Дитяча школа мистецтв

Майже 60 років, ці благодатні стіни належать талановитим дітям. Саме в цьому приміщенні формуються юні души за законами Краси та Гармонії, де утверджуються переваги вічних цінностей на високих зразках світової культури.

Дитяча школа мистецтв є осередком культури міста та району серед дітей та молоді. За роки її існування свідоцтва про позашкільну навчальну освіту отримали більше 2000 учнів. Це юні музиканти, артисти та художники. Вихованці школи приймають участь і посідають призові місця в Обласних, регіональних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах.

 

Основними завданнями школи є :

  • вільний розвиток особистості, виховання поваги до народних звичаїв, традицій;
    –    пошук та залучення до навчання здібних, обдарованих і талановитих дітей, розвиток і підтримка їх здібностей, талантів і обдарувань,
    задоволення духовних та естетичних потреб громадян.

Головними завданнями управлінської діяльності є:

  • створення умов для здобуття початкової мистецької освіти на рівні державних стандартів;

– різнобічний розвиток індивідуальності дитини на основі виявлення її задатків і здібностей;

– самовдосконалення та саморозвиток педагога (участь у різноманітних обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах, проведення відкритих уроків, позакласних заходів).

Школа надає державні гарантії естетичного виховання через доступність до надбань вітчизняної і світової культури, готує підґрунтя для занять художньою творчістю, а для найбільш обдарованих учнів – до вибору професії в галузі культури та мистецтва.

       У Славутський  дитячій школі  мистецтв навчається 360 учнів на шести відділах – фортепіанний, оркестровий, відділ народних інструментів, теоретично-хоровий, художній та відділ хореографії. Всі вони дуже різні, але кожен може знайти для себе щось особливе.

   У школі працює 28  досвідчених,  високо кваліфікованих, талановити х викладачів, багато хто з них мають різноманітні нагороди та звання. Педагоги школи проводять велику навчальну,  методичну та концертну роботу.

В школі мистецтв існують та плідно працюють такі учнівські колективи, як ансамбль бандуристів, ансамбль скрипалів, ансамбль баяністів, ансамбль інструментальної музики, хор старших класів «Choralle», хор молодших класів «Companelli», ансамбль естрадного співу,  Зразковий фольклорний гурт «Щедрик”, дует флейтистів, дует піаністів, ансамбль інструментальної музики “Скерцо”, ансамбль викладачів «Mixtur», вокальна група викладачів, інструментальний ансамбль викладачів «Прімавера».

Продовжуючи і примножуючи мистецькі традиції ДШМ нарощує творчий потенціал, вносить вагомий вклад в розвиток культури як міста, так і українського музичного мистецтва взагалі.

Широко відкриті двері школи для всіх, хто хоче спілкуватися з справжнім мистецтвом і збагатити свій духовний світ. Юні музиканти, співаки, художники, танцюристи – це втілення наших надій на майбутнє – носії культурних надбань в двадцять першому столітті.