Славутчани дбають про благоустрій свого містa

Наше місто завжди славилося своєю природною привабливістю та затишком. Проте найбільшою окрасою Славути є її жителі, чиї вмілі руки приносять для нашого міста стільки корисних справ. Так, мешканці будинку № 16, що по вулиці Паперника, неабияку увагу приділяють благоустрою прилеглої до їхнього будинку території. Завдяки їхнім зусиллям, ініціативності та наполегливій праці у дворі посаджені дерева та квіти, облагороджені клумби, встановлені лавки, столики, урни та зроблено багато інших робіт, які створюють затишок, комфорт та порядок, а головне – є прикладом для наслідування іншим славутчанам. Неподалік будинку б’є джерело Лесі Українки, яке було об лаштоване силами мешканців цього будинку.
Особливо хочеться подякувати за виконані роботи Юрію Морозу та Андрію Говкорчуку, чия активна громадська позиція, небайдужість та працьовитість роблять багато корисного для власного будинку зокрема, та й для всієї Славути в цілому.

Наше місто

Продовжуються роботи щодо ремонту дорожнього покриття та прокладання тротуарів. Так, розпочалися роботи, пов’язані із будівництвом тротуару на вул. Монастирській.

Рішення виконавчого комітету Славутської міської ради № 322 від 21.07.2011 р.

З метою збалансування інтересів громадян, що мають право на безкоштовний проїзд у міському транспорті загального користування, організатора пасажирських перевезень (виконавчого комітету міської ради) та приватних перевізників, зважаючи, що проблема пільгових перевезень продовжує залишатися актуальною для нашого міста, враховуючи, що дія механізму по перевезенню пільгових категорій пасажирів дала змогу розвантажити пасажирський транспорт, який став працювати більш злагоджено та стабільно, перевезення стали якіснішими та безпечнішими, керуючись Законом України «Про автомобільний транспорт», ст. 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Славутської міської ради ВИРІШИВ:
1. Продовжити до 01.08.2012 року в місті Славута в якості експерименту тимчасовий механізм по перевезенню пільгових категорій населення, впроваджений рішенням виконавчого комітету Славутської міської ради № 402 від 16.07.2009 року.
2. Управлінню інформаційного забезпечення та внутрішньої політики виконавчого комітету Славутської міської ради (Чумак Л.А.) оприлюднити дане рішення в ЗМІ.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови Микульського С.В.

Міський голова В.Б. Сидор

Офіційно

Першочергово було заслухано інформацію керівників комунальних підприємств міста про хід виконання заходів з підготовки житлово-комунального господарства міста до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 р.р. На сьогоднішній день усі роботи проводяться згідно попередньо сформованих планів. Як зауважив начальник комунального підприємства «Славутське ЖКО» Василь Яцюк, серед ряду виконаних робіт варто відмітити, що на разі стовідсотково поновлено нумерацію на будинках міста, активно проводяться роботи із теплопостачання, ремонту покрівель, під’їздів та благоустрою міста (ямковий ремонт доріг, озеленення). Проблемним залишається питання ремонту зовнішньої мережі теплопостачання, що потребує значних затрат трудових та матеріальних ресурсів, але до початку опалювального сезону дані роботи планується завершити. За інформацією начальника Славутського УВКГ Леоніда Степанюка, у водопровідно-каналізаційному господарстві одним із основних питань на сьогодні є завершення реконструкції водопровідних мереж на вул. Козацькій, З. Космодемянської та встановлення частотного перетворювача на очисних спорудах. Також планується із залученням державних коштів здійснити реконструкцію станції знезалізнення води та трьох свердловин.
Міський голова Василь Сидор відмітив, що в цьому році виконуються роботи по 86-ти об’єктах. Розпочаті також роботи на об’єктах, що фінансуються за рахунок субвенції з Державного бюджету на соціально-економічну компенсацію ризику населенню, яке проживає в 30-кілометровій зоні Хмельницької АЕС. Актуальним залишається питання заміни мереж модульних котелень Комібнату «Будфарфор», переданих в комунальну власність міста.
Значна увага на засіданні виконкому була приділена аналізу роботи із зверненнями громадян у структурних підрозділах міської ради та комунальних підприємствах міста. Вирішено і надалі проводити постійний аналіз звернень, що надходять від громадян, та своєчасно реагувати на них.
Начальник управління освіти Валентина Сабінська проінформувала присутніх про виконання заходів з розвитку дошкільної освіти міста. На сьогодні 1486 дітей відвідують дитячі садки, що становить 70% від загальної кількості дітей дошкільного віку, які проживають в місті. Функціонує достатня кількість груп спеціального призначення для дітей з особливими потребами, які відвідує 287 дітей. Постійна увага приділяється харчуванню дітей у дошкільних закладах. Покращено матеріально-технічний стан дошкільних закладів, а саме: ремонт зовнішнього водогону та каналізації в ДНЗ № 1, водогону в підвальному приміщенні в ДНЗ №3 та вентиляційної системи в ДНЗ №2 та ДНЗ №6. Проведено ремонт пральної кімнати в ДНЗ №6. Додатково з 1 вересня 2011 року розпочинають функціонування 2 дошкільні групи на 50 місць в НВО №1 «Дошкільний заклад – початкова школа», що дасть змогу прийняти ще 50 дошкільників. Однак, потреба у дошкільній освіті зростає. На черзі перебуває 250 дітей, в основному це діти раннього віку від 2-х до 3-х років. Тому будівництво нового дошкільного закладу в мікрорайоні «Сонячний» залишається актуальним. На період до введення його в дію планується створити групи короткотривалого перебування для дітей старшого віку на базі ЗОШ №3,№7, розширити альтернативні можливості надання послуг у сфері дошкільної освіти шляхом створення Центру раннього розвитку дитини на базі ДНЗ №4 «Сонечко». Пропонується через систему клубної роботи розпочати заняття з дітьми з шестимісячного віку, розширити надання послуг реабілітаційно-оздоровчого, фізкультурного-оздоровчого, художньо-естетичного, лікувально-профі-лактичного напрямків.
За інформацією начальника фінансового управління міськвиконкому Юлії Долішної за попередньо затвердженим планом бюджету на І півріччя 2011 року: доходна частина бюджету міста по загальному фонду становить 49,5% та 42% по спеціальному фонду; видаткова частина бюджету міста по загальному фонду виконана на 52,79% до уточненого плану на 2011 рік, по спеціальному на 22,23%. Доповідачем також було надано інформацію стосовно використання коштів Цільового фонду спеціального фонду бюджету міста Славути, в тому числі залучених коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури за перше півріччя цього року.
Стосовно питання щодо стану виконавської дисципліни у виконавчих органах Славутської міської ради у першому півріччі доповіла керуюча справами Вікторія Крута. Як було відмічено, за звітний період видано 181 розпорядження та більше 130 доручень міським головою. За 6 місяців поточного року відправлено 966 документи у різні центральні органи виконавчої влади та обласні управління, установи та організації, із них 624 інформацій або 64,6 відсотка від загальної кількості на виконання документів безпосередньо в облдержадміністрацію. Аналіз виконання документів свідчить, що порушень встановлених термінів виконання документів зі сторони безпосередніх виконавців у виконавчому комітеті міської ради не було.
Про стан криміногенної ситуації за І-е півріччя та заходи щодо забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян розповів заступник начальника Славутського РВ УМВС Сергій Малярчук. Вирішено здійснити додаткові заходи щодо покращення криміногенної ситуації, зміцнення зв’язків правоохоронних органів, зокрема міліції громадської безпеки, з органами місцевого самоврядування, громадськими формуваннями та населенням.
Розглянувши звернення координаційної ради у справах жінок при відділі у справах сім’ї, молоді та спорту було вирішено за вагомий особистий внесок у вихованні дітей у сім’ї рекомендувати для представлення до нагородження почесним званням України «Мати-героїня» Марію Миронівну Тарасюк.
Прийнято рішення про продовження в місті в якості експерименту тимчасового механізму по перевезенню пільгових категорій пасажирів (з даним рішенням ви можете ознайомитися у цьому номері газети).
Згідно матеріалів обстежень робочої групи по обстеженню суб’єктів господарської діяльності в м. Славута стосовно виявлення 56 діючих гральних автомата вирішено зобов’язати КП «Славутське ЖКО», Славутське УВКГ та рекомендувати Славутському РЕМ розірвати договір щодо надання послуг з власниками приміщень, де виявлено систематичне порушення вимог чинного законодавства України у сфері грального бізнесу. Дане рішення прийнято на основі «Положення про порядок отримання дозволу на розміщення та експлуатацію об’єктів роздрібної торгівлі, закладів ресторанного господарства та сфери послуг у м. Славута у новій редакції», затвердженого рішенням 8 сесії 6 скликання Славутської міської ради від 24.06.2011р. №7-8/2011.
Окрім блоку житлових та будівельних питань, розглядалися також питання про встановлення дорожнього знаку «Рух вантажних автомобілів заборонено» на вул. Ватутіна, захист прав неповнолітніх, надання допомоги на поховання, виділення одноразової матеріальної допомоги, надання дозволу на розміщення та експлуатацію об’єкту ресторанного господарства, видачу свідоцтва на право власності та ін.

І відпочили, і оздоровилися

Здорові, усміхнені та веселі діти – запорука щасливого майбутнього нашої країни. Теплі сонячні дні завжди були найкращим періодом для оздоровлення та відпочинку дітей, особливо тих, які через певні життєві труднощі не спроможні насолодитися справжнім літнім відпочинком та запастися силами, енергією, необхідної для здорового розвитку молодого організму.
Маленьким славутчанам, які опинилися у скрутних життєвих обставинах, уже третій рік поспіль забезпечують відпочинком та оздоровленням на півдні нашої країни. Цьогоріч дітям із клубу «Чужих дітей на світі не буває», організатором якого є Олена Максимчук, відпочили в курортному селищі Привітне Алуштинського району. У період з 30 травня по 13 червня 16 дітей з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах мали можливість провести чудові літні дні на березі Чорного моря. Разом з тим, цілюще повітря кримських гір та пагорбів, чудодійна сила моря та чудові краєвиди, що оточували дітей увесь час, подарували дітям справжнє задоволення.
Відпочинок дітей, що проходив у таборі під назвою «Дитячі мрії», був насичений різноманітними заходами, які забезпечили юним жителям нашого міста безліч нових емоцій. Щодня у таборі проводилися конкурси, ігри, аукціони, спортивні змагання та театральні сценки. Крім того, діти мали можливість продемонструвати свої вміння, адже саморобки, колажі, присвячені різноманітній тематиці, були виконані здібними руками дітлахів. Кожний день у таборі був присвячений різним темам та носив свою назву: день дружби, чистоти, прощення, день, присвячений любові до навколишнього світу та інше. Так, у день дружби проводилася гра «Явний друг», умовою якої було протягом дня сказати якнайбільше гарних слів, зробити добре діло, або допомогти другові. Така гра допомагає дітям бути дружнішими, поважати один одного, а також зрозуміли, що коли хочеш мати друзів, то, в першу чергу, сам маєш бути дружнім. У конкурсі «Цікава ручна праця», що був проведений у таборі, особливо відзнаку отримав Максим Щасливий, який, зробивши макет табору «Дитячі мрії», зайняв перше місце.
Не менш цікавими заходами у таборі були різноманітні театральні сценки та командна робота, у результаті проведення яких діти змогли краще пізнати один одного та подружитися. А перевірити закріплену дружбу допоміг похід в гори, коли сильніші допомагали тим, хто відставав, і таким чином теорія перетворилася в практику.
У день закриття табірної зміни діти отримали призи та подарунки. Можна з радістю сказати, що деякі з мрії наших друзів вже втілилися в життя: гарний відпочинок, нові друзі, реалізація самого себе і виховання в собі порядного характеру для подальшого життя. Велика вдячність усім тим, хто прийняв безпосередню участь в тому, щоб ці діти могли бути там.

Віктор Алєксєєнко, представник напрямку по роботі із сім’ями, які опинилися у скрутних життєвих обставинах при ЦСССДМ.

Подяка
Міський голова В. Сидор дякує за допомогу та сприяння в організації відпочинку та оздоровлення дітей підприємствам міста, а саме: ПАТ «Славутський солодовий завод» (генеральний директор М. Дубіна), ПАТ «Славутський комбінат «Будфарфор» (директор В. Коберник), КП «Славутський пивзавод» (Л. Лавренюк), приватному підприємцю Д. Черняку, а також колективу Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та благодійному фонду «Любов».

ПЕРЕЛІК

ПЕРЕЛІК
напрямів підготовки освітньо-кваліфікаційного рівня
“Бакалавр”, за якими в НУБіП України здійснюється підготовка
фахівців у 2012-2015 р.р. за денною та заочною формами навчання:
https://www.slavuta-mvk.gov.ua/syte/text/news/perelik.doc
(скопіювати, та вставити в адресну строку браузера)

Розширюємо партнерство

Нещодавно делегація зі Славути у складі 22 чоловік відвідала місто Андрихув (Польща). Поїздка відбувалася у рамках Програми Європейської комісії «Єдність у різноманітті» та з метою відзначення святкування дня міста Андрихув. Окрім представників із нашого міста, до Польщі були зарошені представники із Латвії, Чехії, Італії, Нідерландів. За чотири дні перебування в Андрихуві учасники славутської делегації отримали приємні враження та цінний досвід від поїздки.
На запрошення бургомістра (голови) польського міста Томаса Жака до Андрихува вирушили представники влади (голова Василь Сидор, заступник міського голови із гуманітарних питань Г. Фурманчук та керуючий справами В. Крута), депутати міської ради (Василь Недашківській та Анатолій Грабарчук), учасники творчих гуртків позашкільних закладів міста (Ліана Аспіна, Юлія Шашок із міського Палацу культури та колективи «Водограй», «Альянс», що при будинку дитячої творчості) та їх керівники (Ірина Сакалюк, Оксана Турчак та Алла Терентьєва).
Щоденна програма перебування у Польщі була насиченою та присвячувалася різноманітним напрямкам. Серія заходів розпочалася із офіційної церемонії «Партнерська зустріч у рамках програми «Єдність у різноманітті». Головна мета зустрічі – презентувати своє місто, познайомити представників міст-партнерів із стратегічними напрямки його розвитку та пріоритетними галузями, а також поділитися з майбутніми планами.
На заході наше місто представляв міський голова В. Сидор. Василь Богданович, презентуючи наше місто на європейському рівні, познайомив присутніх гостей із символікою Славути, історією міста, його економічним та освітнім потенціалом, культурним життям та з іншими важливими сферами нашого міста. Бургомістр Андрихува Том Жак відзначив достойний рівень представлення Славути. Після презентацій представники запрошених міст-учасників мали можливість взяти участь у конференції, присвяченій темі «Активне населення Європи».
По завершенню конференції відбулися зустрічі за різноманітними напрямками. У приміщенні адміністрації м. Андрихува голови міст-партнерів
провели обговорення різноманітних питань, що стосувалися, головним чином, апарату органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Також представники влади під час зустрічі ділилися думками щодо можливої співпраці та партнерства.
Крім офіційної частини поїздки, була організована зустріч із молоддю країн, що завітали до Польщі. Головна мета такого заходу – розвинути співдружність творчих колективів, обмінятися народними традиціями, звичаями, досвідом запрошених міст-учасників. Для реалізації цієї мети були проведені спільні концерти народних колективів запрошених міст-учасників. Також були організовані різноманітні спортивні заходи.
Особливо цікавим та пізнавальним виявився вечір міжнаціональної культури, який полягав у представленні культурних традицій, музики, національних страв та багато іншого. На цьому заході наше місто продемонстрували продукцію провідних славутських товаро-виробників, серед яких КП «Славутський пивоварний завод», ВАТ «Славутський цикорієсушильний завод», ВАТ «Славутський хлібзавод», рекламні матеріали ТОВ «Аква-Родос», ТОВ «Ювента», ЗАТ «Комбінат «Будфарфор». А подарунками, які підготували представники славутської делегації іншим гостям свята, були обереги, виготовлені руками дітей навчальних закладів міста як приклад славних українських традицій та звичаїв.
Ще одним цікавим етапом програми поїздки були візити до парків Андрихува як прикладів нової туристичної інфраструктури. Після пізнавального екскурсу на центральній площі міста відбувся фестиваль рок-гуртів, на якому наше місто представляла талановита Юлія Шашок. Юна славутчанка, достойно виконавши чотири композиції, була нагороджена дипломом фестивалю.
Останній день перебування у Польщі був не менш насиченим. Святкові заходи, організовані на честь дня міста Андрихува, супроводжувалися виставкою промоційних матеріалів, які надали представники делегацій запрошених міст-учасників. Завершальним заходом святкування дня польського міста був спільний виступ вихованців міського Палацу культури та будинку дитячої творчості у фестивалі народних виконавців, саме: Ліани Аспіної, Анни Шлапак, Антона Остапчука, Андрія Албул, Марини Дячук, Анни Романюк, Анни Кавунець, Антона Волошина, Дениса Сініцина, Валентини Савчук, Вєроніки Березюк. Юні славутські виконавці досить професійно представили наше місто, а численні оплески підтвердили їх майстерність та високий рівень творчої роботи, за що молоді таланти були нагороджені дипломами.
Обмін подарунками, лунання слів вдячності, висловлення вражень – все це знаменувало урочисте закінчення заходів. Крім приємних вражень, учасники славутської делегації отримали цінний досвід, нові знайомства, а також закріпили перспективи на майбутню співпрацю та партнерство.
Своїми враженнями від поїздки поділилися молоді славутчани – учасники фестивалів:
Юлія Шашок:
– Участь у подібних заходах – це шлях до отримання безцінного досвіду для особистого та творчого розвитку. За організацію поїздки хочеться щиро подякувати міському голові Василю Сидору, а також усім іншим, хто цьому сприяв та допоміг.
Антон Волошин:
– Враження, які залишилися у мене від поїздки, лише приємні. Впевнений, що вони допоможуть мені у майбутній творчій роботі.
Ірина Сакалюк:
– Участь у заходах, які виходять за рамки українського рівня, допомагають здобути додатковий досвід, важливий для розширення творчих горизонтів та творчих процес. Славутські колективи-учасники заходів мали нагоду продемонструвати та поділитися власним, добре відпрацьованим, рівнем ведення творчої діяльності. А враження дітей від участі у фестивалях та святкових заходів стали міцним стимулом для подальших перемог на ниві творчості.

Подяка

Міський голова Василь Сидор висловлює слова вдячності депутатам міської ради Василю Недашківському, Анатолію Грабарчуку та Петру Максимчуку за допомогу та сприяння в організації поїздки славутської делегації до польського міста Андрихув. Окрема подяка керівниками творчих гуртків Ірині Сакалюк, Оксані Турчак та Аллі Терентьєвій за високий рівень підготовки учасників творчих колективів, що приймали участь у фестивалях.

Зустріч із Єфімом Александровим

У суботу, 16 липня, у міському Палаці культури відбулася зустріч із Заслуженим артистом Російської Федерації, учасником «Аншлагу», співаком програми «Пісні єврейського містечка», талановитою та творчою людиною – Єфімом Александровим.
Створили чудовий настрій, подарували приємні враження пісенні та гумористичні номери за участю славнозвісного гостя. У виконанні Єфіма Борисовича бездоганно звучали українські пісенні композиції «Виростеш ти сину, вирушиш в дорогу…», «Два кольори». Подарунком заслуженого артиста були російські та старовинні єврейські пісні. Крім того, до підготовленої гостем програми входила презентація гумористичних номерів та кліпів: відома усім «Поліклініка» із програми «Аншлаг» та кліп «Я не став президентом Росії».
Оплески, що не вщухали протягом святкового вечора, свідчили про приємне проведення відпочинку та хороші емоції, подаровані славутчанам талановитим гостем – Єфімом Александровим.

О. Лиса,
прес-секретар міськвиконкому

Славутська єврейська община щиро вдячна міському голові Василю Сидору за сприяння у проведенні та організацію зустрічі з Заслуженим артистом Російської Федерації Єфімом Александровим.

Інформація членам сімей загиблих осіб

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 червня 2011 року № 690 установлено з 1 липня 2011 року членам сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) осіб, зазначених у пункті 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (3551-12), доплату до підвищення, яке встановлюється до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до частини четвертої статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» для того, щоб розмір зазначеного підвищення становив 36 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

В.о. начальника управління Л.М.Калюжна

Наше місто

У місті продовжуються роботи, пов’язані із ремонтом доріг, прокладанням тротуарів, благоустроєм тощо (фото 1-3).
***
Активно виконуються у місті роботи, пов’язані із ремонтом балконів, покрівлі тощо. Працівниками КП «Славутське ЖКО» уже проведені необхідні роботи на вул. Сокола, Кузовкова (фото 4).

Туристичні змагання

Нещодавно в Полонському районні на березі річки Случ, поблизу «Скелі» пройшли ще одні змагання з техніки пішохідного туризму, де приймала участь і славутська команда. Змагання організовувала і проводила Полонська районна молодіжна громадська організація «Туристичний клуб «Роза вітрів».
За підсумковим протоколом змагань учасники команди нашого міста показали достойні результати, а саме: Микола Кістерний (молодша група) в «Особистій смузі перешкод» зайняв І-ше місце; у змаганнях під назвою «Зв’язки» ІІ-ге місце виборов Кирил Чаю (старша група). Наймолодший учасник команди 5-річний Артем Лук’янчук отримав відзнаку «Наймолодший учасник змагань».
Директор ЦТК (тренер) Олександр Лук’янчук

Підготовка до нового навчального року

Забезпечення чистоти та порядку у нашому місті – завжди в центрі уваги міської влади та комунальних служб. Для того, щоб гарантувати комфорт, затишок та безпеку славутчан, у місті постійно проводяться різноманітні роботи. Без сумніву, кожному із нас подобається ходити чистими та впорядкованими вулицями нашого міста. Проте, на жаль, знаходяться громадяни, які, не цінуючи працю інших, безсоромно усе руйнують.
Так, у районі військового містечка, зловмисники пошкодили нещодавно встановлені кронштейни. Крім цього, працівниками озеленення (КП «Славутське ЖКО») у центрі міста була облагороджена алея троянд, яка також неодноразово піддавалися злодіянням. На додаток цих неприємних фактів – викрадення кришок із каналізаційних люків, засмічення дворів, пошкодження лавок, огорож та інше.
Шановні славутчани! Ми впевнені, що ви також засуджуєте такі вчинки. Тому просимо: якщо ви стали свідками подібних дій, повідомте про це правоохоронні органи за номером «102». Сподіваємося, що об’єднавши зусилля, ми зможемо вберегти наше місто від таких правопорушень.

Фотозвинувачення!

Забезпечення чистоти та порядку у нашому місті – завжди в центрі уваги міської влади та комунальних служб. Для того, щоб гарантувати комфорт, затишок та безпеку славутчан, у місті постійно проводяться різноманітні роботи. Без сумніву, кожному із нас подобається ходити чистими та впорядкованими вулицями нашого міста. Проте, на жаль, знаходяться громадяни, які, не цінуючи працю інших, безсоромно усе руйнують.
Так, у районі військового містечка, зловмисники пошкодили нещодавно встановлені кронштейни. Крім цього, працівниками озеленення (КП «Славутське ЖКО») у центрі міста була облагороджена алея троянд, яка також неодноразово піддавалися злодіянням. На додаток цих неприємних фактів – викрадення кришок із каналізаційних люків, засмічення дворів, пошкодження лавок, огорож та інше.
Шановні славутчани! Ми впевнені, що ви також засуджуєте такі вчинки. Тому просимо: якщо ви стали свідками подібних дій, повідомте про це правоохоронні органи за номером «102». Сподіваємося, що об’єднавши зусилля, ми зможемо вберегти наше місто від таких правопорушень.

До відома

Комплексна програма підвищення безпеки енергоблоків АЕС України:
https://www.slavuta-mvk.gov.ua/syte/text/news/prog.tif
(скопіювати та вставити в адресну строку браузера)

Вечір Івана купала – свято танців, веселощів та купальської пісні

Минулого тижня славутчани відзначали вечір купальських пісень, загадкових повір’їв та цікавих українських звичаїв. На свято Івана Купала організатори заходу Славутський міський центр культури та дозвілля подарували жителям міста насичену та веселу програму. Перед початком святкового заходу традиційно розпалили вогнище та вбрали купальське дерево Марену. А проводив ці дійства загадковий Дід-чаклун. Ведучі заходу підготували присутнім численні вітання до свята Купала, а також познайомили усіх з народними приказками, давніми віруваннями та магічними дивами, що відбуваються у купальську ніч.
Цікаву притчу про символ свята – квітку папороті – розповів гостям заходу Дід-чаклун, який також продемонстрував свої чаклунства, кидаючи у вогнище різноманітні трави, а отже, відлякуючи від юнаків та дівчат злих духів.
Свято на Івана Купала було переповнене цікавими та різноманітними конкурсами. Так, журі із трьох глядачів вибирало найгарнішу вишиванку. Молоді дівчата мали нагоду позмагатися на найкращий купальський віночок. А на перевірку того, чи не перевелися у нашому місті козаки, був проведений конкурс з перетягування каната. Це все доповнювалося традиційним ритуалом – перестрибуванням через вогнище.
Щоб розпочати найяскравіший момент святкування купальського вечора, а саме – пускання вінків на воду, на свято завітали господар тутешніх водних стихій Водяник разом з казковими Русалками.
На честь Івана Купала мелодійні купальські пісні дарували глядачам учасники дитячого фольклорного гурту «Щедрик».
Приємно, що купальськими піснями, казковими образами та повір’ями ще й досі цікавляться юнаки та дівчата, адже свято Івана Купала – це ціла скарбниця традицій та звичаїв нашого народу.
Дякуємо організаторам свята, його ведучим та учасникам за чудовий купальський вечір та подарований настрій.

О. Лиса,
прес-секретар міськвиконкому