Діти війни – актуальне питання сьогодення

Найактуальнішим питанням на сьогодні є соціальний захист дітей війни. Неодноразові звернення громадян з цього питання до громадської приймальні вказують на необхідність роз’яснення порядку визначення осіб дітьми війни та виплат їм соціальної допомоги.
Відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дитина війни – особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.
Згідно зі статтею 6 зазначеного Закону дитині війни повинна виплачуватися щомісячна соціальна допомога у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Критерієм обрахунку підвищення до пенсії, яке підлягає нарахуванню та виплаті дітям війни, є мінімальна пенсія за віком, розмір якої визначено статтею 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, і згідно цієї норми мінімальна пенсія за віком дорівнює прожитковому мінімуму, встановленому для осіб, що втратили працездатність.
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік» прожитковий мінімум на одну особу, що втратила працездатність, встановлюється у розмірі: з 1 січня – 750 гривень, з 1 квітня – 764 гривні, з 1 жовтня – 784 гривні, з 1 грудня – 800 гривень.
Тому соціальна допомога становитиме 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, а отже 30 відсотків від прожитковий мінімум на одну особу, що втратила працездатність, встановлену Законом України «Про державний бюджет України на 2011 рік».
Іншого мінімального розміру пенсії за віком чинним законодавством не встановлено.
Вимогами статей 3 та 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» передбачено, що державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами. Фінансове забезпечення державних соціальних гарантій дітям війни здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Положення постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 року “Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян” не підлягають застосуванню, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами.

В.о. начальника управління О.С. Грудецький

Розміщенно в Без категорії