами військових Збройних Сил України славні традиції предків, великі звитяги козацтва та наших батьків і дідів, які здобували перемогу над фашизмом.
Захист незалежності та територіальної цілісності рідної землі в усі часи був покликанням та обов’язком справжніх чоловіків. Я вірю в те, що українська армія стане національною гордістю, гарантом стабільності та безпеки України.
Бажаю вам міцного здоров’я, миру, дoбра та достатку вашим оселям.

***

Шановні працівники органів статистики!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого професійного свята. На Вашу службу покладено важливу та відповідальну місію – здійснювати діяльність щодо відображення суспільних процесів і явищ в країні. Значення статистичної інформації, яка дає можливість розробляти перспективні плани, програми розвитку галузей економіки нашого краю, приймати рішення, спрямовані на соціальні перетворення, поліпшення життя громадян, зростає з кожним днем.
Щира вам вдячність за клопітку, сумлінну працю, високий професіоналізм, принциповість і об'єктивність, за відданість та відповідальне відношення до справи.
Бажаю всім вам і вашим родинам міцного здоров’я, особистого щастя, добробуту, миру, творчого натхнення й подальших трудових досягнень.

***

Шановні колеги!

Прийміть щирі і сердечні вітання з нагоди державного свята – Дня місцевого самоврядування!
Самоврядні органи в демократичному суспільстві є важливим інститутом реального народовладдя та засобом реалізації інтересів територіальної громади. Тож нехай День місцевого самоврядування об'єднає нас у спільному прагненні зробити наші міста, села і всю Україну щасливими і багатими!
Бажаю Вам наполегливості, мужності і нових здобутків у Вашій нелегкій і відповідальній праці, міцного здоров’я, щастя, родинного благополуччя та здійснення всіх Ваших життєвих планів і сподівань.

З повагою
міський голова Василь Сидор

Призери обласної Спартакіади школярів

Збірні команди школярів м. Славути прийняли участь в обласних змаганнях з фут залу серед юнаків та в змаганнях з настільного тенісу.
Змагання з фут залу проходили в два етапи. Зональні змагання, які проводилися в м. Ізяслав та фінальні. По умовах змагань у фінальних іграх приймають участь команди, котрі посіли І та ІІ місця в своїх зонах. Збірна команда юнаків Славути увійшла в фінальну частину змагань, виборовши І місце в Ізяславі. У фіналі, який проводився в м. Хмельницький зустрілися вісім кращих команд області. Завдяки гарній підготовці збірної команди школярів під керівництвом тренера ДЮСШ О.Черниша в складі: Дмитра Іваненка, Богдана Григі, Олега Самойлюка, Дениса Чернюка (учні ЗОШ І-ІІІ ст.№1), Євгена Нестерука, Максима Пирога, Івана Веселяка (учні ЗОШ І-ІІІ ст.№6), Олександра Холоденка (учень ЗОШ І-ІІІ ст.№3), Василя Федорчука (учень НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.,гімназія»№5), Олександра Панасюка (учень СЗОШ І-ІІІ ст.№9 ІКТ «Успіх») в напруженій боротьбі наші спортсмени вибороли ІІ місце, поступившись лише команді міста Хмельницького.
На спортивній арені області відзначилися і наші тенісисти у складі: Андрія Калітюка, Юлії Дунайчук (учні НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.,гімназія»№5), Сергія Капусти, Анастасії Скрипнюк (учні СЗОШ І-ІІІ ст.№9 ІКТ «Успіх») Вони боролися в місті Хмельницькому із 24-ма командами області та здобули бронзову нагороду. Калітюк Андрій в особистому заліку став чемпіоном області з настільного тенісу.
Заступник з НВР ДЮСШ Ірина Яремчук

Від імені міського голови Василя Сидора вітаємо наших спортсменів та їх наставників тренерів О. Черниша та С.Капусту із спортивними здобутками.

Енергозбереження завдяки енергобалансу

З різким ростом цін на енергоносії життєво необхідним стало питання їх економії та раціонального використання.
Але перш ніж економити необхідно мати інформацію про кількісне та якісне споживання усіх видів енергоносіїв як загалом по місту, так і в розрізі окремих об’єктів.
В зв’язку з цим з 2009 року у виконавчому комітеті Славутської міської ради впроваджено та використовується система щоденного моніторингу споживання енергоносіїв усіма бюджетними та комунальними установами міста. За період роботи системи досягнуто скорочення споживання усіх видів енергоносіїв на 3%. А отже і економії коштів місцевого бюджету.
Проте, знімання та передача показів лічильників усіх видів енергоносіїв більш як з 50 установ та закладів для їх подальшого зведення в єдину базу, контролю за споживанням, непервищенням лімітів та проведенням аналітичної інформації в ручному режимі було ресурсно та часозатратним завданням.
В зв’язку з цим працівниками виконавчого комітету було розроблено та впроваджено в дію електрону системи щоденного моніторингу споживання енергоносіїв бюджетними та комунальними установами міста Славута «Енергобаланс». Дана програма повністю автоматизує процес подачі даних лічильників, їх обрахунки, проведення аналітичної інформації, розроблення графічної інформації по споживанню. Для роботи програми використано мережу Інтернет, що не потребує додаткового програмного забезпечення. Інформація про щоденне споживання енергоносіїв знаходиться в режимі он-лайн, що дає змогу відслідковувати її в будь-який час і з будь-якого місця. Розроблена програма дає можливість аналізувати стан використання енергоносіїв, порівнювати показники з іншими об’єктами, оперативно реагувати в разі надмірного споживання енергії.
Маємо впевненість, що використання програми дозволить покращити показники економії енергоносіїв в усіх закладах та установах міста.
Д. Сакалюк, головний спеціаліст управління ЖКГ, енергозбереження та благоустрою

У Славуті вшанували пам'ять жертв Голодомору

Вшанувати пам'ять жертв голодомору небайдужі славутчани зібрались 25 листопада біля пам’ятника жертвам голодоморів та політичних репресій. Поминальну молебень за жертвами Голодомору відслужили отець Петро (УПЦ МП), отець Микола (УПЦ КП) та отець Павло (ГКЦ).
За пропозицією міського голови Василя Сидора усі присутні хвилиною мовчання вшанували жертв Голодоморів, після чого поклали квіти до пам’ятника та запалили поминальні лампадки.
Голодомор 1932-1933 років в Україні – трагічна сторінка історії українського народу, національне горе, яке забрало життя мільйонів невинних людей, назавжди залишиться в пам'яті народу.

Молодіжна міська рада нового формату

Уже кілька років поспіль при міському голові діяла молодіжна дорадча рада у складі найактивніших учнів міста. Однак цьогоріч кількісний та якісний склад ради було змінено. Така новина була озвучена минулого тижня на зустрічі голови міста Василя Сидора, начальника управління освіти Валентини Сабінської, начальника Славутського РВ УМВС України Степана Кшевжінського, заступника начальника управління освіти Наталії Пшетоцької із молодіжною міською радою нового скликання.
Із нововведеннями в молодіжній політиці міста ознайомила присутніх начальник управління освіти, депутат облради Валентина Сабінська:
– Якщо раніше молодіжна дорадча рада міста складалася лише із старшокласників, то зараз її вікові межі збільшено до тридцяти років. Таким чином до учнів-активістів міста приєдналися і спеціалісти, які є випускниками славутських шкіл та працюють сьогодні на благо рідного міста. Кожен із обраних нових членів ради матиме право брати участь в актуальних питаннях життєдіяльності міста, висловлювати власну позицію при їх обговорені. Кількісний склад ради обмежено 45-ма членами. Однак, це число є символічним, адже саме такою є кількість депутатів Славутської міської ради, які представляють різні райони міста. Усі вони займають активну громадську позицію у відношенні до політики, яка проводиться у Славуті та подальших перспектив її розвитку. Переконані, що і сорок п’ять членів молодіжної міської ради проявлятимуть таку ж активну життєву позицію.
Дав старт роботі молодіжної ради міський голова Василь Сидор, який вручив молодим людям посвідчення члена ради. Серед них учні, молоді вчителі, представники волонтерського руху міста, спортсмени, спеціалісти різних галузей міста. Василь Богданович висловив сподівання, що обрана дорадча рада, в яку увійшла молода еліта міста, принесе неабияку користь місту. Перед ними стоятиме завдання у виявлені ініціативи та реалізації різноманітних місцевих проектів, які будуть корисними Славуті. У свою чергу, будь-які починання членів ради будуть підтримані, адже головне, за словами міського голови, це надання можливості кожній молодій людині самореалізовувати себе.
Тим членами ради, які нещодавно досягли свого повноліття, начальник Славутського РВ УМВС Степаном Кшевжінським вручив путівки у доросле життя – паспорти громадянина України. Степан Миколайович побажав юним дав настанову юним громадянам України – докладати всіх зусиль, щоб гідно представляти та прославляти рідну державу.
Першим питанням порядку денного ради стало обрання її голови. Тут члени ради одноголосно підтримали кандидатуру Оксани Турчак – завідувача організаційно-масовим відділом Будинку дитячої творчості. Оксана Миколаївна людина енергійна та чудовий організатор, тому, на переконання присутніх спрямує роботу ради в необхідне русло. Наступними обрано заступників голови, ними стали – учень 10 – А класу НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» № 5 Вадим Остапенко, заступник директора з виховної роботи СЗОШ І-ІІІ ст. № 9 ІКТ «Успіх» Ольга Смичок, волонтер по роботі з молоддю та сім’ями, які перебувають в складних життєвих умовах Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Артем Ільїн.
Для більш ефективної роботи ради її було поділено на комісії за різними напрямками та обрано їх голів. Заступник начальника управління освіти Наталія Пшетоцька запропонувала підтримати склад наступних комісій – культури та дозвілля (голова комісії – учениця 11 кл. ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7Вікторія Кривошия), розвитку учнівського самоврядування (голова комісії – учень 11 кл. ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 Сергій Середа), фізичної культури та спорту, туристсько – краєзнавчої (голова комісії – учень 11 – А кл. ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Дмитро Іваненко), охорони здоров’я та екології (голова комісії – учениця 11 кл. -ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 Юлія Талемонюк), волонтерського руху (голова комісії – учениця Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату Віолетта Ніколаєва), партнерства та міжнародних відносин (голова комісії – учениця 10 – Б кл. НВК „ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія” Марія Власик), інформації та зв’язків з громадськістю(голова комісії – учениця НВК «школа-гімназія»№5 Людмила Васькевич, вихованка БДТ).
Ми переконані, що на цьому новини молодіжної міської ради лише починаються, адже від такого потужного складу молодої Славути варто очікувати вибуху нових перспективних ідей, які, без сумніву, здивують славутчан.

Перемоги Будинку дитячої творчості

Танець – хвилюючий та найпрекрасніший вид мистецтва, бо не тільки відображає життя, а й сам є життям. А ще танець виховує, вчить культурі поведінки. Мовою танцю не менш яскраво, ніж словом, можна розповісти про людські почуття, думки і поривання.
Існує багато стилів танцю, але дуже великої популярності набирає сучасний танець. Саме сучасному танцю був присвячений обласний конкурс «Ритми часу», який відбувся у місті Хмельницькому, в якому взяли участь колективи з багатьох куточків нашої області. Змагалися учасники у двох вікових категоріях – молодшій, яка була представлена 14 колективами та старшій, представленій, 21 колективом. Нашу Славуту представляли вихованці зразкового хореографічного ансамблю «Альянс» під керівництвом Алли Терентьєвої. Молодша вікова категорія продемонструвала танець «Ми маленькі діти», старша – танець «Дві стихії».
Неможливо передати ті почуття, що охоплюють тебе під час перегляду номерів. Кожен із колективів відрізнявся своєю постановкою, вдало підібраним музичним супроводом, яскравими та оригінальними сценічними костюмами. Але увесь час жорстка конкуренція тримала наших вихованців у напрузі. Тому з нетерпінням чекали оголошення результатів. Для славутчан результати виявилися найкращими: перше місце за «Дві стихії», друге ««Ми маленькі діти». Дитячим радощам не було меж, вони вкотре довели, що не даремно носять звання «Зразковий колектив».
***
І знову Будинок дитячої творчості святкує перемогу! Нещодавно вихованці БДТ повернулися із Всеукраїнського телеконкурсу молодих естрадних виконавців «Прем’єр ліга» з призовим місцем. «Прем’єр ліга» – це своєрідний відкритий чемпіонат України в двох номінаціях «Вокал» та «Сучасна хореографія». Наші діти приймали участь в обох номінаціях. Зразковий театр естрадної пісні «Водограй» зайняв 3 місце, а солістка театру Анна Шлапак – 2 місце, в номінації «Вокал». Зразковий хореографічний ансамбль «Альянс» став лауреатом конкурсу, у номінації «Сучасна хореографія».

Л. Затворна, заступник директора з навчально-методичної роботи БДТ

Міський голова В. Сидор вітає талановиту молодь Будинку дитячої творчості та бажає їм подальших творчих успіхів.

Славута – номер один у футболі області!

18 листопада в міському Палаці культури відбулося урочисте нагородження славутських футбольних команд-переможців Чемпіонату Хмельницької області.
Зі слів ведучої заходу Ірини Сакалюк нам стало відомо, що історія славутського футболу розпочалася ще в середина 20-их років. Саме тоді із солдатів та офіцерів-прикордонників була створена перша футбольна, яка була названа «Динамо». Вболівальники Славути можуть бути горді за те, що наші земляки-футболісти були першою офіційною командою-суперником для київського «Динамо» у 1929 році на першому Всеукраїнському святі спортивного товариства «Динамо».
На протязі всіх років існування до складу команди входили не тільки місцеві футболісти, а й спортсмени із сусідніх міст. Тому наприкінці 2006 року розпочалися дискусії з приводу створення команди, яка б складалася лише з місцевих вихованців. Крапку на цих дискусіях поставив міський голова Василь Сидор, який дав старт роботі із створення загальноміської футбольної команди «Славута». Копітка організаційна робота, виснажливі тренування дали свій результат і вже у 2007 році футбольний клубу «Славута» ставучасником Чемпіонату області серед футбольних команд міст та районів. Сьогодні ж ми вшановуємо наш славутський клуб зі значними досягненнями на теренах нашої області.
Для урочистого нагородження на сцену було запрошено команду юнаків ФК «Славута», яка здобула абсолютну перемогу у Чемпіонаті Хмельницької області серед юнацьких команд, у складі: Б. Григи, Б. Антонюка, С. Карданова, І. Веселяка, В. Федорчука, М. Пирога, Д. Чернюка, О. Прилуцького, М. Семенюка, О. Холоденко, Д. Іваненко, А. Кирильчука, Б. Кудрика, О. Самойлюка, А. Ящука, М. Зайця, О. Панасюка. Приєдналися до команди тренер Олександр Черниш та директор Славутської ДЮСШ Валентин Келюх. Радо зустріли любителі футболу і дорослий склад команди ФК «Славута», яка виборола почесне третє місце у Чемпіонаті Хмельницької області серед збірних команд міст та районів, у складі: М. Попова, О. Сороки, О. Назарчука, С. Головацького, І. Грунтківського, В. Федорчука, В. Заславського, А. Сіліщева, О. Мартинюка, Д. Поліщука, Ю. Шуль, С. Дітковського, Д. Сторожука, І. Заславського та на чолі із тренером Миколою Голубом.
Привітав футболістів із значними досягненнями на ниві спорту області міський голова Василь Сидор:
– Щиро радий перемозі наших футболістів і готовий засвідчити, що і надалі ми підтримуватимемо їх самореалізацію у галузі спорту. Розумію, що таких гарних результатів вдалося досягти завдяки постійним тренуванням та роботі над собою. Тому впевнено можу сказати, що наполегливість, витримка наших спортсменів повинна слугувати прикладом для наслідування підростаючому юному поколінню.
Міський голова подякував тренерам команд О. Чернишу та М. Голубу, а також директору Славутської ДЮСШ В. Келюху, начальнику відділу сім’ї, молоді та спорту за підтримку команд, а також вручив особисто подяки виконавчого комітету міської ради членам як юнацької, так і дорослої команди ФК «Славута».
Для урочистого нагородження команд кубками переможців прибув до Славути голова Федерації футболу Хмельницької області Ігор Хіблін, який радо привітав наших спортсменів та відмітив, що ще нещодавно Славуту називали однією з найкращою у футболі на теренах області, а сьогодні її можна впевнено назвати номером один. Ігор Миколайович вручив футбольним командам грамоти та медалі Федарції, а також спортивні форми та м’ячі.
Приємно було чути переможцям вітання і від своїх тренерів, які високо оцінили роботу своїх учнів. До вітань цього дня приєдналася і талановита творча молодь міста – вихованці міського Палацу культури шоу-балет «Фрістайл», Ліана Аспіна, Дарія Соболевська, Лілія Котик та вокаліста, директор МПК Ірина Марчук.
Вболівальники ФК «Славута» також вітають його із заслуженою перемогою та бажають успіхів і великої футбольної слави в майбутньому!

І знову нові спортивні досягнення

21-23 листопада в м. Біла Церква відбувся чемпіонат України з легкоатлетичного кросу серед юнаків та дівчат 1996-1997 років народження. Між собою змагалися найсильніші спортсмени із 24 областей нашої країни. Цього річ була рекордна кількість учасників – 387.
Серед дівчат 1996-1997 років народження на дистанції 1000 м. стартували 55 спортсменок. Серед яких була учениця Славутської ДЮСШ Юля Звєрєва. Боротьба була напруженою, оскільки біг проходив по крутих схилах, але це не завадило Юлі гідно витупити і здобути срібло цих змагань. Загалом збірна Хмельницької області посіла друге загальнокомандне місце поступившись лише команді Київської області.
Вітаємо Ю.Звєрєву та її тренера Черняк Тетяну Олександрівну з цим досягненням та бажаємо подальших успіхів на спортивній арені.
Адміністрація Славутської ДЮСШ висловлює щирі слова подяки відділу сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Славутської міської ради за сприяння участі спортсменки міста в чемпіонаті України.

Директор ДЮСШ В.Келюх

Урок патріотизму

У ЗОШ І-ІІ ст № 6 проведено класну годину. Під вмілим керівництвом класного керівника Л. Іванової учні уявно побували у XVI ст., зустрілись із військовим старшиною МГО «Козацтво Запорозьке» Романом Бачинським. Роман Володимирович зумів зацікавити учнів розповідями та бесідами про життєвий уклад, вміння, винахідливість, гумор і жарти козаків. Козацький старшина включив у гру і учнів, розігравши прийом новоприбулих парубків до Війська Запорозького.
На класній годині учні мали можливість переглянути фрагмент фільму про військову майстерність та хитрість українського козацтва. Учні 8 класу Юлія Заєць Юлія та Марина Дубова ознайомили всіх присутніх з історією виникнення Запорозької Січі та українського козацтва, розповіли про роль жінки у житті козака, яка була для них і порадницею, і сестрою, і берегинею роду.
Роман Бачинський розповів присутнім про похід козаків Славутської паланки МГО «Козацтво Запрозьке» на чолі з міським головою Василем Сидором у с. Пляшева. Похід був присвячений 360-й річниці Берестецької битви. На основі цього походу було знято фільм «Відродження козацької слави», який учні переглянули з великим задоволенням. З переглянутого учнів найбільше захопили показові виступи козаків та їх майстерність у верховій їзді.
Хочеться вірити, що всім присутнім передався запальний дух українського козацтва, і вони також самовіддано будуть шанувати, захищати та відстоювати свободу і незалежність Української держави.

О. Бєлова, учениця 10 класу ЗОШ № 6

Місцеве самоврядування – запорука розвитку демократичної держави

Саме під таким гаслом на загальних зборах громадян 11 листопада на міській площі відбувся звіт міського голови Василя Сидора, депутатів Славутської міської ради про свою діяльність протягом року. За пропозицією громадян міста, депутатів міської ради було вирішено форму проведення звіту зробити максимально демократичною та відкритою для всіх громадян. Так, з 12 години дня на міській площі працював відкритий мікрофон і кожний громадянин міста мав можливість поділитися своїми думками стосовно діяльності міського голови, депутатів міської ради, а також свого бачення діяльності органів виконавчої та законодавчої влади різних рівнів.
Першим звернувся до громадян міський голова Василь Сидор:
– Відкритий формат зустрічі з громадою міста є свідченням поваги до славутчан та єдності з ними. Сьогодні міська рада представлена 46-ма депутатами від семи різних політичних сил, які працюють в рамках чинного законодавства. Радий відмітити той позитивний факт, що незалежно від якої політичної сили пройшли депутати міської ради, вони конструктивно, спільним зусиллями працюють заради реалізації єдиної мети – це представлення та захист інтересів громадян, які їх обрали, це прийняття рішень, спрямованих на розбудову нашої Славути. Разом із створенням сприятливих умов для проживання в місті громадян, пріоритетним для нас залишається – надання якісних житлово-комунальних послуг, благоустрій та екологія міста, а також створення належних умов для роботи працівників галузі освіти, медицини, культури, підтримка кожної людини, яка потребує соціального захисту, різностороння підтримка самореалізації нашої молоді. Хочу відмітити, що ті об’єми робіт, які заплановано було реалізувати в цьому році, максимально вдалося виконати. Сьогодні ми плануємо роботи на наступні роки.
Наша щоденна робота – це співпраця депутатів міської ради, членів виконавчого комітету, депутатів обласної ради, які представляють наше місто. Проте, на превеликий жаль, така співпраця практично відсутня із депутатами Верховної Ради України. Це виражається у відсутності діалогу та розуміння проблем територіальних громад. Нестабільність та невизначеність подальшого розвитку системи місцевого самоврядування спостерігається сьогодні по всій Україні. Ми маємо сумніви, щодо того чи дозволить Держбюджет 2012 нам нормально працювати в інтересах громади у наступному році. На сьогоднішній день існуюче законодавство ставить місцеве самоврядування в досить жорсткі рамки. Прийняті Бюджетний та Податковий Кодекси, Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» максимально обмежують наші права та можливості як органів місцевого самоврядування. Відміна місцевих податків і зборів нічим не компенсувалася. Лише в 2011 році зменшено на 3,8%, у порівняні з минулим роком, бюджетні призначення по галузі медицини, освіти, системи управління. Витрати збільшуються, а фінансування державою на делеговані та власні повноваження є недостатнім.
Місцеве самоврядування виражає право кожного громадянина впливати на розвиток держави. Проте, стрімке обмеження прав місцевого самоврядування знищує його як інституцію держави. Незважаючи на ситуацію, що склалася, ми і надалі будемо представляти та відстоювати інтереси славутської громади. Саме довіра людей додає нам сили до подальшої роботи!
Секретар міської ради Борис Семенюк:
– В нашій раді склалася традиція роботи засідань постійних комісій, на яких детально відпрацьовуються всі сесійні питання і більш глибоко враховуються думки, пропозиції і зауваження представників різних галузей суспільної діяльності в місті. Робота ради була досить напруженою, адже крім постійного розгляду різноманітних звернень щодо змін бюджету і величезної кількості звернень по земельних питаннях, нам вдалося прийняти ряд рішень щодо питань, які хвилюють громадян. За ініціативи міського голови, виконавчого комітету рада затвердила протягом року 28 цільових програм, реалізація яких дозволить нашій громаді стабільно розвиватись і створювати комфортні умови для проживання , праці та відпочинку.
Політична ситуація в державі на жаль не є стабільною з різних причин, а тому міська рада також не може бути осторонь подій в Україні. Протягом останніх місяців за ініціативою депутатів ми прийняли декілька звернень до влади в нашій державі, в яких висловили свою позицію, адже вона відображає думки і настрої наших жителів.
Міською радою визначені стратегічні напрямки розвитку міста, вони відображені в Генеральному плані, Стратегічному плані економічного розвитку міста Славути, в багатьох цільових довгострокових програмах. Проте є певна межа, коли законодавча база не дозволяє для маленьких міст нарощувати власні доходи, а більшість податків йдуть в центр. Наша міська рада готова активно працювати і приймати всі необхідні для нашої громади рішення, потреба в яких виникне в процесі реформування всіх сфер суспільного буття в Україні.
У своїй роботі міська рада спільно із її виконавчим комітетом намагається максимально враховувати потреби міста в якісному наданні комунальних послуг, поліпшенні благоустрою міста. Активно працює в цьому напрямку постійні депутатська комісія з питань комунального господарства, управління комунальною власністю та будівництва, енергозбереження.
Від імені депутатського корпусу прозвітували славутчанам голови постійних депутатських комісій.
Голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, зв’язків з об’єднаннями громадян та засобами масової інформації, законності, правопорядку Микола Климковецький:
– Протягом року комісією проведено 16 засідань постійної комісії. На спільних засіданнях комісії розглядались всі питання чергових сесій міської ради, були підготовлені відповідні висновки, юридична оцінка пропозицій депутатів та громадськості. За підтримки комісії було прийнято Комплексну програму профілактики злочинності у м. Славута на 2011-2015 роки, Програму розвитку архівної справи в місті Славута на 2011-2015 роки та Програму правової освіти населення міста Славути на 2011-2015 роки.
В своїй роботі ми зачну увагу зосереджували на питаннях роботи місцевих засобів інформації, гласності в роботі ради. В цьому році нарешті вдалося розв’язати проблемне питання щодо збереження міськрайонного радіо. Комісія підтримала принципову позицію міського голови в питаннях заборони грального бізнесу в нашому місті.
Ми співпрацюємо з громадськими організаціями міста, завжди підтримували і завжди будемо враховувати всі конструктивні пропозиції об’єднань громадян, спрямовані на благо нашого міста. Важливо, щоб і громадяни підтримували роботу міського голови, адже з кожним роком, із збільшенням централізації влади, працювати стає ще важче.
Голова постійної комісії з питань планування, бюджету і фінансів та регуляторної політики Ярослав Левчук:
– За звітний період наша комісія засідала 23 рази. На засіданнях було своєчасно розглянуто проект бюджету на 2011 рік, щоквартально розглядались звіти виконавчого комітету про виконання бюджету, звернення бюджетних організацій і установ стосовно переміщення коштів, розподіл державних субвенцій на виконання делегованих повноважень. Вся наша діяльність тісно пов’язана з роботою фінансового управління виконавчого комітету. Можна по різному оцінювати новий Бюджетний кодекс, Податковий кодекс, але, на жаль, в нашому місті, як і у всіх інших містах, в цьому році суттєво загострилися проблеми не лише з фінасуванням власних повноважень, але й нестачею коштів на забезпечення послуг, гарантованих державою (освіта, культура, охорона здоров’я, соціальний захист, державне управління). Бюджет міста вперше за останні роки за 9 місяців недовиконано. Ми підтримуємо намагання виконавчого комітету використати всі наявні резерви наповнення бюджету, але вперше в цьому році можливості місцевого самоврядування повністю обмежені.
Через перехід на «ручний режим» управління фінансами в державі, ми сьогодні невпевнені, що навіть зароблені містом кошти своєчасно будуть перераховані виконавцям робіт і постачальникам товарів, послуг нашим бюджетним організаціям, установам та комунальним підприємствам .
Незважаючи на те, що перспективи з бюджетом на 2012 рік дуже неясні, ми готові наполегливо шукати вихід із ситуації, що створюється внаслідок непродуманих і не виважених дій Верховної ради України, яка залишається далекою від потреб тисяч таких територіальних громад як наша.
Голова постійної комісії з питань промисловості, торгівлі, транспорту, зв’язку, розвитку підприємництва та інвестицій Іван Панчук:
– За звітний період проведено 15 засідань комісії, більшість з яких відбувалася спільно з іншими комісіями ради. Ми приймали активну участь в підготовці і винесенні на розгляд ради Програми соціально – економічного та культурного розвитку міста Славута на 2011 рік, комплексної програми розвитку інвестиційної діяльності, міжнародного співробітництва та євроінтеграції м. Славута на 2011-2015 роки.
Комісія постійно співпрацює з управлінням економічного розвитку виконавчого комітету міської ради, готує свої висновки і пропозиції при обговоренні регуляторних актів, які виносяться на затвердження ради та стосуються інтересів підприємництва в нашому місті, створення умов для залучення інвестицій в Славуту.
Ми постійно спілкуємось з представниками малого і середнього бізнесу міста, з керівниками промислових підприємств і розуміємо в яких непростих умовах приходиться керівникам боротися за виживання підприємств, за збереження робочих місць. Наші пропозиції, висновки завжди спрямовані на захист та підтримку інтересів всієї територіальної громади міста, кожного підприємства чи підприємця.
Голова постійної комісії з питань регулювання земельних відносин, екології, благоустрою, та адміністративно – територіального устрою Микола Бочкай:
– На нашу комісію випадає найбільше навантаження і відповідальність. За період набуття повноважень проведено майже 40 засідань, розглянуто більше 700 звернень громадян, підприємств, підприємців, організацій. По 700 з них рада прийняла рішення враховуючи наші висновки. Позитивним є те, що в Славуті нарешті визначено зони рекреації та відпочинку. Відповідно до Генерального плану проводиться відведення земельних ділянок під їх цільове призначення. Місто наше дедалі більше розбудовується, постійно зростає і потреба в земельних ділянках для індивідуального житлового будівництва, гаражів, ведення бізнесу. Однак, територія міста з 2000 р. залишається незмінною. В своїй діяльності комісія завжди враховувала та враховуватиме інтереси територіальної громади. Доводиться нам вирішувати і непрості ситуації земельних спорів. Хочу констатувати, що комісія працює злагоджено, спільно з відділом з питань регулювання земельних відносин виконкому, із заступником міського голови Л. Калюжнюк, яка координує дані питання. Для об’єктивного прийняття рішень ми детально знайомимось з поданими матеріалами та вивчаємо земельні ділянки, виїжджаючи на місця їх розташування.
Комісія підтримала, а рада затвердила в цьому році Програму розвитку земельних відносин в місті Славута на 2011-2015 роки, прийнято рішення «Про затвердження Порядку набуття прав на землю на конкурентних засадах в місті Славута».
Насамкінець доповіді Микола Володимирович озвучив пропозицію нагородити екс-Прем’єр-міністра України Юлію Володимирівну Тимошенко відзнакою «За заслуги перед славутчанами».

Голова постійної комісії з питань освіти, культури, у справах сім’ї та молоді, спорту та туризму Андрій Смолійчук:
– Комісією проведено 16 засідань. Члени комісії працювала над розвитком Програми соціально-економічного та культурного розвитку нашого міста, розробили та затвердили програму «Дошкілля Славути», продовжено до 2014 року термін дії програми «Творча обдарованість» – це програма, яка завдяки сприянню міського голови, стимулює учнів до різноманітних досягнень. Приємним є той факт, що за підтримки Василя Сидора представники обдарованої молоді отримують щомісячну стипендію. В порівнянні з іншими роками державою зменшено фінансування закладів освіти та культури в місті, але комісія підтримала виконавчий комітет, управління освіти усіх заходах по зміцненню матеріальної бази закладів освіти, забезпечення їх теплом, водою організації харчування школярів. Незважаючи на мізерне фінансування державою наших позашкільних закладів, вони функціонують повноцінно і наші діти досягають значних результатів на всеукраїнських конкурсах та міжнародних конкурсах.
Голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства, праці та соціального захисту населення Геннадій Соколов:
– Робота комісії є неабияк відповідальністю, адже її головне завдання – зберегти здоров’я жителів нашого міста. Ми зуміли провести 16 засідань комісії, на яких подали для затвердження депутатського корпусу 16 програм щодо питань охорони здоров’я, праці та захисту населення, а саме: комплексна програма «Піклування», програма розвитку Славутської центральної районної лікарні, програма забезпечення житлом медпрацівників м. Славута, програма забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, програма соціально-психологічної реабілітації та адаптації дітей, програма забезпечення соціальним житлом дітей, які залишилися без батьківського піклування. Приємно, що у медичній галузі міста відбуваються позитивні зміни: значно покращилася матеріальна база та медичні послуги. Як результат, зникли випадки дитячої та материнської смертності. Ми вдячні міському голові за активну участь та підтримку у вирішенні проблемних питань медицини.
Цього дня до слова також були запрошені голови депутатських фракцій, які представлені в місті Тамару Іванюк (ВО «Батьківщина»), Миколу Матвійчика (Партія регіонів). Тамара Іванюк озвучила для громади міста звернення, прийняте на останній сесії міської ради та підтримане більшістю депутатів міської ради, до Президента України Віктора Януковича, парламентаріїв країн Європейського Союзу, компетентних міжнародних організацій, до колег з усіх місцевих рад, до громадян України щодо сучасної політичної ситуації в країні.

Почесним гостем заходу став народний депутат України Василь Кравчук, який прибув на запрошення міського голови та депутатського корпусу. Василь Петрович звернувся до славутчан зі словами:
– Я не міг не відгукнутися на надіслане мені запрошення, адже, розумію яким важливим є підтримання діалогу влади та громади. Як народний депутат України, як голова Хмельницької обласної партійної організації ВО «Батьківщина», щиро вдячний славутчанам, які підтримали нашу політичну силу, наших кандидатів у депутати міськради, яких у Славуті аж 33. Звичайно, на місцях не важливо, хто представляє ту чи іншу політичну силу, головне, щоб всі працювали виключно в інтересах громади. Не легко на сьогодні працювати Василю Сидору на посаді голови міста, оскільки зараз в країні склалася непроста економічна та політична ситуація. Теперішні законодавчі зміни негативно відображаються на населенні країни. Я, як депутат від опозиції, хочу сказати, що всі пропозиції, які ми давали до бюджету 2010-2012 років, були, на превеликий жаль, проігноровані. Сьогодні повноваження місцевого самоврядування – максимально обмежені, вибір громади ігнорується центральними органами влади по всій вертикалі до низу. Тому я хочу звернутися до вас, славутчани, із закликом бути єдиною командою, єдиною сім’єю, яка працює над розвитком свого міста, розуміючи, що тут будуть жити ваші діти, онуки та правнуки. Хочу подякувати Миколі Бочкаю за пропозицію щодо відзнаки Ю. Тимошенко міською радою. У свою чергу, беру на себе зобов’язання в наступну п’ятницю озвучити на всю країну з трибуни Верховної Ради звернення, яке зачитала Т. Іванюк. Хочу вам побажати, славутчани, тримайтеся та будьте впевнені – спільними зусиллями ми не дозволимо занапастити нашу рідну українську мову, нашу молодь, яка зараз виїжджає за кордон, ми будемо разом боротися за краще майбутнє України.
Радо привітали славутчани депутата обласної ради, голову обласної фракції ВО «Батьківщина» Івана Гладуняка, який представляє наше місто в облраді та який, перебуваючи на посаді Голови обласної ради 2006-2010р.р. зробив значний вклад у розбудову Славути:
– Сьогоднішній захід – це чудова нагода подякувати вам, славутчани, за те, що підтримали нас на минулорічних виборах в органи місцевого самоврядування. Для нас близькими є проблемні питання територіальних громад. Ваш міський голова Василь Сидор надзвичайно багато уваги приділяє співпраці з обласною радою та її депутатами, оскільки їх головна функція – це прийняття бюджету та плану соціально-економічного розвитку, де практично закладаються основи основ місцевого самоврядування. Позиція міського голови спрямована на підтримку міста в обласній раді, зокрема, щодо отримання субвенції, яка передбачена населеним пунктам 30-км зони спостереження, щодо фінансування субсидій та інших напрямків. Хотів би подякувати за конструктивну роботу своїм колегам, депутатам, які спільно зі мною працюють в обласній раді: Валентині Сабінській, Володимиру Філінюку, Артуру Фрідману. При прийнятті бюджету і плану економічного розвитку на 2012 рік ми докладемо максимальних зусиль, щоб інфраструктура міста Славута розвивалася тими ж темпами, які ми взяли на початку 2010 року. Сьогодні є очевидним, що змінюються пріоритети в роботі органах місцевого самоврядування, відбувається погіршення соціального і фінансового стану простих людей. Тому так важливо зосередитися зараз на соціальному захисті незахищених верств населення, чорнобильців, афганців, інших соціальних груп. Залишаються й інші проблеми – освіта, медицина і культура – це наші пріоритети.
Депутат обласної ради Володимир Філінюк:
– Я, як депутат обласної ради від партії «Батьківщина», уже друге скликання працюю в бюджетному комітеті. Тематика, яка обговорюється на сьогоднішньому нашому зібранні дуже важлива для територіальних громад. Звіт міського голови, депутатського корпусу показав, що дуже багато робиться для славутчан. В міській раді представники різних політичних сил, але вони завжди одноголосно вирішують актуальні питання громади, адже їх консолідує прагнення захищати та відстоювати інтереси громадян. На рівні області я докладатиму максимальних зусиль, щоб держсубвенції направлялися головним чином на виконання перспективних планів розвитку нашого міста.
На завершення загальними зборами громадян було прийнято резолюцію наступного змісту:
«РЕЗОЛЮЦІЯ
загальних зборів громадян м. Славута

Заслухавши звіт міського голови, депутатів Славутської міської ради, загальні збори громадян констатують наступне:
1. Збори підтримують дії міського голови, депутатів Славутської міської та обласної ради в питані відстоювання прав територіальної громади міста Славути, зокрема, стосовно необхідності достатнього фінансового забезпечення, через державні цільові програми, освітньої, медичної сфер міста, житлово-комунального господарства та розвитку місцевого самоврядування як запоруки демократичної держави.
2. Збори, висловлюють свою стурбованість:
– Прийняттям, без урахування думки громадян, законів, які обмежують права місцевого самоврядування та роблять його недієздатним, зокрема, це Бюджетний та Податковий Кодекси, Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» і т. д.
– Намаганням реформування територіального устрою України без врахування позицій територіальних громад.
– Існуючою виборчою системою, яка призводить до невиконання народними депутатами свого основного обов’язку – представлення та захист інтересів територіальних громад та виборців. Діалог народних депутатів і громади практично відсутній. Оскільки дане питання є актуальним для всього українського народу, наполягаємо на прийнятті народними депутатами Закону України «Про вибори народних депутатів України» у новій редакції, де остаточно буде впроваджено систему відкритих регіональних партійних списків.
– Ізоляцією політичних опонентів через фабрикування кримінальної справи, що є недопустимим в демократичному суспільстві.

Конституція України закріплює, що носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Загальні збори громадян вимагають від всіх інституцій влади дотримуватися норм Конституції України.»

Привітали славутчан своїми виступами представники молодої Славути – вихованці міського Палацу культури Л. Котик, Л. Аспіна, Д. Соболевська, Ю. Шашок, вокальний дует МПК у складі Л. Філіпчук та І. Сакалюк, вихованці Будинку дитячої творчості – зразковий театр естрадної пісні «Водограй», Г. Романюк, В. Березюк.

Л. Чумак, О. Лиса

Питання, пов’язані з погодженням документації із землеустрою

24.11.2011р. о 11.00 год. в приміщенні дозвільного центру, що знаходиться в м.Славуті по вул.Соборності, 15, відбудеться засідання Комісії з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою для надання висновків про погодження або відмову у погодженні документації із землеустрою.

Міський голова Василь Сидор вітає працівників радіо, телебачення та зв‘язку з професійним святом!

Щирі слова вдячності вам за невтомну творчу роботу, адже приходячи в кожну оселю, ви розповідаєте про перебіг подій, при цьому допомагаючи людям відчути причетність до процесів сьогодення, відкриваючи широкі можливості для людських контактів та спілкування.
Бурхливий розвиток засобів комунікації та інформаційних технологій, телебачення і радіо — невід’ємна складова сучасності. Нині й у житті держави, й у житті кожної людини роль електронних засобів масової інформації та зв’язку стрімко зростає. Без них неможливий суспільний прогрес, економічне зростання, просування до європейських та світових стандартів демократії.
Вагомою суспільно необхідною є творча праця теле- та радіожурналістів, а також тих, хто працює разом з ними, залишаючись поза кадром чи радіоефіром. Вірю, що й надалі працівники радіо, телебачення та зв’язку докладатимуть усіх зусиль для забезпечення об’єктивного інформування наших громадян про суспільно-політичні, економічні та культурні події міста та країни в цілому.
Бажаю Вам професійного успіху, втілення нових цікавих ідей, невтомного творчого пошуку, вірних друзів, надійних партнерів та колег. Щастя, радості, міцного здоров’я вам і вашим родинам!

Відкриті гурткові змагання з туризму

Нещодавно в Полонському районі відбувся відкритий чемпіонат з техніки пішохідного туризму «Майстер – клас». У змаганнях прийняло участь п’ятнадцять команд, з них дві – Славутського міського центру туризму і краєзнавства. До складу команди входив тренер та три учня.
За підсумковим протоколом змагань І місце виборола команда міста Славути. Зі значним відривом в часі (23 хвилини) наші спортсмени залишили позаду команду Полонного (28 хвилин) та Шепетівського району (29 хвилин).
Склад команди: капітан Богдан Гайдук (ЗОШ №5), Кирил Чаюн та Олександр Слюсарчук (педагогічний ліцей), Крістіна Вакульчук (вчитель ЗОШ №6) – тренер. Друга команда посіла лише п’яте місце: Влад Тарадайнік та Юрій Скомороха (НВК-гімназія), Георгій Кирилюк (ЗОШ №4), Олександр Лук’янчук – тренер.
На фото – команда переможців.
Інструктор по туризму ЦТК А.О.Слівіна

На освітняській колегії

26 жовтня 2011 року відбулася колегія управління освіти. На засіданні колегії було розглянуто ряд актуальних питань.
Про роботу керівників дошкільних навчальних закладів щодо реалізації Закону України «Про дошкільну освіту» в частині створення умов для забезпечення якісної дошкільної освіти доповідала заступник начальника управління освіти Наталія Пшетоцька. Доповідач навела аналітико-статистичні дані охоплення дітей міста дошкіллям, наголосила на скоординованій роботі колективів дошкільних навчальних закладів щодо забезпечення дітей якісною освітою, зауважила на необхідності тіснішого інтегрування родинного і суспільно-дошкільного виховання. У ході обговорення даного питання прозвучали зауваження та пропозиції, які були враховані при прийнятті рішення.
Про управлінську діяльність керівників закладів освіти по забезпеченню конституційних вимог щодо здобуття дітьми та підлітками повної загальної середньої освіти доповідала головний спеціаліст управління освіти Тетяна Вісик. Аналізуючи стан справ з даного питання, доповідач підкреслила, що організація роботи відповідає чинній нормативно-правовій базі. Наведені у виступі аналітичні дані доводять, що всі діти шкільного віку охоплені навчанням. Була відзначена робота директорів шкіл щодо створення умов і для навчання за індивідуальною та екстернатною формами. По даному питанню було прийнято конкретне рішення.
Заслухавши інформацію головного спеціаліста управління освіти Емми Перепелиці про хід виконання міської програми «Вчитель», колегія управління освіти зазначила належний рівень здійснення системних заходів програми. Було наголошено на кадровому забезпеченні закладів освіти міста, на модернізації системи підвищення кваліфікації педкадрів, здійснення матеріального стимулювання творчо працюючих вчителів. З метою забезпечення подальшої реалізації заходів програми колегія запропонувала керівникам закладів освіти внести пропозиції до нової редакції міської програми «Вчитель», хід виконання якої буде розглядатися за рішенням колегії управління освіти на сесії міської ради у 2012 році.
На колегії управління освіти слухалось питання управлінської діяльності ЗОШ № 3, № 6 щодо попередження злочинів та правопорушень серед учнів закладу та прийнято рішення про подальше інформування управління освіти керівниками шкіл щодо удосконалення превентивного виховання учнів.
Останнє питання, яке заслухали члени колегії та запрошені, стосувалося виконання заходів щодо підготовки закладів освіти до осінньо-зимового періоду, опалювального сезону та завдання керівників закладів по забезпеченню енергозбереження. Роботу керівників закладів по даному питанню колегія визнала задовільною та вирішила затвердити додаткові заходи з енергозбереження. Засідання колегії пройшло конструктивно та по- діловому.

Осінні візерунки

В період осінніх канікул керівниками гуртків Екологічного центру були проведені свята, конкурси, екскурсії, практичні заняття на шкілці. Зокрема, в актовому залі Екологічного центру було проведено свято «Святкуємо осені прихід», яке організовували керівники гуртків І. Огородник і І. Скачкова разом зі своїми гуртківцями. Цей захід був присвячений барвистій щедрій на дарунки порі року – осені. До гуртківців на свято завітала королева Осінь та її брати Вересень, Жовтень і Листопад.
Яскравою прикрасою свята стали пісні «Осінь», «А калина не верба»,які виконували вихованці гуртка «Юні квітникарі» Марія Притуленко та Дмитро Пермінов і танець бджілки і листочків, який виконували гуртківці клубу «Сувенір» Світлана Мазярко, Настя Придачук, Іра Тітова, Тетяна Одуха. На свято також завітали батьки і вчителі, які з радістю підтримали своїх дітей. Завершилося свято цікавою вікториною і відзначення переможців солодкими призами.
Під час осінніх канікул гуртківці екологічного центру школярів мали можливість розвинути свої творчі здібності на заняттях гуртка «Чарівний бісер» (керівник Т. Голик) і гуртка «Майстри – чарівники» (керівник (Г. Верещук). 27 жовтня були проведені майстер-класи із розробки власних схем низання квітів (заняття з бісероплетіння) та створенні іграшок з паперу (заняття з орігамі).
Керівник гуртка Г. Верещук на занятті з орігамі допомагала гуртківцям створювати власні паперові композиції. Найвдалішими були спроби Н. Масальської і Ю. Хвещук з виготовлення чудових квітів з паперу, а А. Придачук і І. Тітова – зі створення паперових рибок. Справжніми майстрами зі створення прикрас з бісеру були Ольга Єфімович і Ельвіна Паптс, а Надія Мазур Надія – зі створення букетів.Вироби дівчат стали окрасою кабінету з бісероплетіння.
Заняття в Екологічному центрі школярів пройшли активно і весело. Діти відпочили і отримали нові яскраві враження. Цікавими і змістовними були екскурсії до краєзнавчого музею і робота на шкілці декоративних рослин. Запрошуємо усіх бажаючих до Екологічного центру школярів.

Керівники гуртків Екологічного центру школярів
І. Огородник та І. Скачкова