Вечір Івана купала – свято танців, веселощів та купальської пісні

Минулого тижня славутчани відзначали вечір купальських пісень, загадкових повір’їв та цікавих українських звичаїв. На свято Івана Купала організатори заходу Славутський міський центр культури та дозвілля подарували жителям міста насичену та веселу програму. Перед початком святкового заходу традиційно розпалили вогнище та вбрали купальське дерево Марену. А проводив ці дійства загадковий Дід-чаклун. Ведучі заходу підготували присутнім численні вітання до свята Купала, а також познайомили усіх з народними приказками, давніми віруваннями та магічними дивами, що відбуваються у купальську ніч.
Цікаву притчу про символ свята – квітку папороті – розповів гостям заходу Дід-чаклун, який також продемонстрував свої чаклунства, кидаючи у вогнище різноманітні трави, а отже, відлякуючи від юнаків та дівчат злих духів.
Свято на Івана Купала було переповнене цікавими та різноманітними конкурсами. Так, журі із трьох глядачів вибирало найгарнішу вишиванку. Молоді дівчата мали нагоду позмагатися на найкращий купальський віночок. А на перевірку того, чи не перевелися у нашому місті козаки, був проведений конкурс з перетягування каната. Це все доповнювалося традиційним ритуалом – перестрибуванням через вогнище.
Щоб розпочати найяскравіший момент святкування купальського вечора, а саме – пускання вінків на воду, на свято завітали господар тутешніх водних стихій Водяник разом з казковими Русалками.
На честь Івана Купала мелодійні купальські пісні дарували глядачам учасники дитячого фольклорного гурту «Щедрик».
Приємно, що купальськими піснями, казковими образами та повір’ями ще й досі цікавляться юнаки та дівчата, адже свято Івана Купала – це ціла скарбниця традицій та звичаїв нашого народу.
Дякуємо організаторам свята, його ведучим та учасникам за чудовий купальський вечір та подарований настрій.

О. Лиса,
прес-секретар міськвиконкому

Розміщенно в Без категорії