Законопроект щодо пенсійної реформи прийнято

Верховна Рада 8 липня 2011 року прийняла пенсійний законопроект № 7455 «Про заходи щодо пенсійного забезпечення реформування пенсійної системи» у другому читанні.
Цим Законом пропонується пенсійний від для жінок, які виходитимуть на пенсію, поступово підвищуватиметься із 55 до 60 років, починаючи з 1 вересня 2011 року, із збільшенням його на 6 місяців щорічно впродовж 10 років. А для отримання державної соціальної допомоги вік жінок буде підвищено з 58 до 63 років. Законом також передбачені і компенсатори у зв’язку з підвищенням пенсійного віку для жінок: за кожні півроку пізнішого виходи на пенсію жінка отримає збільшену на 2,5% пенсію (за 5 років відстрочення пенсія збільшиться на 25 %)
Упродовж 3 років пропонується надати можливість добровільного виходу на пенсію непрацюючим жінкам після досягнення 55 років.
Закон передбачає обмежити максимальний розмір пенсії на рівні 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (з 1 квітня 2011 року це становить 7 тисяч 640 гривень).
Закон також зменшує розмір пенсії з 90% до 80% зарплати держслужбовців, а виплату дострокової (за півтора роки) пенсії держслужбовцям, депутатам, прокурорам, суддям здійснюватимуть лише для непрацюючих пенсіонерів.
Крім того, законом передбачено підвищити пенсійний вік для чоловіків-держслужбовців до 62 років, починаючи з 2013 року, поступово протягом 4 років цей вік буде граничним, а інститут продовження перебування на держслужбі буде скасовано.
Задля поліпшення умов пенсійного забезпечення працівників бюджетної сфери (вчителів, медиків, працівників культури тощо) при виході їх на пенсію за віком (при певних умовах) буде введено виплату одноразової допомоги в розмірі 10 призначених їм пенсій.
Згідно з новим пенсійним законодавством буде підвищено мінімально необхідний страховий стаж для отримання пенсії за віком із 5 до 15 років, а для новопризначених пенсій – підвищуватиметься нормативна тривалість страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі для жінок із 20 до 30 років, і для чоловіків із 25 до 35 років.
Для зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених у різні роки, переглядатиметься порядок призначення, перерахунку пенсій:
для призначення пенсії братиметься розмір середньої зарплати за 3 календарних роки, які передують року звернення за призначенням пенсії,
а перерахунок пенсії проводитиметься з середньої зарплати, за якою призначена (перерахована) пенсія.
Окрім того, перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам, які отримують пенсію за вислугу років, буде проводитиметься тільки після досягнення пенсійного віку.
Пенсії призначатимуться також на підставі зарплат лише за даними персоніфікованого обліку, тобто тільки з 01 липня 2000 року.

Законом визначено й механізм введення ІІ рівня накопичувальної системи пенсійного страхування. Перелік страхових внесків до накопичувального пенсійного фонду пропонується впровадити, починаючи з року, в якому буде забезпечена бездефіцитність бюджету Пенсійного фонду.
Передбачається, що в другому рівні цієї системи участь братимуть особи, яким на дату впровадження другого рівня виповнилося не більше 35 років. при цьому розмір страхового внеску становитиме 2% із подальшим його щорічним підвищенням на 1% до досягнення 7%.

В.о.начальника управління Н.С.Мазур

Розміщенно в Без категорії