Cистема компенсації місцевими бюджетам за пільговий проїзд

Cистема компенсації місцевими бюджетам за пільговий проїзд і надання пільг на послуги зв’язку окремим категоріям громадян є неефективною. Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати України.
Згідно з висновками аудиту, який провела колегія Рахункової палати, ця система є фрагментарною, неефективною і такою, що не забезпечує результативності цих бюджетних видатків. На думку фахівців, причинами таких недоліків є відсутність науково обґрунтованих норм і нормативів надання громадянам відповідних пільг. Також система стає неефективною через відсутність єдиної методики визначення потреби в коштах субвенції, недостатньої урегульованості обліку фактично перевезених громадян пільгових категорій, а також неналежну координацію роботи з боку Мінсоцполітики та Мінінфраструктури щодо порушених питань.
У Рахунковій палаті зазначають, що все це призвело до запровадження власної методики та порядку визначення обсягу перевезень пільгових категорій громадян з боку органів місцевої влади. Таким чином з місцевих бюджетів за недостатності коштів іноді не повністю компенсувались надані підприємствами послуги з перевезення пільгових категорій громадян.
Також у відомстві підкреслюють, що невідшкодування на місцях різниці в тарифах спричинило погіршення фінансового стану окремих перевізників, невиплати заробітної плати, обмеження маршрутів руху і збільшення його інтервалів.
Джерело: Інтернет джерело «Ракурс»

Розміщенно в Без категорії