До букету весняних перемог

Відомо, що кожна дитина з самого народження володіє величезними можливостями, в тому числі і творчими здібностями. Талант – це не лише дар природи, життєвий успіх залежить також від спеціально організованого освітньо-виховного процесу. В цьому напрямку і працюють педагоги Станції юних техніків. Колектив СЮТ ставить на меті створення умов для розвитку природних здібностей школярів через пробудження інтересу до науки і техніки, формування технічної грамотності вже з молодшого шкільного віку. Для наймолодших дітей, які ще не володіють основами креслення і конструювання, працює гурток «Початкового технічного моделювання». На основі розгорток діти з допомогою керівника гуртка Тетяни Пекач створюють моделі техніки, вивчають різні технічні терміни, перші закони фізики тощо.
Зазвичай весна у гуртківців Станції юних техніків насичена масовими заходами, конкурсами, змаганнями, виставками різного рівня. Ось і ця весна не стала виключенням. Вже третій рік поспіль команда Славутської СЮТ стала переможцем обласних змагань з початкового технічного моделювання, і другий рік – учасником Всеукраїнських змагань. Захищала честь Хмельниччини у цьому році команда у складі учениці 4 класу ЗОШ № 6 Вікторії Мартинюк та учня НВО № 2 «Дошкільний заклад – початкова школа» Андрія Гедзюка. Приємно відзначити, що наші юні славутчани здобули І місце.
Діти, що виступали на змаганнях, мали змогу не лише якісно представити свої знання та вміння на конкурсних випробовуваннях, але і добре відпочити у місті Києві. В програму відпочинку було включено відвідування страусиної ферми, де діти почули цікаві факти про вирощування цих незвичних для нашої місцевості тварин, побачили кумедні ситуації із життя страусів. На другий день після конкурсу гуртківці відвідали зоопарк, парк розваг й атракціонів. На закритті змагань вони були учасниками театралізованого піратського дійства, яке приготували для них столичні артисти. Це неабияк піднесло дітям настрій, сприяло створенню доброзичливої емоційної атмосфери, допомогло перемозі.
А ще одним стимулом для перемоги була можливість поїхати на відпочинок до дитячого табору «Артеку». Так нещодавно повернулась з відпочинку у таборі минулорічна переможниця цих змагань учениця 4 класу НВО № 2 «Дошкільний заклад – початкова школа» Олена Степанюк. Перед від’їздом Оленка дуже хвилювалася: як же вона там буде сама, без підтримки рідних, знайомих. Але повернувшись, вона не була розчарована поїздкою, адже там зібрались талановиті творчі особистості з усієї України, кожна з яких – індивідуальність, з якими цікаво та змістовно можна провести час.
Під час інтерв’ю в газеті «Освіта України» наша вихованка Вікторія Мартинюк сказала:
-Усі запитують: «Чому ти на танці не ходиш, чи на бісероплетіння, ти ж дівчинка?!», – я з гордістю відповідаю: «Мені подобається технічна творчість! Хто сказав що дівчинка не може бути конструктором чи технічним дизайнером?».
Ось такі вони, наші вихованці, наші переможці, що талановиті у всьому: творчості, дружбі, радості спілкування, вмінні підтримати один одного, цінувати наставника, відданій любові до техніки.
У травні було підведено підсумки участі гуртківців СЮТ в обласній заочній виставці – конкурсі з початкового технічного моделюванні, де наші діти вибороли І командне місце та зайняли 7 призових. Серед них: учень НВО № 2 «Дошкільний заклад – початкова школа» Андрій Гедзюк, учень 4 класу ЗОШ №4 Юрій Шинкарчук, учень 3 класу ЗОШ №3 Андрій Мельник, учень 3 класу НВК«ЗОШ гімназія» №5 Дмитро Степанюк, учениця 4 класу ЗОШ №4 Світлана Коновалюк, учениця 3 класу НВО № 2 «Дошкільний заклад – початкова школа Анастасія Шушковська, учениця 3 класу ЗОШ №4 Іванна Форсюк.
З гарним результатом пройшла і обласна виставка – конкурс «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» – ІІІ командне місце. На конкурс було представлено 108 робіт з усіх районів та міст області. До складу призерів за підсумками цієї виставки ввійшли 4 гуртківця СЮТ: учень 9 класу ЗОШ № 6 Олег Кухар, учень 8 класу НВК «ЗОШ, гімназія» Євген Пантелеймонов, учень 8 класу ЗОШ № 4 Роман Соловей, учень 4 класу НВО № 2 «Дошкільний заклад – початкова школа» Олександр Таіров.
В процесі праці діти придумують багато нового, що допомагає розвивати просторове мислення – необхідну якість майбутнього конструктора. Вони починають розуміти, що своїми роботами можуть приносити радість і собі і близьким, а значить у майбутньому будуть значущими.
Знання, практичні навички, отримані на заняттях в СЮТ, допоможуть їм при виборі професії, якщо хтось захоче стати архітектором, конструктором, дизайнером, а головне вони вийдуть в життя творцями, майстрами своєї справи.
Змагання показали, що не бідніє наша країна талантами, а ще точніше – у юних техніків є майбутнє, тому що є молодість, творчість, талант, самовідданість і безмежна вірність технічній творчості.
Заступник директора СЮТ
з НВР О. Бережна

Розміщенно в Без категорії