День європеських мов

Нещодавно у ЗОШ № 7 відбулося розширене засідання шкільних євро клубів, присвячене міжнародному Дню європейських мов в рамках проведення в місті Європейського тижня місцевої демократії. Члени шкільного клубу «Європа плюс» організували для гостей заходу виставку матеріалів з історії Європейського Союзу, його нормативної бази. Також були представлені національні костюми країн Євросоюзу та елементи їх державної символіки. Цікавими розповідями на євротематику під час екскурсії ділилася Н. Павельчук, керівник клубу «Європа плюс».
Наступна частина святкування проходила в малому актовому залі школи. Майоріння прапору Європейського союзу, жовто-блакитного стягу України, вітання з учасниками зустрічі на багатьох мовах країн Євросоюзу налаштували усіх на «подорож» по країнах Європи. Ця мандрівка була пов’язана із загадковими легендами країн, знайомством із містами, легендарними пам’ятними місцями. Господарі зустрічі підготували гостям заходу інсценізовану легенду за мотивами казок Г. Андерсена, а це допомогло усім думками побували у Польщі, Данії, Греції, Німеччині, Італії тощо.
Командам ШЕКів запропонували прийняти участь у вікторині, у якій кожен із колективів намагався відгадати найбільше питань. Переможцями вікторини стали команди НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія № 5» і СЗОШ № 9.
ШЕК НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» презентував екологічний проект «Збереження озер Швеції». Учні, знайомлячи із матеріалами цього проекту, представили країну в цілому.
Таким чином, зустріч представників шкільних євро клубів, присвячена міжнародному Дню європейських мов, була вдалою та відзначилася неабиякою результативністю. Кожен мав нагоду перевірили свої знання про Євросоюз і його членів, а також збагатити свій світогляд новими відомостями, цікавими фактами, із користю провести час.

Методист інформаційно-методичного центру Жанна Перуцька

Молоде покоління легкоатлетів зростає

Нещодавно в місті Хмельницькому відбувся Чемпіонат області з легкоатлетичного кросу. Приємно відзначити, що І місце з бігу на дистанції 1000 метрів серед дівчат посіла учениця Славутської дитячо-юнацької спортивної школи Юлія Звєрєва (тренер ДЮСШ з легкої атлетики Т.Черняк). Перемігши, юна спортсменка здобула путівку на Чемпіонат України з легкоатлетичного кросу в складі збірної команди області.
Приємним для нашої школи є й те, що на Чемпіонаті України з кросу в складі збірної команди області будуть виступати наші випускники: Олена Біло щук – майстер спорту з легкої атлетики, член збірної України з легкої атлетики та Сергій Снігур – член збірної команди області з легкої атлетики, бронзовий призер Чемпіонату України з бігу на 3000 метрів.
Отож побажаємо нашим спортсменам успіху на Всеукраїнських змаганнях, які відбудуться 21-23 жовтня 2011 року.

Заступник директора з НВР І.Яремчук

На робочій зустрічі

18 жовтня у залі засідань Будинку рад відбулася робоча зустріч із суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері роздрібної торгівлі, ресторанного господарства та сфері послуг щодо обговорення питань, пов'язаних із веденням торговельної діяльності.
Перше питання, що виносилося на розгляд присутніх, стосувалося забезпечення виконання постанови Кабінету України № 878 від 29.09.2010 р. «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів». Про це доповіла начальник відділу торгівлі та побутового обслуговування населення Наталія Колбасова:
– Відповідно до п. 14.7, ст. 14 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» суб'єкти господарювання, які провадять діяльність у сфері торгівлі, надання послуг, громадського харчування та які відповідно до Закону повинні використовувати реєстратори розрахункових операцій, зобов'язані здійснити перехід на обов'язкове приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) до 31.12.2011 року.
Крім цього, присутніх на зустрічі було ознайомлено із змінами до Порядку провадження торгової діяльності та правилами торговельного обслуговування населення (постанова КМУ № 706 від 29.06.2011р.) та із проектом Закону України «Про внутрішню торгівлю».
Під час зустрічі відбулося обговорення проекту рішення сесії міської ради «Про внесення доповнень до рішення 8 сесії міської ради від 24.06.2011 року № 7-8/2011 «Про затвердження Положення про порядок отримання дозволу на розміщення та експлуатацію об'єктів роздрібної торгівлі, закладів ресторанного господарства та сфери послуг у м. Славута». Із цим ознайомила присутніх підприємців начальник управління економічного розвитку Галина Дарчик, яка зазначила, що з метою забезпечення належного естетичного вигляду, санітарного стану, відповідність приміщень до технічних норм об'єктів торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг, спеціальною комісією буде проводитися спеціальний моніторинг. Крім вищезазначених пунктів переліку, дане дослідження буде включати також і аналіз дотримання трудового законодавства, наявність документів дозвільного характеру, спеціальної підготовки обслуговуючого персоналу тощо.
Під час зустрічі обговорювалися й інші питання: про переваги здійснення розрахунків покупцями за товари (послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів розповіла керуючий Славутською філією «ПриватБанк» Валентина Жарчинська. Інформацію про порядок сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування надала представник Пенсійного фонду Світлана Ковальчук.
Із детальною інформацію про матеріали робочої зустрічі (проект ЗУ «Про внутрішню торгівлю», проект рішення сесії міської ради тощо) можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Славутської міської ради та її виконавчого комітету www.slavuta-mvk.gov.ua

Розвиваємо сучасну інформаційну інфраструктуру

У загальноосвітніх навчальних закладах міста проходить активний процес реформування бібліотек. На засадах інноваційних технологій книгозбірні перетворюються в сучасні інформаційно-бібліотечні центри, набуваючи статусу «медіацентру» освітньої установи. Проблема створення таких центрів обумовлена самим життям. Адже сьогодні практично зруйнована інформаційна монополія книги як єдиного джерела інформації. Великі масиви інформації учні отримують, в першу чергу, користуючись комп’ютером. У багатьох бібліотеках створені відповідні технічні передумови для розвитку інформаційно-освітнього середовища.
Родзинкою в роботі шкільних бібліотек останнього часу є створення веб-сторінок та веб-сайтів, які офіційно представляють медіацентр у мережі Інтернет. Такі інформаційні ресурси уже функціонують в ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 (бібліотекар Н. Сищук), ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7 (бібліотекар З. Рафаєнкова), НВК «ЗОШ, гімназія» (бібліотекар В. Комарова) НВК «ЗОШ, гімназія» № 5 (бібліотекар М. Мархайчук), СЗОШ І-ІІІ ступенів № 9 (бібліотекар Л. Лєськова). Особливої уваги заслуговує сайт ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 (бібліотекар Г. Тарасюк). Структура даного сайту дозволяє відвідувачам знайомитися з новинами бібліотеки, творчими доробками, з бібліографічно-інформаційною діяльністю бібліотеки, зі змістом бібліотечних заходів. Повноцінне функціонування сайту ЗОШ І-ІІІ № 6 забезпечила перемогу (І місце) у Всеукраїнському конкурсі бібліотечних Інтернет-сайтів у 2011 році у номінації «Кращий сайт шкільної бібліотеки».
Інформаційно-методичний центр управління освіти щиро вітає вітає Тарасюк Галину Йосипівну з перемогою. Всім бажаючим відвідати сайт переможця повідомляємо адресу http://biblioteka6.at.ua

Харь Т.С., методист ІМЦ управління освіти

Офіційно

20 жовтня відбулося планове засідання виконавчого комітету міської ради.
Першочергово було заслухано інформацію начальника фінансового управління Юлію Долішну щодо виконання бюджету м. Славута за 9 місяців 2011р., а також про використання коштів Цільового фонду спеціального фонду бюджету міста Славути, в тому числі залучених коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури за 9 місяців ц.р. Дані звіти були схвалені та у встановленому порядку передані міській раді. Окрім того, вирішено виділити з Цільового фонду, утвореного Славутською міською радою для її виконавчого комітету кошти на оплату за реконструкцію вулиці Я. Мудрого, придбання та встановлення коректорів газу в дошкільний заклад №6 «Золота рибка», придбання ламп для забезпечення безперебійного вуличного освітлення в осінньо-зимовий період, поточний ремонт мереж зовнішньої каналізації на вул. Одухи.
Прийнято до відома інформацію начальника управління праці та соціального захисту населення Петра Козельця щодо стану погашення заборгованості та підвищення рівня заробітної плати працюючим міста за січень-вересень 2011 року, а також заходи щодо її ліквідації на підприємствах, установах та організаціях міста.
Керуюча справами Вікторія Крута проінформувала членів виконавчого комітету про стан виконавської дисципліни у виконавчих органах Славутської міської ради у ІІІ-ому кварталі 2011р., яку було визнано як задовільну. З метою підвищення ефективності роботи рекомендовано впровадити у виконавчому комітеті систему електронного документообігу.
Розглянувши звернення та розрахунки комунального підприємства «Славутське бюро технічної інвентаризації» затверджено вартість однієї норми-години та послуги, що надаються даним підприємством у розмірі 41,38 грн.
Створено комісію виконавчого комітету Славутської міської ради з питань здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування.
Окрім блоку житлових та будівельних питань, також розглянуто питання про виділення одноразової матеріальної допомоги, зміни в складі адміністративної комісії при виконавчому комітеті Славутської міської ради, видачі свідоцтв на право власності та ін.
Звертаємо увагу громадян! Детально з рішеннями виконавчого комітету Славутської міської ради ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua

Легкоатлетичний турнір

14 жовтня у м. Шепетівка відбувся щорічний традиційний турнір з легкоатлетичного кросу, присвячений пам’яті Олександра Давидчука – відомому в області спортсмену та тренеру з легкої атлетики.
Хоча погодні умови не були сприятливими, за перемогу активно змагалися команди з Шепетівки, Славути, Нетішина, Полонного та команди з Рівненської області.
Серед дівчат молодшої вікової групи (1999-2000 р.н.) І-ше місце на дистанції 500 м. здобула славутчанка Катерина Лєщук (тренер ДЮСШ Т.Черняк). На цій же дистанції, але серед дівчат середньої вікової групи (1998-1997 р.н.), ІІ-ге та ІІІ-тє призові місця посіли учениці нашої школи Аліна Жидкова (тренер Т. Черняк) та Вікторія Заїка (тренер Г. Лук’янчук). Не поступилася перемозі і Звєрєва Юлія (тренер Т. Черняк), яка впевнено здобувши абсолютну перемогу на дистанції 1000 м. серед дівчат старшої вікової групи 1995-1996 р.н., показала кращий результат цих змагань. Бронзовим призером серед юнаків 1995-1996 р н. на дистанції 2000 м. став Дмитро Сахман (тренер Г. Лук’янчук).
Гарно виступили та покращили особисті результати наступні учні ДЮСШ: Каріна Васьківська, Богдана Войтюк, Марія Опанасюк, Дмитро Іванчук, Вадим Кушнір та Віктор Никонюк.
Переможці та призери змагань були нагороджені грамотами, медалями та грошовими преміями.
Адміністрація Дитячо-юнацької спортивної школи вітає учасників змагань та їх наставників з такими чудовими спортивними досягненнями та перемогами. Бажаємо подальших успіхів, натхнення та спортивних взлетів.

Заступник директора з НВР І.Яремчук

До уваги батьків, які виховують дітей із обмеженими можливостями здоров'я!

В освітній системі міста при управлінні освіти Славутської міської ради функціонує міська психолого-медико-педагогічна консультація.
Основними напрямками її діяльності є консультативно-інформаційна та діагностично-корекційна допомога дітям, які мають порушення: зору, слуху, мовлення, опорно-рухового апарату, поведінки, інтелектуального розвитку.
Консультанти міської ПМПК надають таку допомогу:
– здійснюють діагностичне обстеження дітей та оцінюють потенційні можливості їх розвитку;
– визначають для них найбільш оптимальні форми, методи та програму навчання;
– рекомендують відповідний тип навчального закладу, лікувальної установи чи закладу системи праці та соціального захисту населення (за згодою батьків);
– надають консультативно-методичну допомогу сім’ям та педагогам, які навчають і виховують дітей з порушеннями психофізичного розвитку;
– на запит батьків демонструють окремі корекційні заняття, якщо вони хочуть самостійно займатися з дитиною;
– визначають психологічну готовність дітей, яким на вересень місяць не виповнюється шість років;
– проводять роз’яснювальну роботу про необхідність раннього виявлення та організації своєчасної допомоги дітям із вадами розвитку.
Комплексні діагностичні обстеження дітей здійснюються четвертої середи кожного місяця з 10.00 год. у присутності батьків (осіб, які їх замінюють) та педагогічних працівників, які здійснюють корекційне навчання дітей за адресою: Соборності, 25, ЦРЛ, дитяча консультація за наявності таких документів:
• свідоцтва про народження;
• медичної картки (витяг із історії хвороби);
• картки стану здоров’я і розвитку дитини із розгорнутими характеристиками практичного психолога, вчителя-логопеда, педагога зі школи чи дошкільного закладу;
• зошитів із рідної мови, математики (якщо дитина навчається), малюнків.
Консультативно-методичну допомогу сім’ям та педагогам, які навчають і виховують дітей з порушеннями психофізичного розвитку консультанти міської ПМПК надають у 2,4 вівторок щомісяця.
Шановні батьки!
Запрошуємо Вас, як рівноправних партнерів та перших учителів своїх дітей, долучитись до організації їх навчально-виховного процесу. Пам’ятайте: чим раніше розпочата навчально-корекційна робота та лікування дитини з порушеннями у розвитку, тим успішнішого результату можна очікувати! Усі діти з тими чи іншими особливостями розвитку потребують спеціальної допомоги!

Славутська міська психолого-медико-педагогічна консультація працює у приміщенні ЗОШ І-ІІ ст. № 1 (вул. Кузовкова, 12).
Завідувач Славутської міської ПМПК
Новоселецька Оксана Григорівна
Контактні телефони: 2 22-37, 2-15-95

Наше місто

У місті триває будівництво доріг, тротуарів, реконструкція вуличного освітлення тощо.

«А ми славні козаченьки – України діти»

Щороку День Козацької Покрови є цікавим як для дорослих, так і для найменших представників нашого міста. Так, 12 жовтня, великий козацький дух продемонстрували маленькі вихованці дошкільного навчального закладу № 2 «Подоляночка». Малеча, з допомогою вихователів садочка подарували усім веселе та незабутнє свято, а підтримували маленьких героїв оплесками батьки та гості заходу.
Пісням у виконанні майбутніх козачат раділи усі без виключення присутні, адже хоч і по-дитячому, але так щиро звучали слова маленьких славутчан «той, хто любить наш козацький край, з нами пісню дзвінко заспівай», «а ми славні козаченьки – України діти».
Свою спритність, кмітливість демонстрували вихованці садочку під час конкурсів та ігор, ділилися набутими знаннями, розповідаючи про козаків. Крім того, приємно здивували творчі таланти малечі – танець з булавами, весела гра на музичних інструментах та багато іншого.
Трепетним моментом свята було проголошення «заповідей козачат», серед яких – любити свою Батьківщину, рідну мову, поважати старших, бути хоробрим, цінувати козацькі традиції – на що маленькі вихованці давали «дорослі» обіцянки. А вручив малечі посвідчення козачат та подарунки міський голова Василь Сидор. Василь Богданович, користуючись нагодою, подякував присутнім батькам, працівникам дошкільного закладу за належне виховання, піклування та турботу про дітей, прищеплення малечі любові до рідного краю, поваги до традицій та звичаїв.

«Козацькому роду нема переводу»

Минулого тижня у нашому місті були проведені різноманітні заходи з нагоди світлого свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва. З давніх-давен цей день вважався особливим, адже це свято духовно об’єднувало наш народ, живило його вірою у повсякчасне заступництво Божої Матері за людській рід, за мир і добро на нашій землі, яка боронила наш народ, допомагала козацькому війську у боротьбі з ворогом. Саме у цей день, День Козацької Покрови, проходила ця важлива для юних славутчан подія.
14 жовтня у холі міського Палацу культури відбулася посвята в джури учнів загальноосвітніх шкіл. «Козаччина – найлегендарніше минуле нашого українського минулого, його свобода, людська гідність, талановитість… » – такими словами розпочали свято Українського козацтва талановиті представники Будинку дитячої творчості, підготувавши творчу сценку про звитяжних козаків та славнозвісну Запорозьку Січ – колиску історії нашого народу.
Проводити посвяту у джури учнів загальноосвітніх шкіл уже стало традицією у нашому місті. Цього року у ряди славного козацтва було прийнято 87 школярів.
Церемонія посвяти, як і сам захід, були організовані таким чином, щоб найточніше відобразити традиції минулого наших мужніх воїнів, зрозуміти велику звитягу наших прадідів, заглибитися у часи лицарства та безмежної любові до рідного Батьківщини, а головне – прищепити усі ці цінності прийдешньому поколінню.
Після доповіді про готовність до присяги в джури отаману Хмельницького округу, адміралу Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» Василю Сидору, відбулася урочиста посвята. Майбутні козаки – представників козацьких куренів – давали обіцянки поважати історичне минуле свого народу, цінувати його традиції та звичаї, оберігати єдність козацтва, сповідувати найвищі моральні цінності, навчатися та стати справжніми козаками.
Міський голова Василь Сидор, вручивши відповідні посвідчення, звернувся до молодих козаків:
– У цей день ви повинні зрозуміти, що від сьогодні ви стали більш відповідальними, адже на справжнього козака покладені важливі завдання, серед яких захищати слабших, допомагати та поважати старших, бути опорою для батьків, цінувати історію свого народу, навчатися хорошому та давати належний приклад іншим.
Також приєднався до вітальної промови духівник Славутського козацтва отець Богдан.
Із посвятою у джури учнів шкіл, а також усіх присутніх на заході вітали талановиті представники Будинку дитячої творчості: Оксана Турчак, Микола Левін, зразковий театр естрадної пісні «Водограй», хореографічний гурток «Дивосвіт».
Козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії, на славних прикладах якої виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців. Козацтво – звитяжна історія і велика гордість нашого народу, душа України, її надія і оберіг. Зберегти дух козацької доби, прищепити його молоді – важлива умова національно-культурного відродження та утвердження національної свідомості.

90-річчя Українського товариства мисливців і рибалок

13 жовтня у міському Палаці культури відбулося урочисте святкування почесного ювілею – 90-річчя утворення Українського товариство мисливців та рибалок, яке у нашому краю представляє славутська районна організація на чолі із Зінаїдою Караван. Ось уже понад дев’ять десятиліть дана спілка стоїть на варті захисту природи від нещадних рук бракон’єрів, піклується про збільшення популяції диких тварин; учасники організації зосереджують свої сили на розвиток мисливського господарства, раціональне використання тваринного світу, відтворення природи та багато іншого. Славутська спілка Товариства мисливців та рибалок об’єднує у своїх лавах понад 700 любителів активного відпочинку на природі.
На честь свята лунали численні вітання від поважних гостей, з нагоди ювілею були підготовлені цікаві подарунки.
Із вітальним словом виступили голова Хмельницької організації мисливців і рибалок Григорій Сагайдак, директор ДП «Славутське лісове господарство» Віктор Сапожнік, начальник КП «Славутське ЖКО» Василь Яцюк, голови первинних мисливських колективів та багато інших.
Привітав любителів полювання, рибальства та гостей свята Перший заступник міського голови Сергій Микульський, який побажав усім міцного здоров’я, натхнення, приємного та цікавого проведення відпочинку на природі, а також вручив грамоти міського голови та подарунки.
З нагоди 90-річчя Українського товариства мисливців та рибалок свої творчі номери дарували талановиті представники нашого міста: дует «Мальви» (у складі Ірини Сакалюк та Жанни Горячової), Ірина Марчук, Леся Мельник, Ліана Аспіна та шоу-балет «Фрістайл» із міського Палацу культури; Вікторія Кривошия, вихованці зразкового хореографічного ансамблю «Альянс» – представники Будинку дитячої творчості, а також Тамара Мазур, Світлана Маячук, Зоя Стрихарчук

Земельна реформа: обговорення триває

Визначення правових засад обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні в умовах ринку та забезпечення ефективних механізмів захисту законних прав суб’єктів ринку землі є одним з нагальних питань сьогодення, вирішення якого надасть можливість громадянам – власникам с/г паїв розпорядитися ними на власний розсуд.
Саме задля вирішення вищевказаних завдань розроблено та винесено на розгляд Верховної Ради України Проект Закону «Про ринок земель».
Даний законопроект покликаний забезпечити формування такого правового поля, в рамках якого не допускатимуться: надмірне подрібнення сільськогосподарських угідь, їх монопольна концентрація у власності обмеженого кола осіб, скуповування сільськогосподарських земель заради їх спекулятивного перепродажу, безконтрольне переведення сільськогосподарських земель у несільськогосподарські з метою уникнення виконання правових вимог щодо порядку обігу земель сільськогосподарського призначення.
Встановлення кваліфікаційних вимог до покупця земельних ділянок; обов'язковість проведення обстеження якісного стану земельної ділянки та розроблення проекту охорони родючості ґрунтів; запровадження оподаткування, що запобігатиме спекулятивним операціям, зокрема шляхом встановлення диференційованого розміру державного мита; заборона набуття земель сільськогосподарського призначення у власність іноземцями покликані зміцнить дію принципу пріоритету інтересів громадян України та вітчизняного виробника сільськогосподарської продукції на ринку сільськогосподарських земель.
Прийняття і практична реалізація даного закону дасть можливість перейти від правового режиму мораторію (тимчасової заборони, що триває з 2002 р.) на відчуження земель сільськогосподарського призначення до правового режиму, який дозволяє власникам таких земель розпоряджатися ними на основі цивільних правочинів та суттєво сприятиме соціально-економічному розвитку на селі, зміцненню економічного потенціалу аграрної сфери.

Робоча група з інформування громадськості щодо реалізації
земельної реформи та запровадження ринку земель

ПРЕС-РЕЛІЗ

У ході всенародного обговорення проекту Закону України “Про ринок земель” надійшло декілька тисяч пропозицій до положень законопроекту від власників паїв, фермерів, сільгосптоваровиробників, професійних незалежних громадських організацій, експертів, Усі вони були ретельно проаналізовані. Думка громадськості надзвичайно важлива і буде врахована в роботі щодо удосконалення законодавчого акта.
В основному, пропозиції зводилися до того, щоб земля не продавалася іноземцям, щоб ринок був регульований з боку держави.
Громадяни пропонують зменшити граничну максимальну площу земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у приватній власності однієї особи до 100 – 500 гектарів. Під час дебатів на нещодавньому засіданні профільного комітети народні обранці дійшли висновку, що пропозиція слушна і один власник та члени його родини зможуть мати у своєму володінні значно менше, ніж 2100 гектарів.
Привертають також увагу пропозиції щодо кола покупців сільськогосподарських земель. Зокрема, сільгоспвиробники Одеської, Миколаївської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Кіровоградської областей та Автономної Республіки Крим запропонували до набувачів сільськогосподарських земель включити юридичних осіб.
– Однак така позиція суперечить вимогам фермерів, власників паїв, які категорично виступають проти продажу земель сільгосппризначення іноземцям, олігархам, юридичним особам з метою недопущення їх на ринок земель. Адже дозвіл на придбання землі юридичними особами може стати таким собі золотим ключиком, з допомогою якого великий капітал зможе відкрити скриньку Пандори щодо масштабної скупки та спекуляції землею. Отже парламентарям, власникам паїв усім зацікавленим особам доведеться шукати компроміс із цього гострого питання.
Асоціація фермерів та приватних землевласників Херсонської області, фермери з Вінницької та Запорізької області пропонують встановити черговість переважного права на купівлю земель сільськогосподарського призначення у разі відмови держави від такого права. А ось фермери Луганщини, Миколаївщини, Хмельниччини та науковці із Сум обґрунтовують свої пропозиції стосовно того, щоб надати таке переважне право, насамперед, орендарям або власникам сусідніх земельних ділянок. Землевласники з Дніпропетровщини наполягають на тому, щоб надати власнику землі право самому визначати покупця своєї землі. Так що і розробникам закону, і депутатам доведеться попрацювати над цією дилемою.
Заборонити змінювати цільове призначення не лише ділянок, що набуваються у власність із земель державної та комунальної власності, а й для наділів, які переходять у власність інших осіб, тобто приватної власності. На цьому наполягають здебільшого власники паїв Луганської, Київської, Запорізької областей.
Ще більш радикальніші пропозиції надійшли щодо цього положення Закону від селян з Прикарпаття, які вважають за потрібне запровадити мораторій на здійснення зміни цільового призначення особливо цінних земель.
Левова частка пропозицій стосовно вимог до покупців земельних ділянок сільськогосподарського призначення зводиться до встановлення більш жорстких вимог до покупця землі. Зокрема, сподвижники земельної реформи з Прикарпаття та Луганської області пропонують надати право на купівлю цих земель громадянам, які мають громадянство України не менше 5 років, сільськогосподарську освіту, досвід роботи на землі та проживають на селі. А фермери з Миколаївщини надали обґрунтовану пропозицію, в разі реалізації якої землю сільгосппризначення зможуть викупити лише ті громадяни, які пропрацювали на землі 5 років і більше. Громади з Дніпропетровщини, Кіровоградщини, Чернігівщини наполягають на тому, щоб законодавець додав до цієї норми ще й вимогу стосовно того, що такі покупці землі мають право на її придбання, якщо вони господарюють на ній.
Стосовно консолідації земель сільськогосподарського призначення громадяни пропонують, в основному, виділити в окремий закон главу 4 проекту “Консолідація земель сільськогосподарського призначення”.
– Формування єдиних інвестиційно привабливих масивів, зручних для обробки – це нагальна потреба часу, адже в результаті розпаювання нині сільгоспугіддя нагадують шахівницю, що суттєво заважає налагодити ефективне товарне виробництво на селі, – зазначає з цього приводу Голова Держземагентства Сергій Тимченко.
Значна кількість пропозицій щодо земельної реформи стосується змін до інших законодавчих актів. Зокрема, йдеться про встановлення обов’язкових внесків до бюджетів сільських (селищних) рад на розвиток соціальної сфери та інфраструктури села у розмірі один відсоток від орендної плати, або від вартості проданої земельної ділянки, або від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Громадяни, які переймаються долею земельної реформи, пропонують розробникам закону детально виписати положення законодавчого акта, щодо створення Державного земельного (іпотечного) банку. Вони турбуються про те, щоб після його прийняття система кредитування сільгоспвиробника якомога швидше запрацювала.
Так, фермери з Донеччини ведуть мову про надання економічної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам з боку держави, зокрема шляхом зменшення ставок за кредитними зобов’язаннями до максимальних вісім відсотків передбачити можливість отримання довгострокових (до 20 років) кредитів з відсотковою ставкою до п’яти відсотків річних для придбання земельних ділянок сільгоспвиробниками. З цього приводу керівник земельного відомства Сергій Тимченко неодноразово наголошував, що держава всіляко сприятиме створенню спеціалізованої фінансової устави для підтримки дрібного та середнього товаровиробника на селі. Вони отримають можливість брати кредити на пільгових умовах для придбання землі та розвитку господарства. Це допоможе, зокрема, фермерам, конкурувати з агрохолдингами.
Змістовні та аргументовані пропозиції щодо надання підтримки фермерським господарствам надіслали Асоціації фермерів Богодухівського району Харківської області та Херсонської області. Вони пропонують безкоштовно передати у власність фермерським господарствам землі, які перебувають у їхньому постійному користуванні. А ось представники Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Полтавської області висловлюють думку стосовно того, щоб надати можливість кожному члену сімейного фермерського господарства безкоштовно отримати 50 га ріллі і 25 га сільськогосподарських угідь із земель запасу та невитребуваних паїв і передбачити механізми фінансової підтримки придбання фермерами землі.
Представники органів місцевого самоврядування Одещини звернулися до розробників закону, законодавців з проханням не менше 30 відсотків державного мита при укладенні цивільно-правових угод спрямовувати до місцевих бюджетів, наприклад, з метою наповнення місцевих бюджетів.
Пропозиції, висловлені до проекту Закону України “Про ринок земель” під час проведення широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної кампанії, після узагальнення Держземагентством, були обговорені з народними депутатами України в комітетах Верховної Ради і будуть внесені до Верховної Ради України при підготовці законопроекту до другого читання.

Шановні славутчани!

14 жовтня ми відзначаємо світлий день Покрови Пресвятої Богородиці і водночас день Українського козацтва.
Від часів Хрещення Київської Русі і до наших днів це свято духовно об’єднувало наш народ, живило його вірою у повсякчасне заступництво Божої Матері за людській рід, за мир і добро на нашій землі.
Історія зберігає багато свідчень того, як вищою волею Пресвята Богородиця боронила наш народ, наше козацьке військо, надавала воїнам сил у боротьбі з ворогом. Саме тому в Україні свято отримало другу назву – Козацька Покрова і відзначається ще й як день українського козацтва.
Виховання підростаючого покоління в дусі козацького лицарства – відданості своїй Батьківщині, відтворення козацьких життєвих принципів, історико-культурних традицій є основою козацького руху сьогодення.
Вірю, що козацтво і надалі залишатиметься в авангарді конструктивних сил, які беруть на себе відповідальність за долю країни, сприяють зміцненню громадянського миру і згоди.
Цього дня бажаю всім щастя, радощів та благополуччя!

З повагою,
міський голова Василь Сидор

Шановні працівники і ветерани харчової промисловості!

Прийміть найщиріші вітання з Вашим професійним святом!
Завдяки Вашій самовідданій праці зростають темпи виробництва, збільшується і оновлюється асортимент продукції, задовольняється попит населення міста на високоякісні харчові продукти.
Нехай же Ваша плідна праця приносить нові здобутки на благо рідної землі.
Бажаю Вам і Вашим сім’ям здоров’я, щасті, творчої наснаги у щоденній праці!

З повагою,
міський голова Василь Сидор