Наше місто

Початок весни щороку віщує нам про необхідність озирнутися навкруги і серйозно задуматися про приведення в порядок не лише окремих дворів та територій, а й усього рідного міста, адже зима хоч і радувала нас рипучими снігами, проте наробила після себе чимало клопоту.
Початок квітня був офіційно визнаний стартом місячника з озеленення, благоустрою та санітарної очистки міста. Відповідно до розпорядження міського голови необхідною умовою підготовки до нового сезону є приведення у належний стан благоустрою міста.
Особливо порадували своєю працею працівники КП «Славутське ЖКО», адже їхня робота залишила після себе дійсно помітні результати: чисто виметені вулиці, пофарбовані паркани, нові дитячі гойдалки та багато інших наглядних прикладів. Прикрим є той факт, що деякі мешканці Славути пасивно ставляться до прибирання прилеглих до їх будинків територій, не розуміючи, що приведення у належний стан рідного міста через об’єднання спільних зусиль – совісний обов’язок кожного славутчанина.

Мітинг-реквієм

26 квітня біля пам’ятника ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній електростанції відбувся мітинг-реквієм до Дня 25-ї річниці трагедії на ЧАЕС. Даний захід проходив у скорботі та сумній атмосфері, адже події Чорнобиля ще довго будуть болісно відгукуватися в серцях людей, які пройшли через це лихо, вдів та сиріт, чиї чоловіки та батьки, мужньо борючись за наше безпечне майбутнє, згоріли від радіаційного вогню.
На мітингу були присутні ліквідатори та постраждалі від аварії на ЧАЕС, матері, дружини, діти загиблих у результаті трагедії, представники влади то громадськості, які зібралися, щоб віддати шану борцям-героям та пом’янути їх хвилиною мовчання.
Зі своїм виступом у мітингу взяла участь заступник міського голови Фурманчук Г., яка із сумом зазначила:
– 26 квітня 1986 року – це «чорний» день для кожного українця, дата, яка трагічно позначилася на долях сотні тисяч людей. І хоча минуло вже 25 років, наслідки Чорнобиля ще довго залишатимуть відбитки на людському здоров’ї.
Свою промову підготували й самі ліквідатори Чорнобильської аварії – Б. Завішальний та А. Шрейтер, а поминальну панахиду до річниці аварії на ЧАЕС відправив отець Андрій, настоятель Української православної церкви Київського патріархату.
Зворушливими були виступи представників молодого покоління – учнів загальноосвітніх шкіл міста.
Наприкінці мітингу до пам’ятника ліквідаторів аварії на ЧАЕС були покладені квіти як знак вшанування пам’яті та героїчного подвигу загиблих від Чорнобильської трагедії.

«Чорнобильська аварія – 25 років по тому»

20 квітня у бібліотеці при міському Палаці культури був проведений круглий стіл на тему: «Чорнобильська аварія – 25 років по тому», організований до річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції. На даному заході були присутні учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, представники організацій, що співпрацюють з ліквідаторами та жителі міста.
Розпочався круглий стіл традиційно із короткого виступу про історію аварії на ЧАЕС, її початок, масштаби та рівень радіаційної небезпеки, а також про подвиги людей, які боролися за ліквідацію аварії. Ось уже 25 років минуло від того трагічного в історії нашого народу дня, проте гіркий досвід та наслідки аварії ще довго не залишатимуть в спокою думки не лише українців, а й жителів усього світу. Здавалося, пройшла одна мить в ніч з 25-го на 26-те квітня 1986 року – і зловісні вибухи на реакторі ЧАЕС посіяли атомну бурю і розкидали радіацію в різних концентраціях у різні напрямки світу. Це було жахливим горем, що випало на долю українського народу. У таких екстремальних умовах вступали у боротьбу з атомною трагедією десятки і сотні тисяч людей. Ризикуючи своїм життям, вони робили все можливе, щоб зупинити це страшне лихо.
Крім того, на тематику Чорнобильської катастрофи була підготовлена виставка образотворчих робіт Дитячої школи мистецтв та освітніх закладів міста.
Також присутні мали змогу проглянути невеликий фільм про аварію на ЧАЕС, а завідувач дитячою бібліотекою Л. Рибачук ознайомила всіх із літературними доробками як самих ліквідаторів аварії, так і навчальними виданнями та енциклопедичними матеріалами на тему аварії на Чорнобильській атомній станції.
Першим до виступу був запрошений голова громадської організації «Спілка інвалідів Чорнобиля», ліквідатор аварії Калашніков В., який розпочавши свою доповідь із хвилини мовчання, зазначив:
– Аварія на ЧАЕС – найбільша ядерна катастрофа людства, яка вплинула на долю мільйонів людей та викликала цілий ряд науково-технологічних, соціально-економічних проблем, які не втрачають своєї актуальності й на сьогоднішній день. Ми повинні віддати не тільки належне подіям, що сталися 25 років тому, а й осмислити наслідки Чорнобиля, тому наша держава повинна уважніше ставитися до цієї проблеми.
Після цього зі своєю доповіддю долучилася В. Каленюк, головний спеціаліст по роботі з чорнобильцями:
– На сьогодні у нашому місті проживає 369 чорнобильців, серед яких є як люди різних категорій інвалідності, так і вдови та діти загиблих ліквідаторів. І хоч фінансування держави на роботу із чорнобильцями цього року дещо збільшилося, проте цих коштів недостатньо для належного соціального забезпечення постраждалих від аварії на ЧАЕС.
Ковальчук С., директор Славутського історичного музею, поділився зі своїми думками про аварію, розповів про героїзм ліквідаторів, а також звернув увагу на необхідність підвищення шанобливого ставлення до людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської трагедії, адже щонайменше повагою кожен із нас повинен завдячувати таким людям, які своїм здоров’ям та життям рятували наше майбутнє.
Протягом усього круглого столу ділилися спогадами та наболівшими думками ліквідатори аварії: А. Шрейтер, М. Гордєєв, В. Урвант та інші ліквідатори, на мужні плечі яких випали такі тяжкі випробування.

О. Насєдкіна

Життєве кредо – вчити, творити, любити…

У мальовничому районі нашого міста, на березі річки Утки, в зелені берізок та верб потопає оазис тепла любові та затишку, дитячий садок №6 “Золота рибка”. Щоранку поспішають сюди вихованці. Зігріті піклуванням і любов’ю колективу дошкільного закладу, вони назавжди залишають у своїх серцях чудові згадки про свій другий дім.
Багато років очолює колектив дитячого садочка Остапчук Міра Йонівна. Чудовий організатор, творча, розумна, талановита людина, вона своїм життєвим кредо та сенсом життя з дитинства обрала працю з найменшими.
Багато років вона плідно працює над реалізацією гарантованого Конституцією України права дітей – дошкільну освіту, створює всі необхідні умови в дитячому садочку для здобуття дошкільної освіти та виховання дошкільників, розвитку творчих здібностей підростаючого покоління.
Міра Йонівна уміє переконувати, обґрунтовувати, створює в дошкільному закладі затишні та комфортні умови перебування і виховання дітей.
Наша завідуюча – творчий педагог. В своїй роботі вона сприяє використанню інноваційних технологій, нетрадиційних методик оздоровлення дітей, адже в садочку є групи інклюзивного навчання і виховання.
За свою активну життєву позицію та усвідомлену педагогічну діяльність Міра Йонівна користується повагою серед педагогів-дошкільників міста. В 1996 році вона нагороджена Знаком Міністерства освіти і науки України “Відмінник освіти України”.
Громада міста Славути в 2003 році визначила її “Людиною року”за номінацією“Гідність еліти”. Також нагороджена нагрудним знаком “Софії Русової ”. В 2010 році в номінації “Кращий завідувач ” нагороджена обласною премією імені
М. Дарманського. В тому ж році міжнародною козацькою організацією “Козацтво Запорізьке” нагороджена срібною медаллю “Берегиня козацького роду”.
І всі ці нагороди є заслуженими, бо Міра Йонівна справді є педагог “від Бога”. І разом з тим це проста, чуйна, добра, тактовна людина яка з розумінням відноситься до проблем кожного члена колективу, створює умови для творчого розвитку педагогів, вдосконалення їх професійної майстерності. Саме тому колектив поважає свого керівника, працює злагоджено, сумлінно, цілеспрямовано.
Має Міра Йонівна захоплення. Щороку вона створює нові цікаві, затишні куточки на території дитячого садочку, прикрашаючи її квітами та декоративними зеленими насадженнями. І з року в рік наш дитячий садочок перетворюється на райський куточок, де затишно і тепло дошкільнятам.
У ці весняні, сонячні дні керівник дошкільного навчального закладу №6 “Золота рибка” святкує 50-ти річчя від дня народження.
Шановна Міра Йонівна! Колектив дитячого садочку щиро вітає Вас з Днем народження. Бажаємо Вам міцного здоров’я, безмежного щастя та творчості.
Хай перли розуму й смарагди знань
Сприяють вирішенню всіх питань.
Хай молода енергія душі,
Палаючи, підтримує в житті.
Удачу хай дарує Вам життя
І завжди будуть поруч добрі люди.
Щасливим буде Ваше майбуття
І сьогодення хай щасливим буде.

Колектив ДНЗ № 6