Вечір талантів від Будинку дитячої творчості

Минулої п’ятниці вихованці та викладачі Будинку дитячої творчості подарували славутчанам справжнє свято талантів під назвою «Веселкова республіка». Програма звітного концерту, присвячена колориту країн світу, здивувала глядачів оригінальністю та яскравістю номерів.
Із гордістю привітав юних дарувань та керівників гуртків БДТ Василь Сидор, який висловив слова вдячності батькам за належне виховання дітей, викладачам творчих гуртків за віддану працю, старання та час, які вони присвячують розвитку молодих талантів.
Співочими голосами та милозвучними пісенними композиціями здивували присутніх солісти молодшої, середньої та старшої груп театру естрадної пісні «Водограй» (керівники О. Турчак та В. Березюк) та вокального колективу «Солов’ята» (керівник О. Душкевич). Танцювальні номери подарували гостям вихованці зразкового стилізованого бального танцю «Альянс» (керівник А. Терентьєва), танцюристи гуртка спортивного бального танцю «Грація» (керівник Л. Музиченко) та народного танцю «Дивосвіт» (керівник Л. Дунайчук), а також представники гуртка стилізованого бального танцю Будинку дитячої творчості під керівництвом М. Рабченюк. Крім того, свої таланти демонстрували глядачам найменші вихованці БДТ – учасники клубу «Малюк» (керівники Ж. Перуцька, Т. Приймак, Л. Романюк та О. Лукіянчук), а також гуртківці театральної студії із сценкою «Страусята» (керівники Т. Рибак та С. Рибіцька).
Під час концерту випускникам БДТ були вручені посвідчення та подарунки. З цієї нагоди привітала випускників творчих гуртків директор Будинку дитячої творчості Ірина Руденко:
– Будинок дитячої творчості – це не просто заклад, а ціла «веселкова республіка», де навчаються, відпочивають та створюють справжні творчі дива наші талановиті вихованці.
Нагороджували випускників БДТ начальник управління освіти виконавчого комітету Валентина Сабінська та заступник начальника управління освіти Наталія Пшетоцька.
Звітний концерт Будинку дитячої творчості – це вечір лише позитивних емоцій та приємних вражень, а також почуття радості за те, що у нашому місті є стільки талановитих молодих людей, здібних керівників творчих гуртків та вмілих організаторів. Щиро дякуємо за подарований концерт Будинку дитячої творчості, його викладачам, юним даруванням – вихованцям творчих гуртків, а також усім іншим, хто приймав участь в організації урочистого заходу.

Медичний калейдоскоп

У цьому номері ми познайомимо вас, шановні читачі, із роботою дитячої консультації Славутської ЦРЛ, завідуючою якої є лікар Скред Тамара.
У даному структурному підрозділі працює 47 співробітників, кожен з яких ставить на меті піклуватися про здоров’я малечі та над її хорошим самопочуттям, а також разом із доброзичливою атмосферою, яку забезпечує медичний персонал дитячої консультації, приносити радість здорового життя дітям та їхнім батькам.
Цей підрозділ лікарні обслуговує близько 8 тисяч дітей, із них 380 – це діти до 1 року. Одним із головних завдань дитячої консультації є нагляд за належним для маленької дитини піклуванням та доглядом. Для цього у консультації функціонує патронатна служба. Крім того, працівники цього структурного підрозділу значну увагу приділяють проведенню медичних оглядів та профілактичних щеплень.
Як зазначила завідуюча дитячою консультацією Скред Тамара Іванівна, працюють у цьому структурному підрозділі напружено, адже 10 дільниць обслуговують лише 6 лікарів, а кількість дітей, для яких протягом робочого дня проводить прийом лікар, становить 30-50 малюків різного віку. Тому однією із проблем у дитячій консультації є залучення нових медичних працівників.
Серед недуг, із якими найчастіше потрапляють діти до дитячої консультації, переважають простудні вірусні захворювання, лорпаталогії та проблеми із зором.
Проводять у консультації УЗД-діагностику та лабораторні дослідження. Також дитяча консультація налагоджено працює й з іншими структурними підрозділами лікарні: фтизіатрія, соматичне та пологове відділення, дитячий стаціонар, інфекційне відділення тощо.
Усіх працівників дитячої консультації об’єднує спільна мета – забезпечити здоровий розвиток дітей, піклуватися про їх догляд та хороше самопочуття.

Кубок Перемоги

Вже стало гарною традицією проводити серед юнаків старших класів Кубок Перемоги. Так і в цьому році юнаки 1993-1996 років народження розіграли цей почесний трофей.
Шість навчальних закладів міста взяли участь у змаганнях: ЗОШ №1, ЗОШ №3, ЗОШ №6, ЗОШ №9, НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія», обласний спеціалізований ліцей-інтернат. За день до змагань було проведено жеребкування, і всі учасники були розподілені на дві групи. З кожної групи до півфіналу вийшло дві команди. З групи А: ЗОШ №1, ЗОШ №3, з групи Б – ЗОШ №6, ліцей-інтернат. У півфіналі футболісти загальноосвітньої школи № 3 вибороли перемогу у команди ЗОШ № 6, а спортсмени ЗОШ №1 перемогли гравців ліцей-інтернату. У грі за ІІІ-IV місце першість отримала ЗОШ № 6, а у фіналі лише в післяматчевих пенальті Кубок Перемоги здобула ЗОШ № 1. Усі призери футбольних змагань були нагороджені почесними грамотами та медалями, а переможець – кубком. Упродовж Кубку Перемоги вдалося визначити найкращих гравців, а саме: Євген Нестерук – кращий воротар, Сергій Карданов – кращий захисник, Олександр Баландюк – кращий гравець. Усі вони були нагороджені пам’ятними призами.
О. Косюк, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту

Славута має таланти!

14 травня в міському Палаці культури відбувся звітний концерт аматорів народного мистецтва м. Славута, приурочений 20-й річниці Незалежності України. Учасники творчого заходу звеличували любов до рідної землі, повагу до Батьківщини, національну єдність. Розпочався концерт із пісні «Київська Русь» у виконанні Ю. Шашок, яка й налаштувала глядачів на атмосферу патріотизму.
Милозвучні поетичні рядки, що лунали із вуст ведучих І. Марчук та Д. Сакалюка, а також інших учасників, адресувалися рідній землі та улюбленому місту. Оживити уривок історії Славути допомогла глядачам акторська вистава про князя Романа Сангушко у виконанні В. Войцеховського, який і представив почесне журі з Хмельницького. На звітний концерт нашого міста завітали компетентні, досвідчені та творчі представники культури і мистецтв на чолі із головою журі, заслуженим діячем мистецтв України А. Беліванцевим.
Привітала учасників, викладачів, почесних гостей та усіх присутніх заступник міського голови Галина Фурманчук, яка також висловила слова підтримки та побажала успіхів усім учасникам від імені міського голови В. Сидора. Продовжив виступ Галини Йосипівни й голова журі Анатолій Беліванцев:
– Творчий звіт міста Славута – уже 12-й у нашій області. Аматорські колективи вашого міста, завдяки своїм творчим досягненням та майстерністю, відзначаються неабиякою повагою, тому можна сміливо називати їх одними з найкращих.
Крім того, під час концерту почесним гостям – членам журі – від майстрів міста було вручено цінний подарунок – вишитий український рушник.
Програма звітного концерту була надзвичайно насиченою та різноманітною, адже у ній брали участь учасники творчих колективів усього міста та їх наставники. Із цікавими пісенними та танцювальними композиціями виступили вихованці та викладачі Дитячої школи мистецтв, а саме: ансамбль естрадної пісні із піснею «Сад молодий», композиція «Поліська полька» у виконанні групи бандуристів, юна В. Якимчук із піснею «Лісовий бал», пісенний номер «Розпрягайте, хлопці, коней» прозвучав у виконанні викладачів ДШМ. Із композицією «Веселий селянин» виступив хор школи мистецтв, А. Василевська виконала композицію «Шалом, дзвони», а музичний ансамбль подарував присутнім енергійну «Коломийку».
Приємно здивували глядачів та членів журі учасники творчих колективів міського Палацу культури. Пісенну композицію з елементами танцю «Маленький козак» подарували Н. Ішмуратов та Є. Агеєв, Л. Аспіна – учасниця гурту «Калейдоскоп» – виконала пісню «На світанку», співочий гурт «Елегія» виступив із піснею «Ой, летіли дикі гуси», польську народну пісню виконала В. Котик, попурі із українських пісень подарували учасники гурту «Сусіди», а пісню «Калинонька» – О. Пастернак. Запальні танцювальні номери продемонстрували гурти «Фрістайл» та юні учасники гурту «Капітошка».
Також звітували перед почесними представниками журі вихованці творчих колективів Будинку дитячої творчості, серед яких зразковий хореографічний ансамбль «Альянс» із танцювальними номерами «Три поради», «Поліська полька», «Козачок» та повільним вальсом; пісенні композиції подарували гостям солісти ансамблю театру естрадної пісні «Водограй».
Композиція «Весняночка-паняночка» у виконанні гуртів «Щедрик» ДШМ та «Перлинка» ЗАТ «Об’єднання «Прогрес», поєднавши у своєму виступі пісні та танці, продемонстрували усім присутнім безцінну красу творчості українського народу.
Крім того, долучилися до творчого звіту учасники гурту ЗАТ «Комбінат «Будфарфор», які виконали ряд українських народних пісень та хор ветеранів із пісенною композицією «Реве та стогне Дніпр широкий». Майстерно продекламувала «Причинну» Т. Шевченка учасниця клубу «Оберіг», шевченкознавець О. Гибалюк. Фінальні номери звітного концерту підготували артисти оригінального циркового жанру – Галина та Анатолій Дубови, а також муніципальний духовий оркестр під диригуванням Г. Білоуса.
Протягом усього творчого заходу дивували гостей оригінальними роботами декоративно-прикладного мистецтва талановиті майстри-славутчани.
Дякуємо творчим колективам, їх учасникам та викладачам за прекрасне свято таланту та молодості. Успіхів вам та невичерпної творчої енергії!

Наші перемоги

З 12 по 17 травня 2011 року на скелястих берегах річки Смотрич поблизу села Черче Чемеровецького району відбувся 49-й Чемпіонат області зі спортивного туризму серед учнівської молоді, присвячений 20-ій річниці Незалежності України. Чемпіонат складався з окремих Кубків: Кубку з пішохідного туризму, Кубку з велосипедного туризму, Кубку з орієнтування та Змагань юних рятувальників «Школа безпеки».
Звичайно, туристичні змагання обласного рівня значно відрізняються від звичних для нас змагань, що проводяться в славутських лісах. Відрізняються в першу чергу складністю рельєфу, адже дистанції Кубку з пішохідного туризму включають в себе етапи, коли потрібно на час подолати вільним лазінням скелі заввишки до 25 метрів та спуститись вниз по вертикальних перилах. Непростими були й дистанції на Кубку з велосипедного туризму, адже подолати 20 км в Товтрах та ще й з виконанням спеціальних завдань – це далеко не те саме, що доїхати на велосипеді до Шепетівки!
Саме на цих стрімких скелях Смотрицького каньйону, де пробували свої сили наші юні туристи, на початку липня відбудеться Кубок України зі спортивного туризму серед дорослих, будуть змагатись найсильніші команди України!
По підсумках всіх Кубків наша команда входила в п’ятірку найсильніших команд області, а по загальній сумі посіла ІІІ місце, пропустивши вперед команди з м. Кам’янця-Подільського та Шепетівського району.
Непогано виступили наші туристи й на змаганнях юних рятувальників, серед переможців у окремих конкурсах – ІІ місце на дистанції «Дії в умовах аварії на радіаційно – хімічно – небезпечному об’єкті», ІІІ місце на дистанції «Юний пожежник» та ІІ місце в конкурсі стінгазет.
Честь міста захищали:
– на Кубку з пішохідного туризму: Б. Гайдук (капітан команди), К. Чаюн, А. Косковецький – учні ЗОШ, гімназії № 5; О. Слюсарчук та М. Гуменюк – учні ліцею-інтернату; В. Арсьонова – учениця ЗОШ № 7;
– на Кубку з велосипедного туризму: П. Іванюк, Р. Степанюк, А. Рябчун – учні ЗОШ №1, С. Власюк – учень обласного ліцею-інтернату;
– на Кубку з орієнтування: Б. Гайдук, К. Чаюн, А. Косковецький, О. Слюсарчук та В. Арсьонова.
Бажаємо нашим туристам подальших успіхів та радості перемог!
А.СЛІВІНА, методист центру туризму і краєзнавства
м. Славута

***
Адміністрація Славутського міського центру туризму і краєзнавства висловлює
подяку Керівнику ТОВ «Аквародос» Г. Петровському за розуміння і небайдужість до позашкільної освіти. Виділивши благодійну допомогу для участі учнів міста в обласному чемпіонаті з техніки пішохідного туризму. Дякуємо за розуміння та співпрацю!
Адміністрація ЦТК

Спортивна арена

7 травня стартував Чемпіонат Хмельницької області з футболу. У першому турі жереб звів нашу команду з діючим чемпіоном Хмельницької області ФК «Поділля» (м. Хмельницький). Незважаючи на деякі перешкоди, наші хлопці з перших хвилин заволоділи ініціативою, яку не втрачали до фінального свисту футбольного судді. Павло Назарук щонайменше п’ять разів повинен був забивати м’яч у ворота суперників, але не судилося. Але все ж перший гол забили славутчани. М’яч у ворота суперників проштовхнув Ігор Грунтківський. Але особиста майстерність Олексія Сенделя, спочатку зі штрафного, а згодом за рахунок індивідуальної майстерності звела нанівець усі старання нашої команди. У підсумку поразка з рахунком 2:1.
Юнаки міста Славута лише перших 15 хвилин вимушені були оборонятися, а згодом повністю домінували на футбольному полі, демонструючи показову гру. У результаті матчу перемогу здобули славутські молоді спортсмени з рахунком 2:1.
У другому МФК «Славута» завітала в гості до м. Волочиськ, який у цьому сезоні представляли дві команди. Наші футболісти грали з дебютантами вищої групи, місцевою командою «Астарта». Хоча гра була напруженою, першими рахунок відкрили наші футболісти, але згодом суперник відігрався. За декілька хвилин другий м’яч побував у воротах суперників, але і наші хлопці пропустили. Воротар нашої команди Дмитро Сторожук в цей день дійсно творив дива, неодноразово виручав своїх футболістів.
Команда не могла не подякувати за старання своєму воротарю, і вирвала перемогу з рахунком 3:2.
Юнацька команда Славути також порадувала хорошими результатами: показала цікаву гру і заслужено перемогла з рахунком 1:0.
Склад команди МФК «Славута» (юнаки) – тренер Олександр Черниш: Богдан Грига, Дмитро Іваненко, Олег Самойлюк, Олександр Прилуцький, Максим Семенюк, Олександр Панасюк, Дмитро Роженюк, Артем Ящук, Василь Федорчук, Богдан Антонюк, Сергій Карданов, Олександр Баландюк, Іван Веселяк, Андрій Джурко, Денис Чернюк, Андрій Кирильчук, Михайло Заєць, Кирил Чаюн.
Склад команди МФК «Славута» (дорослі) – тренер Микола Голуб: Олег Ящук, Микола Голуб, Сергій Главацький, Євген Мінко, Ігор Грунтківський, Андрій Сіліщев, Максим Попов, Андрій Дячук, Олексій Сорока, Олександр Назарук, Павло Назарук, Віктор Федорчук, Вадим Заставський, Олександр Мартинюк, Дмитро Поліщук, Ярослав Шкапій, Дмитро Сторожук, Дмитро Українець.
***
27 травня футбольна команда м. Славута буде змагатися з ФК «Збруч» (м. Волочиськ), яка в минулому році була другою в області. Початок ігор: юнаки 16 год. дорослі 18 год. Запрошуємо всіх бажаючих підтримати наших футболістів!

День пам’яті жертв політичних репресій

13 травня біля пам’ятника жертвам політичних репресій і Голодомору відбувся мітинг-реквієм До дня пам’яті жертв політичних репресій. Представники влади, члени громадських організацій, учнівська молодь та жителі міста зібралися для того, щоб покласти квіти та вінки до пам’ятника жертвам політичних репресій і Голодомору, вшанувати їх пам'ять та віддати честь усім тим, хто постраждав у тих страхітливих подіях минулого століття.
Мітинг відкрила заступник міського голови Г. Фурманчук:
– історія українського народу – це літопис великомученика. Минуле століття позначене голодними роками, епідеміями, політичними репресіями. Наша нація є надзвичайно сильною, адже змогла пережити такі випробування. Відновлюючи історичну пам’ять, ми повертаємо силу українського народу, яка допомагає нам рухатися вперед.
Після вшанування пам’яті жертв політичних репресій хвилиною мовчання, отець Павло відправив молебень за їх упокій та вічну пам’ять.

Громадські слухання

11 травня в міському Палаці культури відбулися громадські слухання з питань спорудження енергоблоків №3,4 Хмельницької АЕС. Згідно чинного законодавства у сфері ядерної енергії та радіаційної безпеки право ініціювання проведення даних громадських слухань належить до компетенції органів місцевого самоврядування. Саме тому виконавчим комітетом Славутської міської ради було ініційовано проведення громадських слухань щодо добудови 3-го, 4-го енергоблоків ХАЕС з метою отримання громадськістю професійної, об’єктивної інформації з даного приводу.
В результаті попередньої домовленості із Державним підприємством «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», ВП Хмельницькою АЕС та, зважаючи на пропозиції громадян міста, у даних громадських слуханнях прийняли участь двадцять фахівців в галузі ядерної енергетики. ДП НАЕК «Енергоатом» представляв директор центру взаємодії з органами державної влади та ОРЕ – радник президента К. Запайщиков; ВП Хмельницьку АЕС: генеральний директор М. Панащенко, заступник генерального директора з капітального будівництва О Рахлінський, заступник генерального директора з кадрів та соціального розвитку В. Демидюк, начальник цеху радіаційної безпеки В. Костенко, начальник відділу охорони навколишнього середовища О. Левицький, начальник відділу роботи з громадськістю і ЗМІ Т. Лиситчук; ВП «Атомпроектінжиніринг»: генеральний директор В. Бронніков, Перший заступник генерального директора – директор з проектів та інвестицій Г. Сазонов, Директор з будівництва В. Дубінкін, директор з нових ядерних установок О. Рибчук, заступник директора з проектів та інвестицій – керівник виробничо-технічної служби Д. Сергеєнко, головний фахівець – начальник відділу головного фахівця з загальностанційних систем дирекції з нових ядерних установок С. Виборнов, провідний інженер відділу технічного планування дирекції з нових ядерних установок О. Шевченко, начальник відділу роботи з громадськістю адміністративно-інформаційного управління І. Ловцова; Державний науково-інженерний центр систем контролю та аварійного реагування (ДНЩ СКАР) – Директор Л. Литвинський; Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» – головний інженер проекту А. Баранович, заступник головного інженера проекту, керівник групи авторського нагляду А. Нікітчук.
Головуючий громадських слухань – міський голова Василь Сидор після представлення присутніх надав інформацію про стан справ міста Славута та перспективи його розвитку при добудові енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС:
– Потенціал Славути у вільних земельних ділянках та будівлях. Однією з переваг міста в будівництві житлового масиву є наявність 50 га вільної земельної ділянки та 10 будівель колишніх казарм військового містечка, площею близько 32 тис. кв. м. На згаданій земельній ділянці можна збудувати до 3 тисяч квартир разом із інфраструктурою. Для розвитку виробничих потужностей та допоміжних підприємств є доступною територія 250 га. Наявність вільної земельної ділянки, яка забезпечена необхідними мережами (водопостачання та водовідведення, газопостачання, енергозабезпечення, під’їзні дороги) та є власністю територіальної громади міста Славути, дає можливість рахувати, що будівництво житла в м. Славута значно дешевше (приблизно у два рази), ніж в м. Нетішин.
Інший вагомий аспект вбачає в собі використання містом своїх регіональних ресурсів. У нас – це електроенергія. Необхідним є встановлення інвестиційно-привабливого тарифу на електроенергію, який би сприяв розвитку регіону, в тому числі впровадженню енергозберігаючих технологій і розвитку конкурентоспроможного виробництва; зменшення тарифу як для населення, так і для інших установ. Використання в теплопостачанні електроенергії може стати серйозною альтернативою традиційному газовому опаленню.
Василь Богданович також звернув увагу на те, яким був стан справ у місті після будівництва блоків №1 та №2 ХАЕС:
– Потрібно відмітити, що із будівництвом першого енергоблоку було в місті Славута побудовано Солодовий та Силікатний заводи, шляхопровід через залізничну колію на село Ганнопіль та інші об’єкти. Разом з тим, із будівництвом другого енергоблоку було скасовано пільгу на 50% пільговий тариф на електроенергію для населення. Об’єкти, що передбачалось побудувати у зоні спостереження не були побудовані (як приклад, евакодороги). Закон України «Про використання ядерної енергії та радіоактивну безпеку», конкретно ст. 12, до 2010 року не виконувався. 2010 року було виділено всього 75% коштів від передбачених законом, які надійшли до громад зони спостереження лише на кінець року.
– Ми сподіваємося, що з будівництвом 3 та 4 енергоблоків, держава виконає свої обов’язки перед населенням зони спостереження, що дасть змогу зону потенційного ризику перетворити на регіон інвестиційної привабливості, який буде мати максимальний соціально-економічний захист, – зауважив міський голова.
Директор Державного науково-інженерного центру систем контролю і аварійного реагування Міністерства палива та енергетики України Людвиг Литвинський розповів про процес консультацій ДП НАЕК «Енергоатом» з громадськістю з питань спорудження енергоблоків ХАЕС-3,4. Зокрема, здійснив огляд законодавчих вимог, порядку формування плану-графіку консультацій з громадськістю, кінцевих результатів консультацій та шляхи оприлюднення результатів.
Заступник генерального директора з капітального будівництва ХАЕС Олег Рахлінський надав інформацію щодо техніко-економічного обґрунтування спорудження енергоблоків №3,4 Хмельницької АЕС, включаючи оцінку впливів на навколишнє середовище. Зокрема, обґрунтування необхідності та доцільності спорудження енергоблоків №3,№4, розміщення нових блоків, безпеки, організації будівництва, експлуатації ХАЕС-3,4, поводження з технологічними відходами Хмельницької АЕС, оцінки впливів на навколишнє середовище енергоблоків Х-3, Х-4, соціально-економічних аспектів будівництва енергоблоків №3, №-4 Хмельницької АЕС. Повна інформація по темі виступаючих була розміщена в друкованих матеріалах, підготовлених ВП ХАЕС та розданих учасникам громадських слухань.
Радник Президента НАЕК «Енергоатом» Костянтин Запайщиков розповів про структуру атомної енергетики у порівнянні з іншими альтернативними видами енергопостачання; негативний вплив т. зв. перехресного субсидіювання, соціально-економічну компенсацію ризику населеним пунктам зони спостереження.
У своєму виступі начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Хмельницької обласної державної адміністрації Микола ГКатеринчук зауважив, що розвиток атомної енергетики – це той потужний потенціал, який повинна використати наша область. Разом з тим, необхідно створити усі потрібні умови для підтримки, розвитку 30-кілометрової зони спостереження. Зокрема, при добудові нових енергоблоків необхідно виконати усі ті умови, які не були виконані при будівництві енергоблоків №1 та №2.
Близько трьох годин тривало обговорення учасниками слухань питання спорудження ХАЕС-3,4 та їх впливів на навколишнє природне, соціальне та техногенне середовище. На більшість питань відповідав генеральний директор ВП «Хмельницька АЕС» Микола Панащенко. Питання, виступи та пропозиції прозвучали від громадян В. Калашникова, В. Золоторука, В. Смоляра, Р. Бачинського, С. Петруніна, М. Мартинюка, О. Сабія, Б. Станіслава, С. Микульського, І. Піголя, С. Рижука, І. Ткачук, А. Казімірова, В. Скоморохи, І. Панасенка та ін. Головним чином учасників слухань цікавив екологічний захист регіону, отримання соціально-економічних переваг від добудови нових енергоблоків, зменшення вартості електроенергії для жителів 30-кілометрової зони Хмельницької АЕС. Завдяки актиній участі громадян, висловленим ними пропозицій, редакційною колегією було підготовлено звернення учасників громадських слухань до депутатів Славутської міської ради для прийняття відповідного рішення.
Звернення учасників громадських слухань
з питань спорудження енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС, проведених 11 травня 2011 року у місті Славуті Хмельницької області до депутатів Славутської міської ради
У громадських слуханнях взяли участь 359 представників територіальної громади міста Славута Хмельницької області.
Історично так склалося, що у нашому регіоні розміщена Хмельницька атомна електростанція, де працює два енергоблоки. За даної ситуації завдання громад зони спостереження – це отримання від добудови 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС преференцій, спрямованих на розвиток громади міста та регіону.
Ми повинні мати гарантію безпечної експлуатації ядерних енергоблоків з недопущенням негативного впливу на екологію регіону та з дотриманням міжнародних стандартів безпеки, урахуванням досвіду, отриманого в результаті співпраці з провідними енергетичними компаніями cвіту.
Позитивними наслідками реалізації проекту визнано:
– Соціально-економічний розвиток регіону та міста Славута, зокрема, за рахунок 10% коштів від кошторисної вартості будівництва блоків Хмельницької АЕС, спрямованих на розвиток 30-кілометрової зони спостереження.
– Створення додаткових робочих місць, підвищення добробуту населення.
– Надходження додаткових фінансових коштів, державних субвенцій на розвиток соціальної інфраструктури.
– Збільшення відрахувань до бюджетів всіх рівнів.
– Можливість перетворення зони ризику на інвестиційно-привабливий регіон за рахунок встановлення пільгового тарифу на електроенергію для всіх споживачів (юридичних та фізичних осіб) та здійснення інших заходів.
До недоліків спорудження двох нових енергоблоків на майданчику Хмельницької АЕС відноситься:
– Відсутність 100% гарантії забезпечення безпечної експлуатації енергоблоків та впливу на екологію регіону.
– Втрата економічної привабливості регіону. Інвестори побоюються вкладати кошти в зону ризику.
– Відсутність соціального захисту громади міста.
– Втрата довіри та відсутність зацікавленості громади 30-кілометрової зони спостереження, а це 236 тисяч 119 громадян, у продовженні будівництва енергоблоків через неповне виконання статті 12 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» щодо компенсації ризику, а також зобов’язань щодо будівництва об’єктів соціального призначення при спорудженні енергоблоку №2.
– Низький рівень економічного стимулу для промислових підприємств регіону і міста та відсутність процедури компенсації ризику.
– Відтік висококваліфікованих фахівців з міста та регіону на будівництво Хмельницької АЕС.
Учасники громадських слухань вважають, що підтримка спорудження енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС може бути з урахуванням наступних пропозиції:
– Проведення постійного екологічного моніторингу флори і фауни зони впливу Хмельницької АЕС.
– Забезпечення щорічного, своєчасного та в повному обсязі виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів із соціально-економічної компенсації ризику населенню, що повинна становити 2% обсягу реалізації електроенергії, що виробляється на Хмельницькій АЕС, за відповідний період, яка має розподілятися у такому співвідношенні: обласні бюджети – 30 відсотків; бюджети районів та міст обласного значення зон спостереження – 70 відсотків без вилучення в Держбюджет в кінці року у разі їх не освоєння. Збільшення фінансування заходів на соціально-економічну компенсацію ризику населення пов’язано з тим, що до компетенції органів місцевого самоврядування віднесено питання організації системи заходів захисту населення і території у разі надзвичайної ситуації: забезпеченні засобами індивідуального захисту (таблетками йодистого калію, марлевими пов’язками, приладами дозиметричного і хімічного контролю), утримання захисних споруд, систем оповіщення та інших заходів.
– Виділення коштів в обсязі 10% від суми кошторисної вартості, що інвестується в будівництво нових енергоблоків, на будівництво об’єктів соціального призначення в 30-кілометровій зоні спостереження, яка повинна розподілятися бюджетам районів та міст обласного значення зон спостереження відповідно до кількості проживаючого населення без вилучення в Держбюджет в кінці року у разі їх не освоєння. Виділення коштів місцевим бюджетам здійснювати щомісячно по мірі їх освоєння на будівництві енергоблоків.
– Врахування пропозицій територіальної громади міста щодо будівництва житла та об’єктів соціально-побутового призначення в місті Славута для працівників, які будуть задіяні при споруджені енергоблоків Хмельницької АЕС, на запропонованих вільних земельних ділянках із використанням наявних споруд і мереж, які є комунальною власністю територіальної громади міста Славута.
– Встановлення інвестиційно-привабливого тарифу на електроенергію, який повинен складати не більше 50% діючого тарифу для всіх споживачів електроенергії (фізичних та юридичних осіб) та здійснення інших заходів, які сприятимуть інвестиційній привабливості регіону.
– Проведення страхування всіх суб’єктів господарювання незалежно від форми власності, а також фізичних осіб та їх майна у 30-кілометровій зоні спостереження.
– Максимальне задіяння наявних виробничих потужностей та кадрового потенціалу жителів регіону Хмельницької області при будівництві Хмельницької АЕС.
– Проведення постійного медичного моніторингу стану здоров’я жителів 30-кілометрової зони спостереження. Покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я.
– – Розробити порядок виплати цільових надбавок для працівників бюджетної сфери і житлово-комунального господарства.

Крім того, необхідно здійснити заходи з:
– Розроблення регіональних програм по екології, енергозбереженню та енергопостачанню, транспортному сполученню, будівництву полігону для твердого сміття, інформаційному забезпеченню та оповіщенню населення.

Схвалено учасниками Громадських слухань
11 травня 2011 року
місто Славута Хмельницької області

Справжнє свято для любих матусь!

З нагоди Дня матері у міському Палаці культури відбувся святковий благодійний концерт «Від усієї душі». Зібрані під час заходу кошти будуть використані на розвиток творчо-обдарованих молодих людей.
Берегиня сімейного вогнища, жінка, котра дарує життя, ніжна та лагідна мама, найкраща подруга та порадниця – саме на возвеличення цих безцінних якостей була спрямована програма урочистого концерту. Привітала усіх присутніх із Днем матері заступник міського голови Г. Фурманчук, яка від імені міського голови висловила слова вдячності організаторам концерту, його учасникам та усім присутнім за їхній вклад у розвиток та підтримку творчих та талановитих дітей.
Мама – це перше слово, яке з усмішкою вимовляє дитина, найдорожчою людиною у нашому житті завжди була, є і буде мама, із нею ми відкрили для себе світ, перші кроки зроблені, тримаючись за надійну руку мами, перша пісня – мамина. Саме мамі присвячували пісні «Мамина ніжність», «Мамина хата», «Мамине серце», «Мама» та багато інших композицій молоді та талановиті вихованці позашкільних закладів міста, серед яких юна Ю. Олексик, М. Левін, В. Березок, А. Шлапак, а також досвідчені виконавці-викладачі – О. Турчак, І. Марчук, О. Душкевич, І. Ніколаєва.
Різноманітні танцювальні номери подарували глядачам творчі колективи Будинку дитячої творчості, міського Палацу культури та районного будинку культу, а саме: зразковий хореографічний ансамбль «Альянс», гурток бального танцю «Грація», народний ансамбль «Пролісок».
Активно взяли участь представники волонтерського руху нашого міста, а саме учні НВК «Гімназія», які, приєднавшись до Всеукраїнської акції «Серце до серця», збирали кошти для лікування дітей, хворих на цукровий діабет.
Протягом святкового заходу усі бажаючі мали змогу подивитися на роботи майстрів нашого міста, а також придбати чарівні сувеніри, виготовлені умілими руками талановитих дітей.
Сюрпризом для глядачів благодійного концерту «Від усієї душі» стали гості Андрій Роєк та Сашко Невже, які виконали чудові пісенні композиції та разом з усіма іншими учасниками подарували присутнім гарний настрій та приємні враження.
Дякуємо організаторам концерту та його учасникам за подароване свято та незабутні емоції. Творчого натхнення вам та подальших успіхів!

Славутський самородок

Наталія Капуста, незважаючи на свій юний вік, вже широко відома у нашому місті та далеко за межами нашої області як талановита і перспективна тенісистка. Вона є членом міського клубу «Золота ракетка» та вихованкою ДЮСШ управління освіти. За підсумками минулого року її визначено однією із найкращих спортсменів міста за високі спортивні досягнення. А вже з початку поточного року Наталка тішить своїх краян новими успіхами. На престижному турнірі «Кубок Роксолани» в м. Рогатин (Івано-Франківська область) вона зайняла почесне п’яте місце. В обласному чемпіонаті вона стала абсолютною чемпіонкою серед дівчат. І ось новий успіх: в м. Івано-Франківськ відбувся Міжнародний тенісний турнір «Кубок Карпат» – один із трьох найбільш рейтингових турнірів в Україні. Понад 300 учасників з дев’яти країн змагалися в різних вікових категоріях. Наталка змагалася серед дівчат до 1998 року народження. У цій групі за першість боролися 36 учасниць, де наша тенісистка, одержавши 11 перемог поспіль, вийшла у фінал. Срібна нагорода, яку отримала юна тенісистка – це безсумнівний успіх та перспективний крок у велике спортивне майбутнє.
Напередодні турніру надійшла ще одна радісна звістка: за високі спортивні досягнення у тенісі Наталці присвоєно звання кандидата у майстри спорту України, і в рейтингу найсильніших тенісисток України вона посідає 210 позицію.
Разом з Наталією на Міжнародному турнірі виступили юнаки з м. Славута Сергій Капуста та Калетюк Андрій, які із 60 учасників своєї вікової групи змогли увійти в 15 найкращих. Учасники турніру і тренер команди Капуста С.П. щиросердно дякують міському голові В. Сидору, міському центру ФЗН «Спорт для всіх» за матеріальну допомогу тенісистам міста та сприяння їх участі у тенісному турнірі «Золота ракетка».
В. Шабуров, директор Центру ФЗН «Спорт для всіх»

Всі дороги ведуть до рідної домівки

Вирувши із Славути та пройшовши села Улашанівка, Волиця, Головлі, Хоросток та Хоняків, козаки дійшли до села Нараївка, де їх зустрічав сільський голова Василь Локайчук. Вітали козаків й мешканці Нараївки та інших сіл, які були приємно вражені таким дійством.
З нагоди 9 Травня – Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні, у Нараївці був проведений мітинг біля пам’ятника воїнам, які загинули під час Другої світової війни. Учасники козацького походу разом із місцевими жителями поклали квіти та вінки до підніжжя монумента та пом’янули їх пам’ять хвилиною мовчання. Отець Богдан відправив молебень за упокій та вічну пам’ять загиблих учасників війни.
Того ж дня для місцевих жителів був проведений святковий концерт. В урочистостях приймали участь вихованці та викладачі Славутського міського Палацу культури, які продемонстрували глядачам запальні козацькі танцювальні та пісенні номери. Під час заходу В. Сидор особливо відзначив сільського голову Василя Локайчука, якому вручив урочисту грамоту за виховання молодого покоління в дусі патріотизму, любові до Батьківщини та рідного краю, поваги до історико-кульітурних традицій українського народу. Долучився до святкового дійства уродженець Нараївки, чемпіон світу з боксу Сергій Дзіндзірук. Актова зала сільського клубу, у якій проходили святкові заходи, була переповнена глядачами, котрі щиро раділи гостям та своїми оплесками дякували їм за подароване свято.
Після концерту для місцевих жителів був організований вечір відпочинку під музику славутського муніципального духового оркестру. На завершення святкових заходів усі бажаючі мали можливість покуштувати справжній козацький куліш.
Новий день козацького походу розпочався із богослужіння у церкві села Великий Скнит, до якої козаки завітали по дорозі додому. Під час служби учасники походу поставили свічки та вшанували пам’ять козаків, що боронили рідну землю, відстоювали віру, мову, козацькі традиції нашого народу.
Селяни із захопленням відзначали козацький візит та висловили побажання щодо необхідності частішого проведення подібних заходів із активним залученням до них молоді. Адже саме такі заходи зобов’язують нас пам’ятати, що кожне село – це окрема сторінка історичної спадщини усієї країни, наша мала Батьківщина, а також колиска безцінного досвіду, традицій та звичаїв українського народу.

Р. Бачинський

Змагаються юні туристи

Пізнавальне, виховне і економічне значення масового туризму загальновідомі. Туризм в XX столітті перетворився в потужну індустрію відпочинку, оздоровлення, розваги, набув різноманітних, іноді несподіваних і екстравагантних напрямків.
Окреме місце посідає спортивний туризм. В нашій країні цей вид туризму введений до «Єдиної спортивної класифікації України з видів спорту, що не входять до програми Олімпійських ігор». Діють відповідні нормативні вимоги, спортивна класифікація, критерії оцінки складності туристських походів, введені спортивні розряди та звання.
Важливе значення у спортивному туризмі надається змаганням з туристського багатоборства – техніки пішохідного, гірського, спелеологічного, водного, лижного видів, орієнтування на місцевості. Туристські змагання стають щорічною перевіркою технічної і практичної підготовки юних туристів до непростих мандрівок, користуються незмінною популярністю серед учнівської молоді.
27 квітня 2011р. Славутським міським центром туризму і краєзнавства учнівської молоді були про¬ведені ХХ міські змагання з техніки пішохідного туризму, присвячені 20-ій річниці Незалежності України.
До програми змагань входили види «Командна смуга пере¬шкод», «Кон¬курсна програма». та «Рятувальник –школа безпеки»
Першорядне місце на змаганнях належить подоланню за допомогою спеціального туристського спорядження і застосування техніки страховки командної смуги перешкод, вмінню долати складні природні перешкоди, яких достатньо в районі Танкової гірки: спуск, підйом та траверс схилу, імітований скельний підйом, переправитись через яр по навісній переправі та по паралельних мотузках. Слід відмітити, що підвищення кваліфікаційного рівня учасників зма¬гань у школах міста сприяло підвищенню рівня проведення змагань і дозволило поставити дистанцію «Командна смуга перешкод» достатньої складності для присвоєння III дорослого розряду зі спортивного ту¬ризму учасникам команд, які посіли призові місця (ЗОШ № 6 – тренер К.Г.Вакульчук, ЗОШ № 3 – тренер Д.А.Холоденко, СЗОШ №9 «Успіх» – тренер І.П.Климчук).
В конкурсі в'язання вузлів призові місця отримали команди ЗОШ № 1, ЗОШ № 5 та ЗОШ НВК «Школа,гімназія».
Побажаємо нашим туристам подальших успіхів та радості перемог!
А.СЛІВІНА, інструктор центру туризму і краєзнавства м. Славута

Війна. Український рахунок

5 травня у бібліотеці міського Палацу культури був проведений «круглий стіл» присвячений 66-й річниці Дня Перемоги.
Розпочався «круглий стіл» із вступного слова ведучої – начальника управління інформаційного забезпечення та внутрішньої політики міськвиконкому Людмили Чумак про масштабні втрати українського народу під час Великої Вітчизняної війни, а відео ролик «Війна. Український рахунок» наглядно підтвердив трагічність пережитих подій.
Своїми спогадами та життєвим досвідом у роки війни поділився почесний гість заходу, учасник Вітчизняної війни Іван Іванович Скірідон, на долю якого випала ціла низка випробувань. Іван Іванович зазначив, що за тих часів мужнім треба було ставати ще з ранніх юних років.
Активно взяла участь у заході молодь міста. Зі своїми доповідями виступили учениці ЗОШ № 3 Юлія Шевчук та ЗОШ №5 Станіслава Коваль, а Віталій Пузир продекламував усім присутнім авторський вірш. Так, Ю. Шевчук, автор наукової роботи на тему: «Наслідки Великої Вітчизняної війни і відбудова народного господарства», розповіла:
– Велика Вітчизняна війна в історичному процесі була складним явищем на лише з військової точки зору, а й соціально-економічної. У спадок від війни нам залишилася не тільки перемога, а й зруйновані міста, села, зламані долі людей та мільйони загублених людських життів. За роки війни наше місто зазнавало багато руйнувань, що призвело до численних матеріальних та людських втрат. Проте оптимізм та міцність духу славутчан допомогли крок за кроком відбудувати рідний край.
Микола Паламарчук, директор комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів, інвалідів, одиноких престарілих та непрацездатних громадян», розповів про роботу в місті щодо соціального захисту ветеранів, щоденного піклування про них працівниками Центру, а також закликав славутчан, особливо молодь, не бути байдужими до проблем цієї категорії людей.
Трагічні, в той же час цікаві, факти про Славутчину у роки війни навів директор Славутського історичного музею Станіслав Ковальчук.
Приємно, що активну позицію у напрямку турботи за ветеранами проявляє й громадськість міста. Свідченням тому стали ґрунтовні виступи голови громадської організації «Захист дітей війни» Валентини Ковальчук та голови Славутської організації Товариства Червоного Хреста Катерини Дерев’янко.
На завершення «круглого столу» заступник міського голови Галина Фурманчук із вдячністю відзначила роботу цих громадських організацій та окремих людей, представників молодого покоління, які старанно піклуються про ветеранів нашого міста, не залишаються осторонь від їхніх проблем.

Музична феєрія

5 травня у міському Палаці культури відбувся звітний концерт вокального та хореографічного відділів Дитячої школи мистецтв. Програма заходу була насиченою цікавими виступами.
Вихованці ДШМ підготували різноманітні пісенні, танцювальні номери, музичні композиції, які забезпечили гарний настрій глядачам. Свідченням тому стали численні оплески.
Свої танцювальні таланти юні вихованці школи мистецтв продемонстрували, виконавши номери на різноманітну тематику, серед яких: «Полька», «Вальс», «Джайв», «Мадагаскар», «Віночок», «Бджілки» під керівництвом М. Гончар. Обдарованими виявилися діти й у пісенному мистецтві, а доказом цього були пісні «Покочу я долото», «Ромашки», «Капітан», «Україночка», композиція із пісень та танців «Ой, заграйте, музиченьки», українська народна пісня у сучасній інтерпретації «Саджу редьку» та багато інших пісенних номерів, які допомогли підготувати викладачі ДШМ Т. Маліновська, Н. Салогуб, Л. Скрипнюк, акомпоніатори В. Войцехівський, Г. Ярмольчук, концертмейстери Н. Чайка та С. Пирожок.
Дякуємо Дитячій школі мистецтв за подаровані позитивні емоції, а молодим вихованцям бажаємо подальших творчих успіхів та натхнення

Кращі організатори роботи з охорони праці

Міським головою від 17.02.11 р. № 39-р затверджено розпорядження „Про проведення щорічного міського огляду-конкурсу на кращу організацію роботи з охорони праці, зниження травматизму, професійних захворювань та загибелі працюючих на виробництві в м. Славута” в рамках відзначення Всесвітнього дня охорони праці.
27 квітня в приміщені Будинку Рад проведено розширений семінар-нараду з представниками служб з охорони праці підприємств, установ та організацій міста, на якому було надано наглядну агітацію з питань охорони праці (буклети, плакати, пам'ятки, листівки та ін.).
За підсумками проведення огляду-конкурсу визнано переможця в номінації із середньообліковою чисельністю працюючих від 100 до 1000 чоловік товариство з обмеженою відповідальністю «Аква-Родос». Керівнику, інженеру з охорони праці підприємства-переможця міським головою Василем Сидором були вручені почесні грамоти та цінні подарунки.
Міський організаційній комітет висловлює впевненість, що широкомасштабні акції та конкретна робота з відзначення Дня охорони праці в місті сприятимуть усуненню або зменшенню ризиків для життя та здоров'я людей.

Експерт з умов праці Славутського УПіСЗН Г. Дубіняк