На охороні громадського порядку

Яскравим прикладом співпраці громадян та правоохороних органів в нашому місті Славута є діяльність громадського формування з охорони громадського порядку. Ідея створення формування належить міському голові Василю Сидору та побудована відповідно до Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону». Свою діяльність громадські формування розпочали з 2006-2008 років зі створення їх на своїх підприємствах та установах, як таких: КП «Славутське ЖКО», КП «УВКГ», Славутський РЕМ ЕК «Хмельницькобленерго», Славутська філія ПАТ «Хмельницькгаз», ДП «»Славутський лісгосп», ТОВ «Технобазальт-інвест», міське управління освіти. З 2007 року залучились для прийняття участі в охороні громадського порядку Славутська Паланка МГО «Козацтво Запорозьке». В 2010 році рішенням загальних зборів членів формування вони були об’єднані в одне формування «Славутський курінь», до складу якого входить на сьогодні 192 чол. в тому числі 35 жінок. Приємно також, що в складі формування є приватні підприємці та непрацюючі. Членами громадського формування організовано роботу патрульних спільно з працівниками райвідділу міліції в кількості 4-х чоловік в дні п’ятницю та суботу. Окрім цього, вони залучаються для забезпечення охорони громадського порядку і громадської безпеки при проведенні масових святкових заходів міста та державних свят. Важливо відмітити, що діяльність громадського формування не обмежується лише патрулюванням згідно графіку, а також залучаються до здійснення правоохоронної діяльності в якості понятих та свідків при розкритті злочинів чи інших правопорушень. Під час відпрацювання заходів затримуються правопорушники, які доставляються до чергової частини райвідділу міліції для подальшого вжиття заходів реагування згідно чинного законодавства.
З метою забезпечення громадського порядку на території міста за участю громадських формувань у взаємодії із працівниками міліції в 2012 році проведено 152 патрулювань, розкрито 14 злочинів, виявлено та задокументовано 53 адміністративних правопорушень.
Найбільшу активність та правову свідомість виявили в цих заходах працівники міського управління освіти та Славутська Паланка МГО «Козацтво Запорозьке».
Наслідком такої організації стало те, що діяльність громадського формування м.Славута відмічена керівництвом УМВС України в Хмельницькій області як передова та зразкова форма взаємодії правоохоронних органів та громадськості. За активну участь в охороні громадського порядку громадському формуванню «Славутський курінь» в січні 2013 року Хмельницьким обласним Управлінням МВС України видано безоплатно п’ять комплектів зимової уніформи.
Виконавчий комітет Славутської міської ради щиро дякує керівникам підприємств та установ, всім активним членам громадського формування з охорони громадського порядку за активне сприяння та співпрацю з органами внутрішніх справ, та бажає всім натхнення, міцного здоров’я та благополуччя.
В. Степанов,
секретар громадського формування «Славутський курінь»

Розміщенно в Без категорії