Спорт для всіх у кожному дворі

Під такою назвою у перші дні шкільних канікул стартувала літня спартакіада серед мікрорайонів міста. Захід проходить у декілька етапів впродовж трьох місяців серед дітей, молоді та дорослого населення. В програмі – змагання з популярних видів спорту серед жителів міста, а також різноманітні конкурси та ігри. Перший етап пройшов на стадіоні «Факел» (мікрорайон «Сонячний») та був присвячений Дню захисту дітей. У змаганнях та конкурсах з 7-ми видів брали участь діти та підлітки до 15-ти років.
У змаганнях з міні-футболу взяли участь усі мікрорайони міста. Попередньо команди були розбиті на підгрупи, а потім у фінальних іграх розігрувалися призові місця. Бронзові нагороди дісталися команді «Баварія» (військове містечко, капітан Олександр Ознамець). А у грі за головні нагороди зустрілися команди «Барселона» (р-н ЗОШ №3, капітан Костя Музиченко) та «Борусія» (центр міста, капітан Олександр Стасюк). Впевнену перемогу отримала «Борусія», це не випадково. Кістяк команди склали вихованці тренера Славутської ДЮСШ з футболу А. Кузмінчука, якій на громадських засадах очолює клуб дворового футболу «Шкіряний м’яч». В цьому році його вихованці впевнено виграли обласні зональні змагання клубу «Шкіряний м’яч» та гідно виступили у фіналі в м. Кам’янець-Подільский. Кращими гравцями турніру визнані Олександр Стасюк («Борусія»), Олександр Ознамець («Баварія»), а кращим воротарем став Валентин Горох з команди переможців турніру.
Конкурс баскетбольних снайперів користуються великою популярністю серед дітей та підлітків. У напруженій боротьбі в серіях брусків по баскетбольній корзині перемогу отримав Богдан Загрубський (центр міста), а слідом фінішували Максим Гаврілюк та Дмитро Терентьєв (обидва з м-ну «Сонячний»).
Любителі шашок провели свій турнір, який виявився найтривалішим за часом та за кількістю охочих позмагатися. Велику допомогу в організації турніру надав один з сильніших шашкістів міста, громадський тренер клубу «Дозвілля» Андрій Гамуза. Третє місце несподівано для всіх завоював юний Євген Кузмінчук (район ЗОШ №3), срібло дісталося Євгену Щербаку (м-н «Військове містечко»). А чемпіоном став Олександр Голяченко (м-н «Південний»).
Бажаючі пограти м’язами змагалися в силових конкурсах, в кидку гирі вагою 8 кг на дальність та перетягуванні канату. Поза конкуренцією виявився учасник з м-ну «Південний» Роман Бондарчук, якій показав вражаючі результати в обох видах програми. Молодий богатир зумів закинути гирю за 20 метрову позначку, а в перетягуванні канату йому не було рівних навіть серед дорослих чоловіків, які забажали помірятися з ним силою. В силових конкурсах гідні результати показали також Богдан Загрубський (центр міста) та Артем Гонтар (район ЗОШ №4).
Учасники змагань та глядачі змогли пограти у бадмінтон і позмагатися у влучності в кидках кілець в ціль, а також покататися на конях разом з членами клубу «Славутські козаки».
Переможці та призери змагань нагороджені грамотами, медалями, кубками та призами Славутського Центру ФЗН «Спорт для всіх». Почалась командна боротьба за «Кубок мікрорайонів». За підсумками І етапу лідерство захопили мікрорайони «Південний» та центр міста по 37 очок, а також м-н «Сонячний» – 30 очок.
Минулі змагання показали, що дворовий спорт у нашому місті користується великою популярністю. Все це завдяки розвитку мережі спортивних клубів та спортивних площадок за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення, активної підтримки позашкільних закладів, волонтерів, любителів спорту. На порядку денному завершення роботи зі створення дворових клубів, міні-стадіонів у всіх мікрорайонів міста, ведення одиниць інструкторів фізкультурно-оздоровчої роботи за місцем проживання. Ці питання у нашому місті послідовно та успішно вирішуються.
Славутський Центр ФЗН «Спорт для всіх» запрошує любителів спорту прийняти участь у ІІ етапі літньої спартакіади мікрорайонів міста, яка присвячується Дню Конституції України та Дню молоді. Змагання з пляжного волейболу, футболу, вуличним шахам, армспорту відбудуться 29 червня 2013 року в районі міського пляжу. Початок о 11 та 18 годині.

Степан Шабуров, спеціаліст ЦФЗН «Спорт для всіх»

Розміщенно в Без категорії