На День Європи у Славуті стартувала акція «Громадо, єднайся!»

18 травня у день відзначення Дня Європи славучтани розпочали розпис найдовшої лавки України, яка знаходиться у місті на набережній р. Утка. Така акція, започаткована міським головою Василем Сидором, здобула назву «Громадо, єднайся!», адже саме такі творчі заходи об’єднують громадськість навколо спільної мети – зробити рідне місто одним з кращих на теренах України.
Привітала учасників акції з Днем Європи заступник міського голови Галина Фурманчук:
– Невеликою крапкою на мапі України позначено місто Славута. Але, не дивлячись на це, Славута – місто прогресивне, демократичне і виступає за європейський вектор розвитку. Адже ми живемо в унісон з Європою, мислимо по-європейськи. Такі акції як «Вишиваймо прапор міста!» та «Громадо, єднайся!» сприяють об’єднанню громади, а визнання їх на всеукраїнському рівні – дозволяє жителям міста відчути свою значимість на теренах України.
Як було повідомлено ведучою святкового дійства Іриною Сакалюк, на День Європи акція «Громадо, єднайся!» лише розпочалася, а продовження її ми спостерігатимемо на наступних загальноміських заходах. Цього дня розписувати найдовшу лавку України взялися колективи освітніх та культурних закладів міста.
Ділилися з нами враженнями учасники заходу та самі славутчани.
Випускниця ЗОШ№4 Яна Вільчинська:
– Життя Славути насичене різноманітними цікавими заходами, у яких нам, молоді, дуже цікаво брати участь. Приємно, що незважаючи на свій юний вік, ми почуваємо себе повноправними жителями рідного міста, адже відчуваємо особливу увагу зі сторони міської влади. Ми маємо змогу реалізовувати себе у різних концертних програмах, балах та ось таких творчих заходах як «Громадо, єднайся!».
Директор ДНЗ№3 Наталія Путнік:
– Ми із задоволенням взяли участь у даній акції, адже розуміємо, що все це робиться для рідного міста. Переконані, що наш декоративний розпис радуватиме око славутчан та стане окрасою лавки, яка занесена до Книги рекордів України.
Ірина Ямкова, славутчанка:
– Без сумніву такі акції лише збагачують наше місто, роблять його красивішим. Нещодавно я здивувалась, почувши, що Славута аж двічі увійшла до Книги рекордів України – за найдовшу лавку та вишитий прапор. А ось сьогодні радує око як ошатно виглядає наша найдовша лавка України.
Олександр Панасюк, житель м. Славута:
– У Славуті відчувається вміла рука господаря, адже усі славутчани бачать наскільки змінилося наше місто за міського голови Василя Сидора. Ще одним свідченням того є ідея з розписом головної лавки міста. Ось тільки хочеться вірити, що такий її вигляд збережеться, адже, на превеликий жаль, є у місті такі зловмисники, які то зупинку розіб’ють, то лавку нецензурними словами розпишуть.
Святкова програма цього дня була ще й насичена творчими виступами вихованців міського Палацу культури – хореографічної групи «Мажоретки», Лілії Котик, Ірини Житнюк, Варвари Веселенкової, та Ліани Аспіної. Особливого настрою додавав виступ духового оркестру міста.
У святкових заходах також взяв участь колектив Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та волонтери міста, які провели акцію за здоровий спосіб життя. Завдяки міському Центру ФЗН «Спорт для всіх» жителі міста мали змогу зіграти у шахи на найбільшій шаховій дошці міста.

Людмила Чумак, прес-служба
Славутського МВК
фото Павла Медведюка

Розміщенно в Без категорії